dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 84
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1677
  1. #1

    Domyślnie CZy załozyłbys ponownie zmiękczacz wody ?

    Jak w tytule. Chodzi mi konkretnie o osoby ,które zakładały zmiękczacz o to by wodę zmiękczyć - a nie koniecznie oczyścić ją z innych niepożądanych elementów.
    1. Czy jesteś zadowolony ze zmiękczacza?
    2. Jaki był wyjściowy poziom twardości a jaki osiągnąłeś?
    3, Urządzenia jakiej firmy używasz? ( ewentualnie typ)
    4. Czy urządzenie daje możliwość regulacji stopnia twardości wody ?
    5. Jakie widzisz plusy zmiękczania
    6. Jakie minusy

    Byłabym bardzo wdzięczna za wypowiedzi użytkowników.
    Stoję przed wyborem- zakładać czy nie?
    W projekcie mam zmiękczacz. Byłam skłonna już go zakupić . Dowiedziałam się jednak ,ze urządzenia te nie dają możliwości regulacji stopnia twardości ( na samym panelu zmiękczacza). Można jedynie za nim zamontować zawór mieszający z woda wodociągową ( co wydaje mi sie całkiem bezsensowne - najpierw zmiękczam wodę na maksa a potem z powrotem podwyższam jej twardość - podwajam niepotrzebnie koszty. A może się mylę?
    Może są urządzenia ,którymi daje się wysterować te parametry?
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt naprawdę nie używa zmiękczacza wody?
    Napiszcie cos plizzz.
    Musze podjąć decyzję i nadal stoję w martwym punkcie

  3. #3

    Domyślnie

    na moim zmiękczaczu serwisant reguluje twardośc wody. Najpierw ustawili na zero na rok aby przepłukać rury, a po tym czasie utawili na 40 mg tj wartośc przy której sie nie odkłada wapń, ale uwazam że trzeba znów dac na zero bo jednak przyzwyczajenie robi swoje.
    czekam na serwis aby znów mieć bez grama wapnia...

  4. #4

    Domyślnie

    A mógłbyś odpowiedziec na pozostałe pytania- jaki masz zmiękczacz- producent , typ - Jaki był wyjscowy poziom twardości wody?
    W jaki sposób serwisant reguluje stopień twardości wody- na samym urządzeniu? czy też na mieszaczu ?
    Nie denerwuje cię za miekka woda- kiedy mydła z ciała nie mozna spłukac pod prysznicem?
    40 mg - to ponizej normy przyjętej w Polsce ( powinno być chyba od 100-500 )- nie wiem na ile to jest zdrowe.
    Rozumiem ,ze mimo wszystko założyłbyś ponownie zmiękczacz?

  5. #5

    Domyślnie

    Mam wodę ze studni która miała ca. 250 mg CaCo3 a więc była to woda dośc twarda - ca. 15 oC niemieckich..
    taka woda nie jest zalecana w domu ze względu na jej destrukcyjne działanie na instalacje w domu, osadzanie w łazience, kuchni , czajniku, kaloryferach itd. zmywarka, pralka , kalgon itd... Dlatego zmiękczacz... Ja mam TAPWORKS nsc 25. Twardości nie ustawisz na panelu sama, to zabieg robiony przez secjaliste, serwisanta nie wiem jak to robi ale ustawia na podstawie jakiś porównań w kolorach , miesza wode z jakimś odczynnikiem.
    jest jeszcze jednak jak zawsze drugi aspekt - tutaj zdrowotny - woda twarda jest ponoc zdrowsza dla ludzi, ma minerały itd...jest zyciodajna... Ale wiadomo też ze pod wpływem gotowania wody traci ona cenne minerały bo sie osadzaja w czajniku więc powstaje z niej to co nieporządane. Dla parzenia charbaty lepsza miękka woda bo smak lepszy.
    Tak wiec wybralem zmiekczacz i zakładam że mineralizację spełnia kupowana i pita dla zdrowia woda mineralna a cherbata, kawa i zupa ma być z miękkiej wody. W łazience też jakoś to śliskie mydlo mi pasuje. To tyle.. a wybór Twoj.
    Aha ta norma od 60 - do 500 to taka norma na papierze, chodzi głównie o górna granice bo powyzej tej wartości woda nie nadaje sie dla ludzi. To taka norma dla sanepidu - wiadomo bowiem że twardośc już na poziomie wiele niższym nie jest zalecana z rożnych względów.
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za konkretną wypowiedź .
    Nadal jestem w kropce.Też miałam kupić tego TApworksa -ale dowiedziałam się,że właśnie nie ma mozliwości sterowania na panelu.Ja nie chcę byc uzależniona od różnych serwisantów. Zresztą za to urządzenie w sklepie internetowym zapłacę 2500 zł a z serwisem w sklepie w Lublinie jakies 3700 więc jasne ,ze jesli to kupię w sklepie internetowym.
    Może znajdzie się ktoś ,kto ma zmiekczacz,w którym mozna bezpośrednio wysterować twardość wody.U mnie twardość ok. 340 -poza tym skład ok.
    Jeszcze jedno pytanko - czy zmiękczacz nie powoduje zmniejszenia przepływu wody - zakładam sytuację - mam 2 łazienki i 2 osoby naraz biorą prysznic- czy nie będą sobie wody zabierać?
    pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    a jak badaliscie twardosc tej wody?? czym, gdzie takie urzadzenia do badania moge kupic? czy dawaliscie do stacji badawczej, jesli tak to jakiej? bo chyba nie do Sanepidu???

  8. #8

    Domyślnie

    MOżna do sanepidu.Ja mam wodę z wodociągu to poprosiłam Zakład Komunalny o możliwość wglądu do ich badań

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie Re: CZy załozyłbys ponownie zmiękczacz wody ?

    Cytat Napisał ewadora
    Jak w tytule. Chodzi mi konkretnie o osoby ,które zakładały zmiękczacz o to by wodę zmiękczyć - a nie koniecznie oczyścić ją z innych niepożądanych elementów.
    1. Czy jesteś zadowolony ze zmiękczacza?
    2. Jaki był wyjściowy poziom twardości a jaki osiągnąłeś?
    3, Urządzenia jakiej firmy używasz? ( ewentualnie typ)
    4. Czy urządzenie daje możliwość regulacji stopnia twardości wody ?
    5. Jakie widzisz plusy zmiękczania
    6. Jakie minusy

    Byłabym bardzo wdzięczna za wypowiedzi użytkowników.
    Stoję przed wyborem- zakładać czy nie?
    W projekcie mam zmiękczacz. Byłam skłonna już go zakupić . Dowiedziałam się jednak ,ze urządzenia te nie dają możliwości regulacji stopnia twardości ( na samym panelu zmiękczacza). Można jedynie za nim zamontować zawór mieszający z woda wodociągową ( co wydaje mi sie całkiem bezsensowne - najpierw zmiękczam wodę na maksa a potem z powrotem podwyższam jej twardość - podwajam niepotrzebnie koszty. A może się mylę?
    Może są urządzenia ,którymi daje się wysterować te parametry?
    pozdrawiam
    No to od początku: używamy stację Viessmann Aquahome 18. Zakładaliśmy ją przede wszystkim po to aby pozbyć się osadu, który niszczył nam sprzęty w poprzednim mieszkaniu. Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy ją każdemu

    Poziom twardości wody serwisant zmierzył na 19. Na stacji ustawił 25 więc poziom twardości wody po uruchomieniu stacji wyniósł 0.
    Stacja umożliwia więc ustawienie twardości wody.
    Plusy: (agrumenty żony: woda nie pozostawia żadnych osadów więc wszytko łatwiej jest umyć, nawet zwykłą wodą, używa się znacznie mniej detergentów, nie ma smug, pranie czystsze, bielsze przy mniejszej ilości proszku.)
    Minusy: większe zużycie wody (ile dokładnie mam zamiar zmierzyć wkrótce), trudniej spłukać szampon przy myciu włosów

    Podsumowując: zakładać. Urządzenie daje możliwość ręcznego bądź automatycznego ustawienia regeneracji, stopnia twardości wody i chyba tyle. Pozdrawiam i życzę udanych wyborów

  10. #10

    Domyślnie

    Wielkie dzięki - będę musiała się bliżej przyjrzeć temu urządzeniu.
    A mozna wiedzieć jaka byla cena ?( i rok zakupu

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora
    Wielkie dzięki - będę musiała się bliżej przyjrzeć temu urządzeniu.
    A mozna wiedzieć jaka byla cena ?( i rok zakupu
    Kupiłem przez allegro na początku kwietnia tego roku. Stacja kosztowała trochę ponad 2,3tyś. Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    A skad serwis skoro kupione przez Allegro?
    Macie gdzieć na miejscu serwis Viessmana czy też jest to po prostu jakis hydraulik ,który się na tym zna?

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora
    A skad serwis skoro kupione przez Allegro?
    Macie gdzieć na miejscu serwis Viessmana czy też jest to po prostu jakis hydraulik ,który się na tym zna?
    Instalator, który robił u nas całość prac wod-gaz-kan zamontował nam stację, natomiast serwisant z Epuro przyjechał aby ją ustawić i uruchomić po raz pierwszy. Uruchomienie przez serwis jest konieczne aby zachować gwarancję. (i nic nie kosztuje BTW)

  14. #14

    Domyślnie

    Gościu z innej firmy przyjechał i nic nie wziął ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Gościu z innej firmy przyjechał i nic nie wziął ?
    Tak Nie zdarza się to często podczas budowy niestety.

  16. #16

    Domyślnie

    Zmiękczacz wody moim zdaniem idealnie sprawuje się tylko w pralce i zmywarce, gdyż w miękkiej wodzie lepiej działają detergenty i lepiej płucze naczynia/bieliznę. Stosuje się go jednak tylko w zmywarkach gdyż potrzebują one niewiele wody na cykl w przeciwieństwie do pralek. Gdyby instalowano zmiękczacze w pralkach takie jak w zmywarkach to użytkownik musiałby ciągle uzupełniać sól aby zmiękczyć tak olbrzymie w porównaniu do zmywarki, ilości wody.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał piokrza
    Zmiękczacz wody moim zdaniem idealnie sprawuje się tylko w pralce i zmywarce, gdyż w miękkiej wodzie lepiej działają detergenty i lepiej płucze naczynia/bieliznę. Stosuje się go jednak tylko w zmywarkach gdyż potrzebują one niewiele wody na cykl w przeciwieństwie do pralek. Gdyby instalowano zmiękczacze w pralkach takie jak w zmywarkach to użytkownik musiałby ciągle uzupełniać sól aby zmiękczyć tak olbrzymie w porównaniu do zmywarki, ilości wody.
    Ale są przeciez filtry pralkowe, które tak szybko się nie wykańczają.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  18. #18

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie Re: CZy załozyłbys ponownie zmiękczacz wody ?

    Cytat Napisał ewadora
    Jak w tytule. Chodzi mi konkretnie o osoby ,które zakładały zmiękczacz o to by wodę zmiękczyć - a nie koniecznie oczyścić ją z innych niepożądanych elementów.
    1. Czy jesteś zadowolony ze zmiękczacza?
    2. Jaki był wyjściowy poziom twardości a jaki osiągnąłeś?
    3, Urządzenia jakiej firmy używasz? ( ewentualnie typ)
    4. Czy urządzenie daje możliwość regulacji stopnia twardości wody ?
    5. Jakie widzisz plusy zmiękczania
    6. Jakie minusy
    1. Tak
    2. 13 dH (stopni niemieckich) na wejściu - 0 dH na wyjściu
    3. Aqua-Soft Mini
    4. Tak
    5. Brak osadów z kamienia, mniejsze zużycie detergentów.
    6. Dodatkowe zużycie wody na płukanie zmiękczacza.

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli masz ustawiony poziom zmiękczania na 0 - to czy nie denerwuje Cie,że nie możesz się zmyć z mydła podczas kąpieli ????

Strona 1 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony