dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 213 z 213
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    cactus nie wiem co ty budujesz ale widze ze tez jesteś ze śląska - powiedz mi czy zmieszcze sie do stanu developerskiego z tym domkiem z PC i WM do 330 tys czy raczej musiał bym dołożyć (tak jak pisałem dachówka, pełne deskowanie, porotherm 25, PC-PW, WM) Bez zagospodarowania działki oczywiscie - to zrobie później.

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jak dla mnie spokojnie sie zmiescisz. Ja buduje troche wiekszy dom (obecnie jestem przy dachu) i ssz wyjdzie lekko ponizej 200tys
    w tej cenie przylacza (w tym studnia glebinowa!) projekt indywidualny (ktory tez jest drozszy od gotowego) i 320m2 dachu krytego dachowka.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #203

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak drogo wyjdzie cie dach bo to najbardziej trefna sprawa jeśłi chodzi o prognozy. Potem drogie jest jeszcze tylko ogrzewanie i może elewacja i ocieplenie. Okna to juz sredni koszt - srednio 15tyś jeśli nie masz "domu ze szkła". Mnie koszt od SSO do deweloperskiego wedlug kosztorysów wyjdzie 100tyś ale czas pokaże.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Zapomniałeś o oknach - z montażem do 20tys.
    Plus przyłącza od 15 do 50tys w zależności od odległości i ilości.
    + projekt przyłączy
    + jeszcze o wielu innych sprawach "zapomniał".

    Dach, to jest "mały pikuś".

  5. #205

    Domyślnie

    My będziemy się budować w przyszłym roku i szacujemy, że wydamy na to minimum 450 tysięcy...

  6. #206

    Domyślnie

    Budżet 300 tys na dom 120 m2, zobaczymy czy damy rade, od wiosny start budowy

  7. #207
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ArekPL

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    64-061
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Wszystko zależy jak drogo wyjdzie cie dach bo to najbardziej trefna sprawa jeśłi chodzi o prognozy. Potem drogie jest jeszcze tylko ogrzewanie i może elewacja i ocieplenie. Okna to juz sredni koszt - srednio 15tyś jeśli nie masz "domu ze szkła". Mnie koszt od SSO do deweloperskiego wedlug kosztorysów wyjdzie 100tyś ale czas pokaże.
    Hahaha... nieeee no... powodzenia. Ja właśnie zamieszkałem. Dom prosty, żadnych łuków, okręgów, balkonów. Prostokątna bryła, dach dwuspadowy. i powiem szczerze, kosztorysy to są zaniżane strasznie. Nawet jak sam liczysz to dodaj 30% i módl się by nie zabrakło. Jak chcesz mieć wybudowany sensownie (nie mówię o złotych klamkach etc) to trzeba zapłacić, nie wspomnę o cenach i jakości usług, nóż się w kieszeni otwiera...

    życzę powodzenia

  8. #208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojBud1 Zobacz post
    Budżet 300 tys na dom 120 m2, zobaczymy czy damy rade, od wiosny start budowy
    Budowałem w tym roku 120 m2 . Prosta bryła , bez balkonów dach dwuspadowy . Za 300 tyś udało mi się osiągnąć stan deweloperski.

    Ceny na materiały miałem niskie. Dużo pracowałem sam. Trochę o domu :

    tradycyjne ławy
    porotherm
    dachówka płaska 180 m2
    wełna 25cm
    styropian grafit 15
    tynki zacierane kwarcem
    wszędzie podwieszane sufity
    Poza wszystkimi instalacjami udało się w tej kwocie zrobić alarm, instalacje rekuperacji bez centrali, odkurzacz .

    Pozostało jeszcze :

    umeblować kuchnie plus agd 30 tyś
    kotłownia 20 tyś
    dwie łazienki standard średni 40 tyś
    dzwi wewnętrzne 10 tyś
    sypialnia 10 tyś
    pokoje dzieci 15 tyś
    salon 15 tyś
    holl , garderoba 10 tyś jakaś szafa itp
    rekuperacja 10 tyś
    oświetlenie 5 tyś
    kostka 28 tyś
    ogrodzenie 20 tyś
    ogród 30 tyś
    inne 20 tyś

    Na wszystko mam już wyceny więc na obecną chwile dom 120 m 2 z ogrodzeniem kostką i ogarniętym w miarę ogrodem to wydatek 600 tyś
    Przed budową kalkulowałem i mieliśmy około 500 tyś więc rozjechaliśmy budżet o 20 % Norma a wręcz z zaciśniętym pasem


    Oczywiście jest to kosztorys jak i poniesione koszty bez działki ale uzbrojenie w gaz , wodę , ścieki , prąd zawarte w tej cenie 300 tyś
    Ostatnio edytowane przez dancos ; 30-10-2018 o 17:16

  9. #209

    Domyślnie

    Rekuperacja 10 tys to chyba bez robocizny?

  10. #210

    Domyślnie

    Przeczytaj jeszcze raz co on napisał...

  11. #211

    Domyślnie

    Przeczytałam...

  12. #212
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Przeczytałam...
    Napisałem , że w tych 300 tyś udało mi się zrobić instalacje rekuperacji - projekt 200 zł , materiały 4300 zł . Kilka wersów niżej napisałem , że pozostał jeszcze wydatek 10 tyś - w skład której wchodzić będzie centrala , pomiary przepływów itp. Tak jak pisałem mam wyceny i taki koszt poniosę . Odnosząc się do rekuperacji to koszt będzie oscylował w granicach 14000 tyś nie licząc mojego rozprowadzenia przewodów , zapewne coś około 2000 tyś.

  13. #213

    Domyślnie

    Ok, dzięki.Tak to rozumiałam .

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony