dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.681

    Domyślnie Wejście na Forum Muratora po rosyjsku

    http://forum.muratordom.com.ua/


    Strona do pisania rosyjskim alfabetem
    www.translit.ru

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Strona jest na serwerze ua czyli Ukrainy, przeznaczona dla ukraińskich uzytkowników (Murator Ukraine), to czemu po rosyjsku, skoro Ukraińcy nie gęsi i też swój język mają ????!!!
    Ukłon w stronę Putina??
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #3
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.681

    Domyślnie

    Chodzi raczej o uniwersalność tego języka w wielu krajach Wspólnoty Niepodłegłych Państw.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    Strona jest na serwerze ua czyli Ukrainy, przeznaczona dla ukraińskich uzytkowników (Murator Ukraine), to czemu po rosyjsku, skoro Ukraińcy nie gęsi i też swój język mają ????!!!
    Ukłon w stronę Putina??
    Rusek, przeciwko swoim?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Jeszcze pamiętam co znaczy słowo: Перестройка
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    I ja pamiętam rosyjski, ale nie rozumiem czemu Szanowna Redakcja zaprasza nas w podróż choćby budowlaną na wschód, a nie na zachód. Nadmienię, że i ja mam w nazwisku (po jonku ) "rus...". Bez skojarzeń i bez sentymentu... Listy już kiedyś pisaliśmy do przyjaciół - dla niektórych były wręcz obowiązkowe...
    aka

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Dzięki. Mam zamiar (a własciwie jestem zmuszona sytuacją) przypomnieć sobie rosyjski, który kiedyś dobrze znałam, ale jak to bywa, gdy się nie ćwiczy, sporo zapomniałam.
    Na razie odzywać się nie będę, ale bedę czytać

    A na Ukraine sie wybieram jesienią, bo znam tylko okolice Lwowa, a marzą mi się Czerniowce.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aka-jonek
    I ja pamiętam rosyjski, ale nie rozumiem czemu Szanowna Redakcja zaprasza nas w podróż choćby budowlaną na wschód, a nie na zachód. Nadmienię, że i ja mam w nazwisku (po jonku ) "rus...". Bez skojarzeń i bez sentymentu... Listy już kiedyś pisaliśmy do przyjaciół - dla niektórych były wręcz obowiązkowe...
    aka
    Eeee... tam. Ja do nich nic nie mam. Najbardziej żałuję, że miałem w szkole 8 lat rosyjski i nic się nie uczyłem i teraz nic a nic w tym języku. Aż wstyd! Z obywatelami WNP zero kontaktu. Raz mi się zdarzyło spotkać Ukraińca. Pracowaliśmy razem przez tydzień. Podobno bratnie narody jesteśmy, bo ze wszystkich to Ukraińcy ponoć są nam najbliżsi kulturowo, a tu kicha! Wstyd, bo się dogadać w jęż. "polsko-ukraińskim" nie zdołaliśmy. W jęz. niemieckim super,! Żadnego problemu. A świetny gość był. Taki swojak . Śmiechu było, bo jak wykop robiliśmy, to z puszką biegał i robaki na ryby zbierał .
    Per Aspera Ad Astra

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    W czasie pobytu na Ukrainie, załapaliśmy się na urodziny żony lwowskiego biznesmena (impreza odbywała się w hotelu, w którym mieszkaliśmy). Tak sie wybawiłam, że nogi mnie ty6dzień bolały. No i trzeba było pić "brudzia" z kierowcami, którzy czekali na imprezowiczów, ostro pijąc w altanie
    Przy bliższym poznaniu Ukraińcy sa bardzo miłymi ludźmi. Mają taką "odpychającą manierę" kiedy są w pracy. Ale przypomnijcie sobie nasze panie sklepowe, konduktorów, lekarzy itd sprzed lat. Uwielbiam Ukrainę, bo jak tam jestem, to czuję się jakbym sie przeniosła w czasie i wróciła do lat młodości.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Przykry wątek...Ten rosyjski dla Ukrainców to chyba jakaś pomyłka albo złośliwość. Rodowici Ukraińcy mają swój język - ukraiński.
    Ciekawe czy jakby Polakom na forum dla Polaków kazali pisać po angielsku, rosyjsku lub niemiecku zamiast w ich rodzimym języku polskim, byli by tak ukontentowani i dowcipni jak coniektórzy piszący na tym wątku?
    Na Ukarinie Polak - z Ukraińcem spokojnie się dogada bez używania rosyjskiego. I nie piszę tu o strefie przygranicznej siegającej do Lwowa ale o Ukrainie gdzie drogowskazy na drogach są tylko pisane po ukraińsku odpowiednim alfabetem.
    Będąc na Ukarinie wielokrotnie spotkałam się z poważnym oburzeniem, wręcz wrogością rodowitych Ukraińców, kiedy próbowałam rozmawiać po rosyjsku. I chyba doskonale ich rozumiem co czują jak traktuje się ich tak stereotypowo.
    Tak na marginesie - na jednorazowej wycieczce z biura podróży do Lwowa ciężko poznać prawdziwą Ukrainę.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    napisałam post podobny w tresci do tutli_putli, wywaliłam jednak , a szkoda

    Przed laty, moi ukraińscy przyjaciele mocno sie oburzali, gdy próbowałam się z nimi komunikować po rosyjsku, postawili sprawe jasno - "nie znasz ukraińskiego, ok - my nauczymy sie polskiego, ale po "rusku" mówic nie bedziemy".

    i Ukraina to nie tylko piekny Lwów czy Kijów....

    to takze Donieck,Kirowograd czy Czarnobyl....ale tam biura nie organizuja wycieczek....

  12. #12

    Domyślnie

    Bo dla przeciętnego Polaka za wschodnią granicą to się "ruskie" zaczynają . I nie ma tu zadnej złośliwości. Dopiero jeśli do konkretów dochodzi, to zaczyna się dział na Białoruś, Ukrainę, itd. Poza tym odnosimy się do naszych wschodnich sąsiadów(jak by nie patrzeć) z pogardą. Fakt, ostatnio nie wiedzie im się najlepiej . Ale ciekaw jestem jak oni nas postrzegają? I nie chodzi mi tu o zaszłości z okresu wojny i wczesniej .
    Per Aspera Ad Astra

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Gospodarz zaprasza a my tu zamiast podziekowac i przyjac zaprosiny, albo tez podziekowac i odmowic..., to marudzimy na menu.
    Samo zycie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    To ja uprzejmie dziękuję nie znam ukraińskiego.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    weszłam na tamto forum z ciekawości....i nie wiem to jest budowlane forum????

    http://forum.muratordom.com.ua/viewtopic.php?f=8&t=13

  16. #16

    Domyślnie

    Jednym słowem ... wypinają się na nas

  17. #17

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    weszłam na tamto forum z ciekawości....i nie wiem to jest budowlane forum????

    http://forum.muratordom.com.ua/viewtopic.php?f=8&t=13
    to ichniejsze RW jest....

  19. #19

    Domyślnie

    Kiedyś, szczególnie w tradycji pogranicza, funkcjonowała nazwa rusini - odnosząca się jednak nie do rosjan, a do ukraińców. Podobnie mowa ruska to był ówczesny język ukraiński, a nie rosyjski.
    Niechęć ukraińców do rosyjskiego przypomina trochę niechęć francuzów do angielskiego - nawet jak zna, to nie pogadasz.

  20. #20

    Domyślnie

    Też wszedłem na to forum, ale za dużo tam nie ma...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony