dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45

Temat: BIOKOMINEK

  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Skoro tak piszą, znaczy się że jest bezpieczne. Odpowiedź znalazłeś sam
    Nie bij, wytłumacz!

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ten biokominek, to jak rozumiem, chcecie kupić dla dekoracji?

    Bo jakbyś chciał nim się ogrzewać to spowoduje szybką biodegradację portfela...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Trochę grzeje, ale nie jest to przyjemne bo dużo wilgoci zaraz jest w powietrzu.
    Nie bij, wytłumacz!

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    nie jest to przyjemne bo dużo wilgoci zaraz jest w powietrzu.
    Na zimę i zbyt intensywną wentylację -- jak znalazł.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  5. #25

    Domyślnie

    Rekreacja, by w domku ładnie się komponowało z pokojem gościnnym. Jakies konkurencyjne - lepsze firmy znacie, które zrobią z taką samą jakością ale taniej?

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Wszystkie są tej samej jakości, tu nie ma się co psuć. Jedynie to paliwo może faktycznie czystsze.
    Nie bij, wytłumacz!

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli Fanola dysponuje najczystszym paliwem na rynku w Polsce? Jak tak to już się nie waham i zaczynam instalować

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Nie mam laboratorium, aby to potwierdzić. Jeśli tak piszą, znaczy że się nie boją.
    Nie bij, wytłumacz!

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alan1-81

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    lodz
    Kod pocztowy
    92-620
    Posty
    4

    Domyślnie biokominek -pomocy

    witam czy mial ktos do czynienia z czyms takim-chodzi mi o wyglad i trwalosc zrobienia a nie o ogrzewanie z gory dziekuje za pomoc
    http://allegro.pl/biokominek-bio-kom...406557371.html

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał alan1-81 Zobacz post
    witam czy mial ktos do czynienia z czyms takim-chodzi mi o wyglad i trwalosc zrobienia a nie o ogrzewanie z gory dziekuje za pomoc
    http://allegro.pl/biokominek-bio-kom...406557371.html
    Jeśli za 299 - wszystko co w ofercie to podejrzanie tanio. Z drugiej strony , może chcą wejść na rynek ?

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Tam się nie ma co zepsuć. Nie doczytałem tylko czy jest przesłonka na zbiorniczek? Jest potrzebna.
    Nie bij, wytłumacz!

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał racer Zobacz post
    Tam się nie ma co zepsuć. Nie doczytałem tylko czy jest przesłonka na zbiorniczek? Jest potrzebna.
    Ale ta cena. Co o tym sądzisz?

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    d-k

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeśli nie zależy Tobie na grzaniu to warto wybrać model, który oferuje długi czas palenia. Im dłużej spala się biopaliwo tym mniej daje ciepła ale jednocześnie daje mniejsze płomienie.
    W ofercie sklepu http://e-biokominki.pl są biokominki nawet za 300 pln i nie są to chińskie produkcje, lecz polskie. Czy cena budzi podejrzenia? na tle biokominków za 4000 pln pewnie tak, ale te modele to proste konstrukcje więc mogą tyle kosztować. Jeśli chodzi o trwałość to wszystko zależy jak gruba stal i w jaki sposób wykonano łączenia.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    primera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Polecam odwiedzić Targi Idealny Dom i Wnętrze w dniach 15-17.09.2011


  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Prawdziwe kominki oraz kafle będzie można zobaczyć na targach MURATOR Warszawa Torwar 15 - 16 . X .2011.

  16. #36

    Domyślnie

    jakie macie opinie o biokominkach? moja siostra sie napalila, zeby miec taki w mieszkaniu
    pytanie powstaje, jaka cena i/lub firma, bo slyszalem o przypadkach wypaczania sie kominka czy nawet sciany
    mozna kupic chinszczyzne za 200 zl, ale czy to sie w ogole sprawdzi?
    macie jakies doswiadczenie w tym temacie?

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    primera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Może i się sprawdzi, oby nie sprawdziło się za bardzo Na forach jest bardzo dużo historii o chińskich kominkach za 200 zł. Oczywiście wszystko zależy od tego co to jest za produkt - biokominki mogą być i małe i duże, mogą skladać się jedynie ze zbiorniczka na biopaliwo albo być mega zaawansowane technologicznie. Jeśli chodzi o biokominki za 200 zl to myślę, że bardzo dużo zależy od szczęścia Polecam popatrzeć na stronach biokominkowych choćby po to by rozeznać cię co biokominek może nam zaoferować..

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grabki4

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Biokominek ?

    Witam Was
    zastanawiam sie nad zakupem czegoś takiego jak Biokominek; chciałabym umieścić go w sypialni - nad łóżkiem, lub na ścianie bocznej ale blisko łóżka - rozmiar mniej więcej dł. ok. 100, wys. ok. 60 cm; jak to jest naprawdę z użytkowaniem biokominka, czy faktycznie jest nieprzyjemny zapach przy paleniu ? czy lepiej mieć z szybką czy bez ? czy wydziela ciepło ? czy to jest w ogóle dobry pomysł ? dodam, że w salonie mam prawdziwy kominek, ten do sypialni wymyslił mąż i szukamy opinii, i ogólnie niewiele ich jest więc liczę, że ktoś z Was mi odpowie ... z góry dziękuję

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Tak, biokominki grzeją. W internecie w kilku miejscach znalazłam informację, ze nie należy palic ich w pomieszczaniach poniżej 20m2 powierzchni (przy wysokości 2.5m). Nieprzyjemnego zapachu podczas palenia nie stwierdziłam, jakiegokolwiek źródła otwartego ognia nad łóżkiem sobie nie wyobrażam, wieszałabym gdzie indziej. Modeli z szybką jest bardzo niewiele, szybka w większości dostępnych biokominków i tak nie zakrywa całego otworu.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po co biokominek NAD łóżkiem? Wydaje mi się że cała idea kominków to patrzenie na ogień, wiec montować się go powinno na ścianie naprzeciw łóżka

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony