dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 82
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    witajcie - Gosciu - drzwi balkonowe szkli sie troszke inaczej niz napisales ale co mi tam niech i tak bedzie
    to co tutaj sobie mowimy to tylko gdybanie - co moze byc tego powodem - a moze byc wiele rzeczy, Moim zdaniem w kolejnosci wystepowania:
    - zly montaz i nie ma sie co tu rozpisywac (zapraszam do lektury tak od strony 25 "szukam dobrych okien") - tu obstawiam az 80% przyczyny tego stanu rzeczy
    - zle szklenie na zakladzie - moze przyjeli nowego pracownika i cos mu sie pomerdalo? - tak z 10%
    - wlozone lekko wygiete wzmocnienie ktore wygiecie calosci spowodowalo - tak z 3-5%
    - ktos spieszac sie np na papierosa (a nie jest to czynnosc w naszych zakladach zautomatyzowana jak za granica) zapomnial wzmocnienie przykrecic do profila lub tylko na jedna - dwie sruby zlapal (a powinno byc max miedzy nimi 30 - 40 cm)
    Mamm do Ciebie zibibyk prosbe - jak juz reklamacja bedzie w toku i fachowcy z firmy sie na temat przyczyny wypowiedza - daj nam tu wszystkim znac - prosze please lub tylko do mnie na priv
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #42

    Domyślnie

    Nieeeee na priv, wszyscy chcemy wiedzieć.
    - zły montaż został wyeliminowany przez serwisanta z Oknoplastu.
    - stawiam na krzywe zbrojenie lub profil 70:30
    - mozna w jednym oknie śrub nie przykręcić, ale nie we wszystkich

    mówimy o oknach nie balkonie

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    Od razu mówię, że nie jestem fachowcem, ale do tych pierwszych dwóch punktów które wymienił jareko (brak wzmocnienia, zamiast wzmocnienia systemowego jakiś katownik) dodałbym jeszcze jedną możliwość- włożone "mniejsze" wzmocnienia w profile, czyli luźno "latające" w profilu............Aprobaty techniczne na profil- owszem, ale nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim w końcowej fazie liczy się jakość użytych wszystkich materiałów i precyzja wykonania. To, że okna nie składają się z samego profilu udowodnił nam już na samym początku zibibyk...
    Grzegorz - wlasnie o tym co jakis czas przypominam
    Juz kiedys to Pchelkowi wytknalem (sam wtedy bylem tego swiadkiem jak okno na testy preparowano) ze okna jakie trafiaja do ITB czasem (nie zawsze) nie maja nic wspolnego z tym co do klienta idzie - a idzie dzieki temu ze ten papier tak gloryfikowany przez klientow producent ma
    O wzmocnieniu ktore lkata w profilu nie wspominam gdyz az nie chce mi sie wierzyc by firma z takimi tradycjami na takie "oszczednosci" poszla i katownik z Centrostalu zamiast wzmocnienia zaczela dawac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Jak mają kwit ITB to należy zgłosić do ITB i fuszerniak ma dodatkowy audit, co boli. Bo ITB wydając kwit powinien go odpowiednio nadzorować, tzn. czy posiadacz certyfikatu ma zapewnioną stabilność produkcji. Jakby tak wszyscu co mieli certyfikowane przez ITB produkty z fuszerami do nich napisali poleconymi to by się w ITB zakotłowało.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Nie daje się podkładek szklących w środku wysokości szyb - to błąd!!!!!!!
    Tylko w narożach i to po przekątnej.

    Jak ktoś je dał to może być to przyczyną wypaczenia ram.
    Pytam się o grubość zestawu 4/16/4 razem 24 mm. Zdarza się, że jak się szkli okna szybami grubszymi od zestawu 24 mm i jednocześnie nie zmienia się listew przyszybowych na cieńsze [do grubszych zestawów] to szyby są mocno zaciśnięte przez listwy. Wystarczy, że ramy nagrzeją się od słońca i rozszerzą się [taka jest natura PVC] - czyli zaczną wydłużać. Jak są za mocno zaciśnięte na szybach to się zrobią beczki bo nie mają swobody na wydłużenie. Mogli też przy szkleniu je wybeczkować.
    A może być też źle ustawiona zgrzewarka [nieprawidłowe wstawienie ram do zgrzewania] albo cięcie nie było pod kątem 45 stopni i zgrzanie nie ma kąta 45 stopni. Znaczy się z wyglądu ma, ale tak naprawdę nie jest to kąt 45 stopni a więcej i rama dąży w narożach do tego większego kąta - rozjeżdża się.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Nie daje się podkładek szklących w środku wysokości szyb - to błąd!!!!!!!
    Tylko w narożach i to po przekątnej.
    Milo mi znow potwierdzenie mych slow uslyszec
    Czesto jednak takie podkladki sie daje - mimo ze nie powinno sie - a kiedy? Wysokie skrzydlo balkonowe na zyczenie klienta bez poprzeczki - by wlasnie pod wplywem termiki beczka sie nie robila firmy stosuja taki manewr - w polowie wysokosci szyby - nie wyparte podkladki z duza iloscia silikonu
    Dlaczego?
    W trakcie rozgrzewania sie okna - te "przyklejone" pokdladki w pewnym stopniu zachowuja sie tak jakby byla poprzeczka w drzwiach - ale do czasu - przewaznie takie rozwiazanie wytrzymuje trzy do piec lat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moi drodzy,
    Oknoplast nie skontaktował się ze mną wczoraj jak obiecywał serwisant, dlatego niezwłocznie dzisiaj do nich zadzwoniłem i co usłyszałem:
    " przekazaliśmy reklamację do producenta profila i w ciągu kilku dni przyjedzie do Pana technolog-przedstawiciel Veki"
    a co mnie k.... obchodzi technolog z Veki, ja chcę mieć nowe okna bez wad, zaraz powinienem kłaść tynki wewnętrzne, a oni odbijają piłeczkę.
    Ciekawe co jeszcze wymyślą?!!!
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moi drodzy,
    Oknoplast nie skontaktował się ze mną wczoraj jak obiecywał serwisant, dlatego niezwłocznie dzisiaj do nich zadzwoniłem i co usłyszałem:
    " przekazaliśmy reklamację do producenta profila i w ciągu kilku dni przyjedzie do Pana technolog-przedstawiciel Veki"
    a co mnie k.... obchodzi technolog z Veki, ja chcę mieć nowe okna bez wad, zaraz powinienem kłaść tynki wewnętrzne, a oni odbijają piłeczkę.
    Ciekawe co jeszcze wymyślą?!!!
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Nie daje się podkładek szklących w środku wysokości szyb - to błąd!!!!!!!
    Tylko w narożach i to po przekątnej.

    Jak ktoś je dał to może być to przyczyną wypaczenia ram.
    Pytam się o grubość zestawu 4/16/4 razem 24 mm. Zdarza się, że jak się szkli okna szybami grubszymi od zestawu 24 mm i jednocześnie nie zmienia się listew przyszybowych na cieńsze [do grubszych zestawów] to szyby są mocno zaciśnięte przez listwy. Wystarczy, że ramy nagrzeją się od słońca i rozszerzą się [taka jest natura PVC] - czyli zaczną wydłużać. Jak są za mocno zaciśnięte na szybach to się zrobią beczki bo nie mają swobody na wydłużenie. Mogli też przy szkleniu je wybeczkować.
    A może być też źle ustawiona zgrzewarka [nieprawidłowe wstawienie ram do zgrzewania] albo cięcie nie było pod kątem 45 stopni i zgrzanie nie ma kąta 45 stopni. Znaczy się z wyglądu ma, ale tak naprawdę nie jest to kąt 45 stopni a więcej i rama dąży w narożach do tego większego kąta - rozjeżdża się.
    W wypadku zibibyk`a z tego co pisze beczka zrobiła sie w odwrotną stronę, środkiem ramy się schodzą a nie roschodzą !
    Nie widzę co złego może być wynikiem dania podkładek dystansowych w połowie wysokości skrzydła - tylko to że nie dojdzie do sytuacji, że profile wygną się do środka. A wystarczy czasem kilka mm by zaczep obwodowy (szczególnie ten od strony zawiasowej) nie łapał i powodowało to nieszczelnośc na połączeniu.



    Rysunki zywcem wziete z dok. systemowej dotyczacej szklenia.
    Uwaga pod spodem mówi ze wypadku wymiaru powyzej 1300 mm należy dać pośrodku podkładki dystansowe !

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibibyk
    moi drodzy,
    Oknoplast nie skontaktował się ze mną wczoraj jak obiecywał serwisant, dlatego niezwłocznie dzisiaj do nich zadzwoniłem i co usłyszałem:
    " przekazaliśmy reklamację do producenta profila i w ciągu kilku dni przyjedzie do Pana technolog-przedstawiciel Veki"
    a co mnie k.... obchodzi technolog z Veki, ja chcę mieć nowe okna bez wad, zaraz powinienem kłaść tynki wewnętrzne, a oni odbijają piłeczkę.
    Ciekawe co jeszcze wymyślą?!!!
    Prawdę powiedziawszy reklamacja można by powiedzieć że została uznana przez serwisanta. A wiec okna powinny byc jak najszybciej wymienione. W powyzszym wypadku nie wchodzi w grę naprawa.
    Dochodzenie przyczyny takiego stanu rzeczy to już sprawa Oknoplastu i nie powinno to mieć wpływu na przebieg i czas zrealizowania reklamacji.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Gosciu - a juz myslalem ze tylko noca tu bywasz a skarbnica wiedzy pisanej jestes ogromna duzo masz w swoich zbiorach takich ciekawych rysunkow?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #52

    Domyślnie

    Trzeba pamiętać, gdzie czego szukać
    Ale jak z tymi podkładkami w końcu?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    tak jak na rysunkach - przeciez wiesz
    tylko nagminnie przy szkleniu drzwi przesuwnych szkla je jak RU, zamiast jak "Kippflugel" czyli U
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Gosciu - cytata z Pchelka - naszego guru
    ......Obydwie szyby naklejone są na ramkę. Obydwie szyby mają równe krawędzie i cała szyba zespolona spoczywa na podkładkach podszybowych, które ułożone są we wrębach. Szyba ustawiona jest na wrębie ramy i nie spoczywa na stalowych usztywnieniach i ułożenie usztywnienia nie ma tu żadnego znaczenia - czy jest w lewo czy w prawo, czy w osi. Ciężar szyby rozkłada się na cały profil PVC a usztywnienie stalowe usztywnia skrzydła w dwu płaszczyznach. Nośność naroży podana jest a Aprobatach i jest wyznacznikiem jakości zgrzewu. Przekrój profilu ma niewiele do sztywności skrzydła. Ważne jest usztywnienie. Może być bardzo duże skrzydło z profilu bardzo wąskiego na usztywnieniu o znacznym Jx - odpowiednio powyginanym.
    Szyba przenosi obciążenia, rama bez szyby nie wytrzyma nawet 5 kg - wygnie się do dołu - nawet pod własnym ciężarem. To nie rama okna drewnianego, która jest sztywna, nawet bez szyby.
    POdkreslenie moje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #55

    Domyślnie

    A twierdzisz że nie masz znajomości u guru.

    Cytat Napisał jareko
    tak jak na rysunkach - przeciez wiesz
    tylko nagminnie przy szkleniu drzwi przesuwnych szkla je jak RU, zamiast jak "Kippflugel" czyli U
    jak to jest Ty wiesz, ja wiem jak szklić choć nie robimy tego na codzień, a taki szklarz co szkli te okna codziennie nie wie. Przeciez to 5 rysunków na krzyz.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ha ha ha ha ha szklarz powinien wiedziec a jak szkli to zupelnie inna para kaloszy - jejku - ilez to juz razy w ciagu tych 8 lat przyjezdzalismy do swoich i cudzych klientow by przesuwki przeszklic tak jak pokazales - wszystkie gdzie klopoty z zamykaniem sie pojawialy byle szklone jak RU
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    zibibyk. Wygły do środka???????????????. To tylko raz mialem taki przypadek. Sprawdź czy potrafisz bez trudu wyprostować te wgięcie - ciągnąc ramy na zewnątrz. Jeśli tak to masz za słabe usztywnienia i nie trzymają ram albo w ogóle nie ma usztywnień - nieprawdopodobne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
    Albo mieli pokrzywione usztywnienia i to one ściągnęły ramy.
    Profil PVC nie ma nic do rzeczy. To fuszerka z produkcji okien.
    Ramy wygły się do środka ???????????????????. Na ogół idą w beczki.
    Widocznie w beczki nie poszły bo je zatrzymały zaczepy okucia [brak luzu] no i wygły się do środka - bo tu miały luz.
    Ale jaka dzika siła musiała to być.[/list]

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Hmmm.... Pchelek - widzialem wiele ciekawych wygiec
    Coz to moze byc ze wygiety do srodka?
    powiem tak - najprawdopodobniej - wykluczajac juz zastosowanie zlego wzmocnienia - w trakcie szklenia zawsze lekko wygina sie profila w beczke ale zewnetrzna i pracowity szklarz pozniej ja prostuje uderzajac tak by naszla na szybe - moze mial za duzo sily? byl po posilku regeneracyjnym i wanal ile pary wrekach czyniac beczke do srodka? I jeszcze to wygiecie uszczelki trzymaja
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zibibyk

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    sukces, w poniedziałek mamy wizytację samego pana technologa z Oknoplastu,
    przez telefon uzyskalismy info że wymiana okiem ( bez ram ) nastąpi do końca przyszłego tygodnia
    ha ha ha
    ramy nic a nic nie są lepsze od okien ale są już zamontowane i należałoby je teraz zdemontować i zamontować ponownie
    tej wersji nie dopuszczamy - w calości nowe i juz
    ale ciąg dalszy wydarzeń w poniedziałek
    jedynie co jest pocieszające w tym wszystkim że ich procedura reklamacyjna działa w miare sprawnie ( oby nie zapeszyć)
    Niby pięknie, gdyby nie sąsiad....

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Hmmm.... Pchelek - widzialem wiele ciekawych wygiec
    Coz to moze byc ze wygiety do srodka?
    powiem tak - najprawdopodobniej - wykluczajac juz zastosowanie zlego wzmocnienia - w trakcie szklenia zawsze lekko wygina sie profila w beczke ale zewnetrzna i pracowity szklarz pozniej ja prostuje uderzajac tak by naszla na szybe - moze mial za duzo sily? byl po posilku regeneracyjnym i wanal ile pary wrekach czyniac beczke do srodka? I jeszcze to wygiecie uszczelki trzymaja
    Jeszcze w skrzydłach mozna zwalić wine na szklarza, ale w ramieeeeee?

    Ja myślę, czasem ludzie się pytają czy okna z pvc sie wypaczają - one po prostu się wypaczyły

Strona 3 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony