dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karoll1

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kaleń
    Kod pocztowy
    96-321
    Dzielnica
    Żabia Wola
    Posty
    49

    Domyślnie Gazownia - odmowa wydania warunków - absurd!!!!!!

    Witam,

    Jak w temacie gazownia odmówiła mi określenia warunków przyłączenia do sieci z powodów ekonomicznych (konieczność poprowadzenia 104m sieci - wyliczony koszt 14 000zł). Na moją propozycję że pokryję koszty lub sam wybuduję sieć odpowiedzieli że obecnie zmieniły się przepisy i jest to niemożliwe (bo nie mogę im tego przekazać nieodpłatnie w późniejszym czasie). Nadmieniam że nie mam nikogo kto mógłby złożyć wniosek o wybudowanie tej samej sieci przez gazownię. Konkluzja jest taka że będąc samemu o ok. 100m od sieci niemożliwe jest przyłączenie się do niej (mimo chęci pokrycia kosztów). Pytanie: czy ktoś miał/ma podobną sytuację i jakoś sobie poradził?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karoll1

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kaleń
    Kod pocztowy
    96-321
    Dzielnica
    Żabia Wola
    Posty
    49

    Domyślnie cd

    Dodam że droga w której ma być poprowadzona sieć jest drogą prywatną, działki za mną są do sprzedania ale to potrwa jeszcze wiele czasu.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karoll1

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kaleń
    Kod pocztowy
    96-321
    Dzielnica
    Żabia Wola
    Posty
    49

    Domyślnie

    ??

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    A od kiedy zmieniły się te przepisy. Ja podpisywałem umowę w lipcu i mam zapłacić za przyłącze 5tys (ok 60m)

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karoll1

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kaleń
    Kod pocztowy
    96-321
    Dzielnica
    Żabia Wola
    Posty
    49

    Domyślnie

    Od stycznia tego roku. Będziesz budował sieć czy tylko przyłącze od już istniejącej? U mnie z powodu że za mną są jeszcze działki konieczny jest odcinek sieci który w przyszłości umożliwił by podłączenie kolejnych osób.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Tylko przyłącze od istniejącej. Właśnie wczoraj podłączyli licznik. A teraz walka o kary za spóźnienie 3 miesiące.

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawa trafiła na pewno do Rzecznika Regulacji Energetyki (z powodu odmowy)- Jeżeli chcesz pokryć koszt to Gazownia nie ma nic do gadania
    U mnie 100 mb i dopłata 9kzł po interwencji z ww instytucji
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karoll1

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kaleń
    Kod pocztowy
    96-321
    Dzielnica
    Żabia Wola
    Posty
    49

    Domyślnie

    oczywiście umożliwiłby

  9. #9

    Domyślnie

    Karoll1, my mieliśmy podobnie. Kiedy 3 lata temu występowaliśmy o warunki przyłączenia gazu było to jak najbardziej możliwe zakładając, że dołożymy się do inwestycji. Warunki są ważne przez rok, więc pod koniec 2008 roku wystąpiliśmy o nie ponownie. No i nam odmówiono ze względu na brak przesłanek ekonomicznych Nie pomogło, że chcemy się dołożyć do interesu. Zmiana przepisów i tyle. Ale udało nam się namówić okolicznych sąsiadów do złożenia wniosków o warunki przyłączenia i gazownia uznała, że teraz to jej się opłaca. Jeśli teraz wszyscy złożymy wnioski o podpisanie umowy o przyłącze to może w 2011 będziemy mieli gaz ...
    Dziennik i komentarze to już historia

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Masz budynk wymagajacy podączenia, jest sieć 100 m od Twojego domu to budujesz przyłącze nie sieć.
    Nigdzie nie jest prawnie nakazane że przyłącze nie może mieć 100 m ale jest wyraźnie napisane co to jest przyłącze!.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karoll1

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kaleń
    Kod pocztowy
    96-321
    Dzielnica
    Żabia Wola
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jednak musi to być sieć.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoll1
    Jednak musi to być sieć.
    bo?? oni tak sobie gadają?
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Cytat Napisał karoll1
    Jednak musi to być sieć.
    bo?? oni tak sobie gadają?
    Bo przyłącze jest od granicy działki do budynku, a sieć - to ta rura w drodze...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sledz98

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    213

    Domyślnie

    Po co płacić za przyłącze 14000 PLN? Wsadź te pieniądze w pompę ciepła i ogrzewaj dom pompą ciepła, a gotuj na kuchence elektrycznej. Policz sobie to wszystko i nie dość że będziesz miał ciepło to jeszcze do tego tanio wyjdzie Ci eksploatacja domu.
    170m2 użytkowej, 190 po podłodze. CO i CWU: Pompa ciepła Zirius M2-9
    Zużycie energii PC: 09-2010 - 369kWh, 10-2010 - 530kWh, 11-2010 - 590kWh, 12-2010 - 1019kWh, 01-2011 - 876kWh, 02-2011 - 868kWh, 03-2011 - 626kWh, 04-2011 - 300kWh, 05-2011 - 156kWh, 06-2011 - 155kWh, 07-2011 - 87kWh, 08-2011 - 85kWh, 09-2011 - 92kWh, 10-2011 - 306kWh, 11-2011 - 527kWh, 12-2011 - 727kWh, 01-2012 - 724kWh, 02-2012 - 974kWh, 03-2012 - 639kWh, 04-2012 - 510kWh. 05-07-2012 - 576kWh; 08-11.2012 - 1169kWh.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: Gazownia - odmowa wydania warunków - absurd!!!!!!

    Cytat Napisał karoll1
    Jak w temacie gazownia odmówiła mi określenia warunków przyłączenia do sieci z powodów ekonomicznych (konieczność poprowadzenia 104m sieci - wyliczony koszt 14 000zł).
    Przy takim koszcie przyłącza poważnie zastanowiłbym się nad zmianą ogrzewania na pompę ciepła.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał j-j
    Cytat Napisał karoll1
    Jednak musi to być sieć.
    bo?? oni tak sobie gadają?
    Bo przyłącze jest od granicy działki do budynku, a sieć - to ta rura w drodze...
    przyłącze jest od sieci do zaworu/kurka/zabezp/licznika. To co jest za to już instalacja wewnętrzna. Zatem akurat tutaj Mały jesteś w błędzie, bo nie granica działki jest determinantem tylko miejsca gdzie dostawca "oddziela się od przesyłu" i powstaje nitka tylko do obsługi klienta od "tej rury w drodze" do kurka głównego w szafce - często w granicy działki
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał j-j
    Cytat Napisał karoll1
    Jednak musi to być sieć.
    bo?? oni tak sobie gadają?
    Bo przyłącze jest od granicy działki do budynku, a sieć - to ta rura w drodze...
    Odpowiedz wyżej.
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    AFAIK, to między przyłączem, a siecią jest tylko różnica w rurze - przyłącze to max fi 60 - grubsze to już sieć. Odległość już nie ma takiego znaczenia, ale oczywiście trzeba uwzględnić, że wraz z odległością spada wydajność
    Jest to związane z ciśnieniem roboczym i przepływem medium. Grubsza rura obsłuży większe ciśnienie i większy przepływ. Dotyczy to nie tylko gazu, ale także wody, prądu, czy innej instalacji ciśnieniowej.

    Pozdro!
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Wiesz mi chodziło o różnicę gazociąg-przyłącze.
    Zwłaszcza, że gazownia później i tak w razie chęci podłączenia większej ilości odbiorców musi zbudować gazociąg (a nie przyłącze).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    AFAIK, to między przyłączem, a siecią jest tylko różnica w rurze - przyłącze to max fi 60 - grubsze to już sieć. Odległość już nie ma takiego znaczenia, ale oczywiście trzeba uwzględnić, że wraz z odległością spada wydajność
    Jest to związane z ciśnieniem roboczym i przepływem medium. Grubsza rura obsłuży większe ciśnienie i większy przepływ. Dotyczy to nie tylko gazu, ale także wody, prądu, czy innej instalacji ciśnieniowej.

    Pozdro!

    A to coś nowego. Większy przepływ to jeszcze mogę zrozumieć, ale większe ciśnienie?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony