dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 82
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #1

    Domyślnie OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

    Zastanawiam się nad oknami firmy Oknoplast z Krakowa. Może ktoś z forumowiczów ma okna tej firmy lub zetknął się z ich ofertą? Czekam na opinie.
    pozdr.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Nalepsza firma w Polsce produkują bardzo duże ilości na bardzo nowoczesnej linii.
    Kupuj w ciemno na pewno nie wtopisz.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam okna OKNOPLAST-u z Krakowa od 1998 roku. Zwykłe profile, szyby k=1.1, białe. Jestem zadowolony. Profile nie żółkną, okucia cały czas sprawne (bez żadnej konserwacji), szyby idealne. Do mojego nowego domu pewnie też zamówię okna z tej firmy.

  4. #4

    Domyślnie

    Tez sie nad nimi zastanawiam.
    Do mojego domu bede potrzebowal sporo szkła
    Teraz mają promocje i wyliczyli mi 10.800 brutto za profil 5-cio komorowy.
    To jest od 1 do 3 tys (a czasem i wiecej) mniej niz u innych producentów.
    Szkoda tylko ze nie mają rolet zewnetrzynych bo w pakiecie pewnie bym cos jeszcze zyskał

    W sumie to sie juz nawet na nie zdecydowalem.

    Pozdrawiam.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Voytas - podaj jaką mają promocję w Oknoplascie ?. Ja też zastanawiam się nad tymi oknami, ale myslę też nad firmą OKNO-POL z okolic Krakowa. Mają zdecydowanie niższe ceny, a okna wyglądają O.K.

  6. #6

    Domyślnie

    Rozważam kupno okien w dwustronnej okleinie w kolorze złoty dąb, barwionych w masie. Czekam w tej chwili na wycenę. Czekam na dalsze opinie na temat okien tej firmy.
    pozdr.

  7. #7

    Domyślnie

    mam zlotego deba okolo 9 mcy, na razie wszystko OK

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dokker
    Rozważam kupno okien w dwustronnej okleinie w kolorze złoty dąb, barwionych w masie. Czekam w tej chwili na wycenę. Czekam na dalsze opinie na temat okien tej firmy.
    pozdr.
    Czy nie razi Was to, że profil w złotym dębie naklejony jest na ciemno brunatnym profilu?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Cytat Napisał Dokker
    Rozważam kupno okien w dwustronnej okleinie w kolorze złoty dąb, barwionych w masie. Czekam w tej chwili na wycenę. Czekam na dalsze opinie na temat okien tej firmy.
    pozdr.
    Czy nie razi Was to, że profil w złotym dębie naklejony jest na ciemno brunatnym profilu?
    Nie na ciemno brunatnym, a na kawowym/jasno beżowym.
    Ja złożyłem właśnie zamówienie na złoty dąb obustronnie.
    U dealera dostałem rabat od cen cennikowych X
    X-25%=Y, Y-6%=Z, Z-2%=U, U-2%=W, W+7% = Cena do Zapłaty.
    Profil Awans (5 komorowy), termoramka, listwa i klamki ozdobne w cenie. Odbiór okien w marcu.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    od cen cennikowych X
    X-25%=Y, Y-6%=Z, Z-2%=U, U-2%=W, W+7% = Cena do Zapłaty?
    Czyli cena katalogowa netto -32,2% rabatu + 7%VAT?
    Pozdrawiam.
    Włodek

  11. #11

    Domyślnie

    25% rabatu jest tutaj:


    Dodatkowe 6% rabatu jest tutaj:



    JMDomek , mógłbyś napisać, skąd się wzięło jeszcze dodatkowo dwa razy po 2% ? (Jakiś dodatkowy opust-upust?).

  12. #12

    Domyślnie

    Ja też się zastanawiałem nad OKNOPLASTEM, ale totalna niekompetencja Biura Sprzedaży zupełnie mnie zniechęciła - kupiłem okna konkurencyjnej firmy OKNOPLUS (Biuro na Zapolskiej), z których jestem naprawdę zadowolony - profesjonalne podejście do klienta + naprawdę przystępne ceny. Dodatkowo osadzono mi drzwi zewnętrzne. Naprawdę gorąco polecam - nie jestem z nimi powiązany w żaden sposób.

  13. #13

    Domyślnie

    Herne, możesz przybliżyć na czym polegała niekompetencja Biura Sprzedaży? Czy to był punkt sprzedaży okien Oknoplast czy kontaktowałeś się bezpośrednio z firmą?
    pozdr.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dokker
    Herne, możesz przybliżyć na czym polegała niekompetencja Biura Sprzedaży? Czy to był punkt sprzedaży okien Oknoplast czy kontaktowałeś się bezpośrednio z firmą?
    pozdr.
    Po pierwsze Biuro miało poważny problem z przygotowaniem oferty cenowej - miałem część okien z okleiną część bez - ich program tego nie obsługuje. Po drugie w tym okresie były wprowadzane nowe profile okien, o których nikt nie wiedział pomimo intensywnej reklamy w gazetach. Po trzecie - o aktualnej promocji wiedziałem tylko ja z gazety środowej, biuro nie - a jest to o ile się nie mylę Firmowy Salon Sprzedaży (al. Pokoju). Dodatkowo ceny które mi zaproponowali, były w sumie wyższe niż konkurencyjny Oknoplus - a uważam iż wyroby Oknoplusa są lepsze. Dodatkowo - a byłem w sobotę, pani która mnie obsługiwała zupełnie nie miała pojęcia o oknach, które sprzedawała - do jakich wymiarów można je stosować itp. Żyła już chyba weekendem. Stwierdziliśmy, iż jeśli obsługa jest na takim poziomie, to okna pewno będą niewiele lepsze.

    Przeciwieństwem była wizyta w Oknoplusie na Zapolskiej - potraktowany zostałem naprawdę poważnie - w końcu zostawiłem na okna ponad 15000 PLN. Bardzo wysoki rabat, niewysoki koszt montażu, dodatkowe gadżety w stylu termometru cyfrowego itp. Montaż zgodny z harmonogramem. Dowieźli mi co prawda jedno okno z pękniętą szybą, ale później sami prosili się z wymianą (już na drugi dzień). Poczułem się naprawdę przez nich dopieszczony, co niestety nie jest częste.
    Ze swej strony mogę ich tylko polecić.

  15. #15

    Domyślnie

    Teraz mają promocje i wyliczyli mi 10.800 brutto za profil 5-cio komorowy.

    Generalnie to OKNOPLAST jest solidną i dobrą firmą. Co do tej promocji jednak to nie zastanowiło nikogo że teoretycznie lepszy produkt na profilu 5 komorowym jest tańczy od ich profilu 3 komorowego?? Czy ktoś lepszy produkt sprzedaje taniej niż "gorszy"? -Odp: Ich profil 5 komorowy jest węższy (cieńczy) od profili 4 komorowych.

  16. #16

    Domyślnie

    Wiadomość z ostatniej chwili: prawdopodobnie promocja zostanie przedłużona. Już wiem skąd się wzięło te dodatkowe 2+2%. To dla tych co zostawią u nich ponad 15 tys. zł.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herne
    Po pierwsze Biuro miało poważny problem z przygotowaniem oferty cenowej - miałem część okien z okleiną część bez - ich program tego nie obsługuje. Po drugie w tym okresie były wprowadzane nowe profile okien, o których nikt nie wiedział pomimo intensywnej reklamy w gazetach. Po trzecie - o aktualnej promocji wiedziałem tylko ja z gazety środowej, biuro nie - a jest to o ile się nie mylę Firmowy Salon Sprzedaży (al. Pokoju). Dodatkowo ceny które mi zaproponowali, były w sumie wyższe niż konkurencyjny Oknoplus - a uważam iż wyroby Oknoplusa są lepsze. Dodatkowo - a byłem w sobotę, pani która mnie obsługiwała zupełnie nie miała pojęcia o oknach, które sprzedawała - do jakich wymiarów można je stosować itp. Żyła już chyba weekendem. Stwierdziliśmy, iż jeśli obsługa jest na takim poziomie, to okna pewno będą niewiele lepsze.

    Przeciwieństwem była wizyta w Oknoplusie na Zapolskiej - potraktowany zostałem naprawdę poważnie - w końcu zostawiłem na okna ponad 15000 PLN. Bardzo wysoki rabat, niewysoki koszt montażu, dodatkowe gadżety w stylu termometru cyfrowego itp. Montaż zgodny z harmonogramem. Dowieźli mi co prawda jedno okno z pękniętą szybą, ale później sami prosili się z wymianą (już na drugi dzień). Poczułem się naprawdę przez nich dopieszczony, co niestety nie jest częste.
    Ze swej strony mogę ich tylko polecić.
    Pewnie wprowadzano "nowe profile" (czyt. ceny), żeby zrekompensować dodatkowe zimowe rabaty i Euro=4,6-4,7

  18. #18

    Domyślnie

    W poprzednim mieszkaniu miałem montowane drzwi balkonowe - obsługa była ok., drzwi zresztą też. Jak masz w sumie kupić za ponad 15tys.zł spróbuj uzyskać ofertę z działu dużych zamówień bezpośrednio w Oknoplaście - salonie firmowym w Krakowie. Można by liczyć na większy upust.
    PS. Też myślę o złotym dębie i profilu 5-komorowym.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    25% rabatu jest tutaj:
    Dodatkowe 6% rabatu jest tutaj:

    JMDomek , mógłbyś napisać, skąd się wzięło jeszcze dodatkowo dwa razy po 2% ? (Jakiś dodatkowy opust-upust?).
    2% za zamówienie powyżej 15 tys. (wg cen cennikowych netto przed upustem)
    2% od dealera - jestem "bardzo upierdliwym" klientem.

    A skoro rozmawiamy o produktach OKNOPLASTU, czy ktoś montował drzwi zewnętrzne ich produkcji? Ze względu na cenę oraz rozmiar drzwi (110x220) zdecydowałem się kupić ich produkt. Jeśli macie jakieś opinie nt ich drzwi będę wdzięczny.

    Pozdrawiam

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie oknoplast Kraków profil awans - dramat na budowie

    cieszyliśmy się jak dzieci, przyjechały śliczne okna, złoty dąb, profilowana ramka Awans...super
    az panowie zaczęli je montować. nie da sie ich ustawić ani w pionie ani w poziomie, ramy okienne są podobne do banana
    dzilone skrzydła rozchodzą się na gorze i dole a schodzą pośrodki
    wiem że niektórzy z was mają takie okna, czy mieliscie podobne problemy?!
    gdzie tkwi błąd?! i co dalej począć?!
    jesteśmy wsciekli do granic możliwości a do tej pory szło tak dobrze...
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

Strona 1 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony