dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 82
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #1041

    Domyślnie

    Nie przeszkadza, tylko pomaga - na szczelność. Ale tobie przy wentylacji grawitacyjnej jest ona właśnie niepotrzebna. Nie ma sensu przepłacać za profil z 3-uszczelkami, skoro zakładasz rozszczelnianie okien w celu poprawienia działania wentylacji.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michael09 Zobacz post
    Słyszałem, że związku zaokrąglonym kształtem profilu, ciężko jest lub jest niemożliwe zamontowanie wewnętrznych rolet lub moskitier. Ile w tym prawdy? Jak to wygląda w praktyce?
    Prawda jest taka ze bedzie ciezko ale się da!do prowadnic i kasetki dokłada się specjalnie wycietą taśme o przekroju trójkąta i przykleja do prowadnic i kasetki a później do okna.Przy prowadnicach zdaje zadanie a przy kasetce już nie i trzeba ją przykrecić.

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Nie przeszkadza, tylko pomaga - na szczelność. Ale tobie przy wentylacji grawitacyjnej jest ona właśnie niepotrzebna. Nie ma sensu przepłacać za profil z 3-uszczelkami, skoro zakładasz rozszczelnianie okien w celu poprawienia działania wentylacji.
    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Jeśli chcesz mieć ciepłe okna to szukaj dobrego profilu 2-uszczelkowego z jak najcieplejszym pakietem 3-szybowym (u 0,6-0,5).
    Dzięki, logicznie mówisz. Tylko szyby 0,6-0,5 są raczej w topowych modelach z najcieplejszymi profilami i 3 uszczelkami. Modele Dako czy Oknoplast z 2 uszczelkami mają wskaźnik przenikalności dla szyby na poziomie 1,0.

  4. #1044
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    Mam jeszcze wycenę z okoplastu profil salamander.
    skąd?

  5. #1045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Chrzanów Oko-plast dokładnie

  6. #1046

    Domyślnie

    Za dopłatą napewno zamontują ci pakiet 3-szybowy, ale tylko o współczynniku u 0,7. Czy warto zdecyduj sam.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  7. #1047
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michael09 Zobacz post
    ...Tylko szyby 0,6-0,5 są raczej w topowych modelach z najcieplejszymi profilami i 3 uszczelkami. Modele Dako czy Oknoplast z 2 uszczelkami mają wskaźnik przenikalności dla szyby na poziomie 1,0.
    I słusznie, bo niby po co komu w oknie szyba, której współczynnik przenikalności cieplnej jest dwu albo i trzykrotnie niższy od przenikalności cieplnej kształtowników?
    PRO QUALITY

  8. #1048

    Domyślnie

    Może dlatego, że szyby w oknach to zazwyczaj jakieś 70-80 % ich powierzchni całkowitej?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  9. #1049
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Może dlatego, że szyby w oknach to zazwyczaj jakieś 70-80 % ich powierzchni całkowitej?
    No! A w oszkleniach stałych nawet 95% i co niby z tego ma wynikać? Nadal mamy połączenie "mocnej" szyby ze "słabą" ramą, coś na kształt zimowego buta z dziurą w podeszwie.
    PRO QUALITY

  10. #1050
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Salamander ogólnie dobry profil (wazne ile i jaka stal w nim bedzie,ale to jak wszedzie) ale oko -plast matko bosko

  11. #1051

    Domyślnie

    Znalazłem ciekawe okna o współczynniku przenikania ciepła szyby na poziomie 0,5. To Vetrex V70 Optimal Black: http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna...mal-black.html. Ich opis brzmi o wiele lepiej niż Oknoplast i Dako. Macie jakieś opinie na temat tych okien i tego producenta?

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    No! A w oszkleniach stałych nawet 95% i co niby z tego ma wynikać? Nadal mamy połączenie "mocnej" szyby ze "słabą" ramą, coś na kształt zimowego buta z dziurą w podeszwie.
    Nadinterpretacja. Co najwyżej zimowy but z cienką podeszwą. Wolałbym taki na zimę niż sandał z cienką podeszwą. Choć gdybym był wystarczająco majętny kupiłbym obuwie himalaistów.

  13. #1053

    Domyślnie

    Michael09 - po raz kolejny - opcja szukaj się kłania :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=vetrex
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...o-opinie/page2

    .... i wiele innych...

    http://oknotest.pl/okna-energooszcze...-alphaline.php
    http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC...lasciwosci.php

    W powyższych linkach znajdziesz opinie klientów, sprzedawców. Ja nie chcę się za bardzo powtarzać, bo sprzedaję te okna i moja opinia jest ogólnie znana
    Vetrex V70 Optimal Black - to nowy produkt, w sprzedaży od sierpnia. Raczej nikt z użytkowników się nie wypowie - bo niby co mogą Ci napisać, skoro większość z nich nawet ich nie używa. Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie godne zainteresowania. Ja z czystym sumieniem mogę Ci je polecać

  14. #1054

    Domyślnie

    Ale co ci z opisu, jak szerokość profilu jest praktycznie taka sama, troszkę inna powłoka zastosowana w okuciach i pakiet 0,5. jak dla mnie to pakiety 0,5 to z profilami min te 80mm i 3 uszczelki to takie optymalne połączenie.

  15. #1055

    Domyślnie okna i brama

    Witam,
    my zamówiliśmy do naszego Opałka 2G bramę w kolorze Winchester u Wiśniowskiego (4500x2240 z montażem oraz napędem nice i dwoma pilotami w cenie 5700 brutto). Natomiast okna zamawiamy w Oknoplusie (kolor Winchester w oknoplusie widnieje pod nazwą handlową Montana) z ukrytymi zawiasami. Mam nadzieję, że będą piękne

  16. #1056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Montana ? Jesteś pewna? Bo to nazwa zupełnie innego koloru.. Może i Oknoplus tak sobie nazwał winchester, ale sprawdz jeśli nie masz 100% pewności, by nie było niespodzianki...
    Te kolory są tu, na stronie jareko.pl:
    http://jareko.pl/kolory/Montana_49197.jpg
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-11-2011 o 10:50

  17. #1057
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Montana a winchster to dwa inne kolory,meranti i macore to wiem ze ten sam kolor tylko o innych nazwach w róznych firmach ale te twoje to jak patrze na kolornik nie pasują nic a nic do siebie ,czymprędziej (nawiązanie do świąt) sprawdź to u sprzedawcy aby nie było "jaj"

  18. #1058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lilianette
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    226

    Domyślnie

    Podbijam pytanie, jak się sprawują Platinium?

  19. #1059

    Domyślnie

    mi się też podobały platinum i u konkurencji ms tytan termo - też ładny profil - ms wyszedł jednak taniej -

  20. #1060

    Domyślnie montana

    Sprawdzone na 100%.
    Pierwsze, przed zamówieniem bramy sprawdziłam to w Oknoplusie - dostałam pisemną odpowiedź, że u nich Winchester widnieje pod nazwą montana. To , jak kolory wyglądają na stronie, faktycznie, niewiele ma się do tego jak wyglądają naprawdę. Po drugie, znajomy który sprzedaje bramy wiśniowskiego mi to potwierdził. A po trzecie, mam próbnik i przymierzyłam. Montana w Oknoplusie = Winchester w Oknoplaście = Winchester u Wiśniowskiego.
    Jaja pewnie będą przy zamówieniu drzwi, ale myślę że do tego czasu (połowa przyszłego roku) oferta będzie bogatsza

Strona 53 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony