dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 84
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1680
  1. #601
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tilter Zobacz post
    Czy głowica sterująca Clack WS1 CL, która występuje w tym urządzeniu wymaga okresowego serwisowania?
    Rozmawiając z jednym z dystrybutorów zmiękczaczy do wody z głowicami BNT, usłyszałem, że głowice te nie muszą mieć okresowych przeglądów.
    Jak to jest z głowicami CLACK'a? Stracę gwarancję?
    Każda głowica wymaga okresowego przeglądu. Możesz go zrobić po roku, a możesz po 10 latach... czy przez ten czas będzie pracować prawidłowo to już zależy od wielu czynników (w tym od jakości wody i twojego losowego szczęścia).
    Kwestia gwarancji to już osobna sprawa i decyzja leży po stronie sprzedawcy (gwaranta). Niektórzy widzą w tym zarobek i wymagają płatnych przeglądów aby zachować gwarancję, a inni to odpuszczają. Producent głowicy (Clack) nie wymaga przeglądów aby mieć gwarancję... tylko ona dotyczy wady produktu (głowicy), a nie tego, że cały zmiękczacz będzie działał niezależnie czy puścisz w niego ściek czy czystą wodę...

    P.S. Chyba zdecyduję się na ten model z 25 litrami, ponieważ sprawdziłem, że większe zużycie wody miałem w okresie wakacyjnym i część wody szła obejście na ogród.
    To będzie odpowiedni rozmiar.

  2. #602
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tilter

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc! Zmiękczacz zamówiony. Mam nadzieję, że sobie poradzę z pierwszym rozruchem i optymalnym ustawieniem jego pracy.

  3. #603

    Domyślnie

    Co myślicie o USTM Lotus Sensor???
    https://www.ustm.pl/produkty/filtry-...ymi-sensorami/
    Ma głowicę BNT

    Muszę coś wkrótce już kupić dla 3 osób.
    Hydraulik proponuje mi Inwater Crystal 20 ze sterowaniem objętościowym 255-760
    natomiast sklep proponuje jak leci każdemu Aquahome 20.

  4. #604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack_ Zobacz post
    Co myślicie o USTM Lotus Sensor???
    Ma głowicę BNT
    Kolejny chiński gotowiec... po co generator chloru do zmiękczacza (chlor niszczy złoże w zmiękczaczu)? Czujnik poziomu soli - fajny bajer, ale nadal musisz fizycznie podejść i tą sól uzupełnić.
    Patrząc na kartę katalogową to dają mało soli, nie piszą nic o złożu (więc pewnie też chińskie) i przez to wydajność nie za duża. Poza tym regeneracja upflow przy złożu o standardowym uziarnieniu nie ma większego sensu.

    Podsumowując są bajery, ale nie ma tego co najważniejsze (dobra głowica i złoże).

    Muszę coś wkrótce już kupić dla 3 osób.
    Hydraulik proponuje mi Inwater Crystal 20 ze sterowaniem objętościowym 255-760
    natomiast sklep proponuje jak leci każdemu Aquahome 20.
    Zacznij od tego jakie masz parametry wody (jaka twardość) oraz jakie zużycie miesięczne ma ten zmiękczacz obsłużyć.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 04-09-2019 o 23:24

  5. #605

    Domyślnie

    Tutaj mieliśmy już lekką dyskusję:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7822767

    "Pytanie trochę z innej beczki - remont kotłowni z ekogroszka.
    22dH twardości wg badań wodociągów i 3 osoby w domu[może będzie 4], jest kanalizacja.
    Mam na wejściu 2 filtry sznurkowe i tak miałoby zostać - 50um i drugi 10um.
    Instalacja[12-letnia] na miedzi - podobno zalecane 5dH na wyjściu.
    Jakiś odpowiedni uzdatniacz dla powyższych danych?"

    Jedynie zamiast sznurkowych planuję filtr mechaniczny Honeywell'a FF06

  6. #606
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jack_ Zobacz post
    Tutaj mieliśmy już lekką dyskusję...
    "Pytanie trochę z innej beczki - remont kotłowni z ekogroszka.
    22dH twardości wg badań wodociągów i 3 osoby w domu[może będzie 4], jest kanalizacja.
    Mam na wejściu 2 filtry sznurkowe i tak miałoby zostać - 50um i drugi 10um.
    Instalacja[12-letnia] na miedzi - podobno zalecane 5dH na wyjściu.
    Jakiś odpowiedni uzdatniacz dla powyższych danych?"
    OK. Czyli wyszło tam, że powinno być ok 25 litrów złoża.
    Jeśli chodzi o te propozycje to na pewno Aquahome czy ten Inwater będzie lepszy niż USTM pod kątem głowicy. Ale trzeba by jeszcze sprawdzić jakie złoża są w tych modelach.

    Jedynie zamiast sznurkowych planuję filtr mechaniczny Honeywell'a FF06
    Masz jakiś powód do takiej zmiany? Ten Honeywell będzie mniej dokładny niż te narurowe...

  7. #607

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    OK. Czyli wyszło tam, że powinno być ok 25 litrów złoża.
    Jeśli chodzi o te propozycje to na pewno Aquahome czy ten Inwater będzie lepszy niż USTM pod kątem głowicy. Ale trzeba by jeszcze sprawdzić jakie złoża są w tych modelach.


    Masz jakiś powód do takiej zmiany? Ten Honeywell będzie mniej dokładny niż te narurowe...
    Z tego co mi się wydaje po "klonach", że jest to Purolite C100E
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-do...kow-p-213.html
    Na stronie 17 mają różne złoża:
    http://inwater.pl/fotki/CENNIK_1-4_OGOLNY_2019(1).pdf


    Co do filtra mechanicznego to głównie wygoda.
    Standardowo jest to 100um, ale mogę kupić też sitko 50um.

  8. #608

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kompletny sensowny zestaw to koszt ok 2500-3000. Sporo zależy od rozmiaru i dodatków. Sam łysy zmiękczacz (ale nadal dobry jakościowo) z małą ilością złoża możesz pewnie znaleźć za 2300... ale te zaoszczędzone pieniądze i tak będą Cię kosztować przy montażu czy w czasie użytkowania.


    Jeśli to 30 dH (stopni niemieckich) to jest to sporo. Ponad "normę" wody pitnej. Wtedy możesz szukać zmiękczacza na 40-50 litrów złoża.
    Ale jeśli to stopnie francuskie to spokojnie wystarczy 25 litrów złoża...
    Jak widzisz rozrzut jest duży więc lepiej sprawdzić tą twardość.
    Ok a co powiesz o tym modelu.
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-5m-h.html
    Lub jeśli coś innego to co konkretnie.
    Wiem ze nie tak łatwo ale jaki zestaw byś polecił Budżet tak jak pisałeś mam już na konkretny sensowny zestaw Możesz napisać Priv. Woda sprawdzona wyszło około 26-28 dH

  9. #609
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał xwiktorx Zobacz post
    Wiem ze nie tak łatwo ale jaki zestaw byś polecił Budżet tak jak pisałeś mam już na konkretny sensowny zestaw Możesz napisać Priv. Woda sprawdzona wyszło około 26-28 dH
    Ta 30-ka będzie się regenerować co 9 dni - to też nie jest źle... ale przy takiej twardości szukałbym modelu z 40 litrami złoża.

  10. #610
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jumpingmouse

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    43-394
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzień dobry. Proszę o pomoc i potwierdzenie wyboru. Dom nowybudowany 2 dorosłych i 2 dzieci. Powierzchnia domu 200m2, dwie łazienki, kuchnia, ogrzewanie podłogowe, woda 130 mg/l CaCO3. Skłaniam się do aqua soft Basic tylko nie wiem czy 20 czy 25? Czy aqua soft Basic to dobry wybór?

  11. #611
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jumpingmouse

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    43-394
    Posty
    12

    Domyślnie

    Planujemy ustawić twardość na 40-60 mg/l. Czy Pomimo to powinniśmy dodatkowo zamontować do kuchni filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem?

  12. #612
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jumpingmouse

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    43-394
    Posty
    12

    Domyślnie

    Planujemy ustawić twardość na 40-60 mg/l. Czy Pomimo to powinniśmy dodatkowo zamontować do kuchni filtr z odwróconą osmoza i mineralizatorem?

  13. #613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jumpingmouse Zobacz post
    Planujemy ustawić twardość na 40-60 mg/l. Czy Pomimo to powinniśmy dodatkowo zamontować do kuchni filtr odwróconej osmozy z mineralizatorem?
    Jeżeli planujesz zmiękczyć wodę ze 130 mg/l do 60 mg/l to trochę bez sensu instalować zmiękczacz... W takim przypadku wystarczy Ci 8-10 litrów złoża... a i to będzie pewnie ze sporym zapasem.

    Co do osmozy to pytanie czy w tej wodzie jest (lub podejrzewasz, że może być) coś innego niż twardość?

  14. #614
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jumpingmouse

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    43-394
    Posty
    12

    Domyślnie

    Czyli qbek17 co byś nam radził? W starym domu mamy aktualnie wszędzie gigantyczny osad ... Dlatego myślałam o zmiękczaczu. Zakladalbys w takim razie wogole zmiękczacz czy nie? A jeśli tak to czy uważasz że to jest bezpieczne dla zdrowia żeby całkiem zmiękczyć wodę?

  15. #615
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Może w starym domu macie wyższą twardość wody?
    Jeśli w wodzie jest tak mało minerałów (130 mg/l) to usunięcie "z diety" tylko połowy z nich lub całości już niewiele zmieni... A jeśli bardzo Ci na tym zależy to faktycznie można dodać mineralizator...

    W kwestii osadów to przy częściowym zmiękczeniu, tam gdzie woda odparowuje zupełnie (kabina prysznicowa, lustra, armatura) tam osad będzie nadal powstawał... tylko wolniej/mniej.

    W nowym domu ja bym dał zmiękczacz na całość, a ewentualną wodę pitną (po mineralizatorze) dałbym w jednym punkcie (np. w kuchni). Ewentualnie (jeśli jeszcze jesteś na tym etapie budowy) można dać osobną rurę do kuchni - z przed zmiękczacza...

  16. #616
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jumpingmouse

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    43-394
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mineralizator ten wystarczy RO6? A zmiękczacz w takim razie aqua soft Basic o jakim złożu 20? Bardzo dziękuję za pomoc!!

  17. #617
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jumpingmouse

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    43-394
    Posty
    12

    Domyślnie

    Twardość ta sama ale myślę że rury 69 lat starsze

  18. #618
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jumpingmouse

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Rudzica
    Kod pocztowy
    43-394
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mąż prosił żebym dopytala jeszcze o jedną sprawę; czy po zamontowaniu zmiękczacza i mineralizatora przy startowych właściwościach wody 130 mg/l CaCO3 woda po przejściu przez zmiekczacz a potem przez mineralizator w kuchni będzie wartościową pod kątem mineralow i zdrowia i jakie mogą być parametry tej wody orientacyjnie.

  19. #619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jumpingmouse Zobacz post
    Mąż prosił żebym dopytala jeszcze o jedną sprawę; czy po zamontowaniu zmiękczacza i mineralizatora przy startowych właściwościach wody 130 mg/l CaCO3 woda po przejściu przez zmiekczacz a potem przez mineralizator w kuchni będzie wartościową pod kątem mineralow i zdrowia i jakie mogą być parametry tej wody orientacyjnie.
    Mineralizator to tylko część układu RO6... RO6 to także odwrócona osmoza i filtry węglowe... to dużo więcej niż sam mineralizator. Pytanie czy chcesz montować cały zestaw czy tylko mineralizator? I czy chcesz osobny kranik do wody pitnej, czy ma to być ten sam kran kuchenny co do np. zmywania? Od tego zależy wydajność tego mineralizatora.
    Co do "wartościowości pod kątem zdrowia" to temat rzeka. Jest to bardzo indywidualne. Na pewno nie dostaniesz z takiego układu wody mineralnej. To raczej dodanie odrobiny minerałów aby można było taką wodę uznać za pitną.

  20. #620
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kimus

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    A jaki zmiękczacz polecacie do domu składającego się z 2+1, zużycie ok 10-12 na miesiąc, wiem tylko, że woda jest b, twarda (widać to po naczyniach w zmywarce bez soli?

Strona 31 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony