dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie Segment czy dom wolnostojący - co sądzicie

    Jak w tytule jakie są za i przeciw? W dużym mieście osiedla segmentów mają zwykle dobrą lokalizację (blisko centrum). Domy wolnostojące buduje się raczej na obrzeżach. Zastanawiam się czy segment nie jest po prostu wiekszym blokiem?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MEDE

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Posty
    74

    Domyślnie

    w wolno stojącym nikt " ci w gary nie zagląda", grill sąsiadom nie przeszkadza, większy ogród i wiele innych plusów jak dla mnie

  3. #3

    Domyślnie

    jak dla mnie wolnostojący
    mam dośyć stuków i puków dobiegających z zza ściany
    męża kolega zakupił sobie segmant i raz je sobie z rodzina niedzielny obiadek i słyszy jak przez ścianę sąsiad sobie ten-tegos w kibelku
    Ma pecha że jego jadalnia sąsiaduje z WC sąsiada
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Musisz sam ocenić czy ważniejsza jest dla ciebie cena, czy dom. Mieszkania mają jakieś plusy, ale segmenty ich prawie nie posiadają. Posiadają za to kilka innych, które nie są porównywalne do tych samych plusów dla domu wolnostojącego.
    Jak Ciebie stać to kupuj dom (lokalizacja nie jest takim problemem, bo domy buduje się nie tylko na obrzeżach)

  5. #5

    Domyślnie

    tylko kup ten dom na wiekszej działce tak z 5 tys metrów,
    bo na tych 700 metrówkach to grila tez nie zrobisz, z sasiadem
    to przez okna sobie porozmawiasz, a jak wyjdziesz przed dom to se gazety mozecie podawać i ładnie się ubierz bo cie obgadają
    M. Lenart

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    tylko kup ten dom na wiekszej działce tak z 5 tys metrów,
    bo na tych 700 metrówkach to grila tez nie zrobisz ...


    mamy 459 i nie tylko bardzo czesto grillujemy ale i godzinami ryby w wedzarence wedzimy
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #7

    Domyślnie

    no nie tak serio
    ja mam szeregówkę i 300 m2 i nie narzekam
    ale jak słucham wiekszosci że w szergówkach nie da się grila zrobić tylko
    w wolnostojących i widzę te domki i działki obok (te odległości, jak
    jeden zrobi grila to 8 wacha i 5 słucha naobkoło) to moja rada -
    działka powyżej 5 tys
    M. Lenart

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Segment to zazwyczaj niewielkie pokoje (architektura oszczędzania powierzchni zabudowy ) np. półpiętra - czyli klitki i dłuuugie schody. Do tego oszczędność ziemi 2 - czyli ogródek w wersji chustka do nosa.
    Przez ściany słychać co robią sąsiedzi - przyjamniej w segmencie, w którym mam biuro. Środa rano - trening fortepanu na przykład. Ale i goście, spuszczenie wody..

    Dom wolno stojcy - dowolna architektura, normalny ogród.Przy zagospodarowanej działce zero widoku sąsiadów.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Segmenty(domy szeregowe) są przeważnie wąskie i wysokie (3-4 poziomy) i przy tym mało praktyczne. Dodatkowo jest część wspólna z innymi sąsiadami i wszystko dobrze jak masz ok tych sąsiadów. Wolałbym kupić dom szeregowy niż mieszkanie w bloku w porównywalnym metrażu(m2) bo koszty utrzymania są mniejsze dla szeregówki. Do szeregówek widziałbym bardziej tzw. 'blokowiczów'.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emqwadrat
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    266

    Domyślnie

    Jak dla mnie segment to taki blok..... tylko przewrócony.

    A działeczkę mamy 549m2 i sąsiadów jakby nie były- wszystko zależy od zagospodarowania działki.
    Budowałem dom, skończyłem w rok i pięć dni choć planowałem tylko w rok ....

  11. #11

    Domyślnie Re: Segment czy dom wolnostojący - co sądzicie

    Cytat Napisał darek2009
    Jak w tytule jakie są za i przeciw? W dużym mieście osiedla segmentów mają zwykle dobrą lokalizację (blisko centrum). Domy wolnostojące buduje się raczej na obrzeżach. Zastanawiam się czy segment nie jest po prostu wiekszym blokiem?
    Oczywiście lepszy jest wolnostojący - to jasne. Tylko że segment za cenę domu wolbostojącego powinien być ZNACZNIE lepiej położony. I tu jest pies pogrzebany Jak nie jest dobrze położony lub dobry cenowo to nie ma co sobie głowy zawracać - jak jest to brać Ważna kwestią jest technika wykonania - obecnie budowane segmenty to nie jest położony bokiem blok! To są jakby odrębne domy zestawione. Nie mają ŻADNEJ części wspólnej, osobne ściany nośne z osobnymi stropami, osobne fundamenty z dylatacjami itp itd. Mieszkam w takim. Sąsiada możesz usłyszeć jak ma hobby wiercenie z udarem Ale i tak nie słychać tego jak w bloku. Ściana między segmentami to 24cm mur-2cm pustki-24cm mur: więc cięęężko coś usłyszeć
    Dawniej budowane segmenty - nawet jeszcze nie tak stare bo z lat 90 - to konstrukcyjnie położone bokiem bloki, takiego bym raczej nie chciał.
    A co do ogródka ? Hmm mam segment narożny i... więcej ogródka do uprawy mi nie potrzeba I na taki czasu brak...
    Pozdrawiam, Michał

  12. #12

    Domyślnie

    Zdecydowanie wolnostojący, chyba że segment ma doskonałą lokalizację.
    renjul

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Jak dla mnie tylko wolno stojący. Obecnie mieszkam z rodzicami w bliźniaku i mam dosyć dochodzących do nas wszelkiej maści odgłosów zza ściany Nie lubię np. jak mnie o godz 7 rano budzi dudnienie na schodach (ażurowych) u sąsiada

    Segmenty często mają małe pokoje, rozłożone na 2-3 piętrach trzeba się zdecydować na to, co proponuje developer. Nigdy też nie wiesz z czego może być zbudowany i jakie może mieć ukryte wady.
    Przy własnym domu masz możliwość wyboru tego co ci się najbardziej podoba i możliwość dopilnowania z jakich materiałów został zbudowany.

    Odległość od centrum wcale nie musi być wadą i można równie szybko dostać się do niego z obrzeży.

    Sam musisz zdecydować co jest dla ciebie wadą, a co zaletą i otrzymasz odpowiedź.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    .... hm....

    ja kupiłam coś takie... tyle, że to nie segment a połowa bliźniaka... i teraz nie wiem co Wam napisać ....

    mój bliźniak jest dobrze rozpalnowany, choć trzeba przyznać, że na 5 kondygnacjach (3 piętra + 2 półpiętra)... pokoje 23, 18, 18... kuchnia 16, salon z jadalnią 42... czy mało... chyba nie.

    Izolacja z sąsiadami jest oki ... musi się na prawdę działać wiertarką by ich usłyszeć. Owszem trzeba się ładnie ubierać, bo działka jest niewielka... (550m2) ale dla nas to wystarczy....


    ... ale jest jedno ALE... budując samemu dokładnie wiesz co masz w chałupie. Kupując bliźniak, segment.... czy nawet dom na rynku wtórnym - nigdy nie wiesz na co spotkasz pod zabudowa k-g na poddaszu


    ... i chyba tu jest cały myk ...

  15. #15

    Domyślnie Re: Segment czy dom wolnostojący - co sądzicie

    Cytat Napisał darek2009
    Jak w tytule jakie są za i przeciw? W dużym mieście osiedla segmentów mają zwykle dobrą lokalizację (blisko centrum). Domy wolnostojące buduje się raczej na obrzeżach. Zastanawiam się czy segment nie jest po prostu wiekszym blokiem?
    dla mnie to tak jabky wybudować dom żeby mieszkać w bliku i mieć sąsiadów przez ścianę brat mieszka w takim jest lepeij niż w bloku bo mniej ludzi jeden budynke to 8 mieszkań, natomiast ja mieszkam w domu na obrzerzach cisza spokój żaden sąsiad mi nie przeszkadza ani ja jemu wole dom.

    pzdr.

  16. #16

    Domyślnie

    Jak mieszkałam w bloku, moim marzeniem była choćby najmniejsza szeregówka, byle w mieście i własna, z ogródkiem. Postanowilismy jednak wybudować własny, nieduży domek na peryferiach, ale w granicach miasta. I to był strzal w dziesiątkę! Niewielu mamy sąsiadów (na szczęście bardzo miłych), żadnych niepożądanych odgłosów zza ściany, naokoło więcej przestrzeni i możliwości jej zagospodarowania. Jeździmy sobie czasem na rowerkach po okolicy i widzimy, jak mało intymności mają ci z szeregówek. W ogródkach zazwyczaj malo miejsca, jeden drugiemu (i trzeciemu też!) zagląda na stół, siedzą z gośćmi na tarasie, to wszyscy wokół slyszą ich rozmowy, i w ogóle robi to wszystko wrażenie jakiegoś stłamszenia, zgniecenia. Pewnie gdybyśmy wtedy kupili tą szeregówkę, dzisiaj tęsknie spoglądalibyśmy na domy wolnostojące...

  17. #17

    Domyślnie Re: Segment czy dom wolnostojący - co sądzicie

    Cytat Napisał darek2009
    Jak w tytule jakie są za i przeciw? W dużym mieście osiedla segmentów mają zwykle dobrą lokalizację (blisko centrum). Domy wolnostojące buduje się raczej na obrzeżach. Zastanawiam się czy segment nie jest po prostu wiekszym blokiem?
    Nigdy przenigdy nie zamieniłbym się na szeregówkę.
    Chyba wszyscy moi przedmowcy wypisali większe wady ,sąsiad za płotem w odległości kilku metrów i bekający po piwie to nie dla mnie.Nie poto wywalam tyle kasy aby mieszkać w substytucie domu.
    Co do estetyki to dopuki są nowe to nie ma problemów, kłopoty zaczynają się z remontami np. dlaczego pan ma taki kolor bo ja mam taki ?
    potem to zaczyna być widoczne i wygląda dosyć karykaturalnie
    No chyba że ten domek ma przynajmniej 20 m szerokości albo jest to bliżniak
    a za sąsiadów Rodzice co dzieci dopilnują

  18. #18

    Domyślnie

    koszty podobne..........
    .......a przy wolnostojącej zabudowie masz wolność od sasiadów i normalny kawałek podwórka a nie jakieś smarki, które deweloper działką nazwał...
    pozdr

  19. #19

    Domyślnie

    optuje zdecydowanie za domem wolnotojącym. Ma z założenia mniej schodów, więcej przestrzeni i nie ma sąsiadów bezpośrednio przy tarasie

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Segmenty mają zazwyczaj 3 metry ziemi przed i 5 metrów za domem, tak jak w bloku mieszkając na parterze.
    Mieszkałem w domu gdzie działka miała 700m2 i było ciiaśniutko. Teraz buduje dom na działce szerokości 30m, i 60m od drogi żeby nie mieć sąsiadów za oknem i szumu samochodów i spalin.
    Nie zdecydował bym się na segment.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony