dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 213
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiJaki
    witam,
    trzeba przyjąć 2.500 zł / m2 pow. za wykonanie stanu deweloperskiego. Inaczej nie chce wyjść i to bez szaleństw.
    pozdr.
    PIJAKI

    ja powiem na koniec
    ale za m2 domu czy powierzchni użytkowej ???
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piotr.daszczuk
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    90

    Domyślnie SSO

    W moim przypadku projekt DORADO 115m/2 użytkowej powierzchni plus garaż stan SSO kosztował 90tys licze ze calość budowy wyniesie mnie 200tys ale pewnie sie przelicze

  3. #43

    Domyślnie

    Jak widzę Wasze wpisy to się przerażam mi dom 320m kw użytkowej i 615 całkowitej wycenili ok. 60k robotę i koszt całego domu 540k.( pewnie dojdzie do 600k). Budowę zaczynam marzec -kwiecień 2010r.

  4. #44

    Domyślnie

    u nas użytkowej 131 razem 175 m kosztował SSO 120 tys budowa rozpoczęta w kwietniu

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz789
    Jak widzę Wasze wpisy to się przerażam mi dom 320m kw użytkowej i 615 całkowitej wycenili ok. 60k robotę i koszt całego domu 540k.( pewnie dojdzie do 600k). Budowę zaczynam marzec -kwiecień 2010r.
    nie przerażaj się, w miarę wzrostu powierzchni maleje koszt m2. Najdroższe rzeczy płacisz niezależnie od powierzchni. Dlatego jeżeli przy domku 100 m2 nie wyobrażam sobie jak zejść poniżej 3000?m2 to przy 300 m już można liczyć nawet koło 2000/m2
    Znam chyba tylko 2 małe domy budowane taniej, poniżej 200 tyś za wszystko. Jeden budowany systemem gospodarczym ale przez "fachowców" był tak prosty w konstrukcji, że musiał mało kosztować (żadnych stropów, schodów, ot skorupka podzielona regipsami na pomieszczenia) a drugi budowany w całości "tymi recami", łącznie z robieniem więźby i dachu.

  6. #46

    Domyślnie

    Kiedyś znalazłem na tym forum opinie mówiącą, że SSO to dopiero 20% całej budowy.
    Po zabraniu się za wykończeniówkę muszę potwierdzić, że ta opinia jest niestety prawdziwa.

    Po wzięciu 200 tys kredytu na tą właśnie wykończeniówkę okazało się, że pieniążki szybko się rozeszły i potrzeba jescze prawie 100 tys aby dom całkowicie wykończyć.

    Dodam, że przed kredytem miałem już wstawioną stolarkę okienną i drzwi zewnętrzne, doprowadzone do domu prąd i wodę oraz ogrodzenie z 3 stron.

    W czasie prac wykończeniowych (z reztą podczas całej budowy) zawsze dojdą rzeczy dodatkowe, których wcześniej się nie ujmowało w "kosztorysie" a później trzeba za to zapłacić.

  7. #47

    Domyślnie

    z wykończeniówką jest już tak że każdy ma towar z innej półki. jeśli chodzi o materiał na ściany to wybór jet ograniczony i ceny podobne tak samo dach czy strop. przy wykończeniówce zaczyna się wolna amerykanka. stąd te różnice w cenie wybudowania metra. ja uważam że SSO to 40 % ałej budowy i tego będę się trzymać. jeśli miałoby to być 20 % to bym potrzebowała co najmniej 600 tys. czyli wychodzi 4500 zł na metr użytkowej. niezła sumka

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Trochę ponad 2tys. za m2, stan surowy zamknięty z działką 836m2
    np. taki
    http://kontaktsc.gratka.pl/tresc/402...ac3c6cf72aeb,1
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  9. #49

    Domyślnie

    Dom w prymulkach Archonu. Pow uzytkowa 121,7 metra kwadratowego.
    Płyta fundamentowa, ściany z PTH 25 plus 12 styropianu, dachówka cementowa. Podłogówka, centralny odkurzacz, parkiet, panele w pomieszczeniach na poddaszu, standard średni niższy. Wszytko to wyniosło już ponad 400.000,00 zł. Do zrobienia zostaje taras, łazienka na poddaszu, zabudowa kuchni, ogrodzenie z przodu z profili (klinkier już jest) Podjazdy, garaż itp.

    Pozdrawiam,

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dom 274 m2 użytkowej + 36 garaż. Kubatura 1200 m3.

    SSO 270.000

    Wykończeniówka :
    okna, drzwi zew, brama 54.000
    dach, veluxy, podbitka, rynny 51.300
    alarm 10.000
    instalacje różne (elektr.gaz, klima,podłog., kocioł) 113.100
    tynki zew z ociepleniem, tynki wewnętrzne, wylewki, G-K 111.000
    Sprzątanie terenu i tojka 9.800
    Armatury, geberity biały montaż,płytki, kabiny,meble łazienki 100.300
    parapety wew 1.000


    Zostało do zrobienia :

    Malowanie (ok. 800 mkw)
    Drewno na podłogi
    Ogrodzenie, wjazd
    Drzwi wewnętrzne
    Balustrady wew
    AGD
    Schody
    Kuchnia 1
    Kuchnia 2
    Wypłata dla Architekta wnętrz
    Odbiory.


    Jakby kto pytał : twórcy projektu uważają, ze koszty powinny być takie :
    ŁĄCZNIE 348828,00
    (do wprowadzenie się)

    A więc dobrze, że zrobiłam sobie prawdziwy kosztorys PRZED rozpoczęciem budowy.
    I jestem "w punkt".
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: Ile kosztuje dom?

    Cytat Napisał Redakcja
    Warto dzielić się wiedzą
    Też byłbym tego zdania gdybym pracował w skarbówce. Sumować też robotę i materiał bez faktury?

  12. #52

    Domyślnie

    W naziązaniu do posta Nefer - U mnie projektanci wyliczyli że domek ma kosztować 270.000 zł do wprowadzenia.

    Pozdrawiam,

  13. #53

    Domyślnie

    Witam.Jestem jeszcze w "ziemi",ale dotychczas koszt budowy -fundament-11000 pln.Domek będzie maly (ok 80 m2 +garaż pojedyńczy).Po wstępnych rozmowach o kredyt wiem że nie mam szans na więcej niż 150k. Teraz dopiero się zdołowałem
    pęcherze na rękach,pot na czole a efektów nie widać...

  14. #54

    Domyślnie

    Podziwiam ludzi którzy wybudowali dom prawie 300 m za 300- 400 tys. Dla mnie to się okazało nie możliwe. Nie mniej życzę by innym ta sztuka się udała. Wyszedłem z założenia że wolę tonąć w długach po uszy albo i więcej a wybudować to o czym marzyłem. Jak wszędzie to kwestia decyzji. A z długów kiedyś się wyjdzie.

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A dla mnie wystarczy wyznaczyć pewne granice marzeń i sie ich trzymać...
    Można kupić płytki z najniższej półki za 22 zł/m2, ze średniej półki za 50 zł/m2 lub z najwyższej półki za 112 zł/m2.

    Zgodnie z kosztorysem, wybierając materiały wykończeniowe ze średniej półki cenowej za dom:
    Pow. zabudowy - 131,2 m2
    Pow. całkowita377,8m2
    Pow.netto - 289,6m2
    Pow.użytkowa-130,0m2
    powinniśmy zmieścić się w 350 000 złociszy, przy czym 150 tys. to wkład własny.
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris7109
    Witam.Jestem jeszcze w "ziemi",ale dotychczas koszt budowy -fundament-11000 pln.Domek będzie maly (ok 80 m2 +garaż pojedyńczy).Po wstępnych rozmowach o kredyt wiem że nie mam szans na więcej niż 150k. Teraz dopiero się zdołowałem
    Nie dołuj się!
    Jak się postarasz, to według mnie nie za wiele Ci zabraknie. Tylko na każdym etapie licz się z każdym groszem, nie śpiesz się z decyzjami i zakupami. I jak najwięcej rób sam.


    Buduję chatkę 139 m2 plus 20m2 garaż. Mam bardzo szczegółową listę dotychczas poniesionych kosztów (łącznie z wydatkami poniesionymi na wiertarkę i szlifierkę). Dom jest surowy zamknięty i trochę więcej. Instalacja ogrzewania nadmuchowego z pompą ciepła. Jeszcze nie przekroczyłem 200 tyś. Też oblewa mnie zimny pot, bo zostało mi około 100 tyś, a budowa w lesie... Tynki, elektryka, wykończeniówka... Gdyby komuś bardzo zależało, proszę o kontakt na priv. Zeskanuję i prześlę listę wydatków.

  17. #57

    Domyślnie

    ja mam domek parterowy z poddaszem, ok 180m powierzchni + garaz, w tej chwili stan surowy zamknięty + elektryka + tylki i całośc z przyłączami i całą papierologią - wtym projekt indywidualny-na dzień dzisiejszy kosztowała mnie 225tys

  18. #58

    Domyślnie

    Nasz domek wg projektu Tomaszek II http://pprojekt.pl/projekt676-tomaszek_ii.html
    sso kosztowal do tej pory 125 tys. wraz z wszelkimi pozwoleniami projektem itd.(na dachu blachodachówka bud mat,strop teriva)w tym mamy zrobioną za tę cenę podbitkę,wymrowane z bloczków szambo , taras, schody wejsciowe i ogrodzenie częściowo - podmurówka plus slupki , brak frontu.Sam dach kosztowal 38 tys

  19. #59

    Domyślnie

    Witam
    Tak sobie czytam, czytam i czytam...... i zastanawiam się, czy mi nie odbiło, ponieważ chcę postawić dom (i częściowo go wykończyć) za 400 tys zł. Dom jest spory, bo 206 m pow. użytkowej razem z garażem dwustanowiskowym.
    Założenia:
    - strop Teriva (ale tylko w części), plus strop drewniany nad garażem i częścią wyłącznie parterową (styl kanadyjski), bo jest tańszy od terivy
    - pustak 25
    -zbrojenia krzyżowe (mamy niestety szkody górnicze)
    -dachówka cementowa (braas) 2,2 brutto/szt (dobra cena???)
    Wiadomo, dodatkowo wszystko, co niezbędne, (tj. CO, media, tynki wewn. itp)
    wykańczamy tylko parter (poddasze w lepszych czasach, hehe) a ocieplenie zewnętrzne też dopiero za kolejny rok.
    Robocizna (stan surowy zamknięty - max 70 tys zł - mam już konkretne oferty)
    W środku żadnych cudów - zwykłe panele podłogowe, które położymy sami, tanie płytki w aneksie kuchennym i łazience.
    Garaż albo postawimy od razu z "byle czego" albo kiedyś, kiedyś....
    JAK MYŚLICIE, CZY TO WSZYSTKO JEST REALNE ???

    Teraz jestem trochę przerażona, bo już właściwie sprzedałam mieszkanie i......hm...jestem bez wyjścia a na wygraną w totka się nie zanosi, bo nie gram
    Pozdrawiam, Wanda

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    foof_22

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    - powierzchnia całkowita - 181 m2
    - powierzchnia użytkowa - 113 m2
    - projekt indywidualny
    - dach 2-spadowy kryty dachówką ceramiczna
    - 1 balkon
    - garaż w osobnym budynku

    Stan surowy kosztował jakieś 98.500 a z wykończeniem całkowitym ok. 310.000 bo nie potrzebujemy luksusów

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony