dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 84
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 1680
  1. #701
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał 13twister13 Zobacz post
    Witam,
    Zanoszę się z zamiarem kupna zmiękczacza, już prawie zakupiłem, ale natknąłem się na ten wątek. Niestety skład budowlany w którym się zaopatruję posiada tylko jeden model, którym jest ZMIĘKCZACZ EKO-OPTIMA OCEAN 25/0 MIDI SC BTN 1650. Po przeczytaniu postów widzę, że posiada chińską głowicę. Co moglibyście doradzić dla domu w którym póki co zużycie wynosi ok 6m3 ,2 osoby w przyszłości, mam nadzieję szybkiej 3 i więcej
    Cytat Napisał 13twister13 Zobacz post
    Sorry za spam w 2 wiadomościach ale ucięło. Twardość wody troszkę powyżej 15 stopni niemieckich konkretnie 28 francuskich. Mój budżet to 2000 jeżeli warto mogę jeszcze dorzucić 500 cena odgrywa dużą rolę w moim wyborze
    Pozdrawiam
    Cytat Napisał 13twister13 Zobacz post
    To jeszcze raz ja nie wiem czemu nie mogę edytować postu na telefonie. Jeśli to ważne info, to posiadam oczyszczalnie z bakteriami
    Na aktualne zużycie wystarczy Ci zmiękczacz z 15 litrami złoża... i więcej bym nie brał jeśli masz tą oczyszczalnię. Nawet jak Ci wzrośnie zużycie to on po prostu będzie się częściej regenerował...
    A co do sprzętu to w cenie 2000 może być ciężko znaleźć coś solidnego. Za 2500 już prędzej... Niestety to że zmiękczacz ma być mały nie spowoduje znacznego spadku ceny bo to co najdroższe (czyli głowica) i tak musi być taka sama.

  2. #702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiasad Zobacz post
    Mam nadzieję, że tu mi ktoś pomoże lub powie gdzie mogę uzyskać poradę. Zrobiliśmy badanie wody i okazało się iż mamy
    dużo manganu - ug/l 760=106 (najwyższa dopuszczalna zawartość 50)
    żelazo na poziomie - ug/l 32=4 (najwyższa dopuszczalna zawartość 200)
    twardość ogólna - mg/l CaCO3 259=41 (najwyższa dopuszczalna zawartość 60-500)
    Myślimy o takim rozwiązaniu:
    1.Aquamix-N stacja uzdatniana wody z indywidualnego ujęcia
    o maksymalnym natężeniu przepływu od 0,8 do 1,2 m3/h
    2. Aquacarbon stacja do poprawy smaku zapachu i wyglądu wody
    Czy to dobre rozwiązanie?
    Brakuje trochę danych żeby stwierdzić jednoznacznie, ale pierwszy model ma większe szanse na działanie niż ten drugi.
    Przydałyby się pełne badania i informacja o układzie hydraulicznym.

  3. #703
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał BednaR1989 Zobacz post
    Dom 2+2 (malutkie dzieci). Twardość 20-22 mierzył sąsiadowi (szwagier) zaprzyjaźniony hydraulik, więc u mnie podobnie będzie bo ten sam wodociąg. Nie wiem tylko w jakiej skali to było, wiem że mówił że woda średnio-twarda. Średnie zużycie miesięczne między 5 a 10 m^3. Mieszkamy w nowym domu od ponad miesiąca i już są widoczne ślay kamienia które ciężko już doczyścić. Boję się co będzie później bez stacji.
    Jak jest z tymi głowicami Clack i złożem Lewatit S w tym modelu? Wolałbym 2,5k nie przekraczać. Po wodomierzu założony ogranicznik przelewu i 2 filtry cząstek stałych Atlas. Ewentualnie czy jeden jest sens zamienić na węglowy (jest przed zostawionym bypasem na stację)? Pozdrawiam.
    Musisz się bardziej dokładnie określić w kwestii zużycia wody. Przy takiej rozbieżności zmiękczacz może mieć 18 albo 36 litrów złoża... to dwie skrajne wielkości.
    Wkład węglowy możesz zostawić ale czy jest on potrzebny (w sensie czy czujesz zapach chloru w wodzie)?
    Druga sprawa to czy chcesz zmiękczać do zera?

  4. #704
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał panmarceli Zobacz post
    Witajcie,
    Też stoję przed zakupem zmiękczacza.
    Prześledziłem cały wątek i poczytałem trochę. Wiem, że trzeba celować z dobrą głowicę objętościową i dobre złoże.
    Nie wiem tylko jakiej pojemności.
    Woda twarda : 376 - 404 mg/l CaCO3, w rodzinie 3 osoby , zużycie ok 9-10 m3 na miesiąc i nie będzie wzrastać.
    Mogę wydać do ok 2500 zł za urządzenie
    W jaką pojemność celować ?
    Ewentualnie polecicie jakiś zmiękczacz ?
    Wpadł mi w oko Water Technic 26, choć nie musi to być urządzenie w kompaktowej obudowie
    Co sądzicie ?
    pozdr
    Przy takim zużyciu i twardości musisz raczej celować w większy model - nawet 30-35 litrów złoża.

  5. #705

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o poradę jaki zmiękczacz wybrać.
    Woda z wodociągów: Woda twardość CaCO3 mg/dm3 – 346 (-+35)
    Gospodarstwo 3 osoby zużycie śr roczne około 7,4 m3 / mc

    Z góry dziękuję
    NA POCZĄTKU BYŁ CHAOS..........

  6. #706
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ramzes74 Zobacz post
    Witam,

    Proszę o poradę jaki zmiękczacz wybrać.
    Woda z wodociągów: Woda twardość CaCO3 mg/dm3 – 346 (-+35)
    Gospodarstwo 3 osoby zużycie śr roczne około 7,4 m3 / mc

    Z góry dziękuję
    Model z 20 litrami złoża powinien być OK. Zwróć uwagę na głowicę, i złoże - żeby nie było "byle jakie"

  7. #707

    Domyślnie

    Witam.
    Stoję przed wyborem zmiękczacza do wody. Widzę że sporo na allegro sprzedaje polska firma Technika Wody. Udziela 10 letniej gwarancji. Mógłby ktoś rzucic okiem i podpowiedzieć co myśli o tym sprzecie https://technikawody.pl/oferta/linia...water-technic/. dzieki za wszelką pomoc

  8. #708
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam0202 Zobacz post
    Witam.
    Stoję przed wyborem zmiękczacza do wody. Widzę że sporo na allegro sprzedaje polska firma ... dzieki za wszelką pomoc
    Tu masz odpowiedź:
    Cytat Napisał DominikRak Zobacz post
    Też planuje kupic, zakładałem wydatek 3000, otworzyłem tu temat https://forum.muratordom.pl/showthre...i%C4%99kczacze

  9. #709

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam0202 Zobacz post
    Witam.
    Stoję przed wyborem zmiękczacza do wody. Widzę że sporo na allegro sprzedaje polska firma Technika Wody. Udziela 10 letniej gwarancji. Mógłby ktoś rzucic okiem i podpowiedzieć co myśli o tym sprzecie https://technikawody.pl/oferta/linia...water-technic/. dzieki za wszelką pomoc
    Ja zrezygnowałem z zakupu tego uzdatniacza..

  10. #710

    Domyślnie

    Ok, to muszę chwilę zaczekać z doborem, sprawdzę ile wody będzie mi szło w najbliższym czasie i dam znać. W sumie chloru jakoś bardzo nie czuję. Hydraulik zostawił mi 2 filtry więc albo wstawię węglowy dodatkowo albo drugi zwykły sznurkowy. Czyli ogólnie mówisz, że jak nie czuć chloru to nie ma sensu zakładać węglowego? Organoleptyczne nic się nie poprawi, w sensie tak żeby zauważyć różnicę?

  11. #711
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał BednaR1989 Zobacz post
    Ok, to muszę chwilę zaczekać z doborem, sprawdzę ile wody będzie mi szło w najbliższym czasie i dam znać. W sumie chloru jakoś bardzo nie czuję. Hydraulik zostawił mi 2 filtry więc albo wstawię węglowy dodatkowo albo drugi zwykły sznurkowy. Czyli ogólnie mówisz, że jak nie czuć chloru to nie ma sensu zakładać węglowego? Organoleptyczne nic się nie poprawi, w sensie tak żeby zauważyć różnicę?
    Woda po filtracji węglowej jest generalnie słodsza, smaczniejsza.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał BednaR1989 Zobacz post
    Ok, to muszę chwilę zaczekać z doborem, sprawdzę ile wody będzie mi szło w najbliższym czasie i dam znać. W sumie chloru jakoś bardzo nie czuję. Hydraulik zostawił mi 2 filtry więc albo wstawię węglowy dodatkowo albo drugi zwykły sznurkowy. Czyli ogólnie mówisz, że jak nie czuć chloru to nie ma sensu zakładać węglowego? Organoleptyczne nic się nie poprawi, w sensie tak żeby zauważyć różnicę?
    Węgiel nie powinien nic do wody dodawać, a jedynie zatrzymać to co w niej już jest. Jeśli masz w wodzie coś co psuje jej smak to węgiel może poprawić smak/zapach przez usunięcie zanieczyszczeń.

  13. #713

    Domyślnie Dziękuję za odpowiedź.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Trochę późno, ale coś się stało z forum i nie dostawałem info o nowych postach...

    Przy takich parametrach wody i twardości spokojnie wystarczy Ci zmiękczacz z 20 litrami złoża... i tak będzie się regenerował częściej z czasu niż ze zużycia wody...
    Pomysł z rurką do kuchni - super. Ale ten filtr Franke to jest już pomyłka... w takiej cenie to możesz kupić zestaw ultrafiltracji, z 3 wkładami. A tu masz jeden mały wkład węglowy i zegarek elektroniczny... a dużo taniej możesz po prostu dać korpus narurowy z wkładem węglowym i efekt będzie identyczny.
    Czy taki filtr podzlewozmywakowy - zestaw 3 stopniowy https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...stopniowy.html będzie dobry?

    Jeszce raz dziękuję za pomoc.

  14. #714
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mortir Zobacz post
    Czy taki filtr podzlewozmywakowy - zestaw 3 stopniowy ... będzie dobry?
    Będzie dobry. Ale czy potrzebujesz aż trzech wkładów?
    Jeden taki korpus z wkładem piankowym dajesz przed zmiękczaczem na wejściu wody do domu. Pod zlewem wystarczy węglowy lub ewentualnie węglowy+dokładniejszy piankowy... Przy 3 to już trochę przerost formy nad treścią...

  15. #715

    Domyślnie

    Widzę że jest kilka osób znających temat. może ktoś pomoże. Szukam zmiękczacza do instalacji domowej. Zużycie 10 max 12 m wody. Woda twarda 25 stopni niemieckich. Chciałbym coś co spełni swoje zadania i nie doprowadzi mnie do ruiny. Jak kupię za 2 tys. bedę zadowolony jak bede musiał dołożyć to muszę wiedzieć dlaczego. I Słyszałem że można obniżać tylko o 17 stopni z uwagi na poziom sodu? Pozdrawiam wszystkich którzy dołoża cegiełkę do zwiększenia poziomu mojej wiedzy.

  16. #716

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o poradę w sprawie doboru zmiękczacza wody do moich nietypowych warunków. Twardość mojej wody wg naszego Ekowiku to 13,44 DH (niemieckie) a zużycie to ok 80m3 na miesiąc. Chociaż podejrzewam, że twardość jest większa. Problem w tym, że takie zużycie jest tylko przez 2-3 miesiące w roku, w pozostałych miesiącach jest praktycznie zerowe. Może w takiej sytuacji ekonomiczniejsze było by zastosowanie jakiegoś innego rozwiązania typu osmoza lub nanofiltracja?
    Pozdrawiam.

  17. #717
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam0202 Zobacz post
    Widzę że jest kilka osób znających temat. może ktoś pomoże. Szukam zmiękczacza do instalacji domowej. Zużycie 10 max 12 m wody. Woda twarda 25 stopni niemieckich. Chciałbym coś co spełni swoje zadania i nie doprowadzi mnie do ruiny. Jak kupię za 2 tys. bedę zadowolony jak bede musiał dołożyć to muszę wiedzieć dlaczego.
    Już Ci odpisałem w innym wątku. Raczej w takim budżecie znajdziesz nieco słabsze modele, z chińską głowicą. Jeśli to akceptujesz to OK.

    I Słyszałem że można obniżać tylko o 17 stopni z uwagi na poziom sodu?
    Przy dużej twardości trzeba uważać na poziom sodu, ale nie wiem skąd miałby wynikać akurat taki limit (17 dH)... Zmniejszenie twardości o 1dH oznacza dodanie do wody ok 8 mg/l sodu. Norma sodu w wodzie pitnej to chyba 200 mg/l. Taka ilość jest dodawana przy zmiękczeniu o 25 dH, ale trzeba wziąć pod uwagę sód już obecny w wodzie surowej, więc będzie to indywidualna kwestia dla każdego przypadku.

  18. #718
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Supeł Zobacz post
    Witam
    Proszę o poradę w sprawie doboru zmiękczacza wody do moich nietypowych warunków. Twardość mojej wody wg naszego Ekowiku to 13,44 DH (niemieckie) a zużycie to ok 80m3 na miesiąc. Chociaż podejrzewam, że twardość jest większa. Problem w tym, że takie zużycie jest tylko przez 2-3 miesiące w roku, w pozostałych miesiącach jest praktycznie zerowe. Może w takiej sytuacji ekonomiczniejsze było by zastosowanie jakiegoś innego rozwiązania typu osmoza lub nanofiltracja?
    Pozdrawiam.
    W takim przypadku nie ma większego znaczenia jaką metodę wybierzesz... wszystkie będą miały wady wynikające z takiego nierównomiernego rozbioru wody. A jednak zmiękczanie będzie najtańsze z tych metod.
    Myślę, że jedną z możliwości jest zastosowanie zmiękczacza na czas dużego poboru (aby określić rozmiar musiałbyś podać zużycie chwilowe i dobowe), który na pozostały czas odłączysz od sieci (np. bypassem) i zakonserwujesz (np. w solance).

  19. #719

    Domyślnie

    Dzięki qbek17 za zainteresowanie. Można przyjąć zużycie dobowe na poziomie 2-3m3 na dobę. Generalnie zmiękczacz chodziłby te 2-3 miesiące non-stop a później bym go odstawił (zakonserwował). Podejrzewam, że musiałby to być zmiękczacz z ok 100 - 150 l złoża, jak nie więcej.

  20. #720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Supeł Zobacz post
    Dzięki qbek17 za zainteresowanie. Można przyjąć zużycie dobowe na poziomie 2-3m3 na dobę. Generalnie zmiękczacz chodziłby te 2-3 miesiące non-stop a później bym go odstawił (zakonserwował). Podejrzewam, że musiałby to być zmiękczacz z ok 100 - 150 l złoża, jak nie więcej.
    Jeżeli ten pobór dobowy jest rozłożony w ciągu tej doby w miarę równomiernie, to nie będzie problemu. Zwykły zmiękczacz z 30 litrami złoża ma wydajność ciągłą na poziomie 1,5 m3/h. Ten sam model regenerowałby się w takim przypadku co 2-3 dni.

Strona 36 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony