dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 84
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 1680
  1. #901

    Domyślnie

    To i ja zapytam: Dom jednorodzinny. 2-3 osoby, czasem goście, oczyszczalnia ekologiczna (niestety nie da się podłączyć pod kanalizacje). Twardość wody: 270-80 mg/l (a subiektywnie bardzo dużo wapnia - naloty po 1-2 dniach). Szczegółowe dane: http://pwik.olkusz.pl/sites/default/...ia_lokalne.pdf'
    Mam piwnice, więc gabaryt urządzenia obojętny. Finanse 3-4 tyś. ale jak trzeba to dorzucę, ważniejsza bezawaryjność, wygoda i jak najmniejsza ilość obsługi.

    Pytania:
    1) Czy przy oczyszczalni można podłączyć uzdatniacz (podobno niewskazane)?
    2) Wiąże się z 1). Czy przy regeneracji można odprowadzić wodę z urządzenia np. rozwijanym wężem (mam studnie chłonną z odpływu przed garażem, z 15m od miejsca na urządzenie)
    3) Jak urządzenie wybrać? Po lekturze forum myślałem nad Aqua-Soft Basic 30 (żeby regeneracji nie robić za często - szczególnie jakby wymagała roboty - rozkładanie węża).
    --
    Mariusz-net

  2. #902
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz-net Zobacz post
    To i ja zapytam: Dom jednorodzinny. 2-3 osoby, czasem goście, oczyszczalnia ekologiczna (niestety nie da się podłączyć pod kanalizacje). Twardość wody: 270-80 mg/l (a subiektywnie bardzo dużo wapnia - naloty po 1-2 dniach). Szczegółowe dane: http://pwik.olkusz.pl/sites/default/...ia_lokalne.pdf'
    Mam piwnice, więc gabaryt urządzenia obojętny. Finanse 3-4 tyś. ale jak trzeba to dorzucę, ważniejsza bezawaryjność, wygoda i jak najmniejsza ilość obsługi.

    Pytania:
    1) Czy przy oczyszczalni można podłączyć uzdatniacz (podobno niewskazane)?
    2) Wiąże się z 1). Czy przy regeneracji można odprowadzić wodę z urządzenia np. rozwijanym wężem (mam studnie chłonną z odpływu przed garażem, z 15m od miejsca na urządzenie)
    3) Jak urządzenie wybrać? Po lekturze forum myślałem nad Aqua-Soft Basic 30 (żeby regeneracji nie robić za często - szczególnie jakby wymagała roboty - rozkładanie węża).
    Trzeba założyć jakieś zużycie wody... np. 9 m3 miesięcznie. wtedy wystarczy model z 20-25 litrami złoża żeby regeneracja wypadała 2-3 razy w miesiącu.
    Co do oczyszczalni to ich producenci nie zalecają, ale praktyka mówi, że nie ma większego problemu. Im oczyszczalnia większa tym mniej odczuwalne są zrzuty z chlorkami z regeneracji zmiękczacza.
    Na pytanie drugie możesz sobie odpowiedzieć sam... oficjalnie są to ścieki (z dużym ładunkiem chlorków) i nie możesz ich wylewać do gleby. Dodatkowo każdorazowe rozwijanie węża to pomysł raczej karkołomny... już lepiej wrzuć to do oczyszczalni
    Jeśli masz nieograniczone miejsce to radziłbym wybrać model dwuelementowy - będzie łatwiejszy w obsłudze. Z istotnych elementów trzeba patrzeć na głowicę i złoże...

  3. #903

    Domyślnie

    Dzięki. Problem jest taki, że część wody idzie w ogród (bez osobnego licznika) i ciężko podać zużycie. Jest nas 3 ale taplać się lubimy więc załóżmy 4 osoby na zapas. Proszę o polecenie konkretnych modeli.
    --
    Mariusz-net

  4. #904
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz-net Zobacz post
    Dzięki. Problem jest taki, że część wody idzie w ogród (bez osobnego licznika) i ciężko podać zużycie. Jest nas 3 ale taplać się lubimy więc załóżmy 4 osoby na zapas. Proszę o polecenie konkretnych modeli.
    W kwestii POŚ, warto sprawdzić modele, które mają mniejsze zużycie soli na regenerację, np. kompaktowy Erie IQsoft Eco 26 lub dwuczęściowy Ecoperla Softower S. Rzeczywiście jeśli masz dużo miejsca, to dwuczęściowy zmiękczacz będzie rozsądnym rozwiązaniem ze względu na prostotę w serwisowaniu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #905

    Domyślnie

    Witam wszystkich jako nowicjusz na forum,
    do tej pory przeglądałem wątki czysto informacyjnie i jako obserwator, ale przyszła pora i na mnie w kwestii budowy, więc od razu zarejestrowałem się na muratorze Od paru dni czytam wątki związane z zmiękczaczem wody co nieco już wiem, ale jest parę rzeczy które mnie zastanawiają: po1 czym jest parametr Cv, którym niektórzy z was posługują się przy porównaniu głowic po2 aktualnie trend na rynku wydaje się wskazywać na kupno urządzeń eco perla i jakkolwiek ich jakość jest na wysokim poziomie to cena znacznie przekracza te konkurencyjne. Jednym z ich atutów, którym się chwalą jest tak zwany suchy zbiornik, w którym sól zalewana jest tylko na jakiś czas prze regeneracją - czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego jest to zaleta ? po3 jak wiadomo popłuczyny po takim zmiękczaczu nie są dobre dla środowiska, to samo z większym zużyciem wody do regeneracji (nawet przy założeniu regeneracji przeciwprądowej). Z racji, że moja partnerka bardzo dużą uwagę przykłada do kwestii ekologii zacząłem się rozglądać za alternatywą dla zmiękczacza i znalazłem dwie, o które chciałbym zapytać bo szczerze mówiąc niewiele na ich temat opinii użytkowników. Działają na zasadzie fizycznej nie chemicznej, pierwsza z nich to uzdatnianie wody impulsem elektrycznym,a druga to galwaniczne uzdatnianie wody. Z tego co wyczytałem zmieniają one formę krystalizacji CaCO3 na taką, która nie odkłada się np na armaturze czyli efekt taki sam jak przy zmiękczaczu jednak nie zmienia twardości wody ponieważ jakby nie patrzeć wapń cały czas będzie się w niej znajdował tylko w innej formie. Czy ktoś miał do czynienia, z którąś z tych metod?? Czy to w ogóle działa ?? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich, a szczególnie qbek-a17, który jak widzę robi tutaj ogromną robotę

  6. #906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ostatni_Don Zobacz post
    Witam wszystkich jako nowicjusz na forum,
    Witamy

    czym jest parametr Cv, którym niektórzy z was posługują się przy porównaniu głowic
    Tu masz fajnie wyjaśnione: https://www.buerkert.pl/pl/Serwis-i-...ator-plynnosci

    W skrócie jest to objętość wody jaka może przepłynąć przez głowicę przy spadku ciśnienia wynoszącym 1 bar. Im wyższa tym mniejsze opory stawia głowica czyli jest lepiej zaprojektowana i wykonana, a przez to może obsługiwać większe zbiorniki lub cięższe złoża.

    aktualnie trend na rynku wydaje się wskazywać na kupno urządzeń eco perla i jakkolwiek ich jakość jest na wysokim poziomie to cena znacznie przekracza te konkurencyjne. Jednym z ich atutów, którym się chwalą jest tak zwany suchy zbiornik, w którym sól zalewana jest tylko na jakiś czas prze regeneracją - czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego jest to zaleta ?
    Myślę, że Klarsan może się tu wykazać

    jak wiadomo popłuczyny po takim zmiękczaczu nie są dobre dla środowiska, to samo z większym zużyciem wody do regeneracji (nawet przy założeniu regeneracji przeciwprądowej). Z racji, że moja partnerka bardzo dużą uwagę przykłada do kwestii ekologii zacząłem się rozglądać za alternatywą dla zmiękczacza i znalazłem dwie, o które chciałbym zapytać bo szczerze mówiąc niewiele na ich temat opinii użytkowników. Działają na zasadzie fizycznej nie chemicznej, pierwsza z nich to uzdatnianie wody impulsem elektrycznym,a druga to galwaniczne uzdatnianie wody. Z tego co wyczytałem zmieniają one formę krystalizacji CaCO3 na taką, która nie odkłada się np na armaturze czyli efekt taki sam jak przy zmiękczaczu jednak nie zmienia twardości wody ponieważ jakby nie patrzeć wapń cały czas będzie się w niej znajdował tylko w innej formie. Czy ktoś miał do czynienia, z którąś z tych metod?? Czy to w ogóle działa ??
    Na to pytanie masz już odpowiedź w innym wątku
    W skrócie - nie nazwałbym tego zmiękczaniem skoro nie powoduje, że woda jest miękka (osady nadal w niej pozostają). A dodawanie chemii do wody pitnej jest ryzykownym zamiarem

    pozdrawiam wszystkich, a szczególnie qbek-a17, który jak widzę robi tutaj ogromną robotę
    Dziękuję i także pozdrawiam!

  7. #907

    Domyślnie

    Cześć

    przeczytałem uważnie ten wątek i wiem na pewno, że chce zakupić zmiękczacz ze złożem Lewatit S1567, głowicą Clack lub Autotrol, z systemem regeneracji standardowej. Myślę, że chyba preferowałbym model dwuczęściowy.

    Moje obecne zużycie w bloku oscyluje w okolicy 16m3 miesięcznie, twardość wody wynosi 212 (11,9 w skali niemieckiej).

    Czy mogę prosić o poradę jaki model będzie spełniał te wymagania i jaką ilość wsadu dobrać?

    Jeśli 45l - to celowałbym w ten model:
    https://www.filtry-wody.pl/sklep/zmi...ck-lewatit-45/

    Jeśli 30l wystarczy - to chyba w ten:
    https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726

    lub ten:
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...30-p-1249.html

    Przy tak niedużej różnicy cenowej może mimo wszystko warto postawić na ten pierwszy model?
    Ostatnio edytowane przez nikita500 ; 30-10-2020 o 17:15

  8. #908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikita500 Zobacz post
    Cześć

    przeczytałem uważnie ten wątek i wiem na pewno, że chce zakupić zmiękczacz ze złożem Lewatit S1567, głowicą Clack lub Autotrol, z systemem regeneracji standardowej. Myślę, że chyba preferowałbym model dwuczęściowy.

    Moje obecne zużycie w bloku oscyluje w okolicy 16m3 miesięcznie, twardość wody wynosi 212 (11,9 w skali niemieckiej).

    Czy mogę prosić o poradę jaki model będzie spełniał te wymagania i jaką ilość wsadu dobrać?
    Przy takim zużyciu wystarczy Ci 30 litrów złoża.

    Przy tak niedużej różnicy cenowej może mimo wszystko warto postawić na ten pierwszy model?
    Nie ma sensu iść w przewymiarowany model... ze względów higienicznych zaleca się robić regenerację nie rzadziej niż co 2 tygodnie, więc przy większym modelu i tak nie zdążyłbyś wykorzystać całej pojemności złoża.
    Co do różnicy w cenie to zwróć uwagę czy zestawy zawierają te same elementy...np. zawór bypass czy wąż popłuczyn czy zawór mieszający, itd. Może się okazać, że jednak cena jest podobna, ale za inny zakres.
    A co do ostatniej strony to radzę zapoznać się z opiniami zanim złożysz zamówienie

  9. #909

    Domyślnie

    Witam, mam bardzo twardą wodę. Wykonałem test kropelkowy i wyszło mi 28 w skali niemieckiej. Średnie zużycie miesięczne to około 15 m3 wody. Czy ten zmiękczacz byłby ok? : https://allegro.pl/oferta/duzy-zmiek...ant=8438232873

  10. #910
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek1233 Zobacz post
    Witam, mam bardzo twardą wodę. Wykonałem test kropelkowy i wyszło mi 28 w skali niemieckiej. Średnie zużycie miesięczne to około 15 m3 wody. Czy ten zmiękczacz byłby ok?
    Faktycznie sporo tej twardości. Przy takim zużyciu możesz celować w zmiękczacz do 70 litrów złoża... ale 50 też będzie OK (regeneracja co 10-11 dni).
    Co do konkretnego modelu to ma chińską głowicę, a cena jest na tyle niska, że spodziewam się też najtańszych pozostałych elementów zestawu... zapis, że żywica będzie "taka lub taka" daje dużą możliwość "nadużyć"

  11. #911

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Faktycznie sporo tej twardości. Przy takim zużyciu możesz celować w zmiękczacz do 70 litrów złoża... ale 50 też będzie OK (regeneracja co 10-11 dni).
    Co do konkretnego modelu to ma chińską głowicę, a cena jest na tyle niska, że spodziewam się też najtańszych pozostałych elementów zestawu... zapis, że żywica będzie "taka lub taka" daje dużą możliwość "nadużyć"
    Co możesz mi polecić ?

  12. #912
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek1233 Zobacz post
    Co możesz mi polecić ?
    Biorąc pod uwagę, że będzie to duży zmiękczacz to proponowałbym solidną głowicę Clack, w wersji upflow (przeciwprądowa regeneracja). Do tego dobry filtr wstępny. Złoże Lewatit S1567 jest OK. Zakładam, że to woda wodociągowa i pozostałe parametry są w porządku?
    Jakbyś napisał coś więcej o instalacji (co ze ściekami, jakie jest źródło wody, czy masz jakieś filtry, ile punktów poboru albo ile osób korzysta z wody jednocześnie, itd) to można byłoby coś dobierać bardziej konkretnie...

  13. #913

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Biorąc pod uwagę, że będzie to duży zmiękczacz to proponowałbym solidną głowicę Clack, w wersji upflow (przeciwprądowa regeneracja). Do tego dobry filtr wstępny. Złoże Lewatit S1567 jest OK. Zakładam, że to woda wodociągowa i pozostałe parametry są w porządku?
    Jakbyś napisał coś więcej o instalacji (co ze ściekami, jakie jest źródło wody, czy masz jakieś filtry, ile punktów poboru albo ile osób korzysta z wody jednocześnie, itd) to można byłoby coś dobierać bardziej konkretnie...
    Woda wodociągowa, szambo ekologiczne. 4 domowników, czasem zdarza się że ktoś bierze prysznic i działa w tym momencie zmywarka lub pralka.

  14. #914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek1233 Zobacz post
    Woda wodociągowa, szambo ekologiczne.
    Szambo ekologiczne czyli co? (https://muratordom.pl/instalacje/ins...hXZq-fQnq.html)
    Jeśli oczyszczalnia biologiczna to tym bardziej radziłbym wersję upflow, ale może być mniejszy model...
    Jeśli szambo bezodpływowe to też upflow ale także większy model, bo on sumarycznie mniej ścieków wyprodukuje.

  15. #915

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Szambo ekologiczne czyli co? (https://muratordom.pl/instalacje/ins...hXZq-fQnq.html)
    Jeśli oczyszczalnia biologiczna to tym bardziej radziłbym wersję upflow, ale może być mniejszy model...
    Jeśli szambo bezodpływowe to też upflow ale także większy model, bo on sumarycznie mniej ścieków wyprodukuje.
    Mam rozciągnięte drenaże po ogrodzie, więc nie będzie problemu z odprowadzaniem.

  16. #916

    Domyślnie

    Cześć

    ja także prosiłabym o wsparcie, w szczególności liczę na radę @qbek17 w temacie doboru zmiękczacza wody.

    nasze obecne zuzycie wody to 16m3/miesiąc ale niedługo zwiększy się bo rodzina nam się powiększy
    twardość wody to 16 stopni niemieckich (test kropelkowy)
    woda wodociągowa, kanalizacja miejska
    na urządzenie chcielibyśmy przeznaczyć ok. 3tys. zł (max 4)
    montaż zmiękczacza w garażu (przy wodomierzu głównym) w którym mamy teoretycznie dużo miejsca (lepiej skupić się na dwuczęściowych zmiękczaczach?) tylko odejście do kanalizacji wymaga przepuszczenia rurek do popłuczyn przez ok. 4-5 metrów - nie będzie to problemem przy korzystaniu ze zmiękczacza?

    pytanie do jakiej twardości najlepiej zmiękczać wodę (woda wykorzystywana m.in. przez zmywarkę, pralkę, kocioł gazowy)?

  17. #917
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ina_8 Zobacz post
    nasze obecne zuzycie wody to 16m3/miesiąc ale niedługo zwiększy się bo rodzina nam się powiększy
    twardość wody to 16 stopni niemieckich (test kropelkowy)
    woda wodociągowa, kanalizacja miejska
    Myślę, że przy takim zużyciu możesz szukać modelu z 40 litrami złoża.

    na urządzenie chcielibyśmy przeznaczyć ok. 3tys. zł (max 4)
    Powinno spokojnie wystarczyć.

    montaż zmiękczacza w garażu (przy wodomierzu głównym) w którym mamy teoretycznie dużo miejsca (lepiej skupić się na dwuczęściowych zmiękczaczach?) tylko odejście do kanalizacji wymaga przepuszczenia rurek do popłuczyn przez ok. 4-5 metrów - nie będzie to problemem przy korzystaniu ze zmiękczacza?
    Nie będzie problemu z tymi ściekami. Wąż jest w miarę elastyczny, tylko trzeba go wziąć dłuższy kawałek.

    pytanie do jakiej twardości najlepiej zmiękczać wodę (woda wykorzystywana m.in. przez zmywarkę, pralkę, kocioł gazowy)?
    Myślę, że do zera.
    A jeśli chcecie pić wodę prosto z kranu to pomyślałbym o mineralizatorze pod jednym kranem.

  18. #918

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałbym zakupić zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego.
    Charakterystyka domu w którym będzie używany:

    1) zużycie wody 10-12 m3/miesiąc
    2) ilość osób - 2 osoby dorosłe, 2 dzieci
    3) woda z sieci wodociągów + kanalizacja
    4) dom jednorodzinny 140 m2
    5) twardość wody 21dH

    Budżet to powiedzmy koło 4 000 zł (razem z montażem)

    Bardzo bym prosił o przesłanie proponowanych modeli na PW

    Z góry bardzo dziękuję

  19. #919
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał voodziak Zobacz post
    Witam,

    Chciałbym zakupić zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego.
    Charakterystyka domu w którym będzie używany:

    1) zużycie wody 10-12 m3/miesiąc
    2) ilość osób - 2 osoby dorosłe, 2 dzieci
    3) woda z sieci wodociągów + kanalizacja
    4) dom jednorodzinny 140 m2
    5) twardość wody 21dH

    Budżet to powiedzmy koło 4 000 zł (razem z montażem)

    Bardzo bym prosił o przesłanie proponowanych modeli na PW

    Z góry bardzo dziękuję
    To już materiał na model z 35-40 litrami złoża... chociaż jeśli wolisz kompaktowe urządzenie to i 30 litrów da radę (tylko będzie się częściej regenerować).
    Koszt zmiękczacza na pewno zmieści się w budżecie, ale koszt montażu jest bardzo indywidualną kwestią...

  20. #920

    Domyślnie

    To co powiesz o:

    1) Zmiękczacz z węglem aktywnym eVOLUTION Refiner Boost
    2) Zmiękczacz wody eVOLUTION 300 Boost
    3) Zmiękczacz Global Water Excellence 37
    4) Zmiękczacz do wody twardej Clack 1054

    Mnie osobiście najbardziej przekonuje opcja nr 1 i nr 3

Strona 46 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony