dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 84
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1680
  1. #801

    Domyślnie

    Cześć wszystkim forumowiczom. Stoję przed wyborem zmiękczacza do nowego domu i myślę, że się już zdecydowałem, tylko potrzebuję potwierdzenia. Mam na oku ten zmiękczacz z tego sklepu:
    https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726
    Zużycia wody nie znam, ale 4 osoby i może będzie więcej, także myślę, że takie złoże powinno być ok. Warto?

  2. #802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tonymark Zobacz post
    Cześć wszystkim forumowiczom. Stoję przed wyborem zmiękczacza do nowego domu i myślę, że się już zdecydowałem, tylko potrzebuję potwierdzenia. Mam na oku ten zmiękczacz z tego sklepu:
    https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726
    Zużycia wody nie znam, ale 4 osoby i może będzie więcej, także myślę, że takie złoże powinno być ok. Warto?
    A znasz twardość? Zużycie można założyć...

    To całkiem przyzwoity zestaw. Osobiście uważam tylko, że wersja dwuelementowa byłaby wygodniejsza w użytkowaniu (np. dostęp do zbiornika soli do czyszczenia)...

  3. #803

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A znasz twardość? Zużycie można założyć...

    To całkiem przyzwoity zestaw. Osobiście uważam tylko, że wersja dwuelementowa byłaby wygodniejsza w użytkowaniu (np. dostęp do zbiornika soli do czyszczenia)...
    Według testu kropelkowego wychodzi 20 stopni niemieckich. Woda z wodociągów, co ciekawe na stronie internetowej jest wartość 12. Przyznam szczerze, że ciężko jest znaleźć zestaw dwuelementowy z clackiem i lewatitem.

  4. #804

    Domyślnie

    W rozsądnej cenie oczywiście.

  5. #805

    Domyślnie

    Pomijając kwestię wygody, jako samo urządzenie w Twoim przekonaniu będzie mi dobrze służyło? Zakładając zużycie wody na poziomie 10 czy 15m³ powinno być ok. Tylko twardość początkowa jest dosyć wysoka. Z lektury w Internecie podejrzewam, że zmiękczanie do około 4 stopni powinno być wystarczające. Czyli zakładając takie zużycie wody i stopień zmiękczenia ilosc złoża powinna być wystarczająca?

  6. #806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tonymark Zobacz post
    Pomijając kwestię wygody, jako samo urządzenie w Twoim przekonaniu będzie mi dobrze służyło? Zakładając zużycie wody na poziomie 10 czy 15m³ powinno być ok. Tylko twardość początkowa jest dosyć wysoka. Z lektury w Internecie podejrzewam, że zmiękczanie do około 4 stopni powinno być wystarczające. Czyli zakładając takie zużycie wody i stopień zmiękczenia ilosc złoża powinna być wystarczająca?
    Przy zużyciu 15 m3 to już bym szukał większego modelu bo regeneracja tych 30 litrów będzie wypadała co 9 dni.

    Zwróć jeszcze uwagę na jedno - ten zestaw ma regenerację upflow (przeciwprądową). Taka regeneracja wymaga "czystej" mechanicznie wody i bez żelaza. Teoretycznie wodociągi mają taką zapewnić, ale skoro piszesz, że twardość miała być 12 a jest 20 to z żelazem też może być różnie...

  7. #807
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BartekGrz

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Ożarów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-850
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To chyba nie będzie robiło większej różnicy... weź ten który Ci pasuje wymiarami/wyglądem.
    OK, orientujecie się jakie złoże ma EcoWater?
    Też jest to Lewatit tak jak w Erie?

  8. #808

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy zużyciu 15 m3 to już bym szukał większego modelu bo regeneracja tych 30 litrów będzie wypadała co 9 dni.

    Zwróć jeszcze uwagę na jedno - ten zestaw ma regenerację upflow (przeciwprądową). Taka regeneracja wymaga "czystej" mechanicznie wody i bez żelaza. Teoretycznie wodociągi mają taką zapewnić, ale skoro piszesz, że twardość miała być 12 a jest 20 to z żelazem też może być różnie...
    Ciężko jest dobrać coś w zasadzie z powietrza z racji na to, że to nowy budynek w zupełnie nowym miejscu niż mój rodzinny dom. Jakie bedzie zużycie, też nie wiem. Wziąłem ten zestaw. Dobra głowica, dobre złoże. Wode zawsze można będzie zacząć oszczędzać, jak będzie duże zużycie...Bedzie na pewno lepszy niż nic(mam nadzieję). Dziękuje za porady.

  9. #809
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bolo12063

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Glibczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    4

    Domyślnie Osady po wodzie

    Witam po zakupie i zamontowaniu zmiękczacza ECOWAER COMFORT 500 twardość z 20 spadła na 2 ale dalej mam plamy po wodzie na szybie z kabiny i bateriach. Ktoś się orientuje dlaczego?

  10. #810

    Domyślnie

    Uff przeczytałem cały temat, już byłem zdecydowany na WATER TECHNIC 26 ale teraz sam nie wiem czy nie za mały.
    Twardość wody mam koło 28 stopni, zużycia nie wiem bo duuuużo idzie na podlewanie. Osób w domu jest 4, ale jest też akwarium gdzie podmieniam tygodniowo 300 litrów. Miejsca mam dużo na sam zmiękczacz, ale budżet ograniczony do 2500 pln.
    czy coś takiego choć poza budżetem
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...tis-8867723540

  11. #811

    Domyślnie

    Jeszcze raz witam Wszystkich

    Z racji tego, że w dziedzinie zmiękczaczy i ich eksploatacji ekspertem nie jestem zwracam się z pytaniem.
    Mianowicie: Od kilku tygodni mamy zamontowany zmiękczacz SUPREME SOFT 20.
    Generalnie urządzenie działa bez zarzutu. Z wody która na wejściu posiada twardość 32`F zeszliśmy do 12`F.
    Jak na tą chwilę taka woda jest przez nas w pełni akceptowalna.

    Nurtuje mnie jednak jedna kwestia związana regeneracją złoża.
    Po montażu urządzenia, ekspert powiedział że urządzenie przeliczyło sobie wprowadzoną twardość naszej wody i będzie wykonywać regeneracje po 3100l zmiękczonej wody. Ale jak powiedział montażysta, dla utrzymania dobrej kondycji złoża zaleca się, aby wymusić czasową regeneracje co 7 dni, bez względu na ilość zużytej wody.
    Trochę mnie to zaczęło zastanawiać, gdyż w obecnej chwili spędzamy wiele czasu poza domem( wekendy, majówki, urlopy itd) i w cyklu 7 dniowym zużywamy nieco ponad 2000l.

    Czy faktycznie ta czasowa regeneracja ustawiona na 7 dni jest zasadna? Czy stało by się coś złego, gdyby urządzenie dobiło na jednym cyklu do tych 3000l i wykonało regeneracje np. po 11 dniach ?
    Czy te 7 dni to nie jest czasem bufor bezpieczeństwa dla sytuacji, kiedy np. w środku dnia może dojść do wykorzystania 3100l miękkiej wody (w moim przypadku)?

    Co jeżeli jedziemy na urlop i urządzenie będzie przez 2 tygodnie nie używane?
    Czy w tym przypadku dwie regeneracje bez zmiękczenia chociażby 1 litra wody będą miały sens ?


    z góry dziękuje za rzeczowe wyjaśnienia
    pozdrawiam


    Jak wspominałem na wstępie nie jestem ekspertem , stąd moje pytanie.
    Ostatnio edytowane przez grzelus2 ; 16-06-2020 o 10:03

  12. #812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tonymark Zobacz post
    Cześć wszystkim forumowiczom. Stoję przed wyborem zmiękczacza do nowego domu i myślę, że się już zdecydowałem, tylko potrzebuję potwierdzenia. Mam na oku ten zmiękczacz z tego sklepu:
    https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726
    Zużycia wody nie znam, ale 4 osoby i może będzie więcej, także myślę, że takie złoże powinno być ok. Warto?
    Cześć

    mogę polecić Tobie SUPREME SOFT 20. Razem z montażem, filtrem samoczyszczącym honeywell i bypasem zapłaciliśmy 3000zł brutto.
    Użytkujemy go co prawda 2 miesiące, ale z efektów jesteśmy zadowoleni. Do tego 5 lat gwarancji.

    Do podlewania mamy zrobiony zawór przed zmiekczaczem, zresztą za też jest, ale jakchcę podlewać z drugiego ujęcia to zawsze mogę otworzyć bypass

  13. #813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzelus2 Zobacz post
    Nurtuje mnie jednak jedna kwestia związana regeneracją złoża.
    Po montażu urządzenia, ekspert powiedział że urządzenie przeliczyło sobie wprowadzoną twardość naszej wody i będzie wykonywać regeneracje po 3100l zmiękczonej wody. Ale jak powiedział montażysta, dla utrzymania dobrej kondycji złoża zaleca się, aby wymusić czasową regeneracje co 7 dni, bez względu na ilość zużytej wody.
    Trochę mnie to zaczęło zastanawiać, gdyż w obecnej chwili spędzamy wiele czasu poza domem( wekendy, majówki, urlopy itd) i w cyklu 7 dniowym zużywamy nieco ponad 2000l.

    Czy faktycznie ta czasowa regeneracja ustawiona na 7 dni jest zasadna? Czy stało by się coś złego, gdyby urządzenie dobiło na jednym cyklu do tych 3000l i wykonało regeneracje np. po 11 dniach ?
    Czy te 7 dni to nie jest czasem bufor bezpieczeństwa dla sytuacji, kiedy np. w środku dnia może dojść do wykorzystania 3100l miękkiej wody (w moim przypadku)?

    Co jeżeli jedziemy na urlop i urządzenie będzie przez 2 tygodnie nie używane?
    Czy w tym przypadku dwie regeneracje bez zmiękczenia chociażby 1 litra wody będą miały sens ?
    Ogólnie przyjęło się w PL, że regeneracja jest zalecana nie rzadziej niż co 14 dni. Moim zdaniem regenerowanie złoża co tydzień nie ma sensu ani uzasadnienia. Ewentualna rezerwa, o której piszesz powinna być pokrywana przez sterownik i uwzględniana w obliczeniach.

  14. #814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ogólnie przyjęło się w PL, że regeneracja jest zalecana nie rzadziej niż co 14 dni. Moim zdaniem regenerowanie złoża co tydzień nie ma sensu ani uzasadnienia. Ewentualna rezerwa, o której piszesz powinna być pokrywana przez sterownik i uwzględniana w obliczeniach.

    Dzięki za szybką odpowiedź,
    Teraz pozostaje dokopać się do menu instalatora i zmienić to ustawienie na 14 dni.
    Tylko jak sie tam dostać w necie nie ma nic na ten temat...

  15. #815

    Domyślnie

    Szukam, czytam i nadal nie mogę dobrać urządzenia.
    1. Twardość wody 16°dH
    2. Ilość osób w domu 4 (2+2)
    3. Zużycie wody około 11m3 (dom w budowie)
    4. Punkty czerpania wody:
    - 2x łazienka (wc+prysznic+umywalka)
    - pralnia (pralka, komora gospodarcza)
    - kuchnia (zmywarka, zlew)
    - kotłownia (komora gospodarcza)

    Rozważam zakup Water Technik 26, ale do końca nie jestem przekonany czy to dobry wybór.
    @qbek17 po wpisach wnoszę, że znasz się na tym. Mogę prosić o wsparcie?
    Ostatnio edytowane przez tatakrzysia ; 19-06-2020 o 06:42 Powód: Dodanie szczegółów

  16. #816
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał tatakrzysia Zobacz post
    Szukam, czytam i nadal nie mogę dobrać urządzenia.
    1. Twardość wody 16°dH
    2. Ilość osób w domu 4 (2+2)
    3. Zużycie wody około 11m3 (dom w budowie)
    4. Punkty czerpania wody:
    - 2x łazienka (wc+prysznic+umywalka)
    - pralnia (pralka, komora gospodarcza)
    - kuchnia (zmywarka, zlew)
    - kotłownia (komora gospodarcza)

    Rozważam zakup Water Technik 26, ale do końca nie jestem przekonany czy to dobry wybór.
    @qbek17 po wpisach wnoszę, że znasz się na tym. Mogę prosić o wsparcie?
    Rozmiar dobrałeś odpowiedni (25-30 litrów). Co do jakości tego modelu to osobiście bym wybrał inne komponenty. Ale to głównie kwestia budżetu. W granicach 3000 powinieneś już znaleźć zestaw bardzo dobrej jakości.

  17. #817
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bjonio

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-573
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem umówiony na montaż zmiękczacza - Buderus logasoft 16.
    Średnie zużycie 8-10m3, rodzinka 2+2 (2 maluchy wiec pewnie za pare lat troche wzrośnie) woda moim zdaniem bardzo twarda - wg danych z wodociągów 22 stopnie niemieckie ale myśle, ze jest conajmniej z 5 wiecej - kamień na bateriach praktycznie po każdym użyciu
    I teraz z tego co przeczytałem w tym wątku to za mały zmiękczacz?

    Chciałem 25 ale człowiek z buderusa (serwis sprawdzony od lat w lublinie, mam od nich piec itd)
    Powiedział, ze 25 dla mnie za duży i regeneracja bedzie zbyt rzadko co wpływa negatywnie na złoże...
    Zdziwiłem sie bo 25 droższy i sam chciałem a z tego co tu czytam powinienem kupić 20-25...\\no i zgłupiałem

    Możecie podpowiedzieć co robic?
    Ostatnio edytowane przez bjonio ; 21-06-2020 o 23:29

  18. #818
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał bjonio Zobacz post
    Witam,

    Jestem umówiony na montaż zmiękczacza - Buderus logasoft 16.
    Średnie zużycie 8-10m3, rodzinka 2+2 (2 maluchy wiec pewnie za pare lat troche wzrośnie) woda moim zdaniem bardzo twarda - wg danych z wodociągów 22 stopnie niemieckie ale myśle, ze jest conajmniej z 5 wiecej - kamień na bateriach praktycznie po każdym użyciu
    I teraz z tego co przeczytałem w tym wątku to za mały zmiękczacz?

    Chciałem 25 ale człowiek z buderusa (serwis sprawdzony od lat w lublinie, mam od nich piec itd)
    Powiedział, ze 25 dla mnie za duży i regeneracja bedzie zbyt rzadko co wpływa negatywnie na złoże...
    Zdziwiłem sie bo 25 droższy i sam chciałem a z tego co tu czytam powinienem kupić 20-25...\\no i zgłupiałem

    Możecie podpowiedzieć co robic?
    25 litrów to minimum... nawet 30 byłoby OK.
    To że masz piec od nich nie musi oznaczać, że wiedzą co robią w sprawie wody... zmiękczacze robią dla nich inni, a oni tylko dają logo (podobnie jak Viessmann czy inni).
    Przy 16 litrach regeneracja będzie się wykonywała co ok 6 dni... a mogłaby co 14. Taki mały zmiękczacz będzie generował (w skali miesiąca czy roku) więcej ścieków niż większy model.
    Dodatkowo te maluszki mają specjalną głowicę - zintegrowaną ze sterownikiem więc "w razie W" musisz wymieniać całość. Nie wiadomo też jaka tam siedzi żywica. Radziłbym poszukać porządnego modelu i nie sugerować się nazwą firmy...

  19. #819
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bjonio

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-573
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    25 litrów to minimum... nawet 30 byłoby OK.
    To że masz piec od nich nie musi oznaczać, że wiedzą co robią w sprawie wody... zmiękczacze robią dla nich inni, a oni tylko dają logo (podobnie jak Viessmann czy inni).
    Przy 16 litrach regeneracja będzie się wykonywała co ok 6 dni... a mogłaby co 14. Taki mały zmiękczacz będzie generował (w skali miesiąca czy roku) więcej ścieków niż większy model.
    Dodatkowo te maluszki mają specjalną głowicę - zintegrowaną ze sterownikiem więc "w razie W" musisz wymieniać całość. Nie wiadomo też jaka tam siedzi żywica. Radziłbym poszukać porządnego modelu i nie sugerować się nazwą firmy...
    Dzieki za szybki odzew! A co proponujesz? Sugerowałem sie tym, ze ten model jest na rynku od dawna, znam sporo ludzi co tego używa w domkach po sąsiedzku od lat
    i nie mieli żadnych problemów. Wiec rozmiar zwiększę na pewno ale pytanie czy rzeczywiście szukać innego rozwiązania i czy w podobnej cenie sa
    lepsze urządzenia?

    Znalazłem wlasnie aquasoft basic 25 - czyli zmiekczacz z głowica i złożem tu polecanym (clack i lewatit) - to jest ok?
    Zaproponowali zmiękczenie wody do 6 stopni i zmiekczacz, ktory wspomniałem
    Ostatnio edytowane przez bjonio ; 22-06-2020 o 14:38

  20. #820
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał bjonio Zobacz post
    Dzieki za szybki odzew! A co proponujesz? Sugerowałem sie tym, ze ten model jest na rynku od dawna, znam sporo ludzi co tego używa w domkach po sąsiedzku od lat
    i nie mieli żadnych problemów. Wiec rozmiar zwiększę na pewno ale pytanie czy rzeczywiście szukać innego rozwiązania i czy w podobnej cenie sa
    lepsze urządzenia?

    Znalazłem wlasnie aquasoft basic 25 - czyli zmiekczacz z głowica i złożem tu polecanym (clack i lewatit) - to jest ok?
    Zaproponowali zmiękczenie wody do 6 stopni i zmiekczacz, ktory wspomniałem
    Osobiście preferuję też zestawy dwuelementowe - są łatwiejsze w utrzymaniu, ale jeśli ma być w obudowie kompaktowej to Basic będzie OK. Nie wiem jak z budżetem, ale Clack na pewno będzie lepszą głowicą.

Strona 41 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony