dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 61
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1220
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie komentarze do dziennika Ged'a

    nareszcie sie zdecydowałeś....czekam na c.d

    działeczka ......ech

  2. #2

    Domyślnie

    Jak pięknie...

    Powodzenia.

    Joasia.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Teska ! wiedziałem, że będziesz pierwsza. Ta działeczka to w części TWOJA ! zasługa. Pamiętasz naszą rozmowę, chyba w czerwcu. Dzięki TOBIE ! nie popełniłem kilku błędów. Dzięki.
    Dziennik powoli będę pisał...

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Iwona G

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ale działka

    takie cudo

    gratulacje

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Piękna działka i ta przestrzeń, tylko pozazdrościć.
    Powodzenia w budowaniu i wytrwałości.
    My budujemy stosunkowo niedaleko od Ciebie.
    Pozdrowienia

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agati

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ged coś mi się wydaje że jesteśmy "sąsiadami".Znam te widoczki (ze swojej działki )Tomaszowice widzę z góry.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Znaczy się - szykuje się imprezka. Na południowy zachód ode mnie (jakieś 300m) coś się zaczęło budować. Dzisiaj dostrzegłem coś żółtego pomiędzy drzewami - ytong? To Ty Agati? Zelków? Gacki? Górska?

    Sonika - troszkę więcej szczegółów.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agati

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    BINGO
    Górska- to ja

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Piękne miejsce i domki piękne. Teraz mam zagwozdkę która to budowa, ale po nitce do kłębka. Jeszcze kilka szczegółów i znajdę Cię
    Teraz lecę dalej walczyć z trawnikami.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agati

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    Sadząc po widoku(z Twojej działki),to chyba będzie Zelków

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie


  12. #12

    Domyślnie

    piekna dzialka Wiedze tez, ze rosna na niej drzewa, czy to jakies drzewa owocowe? Jak planujesz zagospodarowac taka przestrzen? Szukam "nadchnienia", bo nasza dzialka ma 77 arow, z czego 1/3 to sad owocowy. Zrobilismy narazie dopiero droge dojazdowa 90 metrow i czekamy na pozwolenie, podobno ma byc juz 18 maja. Dlatego pilnie bede sledzic twoje dalsze dzialanie na dzialce. Zycze powodzenia

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    U mnie jest dokładnie to samo ale na 49a. 1/3 to sad owocowy. Większość to czereśnie, trochę młodych jabłonek, grusz i śliwek. Ponadto porzeczki, maliny, jeżyny borówki ... Na następnej 1/3 dosadziłem ponad 50 jabłoni i grusz. (po 1-2 odmiany - tak dla zabawy) Plan ... mieć na działce każdy rodzaj owocującego drzewa, krzewu. Na jesień mam zamówione stare odmiany jabłoni, grusz i śliwek. Dzisiaj tych jabłek nie ma w sklepach. Pamiętasz smak Koszteli, Kantówki, Kronselki?. Odmian z przed 20 lat już nie ma. Nie ma Starkinga, Mekintosza. Mój ojciec miął sad. Drzewa pamiętały pierwszą wojnę światową. Dlaczego owocowe? - bo drzewko owocowe jest żywe. Wymaga opieki. Cieszysz się kiedy się budzi, kwitnie, daje owoce. Coś Ci to drzewo daje. Iglak, krzew ozdobny - jest martwy - nie ma duszy. Pod drzewami oczywiście krzewy owocowe i trawka ogrodowa koniecznie z chwastami. ... ??? Widziałeś pięknie utrzymane trawniki przy restauracjach Mac Donalda? czasem podchodzę i macam czy przypadkiem ta trawa nie jest z plastiku

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zapach i smak Mekintoszów pamiętam z dzieciństwa. Oj, gdzie te czasy?
    Pozdrowienia i trzymaj się

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Ged - na stadionie w Warszawie widziałem w ubiegłym roku rosyjski niwelator (stary, nie laserowy tylko tradycyjny), bez statywu, za wywoławczą cenę 260 zł.

    A skąd sie bierze sadzonki starych odmian owocowych?
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Stare odmiany zamówiłem w szkółce w mojej wsi. Oni je sami szczepią na zamówienie, albo sprowadzają od znajomych z innych szkółek. ISK Skierniewice prowadzi jesienią sprzedaż wysyłkową. W wyszukiwarce po wpisaniu "stare odmiany" można znaleźć kilka szkółek sprzedających drzewka i zrazy.
    Bogus w Krakowie nasz "stadion" nazywamy "tandeta" - nie pomyślałem o tym - sprawdzę.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    ged- no to żonka będzie musiała zmienić nastawienie
    i podoba mi się ten kawałek o drzewach owocowych i iglakach też nie będę miała lub niewiele
    pozdrawiam

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Ged - trochę off-topic - od dłuższego czasu chciałem zapytać czy twój nick to od Krogulca?
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  19. #19

    Domyślnie

    Ged nie przesadzaj z tym poziomem na trawniku - optymalnie jest by powierzchnia była płaska ale ze spadkiem (dla odpływu wody).
    Ja czysto teoretycznie, bo niedawno się naczytałam o zakładaniu trawników

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Nie przesadzam. Wyobraź sobie pofałdowaną płaszczyznę w formie kwadratu 50x50m. Rogi tego kwadratu usytuowane są na wysokościach: 0, 30, 120, 80 cm Wewnątrz tej płaszczyzny są górki i dolinki na wysokość i głębokość +- 30cm. Aby trawnik był płaski i nachylony trzeba go wyrównać z dokładnością sądzę 2-3 cm, Czyli w dołki powsypywać ziemie z górek. Dołki i górki są różne w różnych miejscach. Ponadto rosną tam drzewka różnej wielkości - malinki, porzeczki. agresty i chwasty. Na oko widać gdzie jest górka, a gdzie dolinka. Lokalnie z górki wsypałem w najbliższy dołek, ale okazało się, że z tej zmniejszonej górki i zasypanego dołka jest górka względem innego miejsca i trzeba było wszystko przenosić w inny dołek. Syzyfowa praca...Oczywiście mógłbym wziąć firmie, albo geodetę, ale nie wezmę, bo straciłbym całą przyjemność z tej pracy.

    Mój nick ... jest z czasów gdy w eskadrze asów lotnictwa wirtualnego latałem na Spitfire MK V Nie wiem czy ma coś wspólnego z Krogulcem. To był chyba jakiś bohater powieści fantazy, ale nie jestem pewien. Ważne że był krótki, bo w czasach moich walk nie było radia i trzeba było rozmawiać za pomocą dalekopisu. Ostrzeżenie skrzydłowego brzmiało: "ged66" zamiast "Krogulec masz bandytów na ogonie" Zanim by to napisał, a ja przeczytał, byłbym trzy razy trup

    Ivonesca - te miastowe nie zwyczajne do babrania się w błocie. Powoli, powoli przywyknie. Czy stanie się coś dziecku małemu 1,5 r. jak się ziemi naje? Raz w roku, czasami dwa razy nasze koty dostają tabletkę na odrobaczanie. To samo dostaje nasze starsze dziecko (piaskownica .. fe). Chyba przyjdzie czas na młodsze ...

Strona 1 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony