dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 82
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #21

    Domyślnie

    Może warto zacząć od wezwania kogoś z Oknoplastu?

  2. #22

    Domyślnie

    OKNOPLAST-Kraków "Solidną Firmą 2002"

    OKNOPLAST-Kraków nie ustaje w kolekcjonowaniu wyróżnień i nagród przyznawanych przez niezależne kapituły i organizacje. W środę 26 lutego 2003. w Centrum Konferencyjnym na Wawelu certyfikat “Solidna Firma 2002” z rąk przewodniczącej Rady Nadzorczej ZUS Eugenii Tymienieckiej odebrał w imieniu firmy Tomasz Falkowicz, dyrektor ds. finansowych
    Myślę że jeżeli cos takiego czyta sie na ich stronie internetowej to nie powinieneś mieć problemu z reklamacją. My kilka tygodni temu też mieliśmy problem z oknami Oknoplastu, ale myśle że w naszym przypadku zawinił przedstawiciel, nie Fabryka ( znaczne opóźnienie i arogancki przedstawiciel). Ze wstawieniem nie było problemu, może dlatego że zrobił to wybrany przez nas fachowiec, zresztą najlepszy w okolicy. Jest wśród forumowiczów przedstawiciel Oknoplastu zdaje się że z Sanoka, ale jego dane przesyłam Ci na priv, myślę że dużo może pomóc. Pozdrawiam i powodzenia.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  3. #23

    Domyślnie

    CZY naprawdę na tyle osób zaglądających do tego postu( a jest ich całkiem sporo) nie może nic poradzić wsiekłym inwestorom.
    to wcześniej to też ja ale z innego logowania
    w odpowiedzi na sugestie forumowiczów
    od razu przy montowaniu( nasz osobista, sprawdzona w boju ekipa od okien) chłopcy zauważyli że coś jest nie tak
    wykonaliśmy telefon do dystrybutora, nie mozna powiedzieć, pan nawet szybko pojawił się na budowie, i stwierdził.że tak ma być
    bo...
    okna kolorowe inaczej się nagrzewaja niz białe( jakby to miało dla mnie jakieś znaczenie - jest to ich problem aby tak dobrać profil aby się nie wypaczał.
    przywiózł panom kołki montazowe - bo pianka ściągnie nierówności
    kazał montować ramy za pomocą srób( nazwa fachowa wyleciała mi z głowy)
    a nierówności ramy w stosunku do framugi okna wytłumaczył procesem technologicznym - bliżej zawiasów okno leży niżej na ramie bo szyba ciąży i już

    pojechał

    nasi panowie zamontowali dół - jutro zaczynamy instalacje więc nie było na co czekać - górne okno balkonowe zaostawiliśmy specom z oknoplastu - może się popiszą znajomością towaru i będzie ok
    chociaż okno niezamontowane ma wady, dla nas ewidentne

  4. #24
    Guest

    Domyślnie Re: oknoplast Kraków profil awans - dramat na budowie

    edytowano

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    widzisz - brak odpowiedzi moze byc spowodowany tym ze jest juz kilka watkow okiennych
    -szukam dobrych okien
    -wady montazu okien
    -najwieksze fuszerki i jeszcze kilka - moze specom po prostu watek "uciekl" tak jak mi
    powodow tego stanu rzeczy moze wbyc wiele - przesledz ostatnie 3-4 strony postow w szykam dobrych okien lub napisz vezposrednio do Pchelka
    ale pokrotce pomoge
    albo:
    -brak wzmocnienia
    -zamiast wzmocnienia systemowego jakis katownik
    -zle wykonanie zgrzewow
    -bark otworow odpowietrzajacych pierwsza komore profilu (widoczne w narozach okna po otwarciu skrzydla)
    -zle zamocowanie zawiasu lub rozworki
    -zle "wyparcie" szyby ktora takze pelni funkcje konstrukcyjna okna
    -zle zamontowanie zaczepow
    -jeszcze jakies inne powody ale by postawic djagnoze trzebaby zobaczyc
    Jesli nie zaplaciles - reklamuj i nie plac zanim usterki ci nie usuna
    Jesli zaplaciles - tez reklamuj i walcz jak lew o swoje (jak do tego dojdzie na pewno pomocny bedzie Pchelek)
    Swoja droga cos w firmie oknoplast z grodu Kraka ostatnio zle sie dzieje gdyz to juz kolejny sygnal o jakis "niedociagnieciach"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #26

    Domyślnie

    W wypadku powyzszym nie ma co czytać, co pisać tylko reklamować jak najszybciej. Jeżeli okna już zaraz po montażu są jak na beczce prostowane z czasem na pewno nie bedzie lepiej tylko coraz gorzej. A tak na odległość to trudno dociec przyczyny. Sam producent powinien ją znaleść i wyeliminować.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    albert

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    9

    Domyślnie Re: oknoplast Kraków profil awans - dramat na budowie

    Tu mnie Kolega niezwykle zasmucił
    W tym tygodniu chciałem zamówić do całego domu właśnie takie okna, i teraz mam zgryz.
    Z niecierpliwością czekam na dalszy opis wydarzeń - mam nadzieję, że dobrych.

    pozdrawiam
    Albert

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    złożylismy reklamacje u autoryzowanego przedstawiciela i mamy wyznaczony termin na 27.07.2004 wygląda więc na to że mają mocno napięty kalendarz, widocznie nie tylko nas to dotknęło,
    Ciekawe, poinformujemy was o rezultacie
    POZDRAWIAM
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    WITAM PONOWNIE,
    jesteśmy po wizycie serwisanta z oknoplast Kraków,
    Pan pracuje 9 lat i czegoś takiego jeszcze nie widział,
    nie miał zastrzeżeń do montażu i nie miał pojęcia co się stało że profil Awans gnie sie we wszystkie strony i z każdej strony przypomina kształtem banana.
    Nie przejął się zbytnio samą wymiana okien jaka zaproponowaliśmy, ale faktem, że jeżeli nasze okna były wyprodukowane 07.07.2004 roku to za chwile może takich reklamacji mieć o wiele wiecej, jutro ma do nas dzwonić co dalej, ale już zapowiedział że okna będzie musiał obejżeć główny technolog, a także dostawca profili z Niemiec, bo przypuszcza,że tu tkwi problem w profilu.
    Biedny tylko kontroler jakości nr 6, który puścił taką fuszerke w świat.
    O dalszym przebiegu sprawy będę informował was na forum, a w szczególności jak sie zachowa OKNOPLAST KRAKÓW.
    POZDRAWIAM
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Nie bój się kontroler jak osioł na "Niedźwiedzi Pana Adamsa" będzie nr 7, a potem 8.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  11. #31

    Domyślnie

    właśnie rozpoznaję temat okien i jestem przerażona bo jak tylko znajdę fajne okna to się okazuje że albo serwies i montaż do niczego albo problemy technologiczne.
    Jak znaleźć solidną firme która bez zarzutu zamontuje dobre okna? Czy to zawsze jest totolotek?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    BK jak mają aktualne ISO 9001 to masz prawo jako klient zajrzeć do zapisów z obsługi reklamacji. Porównać ilość sztuk. Jak ci nie będą chcieli pokazać to powiedz, że do organizacji certyfikującej paszkwil napiszesz. Co dla posiadacza ISO wiąże się z kosztami oraz dodatkowym auditem. Jak mają ISO z poważnej organizacji to zaraz im rura zmięknie i dostęp do danych będziesz miał tylko, jak już się zdecydujesz to odwiedź firmę, żeby Tobie próbek dokumentacji nie spreparowali.
    Wtedy zobaczysz ile % danego modelu jest powalonych i z jakiej przyczyny (to wszystko wie dział jakości).
    Jak już u nich będziesz to niech tobie jeszcze wskażą srwis, który ma to zamotować.
    Jak tak zaczniesz to reszta powinna być bezobsługowa.
    zawsze możesz na odchodnym rzucić gatkę (przez "t"), że jak się na nich zdecydujesz to podasz im u kogo zamówiłeś/łaś i nr zlecenia.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #33

    Domyślnie

    kroyena, dzięki
    "robisz" w QA? bo to bardzo dobre informacje, na pewno skorzystam

    Pozdrawiam
    Beata (nie jestem facetem)

  14. #34

    Domyślnie

    Od razu mówię, że nie jestem fachowcem, ale do tych pierwszych dwóch punktów które wymienił jareko (brak wzmocnienia, zamiast wzmocnienia systemowego jakiś katownik) dodałbym jeszcze jedną możliwość- włożone "mniejsze" wzmocnienia w profile, czyli luźno "latające" w profilu.
    Tak na marginesie- mam od 3 miesięcy zamontowane okna 5-komorowe Aluplastu, obustronnie oklejane "złotym dębem", z szybą P-4, z ruchomymi słupkami (producent AP-Żory). Ile nerwów straciłem na forum, bo prawie wszyscy moi adwersarze straszyli mnie, że Aluplast nie ma aprobaty technicznej na kolor i dlatego moje okna poskręcają się na słońcu jak banany. Wszyscy polecali inne profile- w tym m/inn Vekę. Jedynie pchelek stwierdził, że AP Żory to porządna firma, że cytuję "...okna potrafią zrobić nawet z papieru...". Zaufałem jego opinii i jestem super zadowolony. Okienka jak marzenie, prościutkie, trzymają pion i poziom, miejsca zgrzewów tak wykończone, że nawet ich nie widać, nigdzie nic się nie wybrzusza, okucia pracują lekko i bezbłędnie. Jaki z tego wniosek? Aprobaty techniczne na profil- owszem, ale nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim w końcowej fazie liczy się jakość użytych wszystkich materiałów i precyzja wykonania. To, że okna nie składają się z samego profilu udowodnił nam już na samym początku zibibyk...

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    BK na tak jakby tylko trochę wyżej. Łoj jak bolą audity, jak bolą
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  16. #36

    Domyślnie

    Mam takie same okna - profil awans, dwustronny kolor, właśnie wstawiłem, ale u mnie wszystkie są OK. Kupowałem je w zeszłym roku więc może to jakaś wada obecnych produkcji bo u mnie i kilku znajomych są OK.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    W tle przewija siędostawca zza Odry, a dla nich cywilizacja kończy się na Odrze.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Takie fuszerki jak ta Oknoplastu to zdarzają się raz na sto lat.
    - Przyczyna może być taka [jeśli usztywnienia są w porządku - a raczej są bo innych słabych Oknoplast nie ma] to w produkcji wzięto do produkcji okien zimne profile prosto z magazynu i poszły od razu na produkcję. A powinny poleżeć na hali produkcyjnej co najmniej 24 godziny - żeby się wygrzały. W zimne profile PVC wstawiono profile stalowe, skręcono je razem i takie ramy się pogięły bo zimne profile PVC wydłużyły się. Zawsze się wydłużają - dlatego muszą poleżeć na hali. Inna sprawa, że produkcja była w lipcu więc było ciepło.
    - Może sknocili montaż. Mocowanie tylko na górze i na dole - brak po środku wysokości i brak montażu góra i dół. Piana wypchnęła ramy i dlatego są banany.
    - Może być też tak, że zamontowano okna na sztywno [bez luzów] i ramy te pod wpływem nagrzewania od słońca wydłużyły się [zawsze się wydłużają] i powyginały w beczki. Jakby nie patrzył okna są do reklamacji.
    Może być też brak otworów odprężających.
    Mam pytanie - czy szyby są 4/16/4 czy inne zestawy????????

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    przepraszam pchełek, ale nie bardzo rozumiem co oznacza 4/16/4, na marginesie ramy swoja drogą i mozna szukać winy w montażu, ale skrzydła w uśmiechy, góra dół i boki, mnie wcale nie jest do śmiechu,
    a OKNOPLAST miał dzisiaj dzwonić i chyba ciągle nie mogą uwierzyć że ta fuszera wyszła z ich zakładu, bo ani widu ani słychu!!!!
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

  20. #40

    Domyślnie

    4/16/4 oznacza budowę szyby tzn 4mm szkło, 16 mm przerwa, 4 mm szkło - oj nie czytało sie szukam dobrych okien
    Coś takiego jak schodzenie sie skrzydeł na srodku powinno być juz zauwazone podczas szklenia. Na środku wysokosci pomiedzy szyba a skrzydłem powinny być przecież podkładki dystansowe.
    Myślę że Oknoplast jest zbyt powazną firmą by pozwolić sobie na olanie klienta i złą opinię.
    Wyglada to na raczej na wadliwą (krzywe profile) dostawę profili.

Strona 2 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony