dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregorus

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witam!
    Mam mały problem (pewnie lamerski )... ale.. U mnie sieć kanalizacyjna ma postać drzewka - gdzie gałęziami są rury z kuchni, łazienki, garażu i ubikacji. W związku z tym, że to na gałęziach też muszą być spadki - a ich zakończenia są wyżej niż konar to w projekcjie mam 3 rury pionowe (domek parterowy bez poddasza) wyprowadzone ponad dach zakońćzone czapką - jest to z pewnością dodatkowy koszt (rury, odp dachówki, czapka). Czy jest sposób, aby coś w tym temacie zmienić (może jakiś zawór??? - jak on wygląda i gdzie się go montuje???)
    Pozdrówka,
    Gregorus

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Czy brałeś pod uwagę możliwość umieszczenia rur odpowietrzaczy w szybach kominów wentylacyjnych?
    Jedna uwaga - wylot tej rury powinien być skierowany pionowo w górę powyżej zaślepienia góry komina. Wlot powietrza w celach wentylacyjnych poprzez otwór w bocznych ściankach komina.
    U mnie takie rozwiązanie się sprawdziło.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  3. #3

    Domyślnie

    Do odpowietrzenia można uzyc takich zaworów membranowych (dość tanie), które montuje się na zakończeniu pionowej rury. Zawór ten jest stale zamknięty, dopiero gdy w instalacji powstaje podciśniejie otwiera się i zaciąga powietrze z pomieszczenia.
    Małe, łatwo to ukryć i nie przenosi zapachów.

  4. #4

    Domyślnie

    Tomek ma rację. Zamiast odpowietrzeń wypuszczonych ponad dach na końcach pionów kanalizacyjnych w najwyżej położonych pomieszczeniach załóż kanalizacyjne zawory odpowietrzające. Wygląda to jak zwykły dekiel (korek kanalizacyjny) ale ma jeden (fi 50-75) albo dwa (fi100 i więcej)kołpaczki, w których mieści się właśnie zawór odpowietrzający. Kupisz w praktycznie każdym sklepie instalcyjnym. Kosztuje toto najwyżej kilkanaście-dwadzieścia kilka zł. Nie wypuszcza smrodu z rury na pomieszczenie, a tylko zasysa do rury gdy ktoś np. spuści wodę w kibelku. Dobrym zwyczajem jest wypuścić taki zawór w świetle (a najlepiej trochę poniżej) kratki wywiewnej pod sufitem. Po pierwsze w razie defektu (rzadko ale może się wydarzyć) mniejsza uciążliwość zapachów, po drugie łatwy dostęp bez rozkucia i wymiana w przysłowiową minutę. Aha i przestrzegam przed wypuszczaniem rur od kanalizy bez takich zaworków do wentylacji.

  5. #5

    Domyślnie

    Ostatni pion na każdym przewodzie odpływowym musi być wyprowadzony ponad dach zgodnie z warunkami tech.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony