dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 84
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.677 z 1677
  1. #1661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Po co pozbywać się całkiem znaczącego (wbrew twierdzeniom niektórych) źródła wapnia.
    Ser edamski tłusty zawiera 867 mg wapnia/100 g. Warszawska kranówka ma 97,2mg/l Ca +2.
    Z czego część jeszcze zostanie osadzona po drodze, bo to wynik na wyjściu ze stacji.

    Wolisz zjeść 100g sera czy wypić 9l wody? Czy taką ilością wody więcej składników mineralnych dostarczysz, niż wypłuczesz z organizmu?

    Do tego spożywasz znikomy % wody dostarczanej do domu. Dlatego warto zmiękczać do zera a do spożycia jeszcze przepuścić przez osmozę (może być z mineralizatorem na końcu), żeby pozbyć się wielu innych zanieczyszczeń.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-07-2023 o 12:19

  2. #1662
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ser edamski tłusty zawiera 867 mg wapnia/100 g. Warszawska kranówka ma 97,2mg/l Ca +2.
    Napisałem "całkiem znaczącego", mógłbym napisać istotnego. Nie napisałem najlepsze źródło. Widzisz różnice?
    Moja kranówka ma wg ostatnich badań 113,7 mg/l Ca2+. Bywało i 150 mg/l.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z czego część jeszcze zostanie osadzona po drodze, bo to wynik na wyjściu ze stacji.
    U mnie wodociągi badają regularnie i nie na wyjściu stacji tylko w realnych punktach poboru w całej gminie (szkoła, sklep, zakład fryzjerski, co tam jest w danej miejscowości).
    Ja patrzę na wyniki punktu, który jest mniej niż kilometr ode mnie i wyraźnie dalej od stacji.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Do tego spożywasz znikomy % wody dostarczanej do domu.
    Serio % spożywanej wody w odniesieniu do dostarczanej (czyli kąpiele, podlewanie, itd.) to jest argument. Oryginalnie.
    Mnie interesuje ile wapnia dostarczam z tą wodą, którą już spożyję.
    Piję z kranu (bez strat), zupy, sosy, gulasze, itp. (bez strat), kawa/herbata (całkiem sporo strat, ale tego mało piję), inne gotowanie (zależy).
    Według różnych badań z wodą pitną człowiek dostarcza od 10 do 30% dziennie spożywanego wapnia.
    W kraju w którym niedobory wapnia są powszechne świadome rezygnowanie z łatwo dostępnego źródła jest ... nierozsądne.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wolisz zjeść 100g sera czy wypić 9l wody?
    Wolę pytania w temacie dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 07-07-2023 o 23:11
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #1663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ser edamski tłusty zawiera 867 mg wapnia/100 g. Warszawska kranówka ma 97,2mg/l Ca +2.
    Z czego część jeszcze zostanie osadzona po drodze, bo to wynik na wyjściu ze stacji.

    Wolisz zjeść 100g sera czy wypić 9l wody? Czy taką ilością wody więcej składników mineralnych dostarczysz, niż wypłuczesz z organizmu?

    Do tego spożywasz znikomy % wody dostarczanej do domu. Dlatego warto zmiękczać do zera a do spożycia jeszcze przepuścić przez osmozę (może być z mineralizatorem na końcu), żeby pozbyć się wielu innych zanieczyszczeń.
    Ser zawiera szkodliwe substancje i od sera się tyje
    100 g sera to jakieś 3 - 5 -10 zł a 9 litrów wody to może 0,15 zł więc "znacząca" taniej
    W skali roku około 2.000 zł.

    Zmiękczasz wodę do zera, dalej przepuszczasz prze osmozę a następnie mineralizujesz....
    Wiesz jakie szkodliwe substancje dodajesz w tej mineralizacji? chyba że wierzysz w skład który jest podawany na śmiesznych ulotkach reklamowych.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #1664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Moja kranówka ma wg ostatnich badań 113,7 mg/l Ca2+. Bywało i 150 mg/l.
    Czyli litr zawiera mniej, niż w 100g kaszy gryczanej, fasoli, czekolady i wielu innych produktów.

    Ale wiesz, że nadmiar wapnia szkodzi?

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    kawa/herbata (całkiem sporo strat, ale tego mało piję), inne gotowanie (zależy).
    Nie dziwię się. Mi herbata na kranówie smakowała jak pomyje. I wyglądała nieapetycznie.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Porównanie herbaty na warszawskiej (podobnież super do picia prosto z kranu) z osmozą. Smakuje mi jeszcze gorzej, niż wygląda (do dobrego czlowiek szybko się przywyczaja)











    TDS po zmiękczaczu mam ponad 300ppm. A i tak piję wodę po osmozie i mineralizatorze (mineralizuję dla smaku) która ma TDS <30.

    Do kompletu Total Organic Carbon u mnie wygląda tak:



    Kran to po zmiękczaczu, os czysta to osmoza bez mineralizatora, os miner to po mineralizatorze.

  5. #1665
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli litr zawiera mniej, niż w 100g kaszy gryczanej, fasoli, czekolady i wielu innych produktów.
    Wszystko powyższe smaczne i chętnie jem.
    To nie jest dyskusja pt. "ustalamy tabelkę zawartości wapnia".

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale wiesz, że nadmiar wapnia szkodzi?
    Przy typowej, różnorodnej diecie* niemalże niemożliwe jest nabawienie się nadmiaru. Aby mieć nadmiar wapnia trzeba go zaplanować i precyzyjnie realizować.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie dziwię się. Mi herbata na kranówie smakowała jak pomyje. I wyglądała nieapetycznie.
    Ja nie przepadam za herbatą w ogóle. Ostatnią piłem kilka tygodni (miesięcy?) temu.
    A generalnie pijałem na bazie bardzo różnej wody.
    Co do smaku twojej herbaty widzę kilka możliwości - masz bardzo dobrze rozwinięty zmysł smaku, moje wodociągi dostarczają zdecydowanie wyższej jakości wodę niż twoje, inne opcje (ja mam swoje przemyślenia ty na pewno masz swoje ).

    *) podkreślenie i wytłuszczenie celem zwiększenia prawdopodobieństwa nieczytania o tym ile sera żółtego zagryzanego makiem dzień w dzień wystarczy do nadmiarów
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #1666

    Domyślnie

    Dzień dobry wieczór.

    Przymierzam się do zakupu zmiękczacza (niespodzianka). Woda u mnie ma 25 stopni niemieckich (wg. wodociągów i potwierdzone testem) - planuję zmniejszać do 5 stopni niemieckich. Zużycie wody to ok. 12-13 metrów sześciennych na miesiąc (4 osoby dorosłe + 1 dziecko z planami na dalsze). Z tego co zrozumiałem to powinienem celować w minimum 50l złoża. Zależy mi na sensownej głowicy i porządnym złożu monosferycznym (tu wychodzi, że Lewatit). Do tego raczej niekompaktowy: zależy mi na tym, żeby dało się go zamontować tak, żeby miał mniej niż 35 cm głębokości co, z tego co zauważyłem, eliminuje większość tego typu urządzeń. Zresztą, poza tym mam miejsce, a dwuelementowe zmiękczacze mają opinię wygodniejszych do czyszczenia.

    Biorąc to wszystko pod uwagę, mój wzrok padł na Supreme Clever 60 Clack WS1CK. Wydaje się, że jest wszystko co potrzebuję: złoże Lewatit, głowica Clack, zawór mieszający, a jeśli ustawię go bokiem do ściany, to nawet się zmieści na głębokość. W komplecie jest też zawór by-pass i filtr narurowy z wkładami.

    Moje pytania:
    1) Czy jest coś co mi umknęło? (w załączniku zdjęcie i "schemat" przyszłej instalacji)
    2) Lepiej 50l, czy zostać przy 60l?
    3) Pewien problem jest taki, że popłuczyny będą musiały pójść ~70 cm w górę, potem w poziomie, po suficie, jakieś 3 m, a potem już w dół do kanalizacji. Z tego co rozumiem, to nie powinno być z tym problemu i zmiękczacz spokojnie przepchnie popłuczyny (ciśnienie w instalacji jest "normalne"). Czy powinienem zamontować jakiś syfon do popłuczyn? Czy coś jeszcze trzeba zrobić?

    Z góry dzięki za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230713_175731.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	465675  

  7. #1667
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał TrevorG Zobacz post
    Dzień dobry wieczór.

    Przymierzam się do zakupu zmiękczacza (niespodzianka). Woda u mnie ma 25 stopni niemieckich (wg. wodociągów i potwierdzone testem) - planuję zmniejszać do 5 stopni niemieckich. Zużycie wody to ok. 12-13 metrów sześciennych na miesiąc (4 osoby dorosłe + 1 dziecko z planami na dalsze). Z tego co zrozumiałem to powinienem celować w minimum 50l złoża. Zależy mi na sensownej głowicy i porządnym złożu monosferycznym (tu wychodzi, że Lewatit). Do tego raczej niekompaktowy: zależy mi na tym, żeby dało się go zamontować tak, żeby miał mniej niż 35 cm głębokości co, z tego co zauważyłem, eliminuje większość tego typu urządzeń. Zresztą, poza tym mam miejsce, a dwuelementowe zmiękczacze mają opinię wygodniejszych do czyszczenia.

    Biorąc to wszystko pod uwagę, mój wzrok padł na Supreme Clever 60 Clack WS1CK. Wydaje się, że jest wszystko co potrzebuję: złoże Lewatit, głowica Clack, zawór mieszający, a jeśli ustawię go bokiem do ściany, to nawet się zmieści na głębokość. W komplecie jest też zawór by-pass i filtr narurowy z wkładami.

    Moje pytania:
    1) Czy jest coś co mi umknęło? (w załączniku zdjęcie i "schemat" przyszłej instalacji)
    2) Lepiej 50l, czy zostać przy 60l?
    3) Pewien problem jest taki, że popłuczyny będą musiały pójść ~70 cm w górę, potem w poziomie, po suficie, jakieś 3 m, a potem już w dół do kanalizacji. Z tego co rozumiem, to nie powinno być z tym problemu i zmiękczacz spokojnie przepchnie popłuczyny (ciśnienie w instalacji jest "normalne"). Czy powinienem zamontować jakiś syfon do popłuczyn? Czy coś jeszcze trzeba zrobić?

    Z góry dzięki za pomoc.
    Cześć

    Do podanych parametrów możesz także spojrzeć na modele dwuczęściowe z 40 litrami złoża, wtedy regeneracja będzie się odbywać co około 4 m3.

    Jeśli chodzi o wyrzut popłuczyn, to nie będzie problemu. Syfon do popłuczyn znajdziesz w marketach budowlanych, są specjalne syfony do zmiękczaczy wody.

    Zerknij na model Ecoperla Softower M - https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/

    Recenzja wideo: https://youtu.be/XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #1668

    Domyślnie

    Witam,

    ja mam pytanie z innej beczki. Założyłem zmiękczacz mildigo unico 20 + 2 filtry korpusowe z wkładem piankowym. U mnie twardość wody to 20 stopni niemieckich. Jeszcze nie badałem co jest na wyjściu. Wczoraj jednam pojawił się problem na filtrze wyjściowych. Na powierzchni filtra jest zielonkawy nalot jakby glony ale nie chce się mi wierzyć że po przejściu przez sól jakieś glony przeżyły. Szukam laboratorium które mogłoby mi to zbadać ale na razie odbijam się od ściany. Filtr na wejściu trochę już brudny ale na wyjściu bielutki oprócz tego nalotu. Zużycie ok. 20 m3 obecnie.

    Może ktoś się z tym spotkał.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3807.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	465758   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3806.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	465759  

  9. #1669

    Domyślnie

    Witam!
    Prośba o Waszą opinię. Instalator proponuje mi montaż stacji Keller Family Plus 20-25. Twardość wody to 16dH. Od kilku dni wczytuję się w fora i informacje i mam wrażenie, że ten Keller to jakiś cud z kosmosu o którym nikt nigdzie nie pisze. Teoretycznie dane od producenta są OK. Czy ktoś z Was ma może taką stację lub spotkał się z nią? Jakieś opinie lub wnioski?

  10. #1670
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    witam

    szukam porady dotyczacej doboru zmiekczacza wody w domu jednorodzinnym (dom jeszcze niezamieszkaly ale rodzinka 2+2, 3 lazienki - 3 prysznice i 1 wanna). Szacunkowe zuzycie m3 to zapewne 12m3, 3m3 per osoba - wziete z internetow.
    Kotlownia jeszcze nie wyposazona, mam miec podpiecie pompy gruntowej i zalezy mi zeby w podlogowke poszla zmiekczona woda...

    Dotarlem do analizy wody z wodociagu
    CaCO3 na poziomie 277mg +- 70mg - tak wogole co to za rozrzut az o 70mg???? to normalne? czyli woda moze miec albo 207mg albo 347mg?
    Mangan 137ug...ponoc co do zdrowie to nie ma sie co obawiac, ale moze zostawiac jakis syf na armaturze z czasem....zaslyszane

    Jaki zmiekczacz polecilibyscie w mojej sytuacji? idealnie byloby gdyby regeneracja byla raz na 2tyg. wiec przy twardosci w skali niem. 15.5dH to zeby wydajnosc byla na poziomie 6m3 /regeneracja.

    Polecono mi Water Technic 32 lub jesli chcialbym pozbyc sie manganu to Water Technic Pro 28.

    Juz mialem "witac sie z gaska", ale ktos tutaj w tym watku pisal, ze tam glowica jest slaba...

    Inny sprzedawca polecal mi Ecoperla

    Na co byscie postawili w mojej sytuacji, moze byc nawet "Mercedes" jesli chodzi i jakosc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2023-08-31 at 16.23.30.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	466106  
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 31-08-2023 o 16:40

  11. #1671
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    witam

    szukam porady dotyczacej doboru zmiekczacza wody w domu jednorodzinnym (dom jeszcze niezamieszkaly ale rodzinka 2+2, 3 lazienki - 3 prysznice i 1 wanna). Szacunkowe zuzycie m3 to zapewne 12m3, 3m3 per osoba - wziete z internetow.
    Kotlownia jeszcze nie wyposazona, mam miec podpiecie pompy gruntowej i zalezy mi zeby w podlogowke poszla zmiekczona woda...

    Dotarlem do analizy wody z wodociagu
    CaCO3 na poziomie 277mg +- 70mg - tak wogole co to za rozrzut az o 70mg???? to normalne? czyli woda moze miec albo 207mg albo 347mg?
    Mangan 137ug...ponoc co do zdrowie to nie ma sie co obawiac, ale moze zostawiac jakis syf na armaturze z czasem....zaslyszane

    Jaki zmiekczacz polecilibyscie w mojej sytuacji? idealnie byloby gdyby regeneracja byla raz na 2tyg. wiec przy twardosci w skali niem. 15.5dH to zeby wydajnosc byla na poziomie 6m3 /regeneracja.

    Polecono mi Water Technic 32 lub jesli chcialbym pozbyc sie manganu to Water Technic Pro 28.

    Juz mialem "witac sie z gaska", ale ktos tutaj w tym watku pisal, ze tam glowica jest slaba...

    Inny sprzedawca polecal mi Ecoperla

    Na co byscie postawili w mojej sytuacji, moze byc nawet "Mercedes" jesli chodzi i jakosc
    Napisz do nas na [email protected]
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #1672

    Domyślnie

    Hej,
    Postanowiłem nieco odgrzebać swoją decyzję o zakupie zmiękczacza. Dostałem wyniki badań wody z gminy (bardzo szczegółowe) Twardość jak niżej:
    Twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) mg/l CaCO3
    PN-EN ISO 17294-2:2016-11 od 60 do 500; mg/l CaCO3; Rozp.MZ (Dz.U.2017.2294)
    Wynik - 190 +/- 40
    2 dorosłych + 2 dzieciaków (6 i 4)
    6-10m^3 na miesiąc chyba (muszę sprawdzić).
    ogranicznik ciśnienia i 2 filtry sznurkowe na wejściu

    Co jeszcze potrzebne żeby jak najlepiej dobrać zmiękczacz? Czy to z raportu odnośnie wody czy to odnośnie zużycia/instalacji?

    Pozdrawiam.

  13. #1673
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał BednaR1989 Zobacz post
    Hej,
    Postanowiłem nieco odgrzebać swoją decyzję o zakupie zmiękczacza. Dostałem wyniki badań wody z gminy (bardzo szczegółowe) Twardość jak niżej:
    Twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) mg/l CaCO3
    PN-EN ISO 17294-2:2016-11 od 60 do 500; mg/l CaCO3; Rozp.MZ (Dz.U.2017.2294)
    Wynik - 190 +/- 40
    2 dorosłych + 2 dzieciaków (6 i 4)
    6-10m^3 na miesiąc chyba (muszę sprawdzić).
    ogranicznik ciśnienia i 2 filtry sznurkowe na wejściu

    Co jeszcze potrzebne żeby jak najlepiej dobrać zmiękczacz? Czy to z raportu odnośnie wody czy to odnośnie zużycia/instalacji?

    Pozdrawiam.
    Cześć

    Jeśli zużycie wody jest na poziomie 10m3, to odpowiedni bedzie zmiękczacz Ecoperla Vita 12.

    Jeśli mniejsze, to np. Ecoperla Toro lub Ecoperla Slimline 17 (z WiFi).

    Napisz do nas na [email protected]
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #1674

    Domyślnie

    Cześć,

    zastanawiam się nad instalacją zmiękczacza wody. Problemem jest to, że jedyna możliwość to postawienie go w nieogrzewanym pomieszczeniu piwnicznym, którego ściany są ścianami zewnętrznymi nieocieplonej kamienicy, w której to piwnicy trudno mi powiedzieć jak spada temperatura w zimie, np. przy poniżej -10 stopniach na zewnątrz... Zmiękczacze, z tego co widziałem, powinny pracować w temp. powyżej 4 stopni.

    Czy to możliwe, czy raczej ryzykowne?

    I ewentualnie jaki sensowny, jak najmniejszy i oczywiście niedrogi zmiękczacz byłby odpowiedni? Zużycie wody około 4-5 m3 miesięcznie. Jaki byłby koszt używania go w skali miesiąca? Głównie chodzi tu o koszt soli, bo prąd i zużycie wody na płukankę to raczej koszt pomijalny...

  15. #1675

    Domyślnie Zapytanie

    Cytat Napisał Diamondzik Zobacz post
    1. Czy jesteś zadowolony ze zmiękczacza?

    BARDZO

    2. Jaki był wyjściowy poziom twardości a jaki osiągnąłeś?

    22 stopnie niemieckie do około 2-3 stopni

    3, Urządzenia jakiej firmy używasz? ( ewentualnie typ)

    WS-20-C-1650

    4. Czy urządzenie daje możliwość regulacji stopnia twardości wody ?

    Tak - śruba regulacyjna

    5. Jakie widzisz plusy zmiękczania

    Brak smug na armaturze, skóra delikatniejsza i nie wysuszona, czajnik bez kamienia, pod prysznicem brak nalotów białych

    6. Jakie minusy

    Nie stwierdzam. Wymiana co 30 dni sznurka za 2,50 + co dwa-trzy miesiace 25kg soli dosypanie i zuzycie dodatkowe wody miesiecznie na pograniczu 0,8m3 to nic w zamian za ten komfort jaki mamy teraz w domku
    Witam.
    Czy nadal jest Pan zadowolony ze zmiękczacza z głowicą BNT. Czy były jakieś problemy? Jakie ma Pan złoże?

  16. #1676

    Domyślnie

    Witam.

    Dwie łazienki, w jednej wanna, w drugiej kabina z deszczownicą + dysze do hydromasażu. Do tego zlewozmywak, zmywarka, 2 muszle, bidet. Populacja - 4 człowieki. Zużycie ostatnie 16m3 Twardość wody CaCO3/l - 415 mg. Jaki zmiękczacz polecacie?

    I taka zagwozdka. Wielu właścicieli stacji zmiękczających ma ustawiony minimalny stopień twardości 0-1 Mają przecież instalację z PE. Tu mała uwaga; większość o ile nie wszystkie piece CO, bufory i zasobniki maja elementy wykonane z miedzi! Wężownice, wymienniki, "orurowanie" wewnętrzne..., które maja stały kontakt z zmiękczona wodą. Co w tej sytuacji z ich trwałością? Bo do instalacji miedzianej zalecana minimalna twardość to 4dH.

  17. #1677

    Domyślnie

    Wodę mam z własnego ujęcia, ze zwykłym hydroforem. Zakupiłem typowy zmiękczacz (Trinnity Home 2.0), który wg instrukcji powinien być zainstalowany do wody wodociągowej. Co z tym faktem robić? Co może pójść nie tak przy eksploatacji? Woda parametry żelaza i manganu ma w normie, nie ma żadnych przekroczeń.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

Strona 84 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony