dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie JAKI TYNK ZEWNĘTRZNY NA ŚCIANĘ 3-y WARSTWOWĄ. POROTERM

    S
    Ostatnio edytowane przez PAOLOZJO ; 26-02-2021 o 21:30

  2. #2

    Domyślnie

    A co podał projektant??

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam cyklinę- tynk cementowo wapienny na bazie białego cementu z dodatkiem kruszywa (lastryko- jakoś tak to się nazywa)

    Jeśli cienkowarstwowy to najpierw warstwa wyrównująca z zaprawy cementowo wapiennej.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    A co podał projektant??
    Obawiam się że Projektant nie przewidywał postępu w technologiach ("Buduję" od prawie 10 lat.) no i oczywiście zapodał cementowo wapienny.

    Zastanawiam się nad sensem malowania tynku tradycyjnego, zwłaszcza kiedy widzę u ludzi odłażące płatami warstwy czegoś tam.
    Nie ma złych pytań, są tyko złe odpowiedzi.

  5. #5

    Domyślnie

    Malowac mozna ta sama farba silikonowa, silikatowa, akrylowa..... jaka jest uzywana do malowania tynku cienkowarstwowego. Koszt materialu nie jest oszalamiajacy, ale robocizna stosunkowo droga. w okolicach Gdyni tylko 2 ekipy z Zakopanego podejmuja sie tego, moze w Zakopanem jest zaglebie wykonawcow tej metody a moze to przypadek. Generalnie jest to bardzo jasny tynk, ale niektorzy zycza sobie jakies paseczki dla odzielenia monotonnosci koloru. Trudno to wytlumaczyc, a fotek nie moge wkleic, bo jestem na obczyznie obecnie.
    Gusta sa rozne, ale rzuca sie w oczy, ze jest to cos nietypowego.
    Jest wyrabiany w betoniarce, jednowarstwowy,z bialym kruszywem (wczesniej pisalem o nim), tzw drapany

  6. #6

    Domyślnie

    Jak Cię stać to kup tynk silikonowy dobrej firmy, wiaderko 25kg z I grupy jakieś 200-230zł, ceresit ma tańszy tynk silikonowy i kupisz już za 180zł. Akryl masz z tej samej grupy za jakieś 120zł.

    Ja mam rok czasu tynk silikonowy Relius i jak na razie OK, sąsiadka ma ceresita akrylowy i też OK.
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    dać cementowo wapienny
    na to farbę lub dodatkowo powłokę z tynku cienkowarstwowego (akryl, silikat, silicon)

    dobrze jest jak tynk cem-wap poleży na ścianie 1 sezon - zwłaszcza jak jest to nowy budynek
    w wersji droższej i niestety dużo lepszej, na warstwę tynku cem-wap daje się siatkę + klej+tynk cienkowarstwowy, unika się pęknięć na powłoce końcowej
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAOLOZJO Zobacz post
    klej + siatka + tynk ? To może lepiej wcale nie dawać tynku cementowo wapiennego tylko mur wyrównać klejem + siatka a na to tynk cieńkowarstwowy

    jak myślicie dawać tynk cementowo -wapienny czy nie
    Jak masz proste ściany to śmiało rób sitka + klej.
    Jak jest krzywo - tynk cem. wap. i dalej jw,
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAOLOZJO Zobacz post
    klej + siatka + tynk ? To może lepiej wcale nie dawać tynku cementowo wapiennego tylko mur wyrównać klejem + siatka a na to tynk cieńkowarstwowy

    jak myślicie dawać tynk cementowo -wapienny czy nie
    czy ja dobrze widzę czy Ty od 2009 roku nie podjąłeś decyzji??
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10

    Domyślnie

    zeszło na obczyźnie
    Nie ma złych pytań, są tyko złe odpowiedzi.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    czy ja dobrze widzę czy Ty od 2009 roku nie podjąłeś decyzji??
    Mocno zgłębia temat i trochę zeszło
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Jestem ciekawy efektu finalnego
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Fachowcy umówieni na 2023. Na czwartek.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony