dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie projekt Z41 pracownia STUDIO Z500

    Witam!

    Prosze o konstruktywna krytyke ponizszego projektu:

    http://www.z500.pl/projekt/z41.html

    I jesli ktos ma odpowiednia wiedze o odpowiedz na pytania:

    - czy w tego domu tego typu (parterowy, wzglednie maly) sprawdzi sie ogrzewanie akumulacyjne pradem (po odpowiednim dociepleniu)?

    - czy doprojektowanie/wykonanie pustki nad salonem znacznie zwieksza koszt (nie chodzi o grzanie)

    Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    ProStaś - Dziekuje ci bardzo za odpowiedz i cenne informacje - dobrze uslyszec opinie na temat pustki od kogos kto ja mial.
    Dom ma byc zbudowany w miare nieduzym kosztem, wiec chyba faktycznie to byloby zbedne generowanie kosztow.

    Co do salonu.. hmm, nie zwrocilem na to uwagi, to faktycznie trzeba wziasc pod uwage..
    Najwiekszy problem jest taki ze bardzo malo jest projektow spelniajacych moje wymagania.

    Wczesniej mialem na oku ar1, pozniej tk02 jednak ten wydaje sie lepszy ze wzgledu na wieksze pokoje (nieznacznie) oraz spizarke.
    Poza tymi 3ma - nie znalazlem nic co spelnialo by moje wymagania.. a wydawalo by sie ze tyle projektow na rynku..

  4. #4

    Domyślnie

    jeszcze raz zachecam do podzielenia sie opinia na temat tego domku, bardzo mi zalezy

    Czy ma ktos moze salon o szerokosci 4m?

    Jakies inne uwagi?

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    na horyzoncie pojawil sie nowy projekt: Antek z pracowni... HORYZONT

    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...p_budynku_in=P

    Wersja bez garazu, co sadzicie, lepszy niz Z41?

  7. #7

    Domyślnie

    nikt nie buduje tego domku?

    nikt sie nie wypowie?

  8. #8

    Domyślnie

    Chcesz tanią parterówkę - buduj Tomaszka, wspaniały domek
    http://www.extradom.pl/projekt-domu-...araz=&strona=4

  9. #9

    Domyślnie

    Kasiaa29 Dzieki wielkie!
    Uklad mi pasuje, tylko ten dach niestety duzo drozszy od 2spadowego bedzie...

  10. #10

    Domyślnie

    up?
    moze ktos tez sie zastanawia.. albo juz (!) buduje?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Podpowiem, jakie ocieplenia są w naszym domu, bo też zależy nam na ekonomicznym ogrzewaniu. Fundamenty - styropian 15 cm, posadzka też, ściany - wełna 20 cm, dach - wełna 25 cm, planujemy dołożyć jeszcze nad użytkową częścią poddasza.

    Ogólnie polecam projekty kompaktowe, na planie prostokąta - najmniejsze straty ciepła. Dobrze też, żeby słońce jak najlepiej dogrzewało dom - duże okna od strony południowej.

    A może taki: http://www.z500.pl/projekt/z91.html

    U nas salon jest wąski, ale nie widać tego ze względu na wielkie okno. Nie przyjmujemy masowo gości, nie w planujemy wielkich imprez rodzinnych, bo i rodzina nieduża, więc dla nas niewielki powierzchniowo salon nie jest problemem.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Nika Z41

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Zdecydowałam się na budowę domu Z41, na razie jestem na etapie fundamentów, więc niewiele mogę powiedzieć o kosztach. Na stronie moj.extreadom.pl jest sporo osób, które budują ten dom. Chętnie dzielą się informacjami. Pozdrawiam!

  13. #13

    Domyślnie Z41

    Podbijam,czy ktoś więcej buduje z 41?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  14. #14

    Question Z 41 - jakie proponujecie zmiany?

    Zamierzam budować dom wg projektu Z41 studio Z500.

    TO TEN PROJEKT:
    http://www.z500.pl/projekt/z41.html

    Myślę o takich zmianach:
    -poszerzenie domu (na pewno od strony salonu (za wąski)1 metr,nie wiem ile od strony pokoi moze tez 1m?);
    - doklejony garaż z prawej strony domu,z przejsciem z kuchni;
    - za garażem c.o (planowany ekogroszek);
    - kuchnia częściowa zamknięta;
    -oczywiście okienko w łazience;
    - mała garderoba przy wejściu;
    -dodanie okna w łazience;
    - wyodrębnić jakoś pralnię obok większej łazienki,tu mam zagwozdkę małą... (nie chcę pralnii w innym pomieszczeniu żeby ubrania przenosić);
    - pomieszcz.gosp.na środku domu zostawię (mopy,środki czystości itp),ale zmniejszę go trochę i od strony pokoi i zrobię szafę...
    Może jeszcze jakieś pomysły
    TU MOJE PRZERÓBKI (tylko tak potrafię,wybaczcie):
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z41_orginalne.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	46,2 KB
ID:	17404   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z41 poprawkiii.jpg
Wyświetleń:	546
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	17405  
    Ostatnio edytowane przez IZA30 ; 25-07-2010 o 11:13
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    O garderobie przy wejściu pisałem w innym wątku. Tu dodam jeszcze, że tą łazienkę, to będziesz miała strasznie wąską. Ja mam wąską u siebie i jeszcze nie mieszkam, a już mnie wkurza. Zastanów się czy uda Ci się rozplanować tam wszystkie sprzęty jakie chcesz mieć w łazience...

  16. #16

    Question co do łazienki

    myślę o tej łazience cały czas...właściwie kombinuję cały czas...ale czy coś tu właściwie się da jeszcze wykombinować?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Pozwolę sobie zaprezentować własną teorię - otóż według mnie poszerzenia dyskwalifikują projekt gotowy. Sugeruję poszukiwanie projektu po prostu o 20m2 większego, jeżeli stać Cię na budowę większego domu, albo dokładną analizę celowości powiększania pomieszczeń. No i nie słuchanie ogólnego dogadywania osób trzecich typu "będziecie mieli ciemno/wąsko/nisko/ciasno" (niepotrzebne skreślić), bo to Ty wybierasz, finansujesz, mieszkasz, utrzymujesz i robisz to, co chcesz i jak lubisz. Życie pokazuje, że często takie ulepszenia są niepotrzebne do dobrego funkcjonowania domu. Byłam niedawno u ludzi, którzy mają salon 42m2, wyższy od reszty pomieszczeń parteru - schodzi się do niego po 2 schodkach, a czas spędzają i gości zasadniczo przyjmują w 12-metrowym dodatkowym pokoiku na parterze z kompletem wypoczynkowym i telewizorem. Wielki salon pozostawiają na spędy rodzinne, które odbywają się u nich tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Każdy ma to, co lubi - ja zamiast pakować kasę w budowę, wykończenie i utrzymanie takiej sali bankietowej we własnym domu, wolałabym organizować rodzinie masowe spotkania w jakimś fajnym zajeździe czy innym lokalu.

    Dobra, starczy gderania. Ogólnie zaproponowane zmiany są w porządku - w końcu odzwierciedlają Twoje potrzeby i styl życia. A - nie wiem, czy zauważyłaś - jest wersja tego projektu z garażem, więc adaptacja polegałaby na dodaniu drzwi w kuchni i wydzieleniu pomieszczenia gospodarczego. Zmiana położenia kotła powoduje konieczność dołożenia komina, zależnie od rodzaju (murowany, systemowy) generuje to pewne koszty dodatkowe. Garderoba przy wejściu mi osobiście nie pasuje, choć może się przydać jako przechowalnia wierzchniej odzieży na inny sezon. W każdym razie szafę wnękową lub inny system wieszakowy na pewno pozostawiłabym po prawej stronie od wejścia. Nie wiem, czemu drzwi wejściowe otwierają się do wnętrza domu? Chyba błąd. Pralnię sugeruję jednak w pomieszczeniu po obecnej kotłowni - główna łazienka jest za mała na dzielenie. Żeby nie było daleko proponuję wejście naprzeciw drzwi łazienki. Wyjdzie ładna pralnia z miejscem na kosze "brudowe", suszareczkę i wszelkie szczotki i inne odkurzacze też się pomieszczą. Dodałabym niewielkie okno w łazience.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Pozwolę sobie zaprezentować własną teorię - otóż według mnie poszerzenia dyskwalifikują projekt gotowy. Sugeruję poszukiwanie projektu po prostu o 20m2 większego, jeżeli stać Cię na budowę większego domu, albo dokładną analizę celowości powiększania pomieszczeń. No i nie słuchanie ogólnego dogadywania osób trzecich typu "będziecie mieli ciemno/wąsko/nisko/ciasno" (niepotrzebne skreślić), bo to Ty wybierasz, finansujesz, mieszkasz, utrzymujesz i robisz to, co chcesz i jak lubisz. Życie pokazuje, że często takie ulepszenia są niepotrzebne do dobrego funkcjonowania domu. Byłam niedawno u ludzi, którzy mają salon 42m2, wyższy od reszty pomieszczeń parteru - schodzi się do niego po 2 schodkach, a czas spędzają i gości zasadniczo przyjmują w 12-metrowym dodatkowym pokoiku na parterze z kompletem wypoczynkowym i telewizorem. Wielki salon pozostawiają na spędy rodzinne, które odbywają się u nich tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Każdy ma to, co lubi - ja zamiast pakować kasę w budowę, wykończenie i utrzymanie takiej sali bankietowej we własnym domu, wolałabym organizować rodzinie masowe spotkania w jakimś fajnym zajeździe czy innym lokalu.

    Dobra, starczy gderania. Ogólnie zaproponowane zmiany są w porządku - w końcu odzwierciedlają Twoje potrzeby i styl życia. A - nie wiem, czy zauważyłaś - jest wersja tego projektu z garażem, więc adaptacja polegałaby na dodaniu drzwi w kuchni i wydzieleniu pomieszczenia gospodarczego. Zmiana położenia kotła powoduje konieczność dołożenia komina, zależnie od rodzaju (murowany, systemowy) generuje to pewne koszty dodatkowe. Garderoba przy wejściu mi osobiście nie pasuje, choć może się przydać jako przechowalnia wierzchniej odzieży na inny sezon. W każdym razie szafę wnękową lub inny system wieszakowy na pewno pozostawiłabym po prawej stronie od wejścia. Nie wiem, czemu drzwi wejściowe otwierają się do wnętrza domu? Chyba błąd. Pralnię sugeruję jednak w pomieszczeniu po obecnej kotłowni - główna łazienka jest za mała na dzielenie. Żeby nie było daleko proponuję wejście naprzeciw drzwi łazienki. Wyjdzie ładna pralnia z miejscem na kosze "brudowe", suszareczkę i wszelkie szczotki i inne odkurzacze też się pomieszczą. Dodałabym niewielkie okno w łazience.
    Tak,zapomniałam dodać,że wariant będzie z garaże oczywiścieI zlikwidowany będzie grill zewnętrzny to chyba jak sie znam (a się nie znam )to po przeniesieniu c.o za garaż wystarczy jeden komin?Tak jak piszesz pralnię zrobię chyba w tym pomieszczeniu po gospodarczym,szkoda,bo zawsze chciałam obok łazienki głównej,żeby z ciuchami nie latać,a i tak brakuje mi garderoby z wejściem,gdzie ją umieścić??co proponujecie?
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    A co z kominkiem w salonie? Też będzie zlikwidowany, czy przeniesiony na przeciwległą ścianę?

    Tak się zastanawiam, czy nie odpowiadałby Ci projekt Emil - też z paroma zmianami. Pomieszczenie gospodarcze ma spore - wejdzie kocioł i wszelkie szczotki. W oryginale tu jest pralnia, ale proponowałabym pewną zmianę i wtedy byłoby zgodnie z Twoimi założeniami. Otóż proponuję pozbawić główną sypialnię "dodatków" i wtedy uzyskujemy garderobę z wejściem z korytarza, a z łazienki robimy wejście do drugiej łazieneczki, która u Ciebie byłaby pralnią. Łukowatą ściankę między hallem i salonem bym wyrzuciła.



    Tego Emila znalazłam tak na szybko przez toobę. Pewnie gdzieś jest też projekt idealny, ale trzeba się zagłębić.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  20. #20

    :)

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    A co z kominkiem w salonie? Też będzie zlikwidowany, czy przeniesiony na przeciwległą ścianę?

    Tak się zastanawiam, czy nie odpowiadałby Ci projekt Emil - też z paroma zmianami. Pomieszczenie gospodarcze ma spore - wejdzie kocioł i wszelkie szczotki. W oryginale tu jest pralnia, ale proponowałabym pewną zmianę i wtedy byłoby zgodnie z Twoimi założeniami. Otóż proponuję pozbawić główną sypialnię "dodatków" i wtedy uzyskujemy garderobę z wejściem z korytarza, a z łazienki robimy wejście do drugiej łazieneczki, która u Ciebie byłaby pralnią. Łukowatą ściankę między hallem i salonem bym wyrzuciła.



    Tego Emila znalazłam tak na szybko przez toobę. Pewnie gdzieś jest też projekt idealny, ale trzeba się zagłębić.
    Bardzo mi sie podoba ten Emil w środku! Powiem szczerze,ze choc pamietam go wizualnie to nigdy nie patrzyłam na rzuty ponieważ nie podoba mi się z zewnątrz ale to sie da zrobić Rozmiar okien też mi sie nie podobają,ale...Zmiany,które proponujesz są świetne a ta moja wymarzona pralnia miałaby nawet okienko!Bomba
    przeglądając ciągle te projekty ten "wewnętrznie" też mi się podoba:
    http://www.extradom.pl/projekt-domu-...m-sll1024.aspx
    Tu podoba mi się duuza kuchnia,i ze mogę zrobic ją zamkniętą ( taką bardzo bym chciała)I garedroba spora...no malina ....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter_anulka.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	17627  
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony