dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Magdalllena
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Rokiciny k. Łodzi
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix Zobacz post
    Oh Jareko! Ty żyjesz i nawet jeszcze się tu udzielasz! Wiem, wiem, ja tu przecież mało zaglądam....
    Przesówka tak nie do końca teges. Coś namieszał znowu kafelkarz, który obkafelkował taras i dolna rama jakaś taka miękka jest. Więc jak będziesz miał dół zleceniowo-sezonowy, to daj znać a ja Ci zlecę konserwację pogwarancyjną. Jakby co to pisz na priv.[/url]


    Hej mieczotronix
    Trafilam na Twoj wątek z 2007 r. odnośnie okien w okleinie PCV i ciekawi mnie jakie w koncu wybrales i jak się spisują ? Czy możesz polecić firmę ?
    My wstępnie wybralismy okna SALAMANDER 3 szybowe w firmie ABATEX z PCV zloty dąb, ale jeszcze nie podpisalismy umowy. Pisalam na PRIVA ale masz zapchaną skrzynkę.

  2. #62
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    jak wam doliczają dodatkową opłatę za okleinę drewnopodobną? Bo mnie chcą skasować na +25% za jednolite - zaś jakbym chciał w inny kolor na zewnątrz a inny w środku to +50%. Uważam że to czyste ździerstwo - bo jak chce wstawić lepsze okna energo-oszczędne - których wymiary są takie same jak najtańszych - to muszę zapłacić dwa razy więcej za okleinę.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Magdallena - Mieczu wybrał PVC w okleinie i nie dzwoni - więc jest zadowolony

    redlum - i co? Wybierz białe jeśli ci w jakimś systemie wartość dopłat nie odpowiada lub poszukaj innego profilu gdzie dopłaty są mniejsze.
    Zdzierstwo? A kto cię do tego zmusza by mieć okna w okleinie? A wybierz sobie energooszczędne w drewnie - na pewno będą tańsze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #64
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    uderz w stół a nożyce się odezwą

    a tak serio widzę, że sprzedajesz okna Schuco - też macie taką samą strategie cenową? Że jak chce okna z okleiną i w ostatniej chwili zdecyduję się na na trzy szyby, a nie dwie - to muszę dopłacić ten podatek od luksusu - którym są okleiny? Trochę mnie to boli i czuję się nabijany w butelkę - zwłaszcza jak chce okna te najlepsze czyli o profilu Corona SI 82+ . No cóż Polska to taki dziwny kraj gdzie trzeba jeszcze sporo dopłacać jak chce się mieć coś ładniejszego. Chyba pozostanie mi tylko negocjacja z firma wstawiającą okna.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie wnikam w strategie cenowa
    U Jezierskiego dopłata jest +20% zarówno za jedno jak i obustronna okleinie
    Każdy producent ma swoje kalkulacje ale od razu pisać ze to zdzierstwo to już lekka przesada.
    Jak idziesz do salonu samochodowego i zamawiasz jakiś wyjątkowy kolor lakieru czy ponad standardowe wyposażenie to tez krzyczysz na cały świat ze to zdzierstwo? Albo chcesz i płacisz albo kupujesz standard.
    Dla mnie takie teksty są po prostu niepoważne.
    Chcesz - płacisz. Nie chcesz - nie płacisz
    Twój i tylko twój wybór
    A co do Si82+ to uważaj, ma większe ograniczenia gabarytowe jak Si82
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    jak wam doliczają dodatkową opłatę za okleinę drewnopodobną? Bo mnie chcą skasować na +25% za jednolite - zaś jakbym chciał w inny kolor na zewnątrz a inny w środku to +50%. Uważam że to czyste ździerstwo - bo jak chce wstawić lepsze okna energo-oszczędne - których wymiary są takie same jak najtańszych - to muszę zapłacić dwa razy więcej za okleinę.
    Jakież to proste w twoim mniemaniu. Dopłata za okleinę to czyste ździerstwo - szczególnie za wybrany dowolnie zestaw 2 kolorowy... A nie wpadłeś na to, że po pierwsze sama okleina kosztuje, do tego proces okleinowania kosztuje a przy 2-kolorze różnym z obu stron trzeba po prostu wykonać kilka sztang profili specjalnie pod to zamówienie! Minimum są to 4 różne elementy - skrzydło, rama, słupek i listwa przyszybowa czyli 4 różne ustawienia okleiniarki by uzyskać kilkadziesiąt metrów profili (a czasem dodatkowo kilkadziesiąt metrów odpadu). Dopłaty nie biorą się więc z chciwości producentów ale z nieubłaganych zasad ekonomii

  7. #67
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    tak wiem o tym - że to jest kosztowny proces (czas, materiały, wiedza - a zwłaszcza jak chce zestaw dwukolorowy) - ale nie zrozumiałeś do czego się przyczepiłem. Mogę zapłacić za to - ale nie procentowo od wartości okien - tylko np od mb. Bo przy najtańszych oknach jednokomorowych i najdroższych dwukomorowych z zabezpieczeniami oklejenie okna zajmie tyle samo czasu. Zaś cena tej usługi jest różna.
    Poruszyłem ten wątek - bo chciałem się dowiedzieć czy wszyscy producenci okien stosują takie triki czy może wyceniają to jakoś inaczej.

    Jareko największe okno będę miał 150x150, zaś do tego do chodzą drzwi balkonowe przesuwane w jadalni 240x235 i w salonie 160x235 - oba planuje dwuczęściowe. Szukam czegoś energooszczędnego - bo w domu będzie tylko ogrzewanie podłogowe. Które system drzwi przesuwanych będzie lepszy? HS czy HKS? Jak dobrze się doczytałem - to HS można zrobić na wysokości podłogi - tak aby nie było progu. Jak to wpływa na energooszczędność?
    Ostatnio edytowane przez redlum ; 16-06-2010 o 18:03

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to nie są triki
    To w efekcie czystej kalkulacji podanie wartości procentowej dopłaty do całego okna biorąc pod uwagę jakąś tam uśrednioną proporcję profila do szyby czy inne.
    Wszak nie interesuje Cie o ile % droższy jest sam profil bo dopiero wtedy byś zakrzyczał - zdzierstwo !!!!
    Poza tym, tak naprawdę nie za bardzo rozumiem. Masz ofertę i tyle. Tak samo się krzywisz jak cokolwiek kupujesz w swym życiu gdzie za podwyższenie standardu czy też estetyki musisz dopłacić?
    Masz cenę np. 10.000 za okna białe. Masz 12.000 z okna w jednostronnej okleinie i masz okna za 15.000 w obustronnym kolorze i chwacit - bierzesz to czego pragniesz bądź to na co Cię stać
    Wydumany dla mnie problem


    zaraz zaraz
    czy chcesz powiedzieć że masz mieć różną dopłatę w zależności od zastosowanej szyby? Hmmm... jeśli tak to z lekka jest nie fair. Większość zmianę szyb z jednokomorowych na dwukomorowe liczy jajko oddzielną pozycję, po wybraniu dopłaty za kolor. Jeśli tak robią to faktycznie jest coś nie tak. Bo np. zażyczysz sobie szybę P-4 w wersji dwukomorowej + okucia WK-2 + wszystkie możliwe dodatkowe akcesoria (podraża to okna o średnio 80%)- to cena wyjściowa już wyjdzie sporawa i jak doliczą dopłatę ze kolor... pójdziesz z torbami a najprędzej przespacerujesz się do innego producenta
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 16-06-2010 o 17:58
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    ale nie zrozumiałeś do czego się przyczepiłem
    No chyba faktycznie nie do końca zrozumiałem. Tak jak napisał Jareko - dopłata procentowa do ceny okien białych jest jakimś kompromisem umożliwiającym łatwą kalkulację ceny okien. Jednak jeżeli dopłata liczona też jest do dodatków nie związanych z samym profilem (szyby, okucia) to już coś jest nie tak.
    Reasumując:
    okna na profilu X kosztują 10tys, kolorowe 12tys, wkład 3 szybowy 2tys, okucia WK1 1zł
    na lepszym profilu Y powinno być
    okna kosztują 20tys, kolorowe 24tys, wkład 3 szybowy 2tys, okucia WK1 1zł
    Jeżeli cena szyb i okuć też rośnie to już ostrzegawcze światełko powinno się zapalić!

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bo tak jak oni liczą ci te okna tak
    (do przykładu: cena okien - 10.000, powierzchnia okien - 20mkw, ilość skrzydeł - 20 sztuk):

    cena okien Schuco CT-70 Elita (Cava).......................................10.00 0,00 zł
    dopłata do okuć WK-2................................................. ....................7.000,00 zł
    dopłata do szyby P-4................................................. .......................7.200,00 zł
    dopłata do szyby trzyszybowej k=0,6 (laminowane np. P2) lub k=0,5 ( normalne) w promocji do 30 czerwca 2010 roku...........580,00 zł
    wartość netto okien z dopłatami (zaokr.) .....................................24.780,00 zł
    dopłata do jedno lub obustronnego koloru...................................4.956,00 zł
    wartośc netto............................................. ....................................29.736,00 zł

    a w mej ocenie powinni liczyć tak (ja tak robię)

    cena okien Schuco CT-70 Elita (Cava)........................................10.0 00,00 zł
    dopłata do jedno lub obustronnego koloru................................... 2.000,00 zł
    dopłata do okuć WK-2................................................. .....................7.000,00 zł
    dopłata do szyby P-4................................................. ........................7.200,00 zł
    dopłata do szyby trzyszybowej k=0,6 (laminowane np. P2) lub k=0,5 ( normalne) w promocji do 30 czerwca 2010 roku......... 580,00 zł
    wartość netto oki............................................... ...............................26.780,00 zł

    Moim zdaniem ktoś jednak chce Ciebie zrobić na 3 tysiące
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 16-06-2010 o 18:37
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Jutro się do nich przejadę i zapytam dokładnie - bo może w biurze też mnie nie zrozumieli - tak jak wy na początku. Niby kobieta powiedziała mi - że okleina to +25% od końcowej wartości okna - no ale może miała myśli przed dopłatami.
    jareko a może okiem eksperta rzucisz na moje pytanie odnośnie drzwi balkonowych przesuwanych które zadałem parę postów wyżej?

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i powiem ci tak
    W dalszym ciągu jestem przeciwnikiem HS-ów gdyż niewiele firm potrafi je dobrze w PVC wykonać, nawet w drewnie też takowych jest niewiele. Niewiele systemów w PVC gwarantuje szczelność górnej jak i bocznej części - szczelność w latach użytkowania a nie w miesiącach. Oddzielnym tematem są brygady montażowe które potrafią toto zamontować i wymierzyć przed zapuszczeniem na produkcję. To naprawdę wyższa szkoła jazdy dla każdego ogniwa cyklu od zamówienia do zamontowania
    Lepszym dla mnie rozwiązaniem zawsze będzie HKS - tam skrzydło ma okucia po całym obwodzie, wchodzi w ościeżnicę i dokładnie jest do niej dociskane.
    Sam sprzedaje HS-y i je montuję ale, ... i znów na mnie naskoczą hi hi, w systemie w którym wiem, że nie będę miał z nimi kłopotów. A dlaczego? Wejdź na moją strone, popatrz na przekroje, popatrz na zdjęcia z montaży - zrozumiesz dlaczego taki pewny swego jestem
    I jakby nie związane z oknem czy też jego montażem - Tynkarzom i innym wykonawcom po zamontowaniu HS-a walić po łapach, przetrącać nogi, wyklinać i od czci i wiary odsądzać jak tylko dotkną sie do przesuwki a jak ją otworzą gdy wokoło jest syf jak nie wiem co to nie oni będą mieć problem tylko TY. Kolejne ekipy sa winne 99,999999% reklamacji na wózki jezdne, na zarysowane bądź uszkodzone prowadnice, na to, że dobre okno wygląda tak jakby miało ze sto lat
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 16-06-2010 o 19:14
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #73
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    dzięki za info - twoją stronkę już przejrzałem Chyba jednak wybiorę HKS - bo jak przy HS zacznie się rozszczelniać - to przy kolejnych zimach stulecia (-30C) będzie mi wiatr hulał po salonie i jadalni i ogrzewanie podłogowe nie da rady. A przy HKS - jaką minimalna wysokość progu da się zrobić?
    PS jestem że tak powiem przyszyty do tej jednej firmy - bo mój domek to szeregówka budowana przez inwestora. Niby się z nim dogadałem i mogę sobie wszędzie zwiększyć standard za dopłatą - ale w ramach tego samego dostawcy. Zapytam się ich co sądzą o drzwiach HS - jak wyczuję u nich wahania - to jednak zrezygnuje z HS.
    Ostatnio edytowane przez redlum ; 16-06-2010 o 19:28

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    sanki jezdne musza być nad podłogą wiec próg około 80 cm
    hmmm.... a co twej szeregówki to pierwszy raz słyszę by Inwestor tak sztywno trzymał się jednego dostawcy choć podejrzewam dlaczego tak robi
    Jak będziesz miał kłopoty z oknami - wal śmiało
    Zapytam się ich co sądzą o drzwiach HS - jak wyczuję u nich wahania - to jednak zrezygnuje z HKS
    chyba miało brzmieć
    Zapytam się ich co sądzą o drzwiach HS - jak wyczuję u nich wahania - to jednak zrezygnuje z HS-a
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #75
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    już poprawione
    na dniach dostanę wycenę tego co sobie zażyczyłem - ale już widzę że będę to zmieniać. Jak byłem u nich pierwszy raz - to podałem co chce - czyli zwykle info od laika (okna energooszczędne z zabezpieczeniem antywłamaniowym) teraz po dogłębniejszych wejściu w ten temat mam nadzieje że będę wiedział o co się pytać i do czego przyczepić. Jak dostanę od nich wstępną wycenę i nie będę czegoś rozumiał na pewno się zgłoszę

  16. #76

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta sprzed 5,5 roku, ale niech tam. Autor wątku pytał o trwałość okien PVC. Wypowiem się, bowiem od 2001 roku mam w domu zamontowane okna PVC z firmy Vidok, na profilu Veka z jednostronną okleiną złoty dąb. Jeśli chodzi o szczelność, jakość pracy okien to złego słowa powiedzieć nie mogę. Jeśli zaś chodzi o okleinę to już nie jest tak idealnie. W dwóch oknach umieszczonych od strony południowej okleina zaczyna odchodzić od profilu. Wygląda to tak, jakby kurczyła się nieco i ściągała z profilu. Oczywiście okleina odklejona od okna jest krucha i łamliwa. Bardzo to nie rzuca się w oczy, bo pod spodem jest PVC w kolorze miodowym. Jak się ociepli to wrzucę fotki tych defektów.
    Stiebel HPA 8kW

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cześć marcinradom, jak ta okleina sprawuje się*dziś, 4 lata później?

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkowz Zobacz post
    Cześć marcinradom, jak ta okleina sprawuje się*dziś, 4 lata później?
    W 2022 roku niewiele się pogorszyło.
    Stiebel HPA 8kW

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony