dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 61
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1220
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Kraków, ul. Opolska, obok składu budowlanego. Od ręki (z półki) mają wszystkie rodzaje w pudełkach 1 kg (+- 22 zł) i 0,5 kg. (+-?). Gdyby była potrzeba to mogę kupić i wysłać.

    Dziś zamówiłem 4 worki po 5 kilo uniwersalnej. Zamówiłem trochę w ciemno, bo mam ją posianą dopiero od kilkunastu dni i nie wiem ile jest warta, ale ma dobrą opinię i tak się jakoś skusiłem.
    Nie polecam trawy pakowanej po 20 kilo w takie wielkie żółte worki z zielonymi napisami po około 200-250 zł (gazon,park,sport,... ) stale jest w OBI. Kupiłem gazon - tragedia, za miesiąc idzie pod randap.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki Ged,
    ja też jestem z Krakowa, więc nie problem, ale napisz proszę dokładniej gdzie jest ten skład na Opolskiej.
    Nie wiem także który gatunek kupić - czym one się między sobą różnią?


    A są większe niż 1-o kilogramowe opakowania?

    Znasz może kogoś komu by sie chciało powalczyć u mnie z chwastami i kamolami w ogródku?

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Na Opolskiej jest tylko jeden skład budowlany. Jeśli będziesz jechać od strony Huty, mijasz kładkę dla pieszych, potem światła i zaczynasz patrzeć w prawo. Gdy zobaczysz ekspozycje dachówki, a widać ją na kilometr to będzie to to.
    Barenbrug wydał broszurkę, może w tym sklepie będzie dostępna.
    Do pracy w ogrodzie namawiam okolicznych małolatów. Nie znają się, leniuchują i trzeba im wszystko tłumaczyć, ale za 5 zł czasem coś robią. Sądzę, że po ogłoszeniu w Dzienniku "praca w ogrodzie" będziesz miała setkę chętnych po 3zł.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Ale masz śliwiki
    Takie z drzewa to napewno pychota
    Przyjechałem na działkę... CISZA, SPOKÓJ, SŁONECZKO GRZEJE. Piękną mam działkę.
    I dlatego warto jeżdzić po mieście w skwar i znosić wiele innych rzeczy aby kiedyś mieć swoje miejsce w takim spokoju i ciszy

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie


  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Co za piekne zdjecia jeszcze piekniejszych owocow!

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie


    Radosnych i zdrowych Świąt, pomyślnego i bogatego Nowego Roku !!!


  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    No pięknie!!!
    To w Nowym Roku musisz!!! zarobić te swoje 200 tys. (nawet więcej ) i zbudować domek jak najszybciej!!!
    Działka super, drzewka jeszcze lepsze, a widok .... , aż Ci zazdroszczę

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Dzięki. Przydała by się mobilizacja i poganianie aby cel osiągnąć. W tym roku planuję papierkologię i stan zero. Wąskim gardłem jest projekt. A to zabiera czas. Kasiorka - poprzeczka wysoko - ale by było fajnie gdyby się udało - zostało mi jeszcze 5 miesięcy

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    jestem pod wrażeniem projektu, jest olbrzymi, czy masz jakieś doświadczenie w projektowaniu czy robisz to całkowicie amatorsko,
    jak później będziesz mógł budować swój projekt, chyba musi go podpisać i zaakceptować jakiś projektant z papierami.
    a na marginesie gratuluje projektu działki i zapału

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Jestem architektem amatorem, hobbystą Zawodowo robię projekty w dziedzinie elektroniki i informatyki. Do projektu mojego dołączę obliczenie wytrzymałościowe (właśnie się tego uczę), a potem dam to wszystko zawodowcom do sprawdzenia, zaopiniowania i podpisania.
    Fakt - dom jest olbrzymi, ale jakoś nie mam jak go zmniejszyć. Jeśli się dobrze popatrzy to można zauważyć że jest bardzo prosty. Można budować go etapami i tak zamierzam robić.
    Zamierzam pobić forumowy rekord kosztów budowy. Przewiduję że będzie to najtańszy dom w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni.

  12. #52

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem, wersja druga ma zmniejszone okna co do szerokości i dlatego można zmieścić trzy na parterze.
    Bardziej podoba mi się wersja druga, ale ja spróbowałabym jeszcze dwa okna na parterze, trochę te okna przytłaczająco wyglądają teraz.
    Moja rada, tak trzymać pracować wytrwale dalej, ale popatrz też na budynki, które Cię zainspirowały i porównaj.
    Cieszy, że coraz więcej pięknych domków buduje się w kraju, będzie na czym oko zawiesić choćby przejeżdżając.
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    to jaki kosztorys planujesz bo mni dość zaciekawiłeś za ile planujesz zbudować metr powierzchni i z czego budujesz, z ekipą czy metodą gospodarczą

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Bełatko

    W dzienniku zamieściłem trzy prawie identyczne fotki. Różnią się wielkością i ilością okien. Popatrz, przemyśl, zagłosuj.

    Beti

    Piwnica: Bloczek betonowy + 12 styroduru.
    Parter: 30 BK Dębica + 15 Dalmatyńczyka.
    Poddasze: trumna, czyli 8-10 cm żelbetonu, 10cm styropianu, 5 cm styrosupremy, szlichta, tania więźba i dachówka ceramiczna.
    Stropy lane, nadproża w kształtkach u zbrojone i zalewane na budowie.
    Stolarka standardowa z typoszeregu.

    Budowa etapami metodą gospodarczą.

    Minimalny koszt wyniknie z czystej matematyki. Kształt domu zbliżony jest do sześcianu. Daje to maksymalną kubaturę przy minimalnej powierzchni zewnętrznej

    Pierwszy etap stan zero będzie kosztował około 100 tys. i już da 286 m2 powierzchni na którą nie mogę się doczekać (mam mnóstwo gratów, sam bardo dużo robię)
    Następne lato to budowa oficyny pod klucz, zamieszkanie w niej i jeśli kasy wystarczy stan surowy otwarty, może zamknięty budynku głównego. Buduję bez kredytu, nie licząc krótkoterminowych debetów w ROR.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie


  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie


  17. #57

    Domyślnie

    Swietnie wyglada ten dom ktory dla siebie wymysliles. Bardzo lubie mansardowe dachy i wlasnie z tego typu dachem dom mi pan architekt wlasnie rysuje. No tyle ze ten moj bedzie duzo skromniejszy od Twojego, bardziej w stylu willowym niz dworkowym. Bardzo tez podoba mi sie ze postawiles na duze pomieszczenia, ja zrobilem podobnie, zamiast mnostwa malych pokoikow, komoreczek i spizarenek bede mial mniej pomieszczen ale wieksze. Wejscie do gabinetu z hallu, tak zeby nie kazdy musial ogladac kto akurat jest w salonie tez jest ok, toaleta niewidoczna z salonu, kuchnia polotwarta z osobnym wejsciem... Uwazam ze naprawde przemyslales to bardzo dobrze.
    Co do okien to w moim projekcie te z parteru i poddasza beda proporcjonalnie - jedno nad drugim.
    Brama wjazdowa do garazu tak jak jest teraz tez wydaje mi sie bardziej odpowiednia niz w poprzedniej wersji, jest subtelniej.
    Ogolnie rzecz biorac jestem pod wielkim wrazeniem, naprawde znakomicie to wyglada. Jedyne co to powiem Ci ze wyjscie na ogrod jakos bym zmienil, chociaz przy zalozeniu ze chcesz miec drzwi rowniez z kuchni to nie bardzo mam pomysl jak to mozna zrobic.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Jeszcze szatnia do której można wejść z holu, ogrodu, garażu i schodów. W salonie można imprezować, co nie przeszkadza zejść z góry do kuchni najeść się i powrócić niezauważonym. Nad elewacją ogrodową cały czas myślę. Jest to problem, bo chciałbym mieć wyjście do ogrodu przez taras z kuchni. Przy bezdeszczowej pogodzie wszystkie prace kuchenne w domu mojej babci robiło się na powietrzu. Śniadania, obiady i kolacje były na werandzie. Jak to zrobić aby zachować styl?

    Mansardowy dach jest dość łatwy dla architekta, bo on kilka kresek machnie i koniec. Gorzej z konstruktorem. Pomimo że jest to konstrukcja znana od lat mało kto potrafi te dachy projektować. Mało kto podejmuje się tego. Interesuję się tymi dachami od lat. Widziałem różne patenty. Prawie zawsze stosują słupy, albo konstrukcje stalowe. Nie znalazłem jeszcze projektu z lat przedwojennych. Ciekawe co wymyśli Twój architekt. Jak już coś będziesz miał to daj znać.
    Okna jedno nad drugim ... jakoś tego nie widzę. Jutro narysuję i zobaczę.

    Jeśli miałbyś już projekt, albo wstępne wymiary, mógłbym całkiem dla przyjemności go zwizualizować. To godzina klepania w klawiaturę i machania myszą.

  19. #59

    Domyślnie

    Wiesz, z tymi oknami jedno nad drugim to w przypadku Twojego domu chyba nie byloby to potrzebne bo masz bardzo szerokie elewacje. U mnie jest to o tyle problem ze mam po prawo i po lewo od drzwi tylko po jednym oknie na gorze i na dole. Czyli lewe gorne, prawe gorne, lewe dolne, prawe dolne. Jeszcze moge to zmienic, ale wtedy bym musial miec na przyklad na scianie frontowej zamiast 2 okna na poddaszu i dwa na parterze to 4 na parterze i 2 na poddaszu. Efekt wizualny przy 4+2 bylby lepszy, ale dodatkowe koszty... Hm... No tak, teraz zabiles mi klina, wybiore sie do swojego projektanta, niech zrobi taka opcje.
    Do mojego projektu to jeszcze pewnie kilka tygodni uplynie, ale w okolicy jest jeden nowy dom z mansardowym dachem, w podobnym stylu do tego ktory ja planuje, tyle ze tamten duzo wiekszy.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ged,

    Przepiękny dom Ale jak ma się działkę o szerokości 22m tak jak ja to tylko marzenie

    Mam takie pytanko: jakie masz planowane wymiary okien? Ja mam w projekcie bardzo podobne i zastanawiam się nad podziałem na szprosy - I tu raczej podzieliłabym na 6 pól, a nie na 8. Dlaczego wybrałes 8?
    Wymiary moich otworów okiennych to 120x150.

Strona 3 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony