dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mazia22

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    8

    Domyślnie OKNA AVANTE CZY TO DOBRY WYBOR?

    Co sadzicie o oknach firmy AVANTE ?

  2. #2

    Domyślnie

    Avante widziałem, ale nie miałem po "100 bojach oknowych" wybrałem Platinium Oknoplastu ale nie jestem zadowolony (choć ich jeszcze nie mam) dlaczego ? Pan Beciwenga czy jak on tam się nazywa może i zrobił ładne okna ale: nie założysz do nich klamek Secustic , nawiewników higro itd tylko dlatego że są obłe, ale coś za coś. A Avante ładnie są zrobione , szyby 3 dają praktycznie w cenie okien mi przy zamówieniu za 10000 zł 3 szyby doszły za 400 zł. Nie wiem jak w użytkowaniu ale były chyba tematy Avante czy Oknoplast czy coś takiego poszukaj.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam .
    Ja w swoim domku mam AVANTE zamawiane w Powśinie
    i teraz sam nie wiem czy Ci polecać czy nie , bo kilka sztuk nie dało się wyregulować tzn, po zamknięciu klamki nieda się ustawić w pionie nawet przy użyciu dużej siły .
    Cały czas mam problem z oknem tarasowym wygląda jakby opadało i podnosiło się samo chyba przez zmianę temperatury(słońce) był nawet szpec z samej fabryki i kazał poprawiać futryny co firma monterska zrobiła bez szemrania jednak nie jest do końca tak jak ja bym chciał , a napytanie odnośnie nieszczęsnych klamek powiedziano że się wyrobią
    Być może moje problemy biorą się z nie właściwego montażu ale coś jednak z nimi jest nie tak

    Pozdrawiam.
    pierwszy dom

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    gerro ewidentnie przyczyną zły montaż reklamuj.

    Avante to I liga super okucia niezłe profile sam miałem je brać ale zwycieżyły względy finansowe i mam firmy oknores(była promocja) w sumie ok.
    GREG

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Gerro - niestety - montaz, montaż i jeszcze raz montaż.
    Poprawka na oknie tarasowym oznaczała, że okno nie nadawalo sie do uzytku, na pozostalych oknach moze byc "w normie", ale to nie znaczy ze idealnie.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    powiedz mi Fin co ja mam zrobić?
    Ekipa wyciągnęła kliny przed wylewkami spod HKS
    Gdyby chociaż wciągnęli wszystkie - może nie byłoby tak źle ale wyciągnęli tylko spod środkowego słupka i centralnie balkon osiadł 5 mm. Działa, wyregulowany jak ta lala ale.... ja mowie klientowi ze trzeba odkuć i poprawić - on mówi ze nie godzi się na żadne kucie
    Cofnąć mu gwarancje? Zostawić tak? Klient uparty i pewnej rzeczy pojąć nie może - teraz się wyregulowało a za rok może już się nie dać wyregulować
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7

    Domyślnie UWAGA !!! UWAGA !!!

    Po wstępnych ustaleniach dzisiaj odwiedzil mnie szpec z faryki okien w towarzystwie panów z firmy montującej mi okna i wszystko mi poustawiali oraz poregulowali
    Muszę przyznać że odzew na moj post był niemal natychmiastowy a wzasadzie porównując do innych branży natychmiastowy( post napisałem w sobotę a w poniedziałek miałem już pierwszy telefon)

    Muszę zatem podziekować za troskę Panu Jackowi W. z firmy Fam... z Powsiana oraz Pani Annie (nazwiska niezapamiętałem ale i tak nie mogłbym podać ) z samej fabrykiokien Avante

    jeszcze raz Dziękuję


    reasumując

    polecam okna tej firmy
    pierwszy dom

  8. #8

    Domyślnie

    Czy dobry nie wiem,wybrałem oknoplast platinium,są w podobnej cenie co avante,a wykończenie i kształt bez porównania lepszy

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Zibi - może dla Ciebie lepszy. Tylko co oznacza "lepszy" ?
    Ja oglądam te okna to za styl zdecydowanie wyżej stawiam sobie AVANTE.
    Nie tylko za styl. Mówię TAK dla AVANTE (chociaż to moja konkurencja i mimo delikatnych pokus nie myślałem o sprzedawaniu ich produktów).
    Technika Okienna która produkuje Avante zrobiła na mnie pozytywne wrażenie kilka lat temu, kiedy jeszcze była tylko lokalnym producentem.
    Avante to więcej niż okna - to firma z duszą. Oknoplast to dobre okna i firma nastawiona na solidny biznes.
    Kiedyś chyba już mówiłem - myślałem o otworzeniu saloniku z Oknoplastem w swojej rodzinnej miejscowości, bo uważałem to za dobry biznes. Tylko biznes.. Ale staram się traktować swoją działalność jako coś więcej niż tylko zarabienie pieniędzy.

  10. #10

    Domyślnie Re: OKNA AVANTE CZY TO DOBRY WYBOR?

    Cytat Napisał mazia22
    Co sadzicie o oknach firmy AVANTE ?
    nie maiłem z nimi osobiście dovczynienia ale masa ludzi je chwali m.in. moi kontrahenci od drzwi co nirktórzy sprzedają te okna i chwalą.

    pzdr.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Zibi - może dla Ciebie lepszy. Tylko co oznacza "lepszy" ?
    Ja oglądam te okna to za styl zdecydowanie wyżej stawiam sobie AVANTE.
    Nie tylko za styl. Mówię TAK dla AVANTE (chociaż to moja konkurencja i mimo delikatnych pokus nie myślałem o sprzedawaniu ich produktów).
    Technika Okienna która produkuje Avante zrobiła na mnie pozytywne wrażenie kilka lat temu, kiedy jeszcze była tylko lokalnym producentem.
    Avante to więcej niż okna - to firma z duszą. Oknoplast to dobre okna i firma nastawiona na solidny biznes.
    Kiedyś chyba już mówiłem - myślałem o otworzeniu saloniku z Oknoplastem w swojej rodzinnej miejscowości, bo uważałem to za dobry biznes. Tylko biznes.. Ale staram się traktować swoją działalność jako coś więcej niż tylko zarabienie pieniędzy.
    Zgadzam sie. Na 99 % tez wezme Avante na dniach. A podejscie do klienta jest po prostu super. Nie jako biznes ale z dusza. Np odradzono mi (z wytlumaczeniem krok po kroku) rzeczy ktore chcialem i drozej kosztowaly - a wiadomo, z to biznes dla sprzedawcy jak wiecej ma sie zaplacic.

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Właśnie...
    To sprzedawca się jeszcze trafil uczciwy..
    chociaz podstawowa zasada sprzedazy opiera sie na "mow to co chce uslyszec Klient i daj mu to co chce" - ale pakowanie super dodatkow tam gdzie to niepotrzebne to dla mnie lekkie przegięcie i zwykle staram sie odwlec klientów od niepotrzebnych kosztow.
    Nigdy nic nie proponuję dodatkowo z myslą o większym zarobku!A znam takich, którzy proponują ropzkuc otwór (by sprzedac większe i drozsze okno) lub zamurowac okna (by sprzedac w to miejsce większą kuchnię i lepiej na tym zarobić).

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BeaWroc
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1.134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    210

    Domyślnie

    Też kupilismy avante, jeszcze sa na magazynie , za miesiąc napiszę czy sie otwierają, wykrzywiają, niedomykają i co tam tylko wyjdzie

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Mam Avante od roku, jeszcze nie mieszkam, więc otwieram niezbyt często. Prezentują się bardzo ładnie.
    Sprzedający super fachowiec (punkt w Rumi)
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Tak sobie próbuję odpowiedzieć na pytanie czemu Avante sprzedają "kumaci" ludzie.. i dochodzę do wniosku, że:
    Avante to dobra (ale nie tania) marka i doceniają ją fachowcy.
    Sprzedawać Avante to nie jest taki łatwy biznes jak np. Oknoplast - i tu na ogól zawsze jest duże uznanie dla produktu którym jest okno a nie wyłącznie zysk.

  16. #16

    Domyślnie

    też wolę ludzi którzy mają droższy ale dobry sprzęt klient jest zadowolony i Ty masz święty spokój pracuje a przez co żyje się łatwiej.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czarny42

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kochani okna avanti to wielka KICHA chyba ze cos sie zmienilo od 2005 rokubo od amtej pory mialem 3 razy wymieniane cale skrzydla duze . Wginaly sie 5cm od ramy
    teraz nawet witryny wyginaja sie tak ze szyby pekaja jesli nie wymienia mi teraz calych okien sprawe kieruje do sadu LUDZIE OSTRZEGAM PRZED ZAKUPEM TYCH OKIEN bede was informowal jak sprawa przebiega . Jesli ktos ma takie problemy jak ja to prosze o kontakt 605586553 razem mozna wiecej pozdrawiam
    Czarny42

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aew

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-105
    Posty
    1

    Domyślnie okna avante nic nie warte

    Cytat Napisał czarny42 Zobacz post
    Kochani okna avanti to wielka KICHA chyba ze cos sie zmienilo od 2005 rokubo od amtej pory mialem 3 razy wymieniane cale skrzydla duze . Wginaly sie 5cm od ramy
    teraz nawet witryny wyginaja sie tak ze szyby pekaja jesli nie wymienia mi teraz calych okien sprawe kieruje do sadu LUDZIE OSTRZEGAM PRZED ZAKUPEM TYCH OKIEN bede was informowal jak sprawa przebiega . Jesli ktos ma takie problemy jak ja to prosze o kontakt 605586553 razem mozna wiecej pozdrawiam
    W100% się z panem zgadzam.Mam okna od 2 lat i wieczny problem z oknem przesuwnym .Serwisanci przyjeżdżają regulują a problem jak był tak jest.Ostatnio był nawet serwisant z Elbląga i zamiast naprawić mi okno to je po prostu oszpecił.

  19. #19

    Domyślnie

    Aew a możesz napisać coś więcej?
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aew Zobacz post
    W100% się z panem zgadzam.Mam okna od 2 lat i wieczny problem z oknem przesuwnym .Serwisanci przyjeżdżają regulują a problem jak był tak jest.Ostatnio był nawet serwisant z Elbląga i zamiast naprawić mi okno to je po prostu oszpecił.
    Możesz coś więcej napisać jaki masz problem z oknami? Poważnie zastanawiam się nad zakupem tych okien w tym dwóch przesuwnych PSK.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony