dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 84
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1680
  1. #1121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Viteco ktoś zna i korzysta? Polecacie?
    Chińska głowica i (według internetów) złoże Purolite. W tej cenie to raczej nie jest rewelacja...

  2. #1122

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Chińska głowica i (według internetów) złoże Purolite. W tej cenie to raczej nie jest rewelacja...
    Purolite to chyba złoże dobrej firmy?
    a gdzie znalazłeś info że to chińska głowica? co może z nią się dziać?

  3. #1123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Purolite to chyba złoże dobrej firmy?
    Jest to jedna z solidnych marek, ale produkują też tanie "nie monosferyczne" złoża. A w takim zmiękczaczu będzie najtańsze z możliwych złóż... nawet jeśli będzie to renomowany producent.

    a gdzie znalazłeś info że to chińska głowica? co może z nią się dziać?
    nigdzie nie ma takiej informacji, ale widzę po zdjęciach/instrukcji. Jest to głowica BNT. A co się może dziać to kwestia szczęścia... może nic, a może wszystko.

  4. #1124

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jest to jedna z solidnych marek, ale produkują też tanie "nie monosferyczne" złoża. A w takim zmiękczaczu będzie najtańsze z możliwych złóż... nawet jeśli będzie to renomowany producent.


    nigdzie nie ma takiej informacji, ale widzę po zdjęciach/instrukcji. Jest to głowica BNT. A co się może dziać to kwestia szczęścia... może nic, a może wszystko.
    A co poleciłbyś w podobnej cenie i podobnych parametrach?
    Ten zmiękczacz polecił mi monter, który pokazywał w domu że używa takiego samego i jest OK, nie jest jeszcze ostatecznie wybrany, moge zmienić jak coś.

  5. #1125
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mariusz Małkowski

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wierzbica
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jest to jedna z solidnych marek, ale produkują też tanie "nie monosferyczne" złoża. A w takim zmiękczaczu będzie najtańsze z możliwych złóż... nawet jeśli będzie to renomowany producent.


    nigdzie nie ma takiej informacji, ale widzę po zdjęciach/instrukcji. Jest to głowica BNT. A co się może dziać to kwestia szczęścia... może nic, a może wszystko.


    Prześledziłem trochę temat i widzę że jesteś w temacie obeznany wiec stąd moje bezpośrednie pytanie ponieważ potrzebuje zmiękczacza 30l czy masz lub możesz podać zestawy które są twoim zdaniem ok a kasa też nie jest wyrzucona w błoto. Powiedzmy że mój budżet to około 3000zł. Jest tyle tego na necie tyle ofert składaków firm inco itd że ja już nie łapie co jest ok co nie od kogo zamawiać gdzie zamawiać. Chodzi mi o sam zmiękczacz bo montować to będzie mój hydraulik. Jeżeli nie możesz tutaj podać konkretnych zestawów to może być na priv czy coś bo mi normalnie mózg wysiada czym więcej czytam tym bardziej nic nie wiem a nie chce się nadziać na dziadostwo albo nieuczciwego sprzedawcę.

  6. #1126

    Domyślnie

    WATER TECHNIC 32
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...low-7485816445

    co to może być za głowica ktoś wie?
    pełne 10 lat gwarancji, złoże Lewatit S1567

    I jaka jest różnica między up-flow a down-flow i co lepiej?

  7. #1127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    co to może być za głowica ktoś wie?
    pełne 10 lat gwarancji, złoże Lewatit S1567
    Jedną stronę wcześniej była dyskusja o tej "pełnej gwarancji" i jej kosztach...


    I jaka jest różnica między up-flow a down-flow i co lepiej?
    Upflow jest bardziej czuła na jakość wody. Teoretycznie jest też bardziej oszczędna (mniej soli i wody na płukanie) ale te "oszczędności" widać dopiero przy większych modelach.
    Downflow jest bardziej niezależna od jakości wody i pewniejsza

  8. #1128
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarrL

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    1

    Domyślnie

    cześć,

    zastanawiam sie nad zmiękczaczem wody. przeczytałem całe forum i wyliczyłem że powiniennem mieć złoże około 20l. woda twarda wg. badań 350mg/l (+/-42). zużycie około 8dm/m-c, 3 osoby, pewnie trochę wzrośnie za kilka lat.

    spodobała mi się idea monitorowania urządzenia przez telefon plus opcja proporcjonalnej regeneracji stąd też zastanawiam sie nad Erie IQsoft 18l (złoże lewatit) tylko nie wiem czy 18l to troche nie za mało/ za często będzie sie robić regeneracja). Przy czym cena takiego urządzenia (gołe bez montażu itp) to około 4k (vat 8%) wiec nie wiem czy nie iść w jakieś tańsze typu ecoperla slimline ktora wydaje sie być tym samym tyle że bez funkcji wifi (no i złoża o 1-2l mniejsze niż w odpowiedniku erie).

    pozdrawiam

  9. #1129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarrL Zobacz post
    cześć,

    zastanawiam sie nad zmiękczaczem wody. przeczytałem całe forum i wyliczyłem że powiniennem mieć złoże około 20l. woda twarda wg. badań 350mg/l (+/-42). zużycie około 8dm/m-c, 3 osoby, pewnie trochę wzrośnie za kilka lat.

    spodobała mi się idea monitorowania urządzenia przez telefon plus opcja proporcjonalnej regeneracji stąd też zastanawiam sie nad Erie IQsoft 18l (złoże lewatit) tylko nie wiem czy 18l to troche nie za mało/ za często będzie sie robić regeneracja). Przy czym cena takiego urządzenia (gołe bez montażu itp) to około 4k (vat 8%) wiec nie wiem czy nie iść w jakieś tańsze typu ecoperla slimline ktora wydaje sie być tym samym tyle że bez funkcji wifi (no i złoża o 1-2l mniejsze niż w odpowiedniku erie).

    pozdrawiam
    Ja bym celował w model z 25 litrami złoża (o ile zmiękczasz do zera).

  10. #1130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarrL Zobacz post
    zastanawiam sie nad zmiękczaczem wody. przeczytałem całe forum i wyliczyłem że powiniennem mieć złoże około 20l. woda twarda wg. badań 350mg/l (+/-42). zużycie około 8dm/m-c, 3 osoby, pewnie trochę wzrośnie za kilka lat.
    8 litrów miesięcznie?

    Zmiękczacz mam Erie Sentencia 20l, twardość w okolicach 20-22dH i zmiękczam na maksa. Regenerację z kalendarza najrzadziej, jak się da (czyli co 14 dni) a w statystykach:
    Capacitgy 2700l
    AvgVol: 164l/d
    TotalVol:137741l
    # of Regens: 72
    In Srvc 915 days

    Czyli średnio regeneracja co 1913 l . Zatem złoże za duże i regeneruje się głównie z kalendarza.

    Nie wiem skąd to popularne na FM parcie na większe złoża. Jedyna zaleta, to że obsłuży większe przepływy - ale w dobie wodooszczędnych sprzętów to bez znaczenia.

    IMO bajery są zupełnie zbędne. Raz na rok serwis, co kilka miesięcy zaglądasz, czy się przypadkiem sól nie zbryliła i w razie potrzeby dosypujesz.
    Ja sobie jeszcze spisuję zużycie - bo porównując z wodomierzem mam informację, ile wody zużyłem w domu, a ile w ogrodzie.

  11. #1131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zmiękczacz mam Erie Sentencia 20l, twardość w okolicach 20-22dH i zmiękczam na maksa. Regenerację z kalendarza najrzadziej, jak się da (czyli co 14 dni) a w statystykach:
    Capacitgy 2700l
    AvgVol: 164l/d
    TotalVol:137741l
    # of Regens: 72
    In Srvc 915 days

    Czyli średnio regeneracja co 1913 l . Zatem złoże za duże i regeneruje się głównie z kalendarza.
    Z tych danych wynika, że Twoje średnie zużycie wody miesięcznie to poniżej 5 m3... więc przy twardości 22 dH wystarczyłoby Ci 18 litrów złoża. Faktycznie te 2 litry są przewymiarowane

    Nie wiem skąd to popularne na FM parcie na większe złoża.
    Nie wiem skąd to "parcie". Kolega podaje zużycie na poziomie 8 m3 miesięcznie i twardość prawie 20 dH. Zmiękczacz 25 litrowy będzie w sam raz (nawet nie przewymiarowany).

    IMO bajery są zupełnie zbędne. Raz na rok serwis, co kilka miesięcy zaglądasz, czy się przypadkiem sól nie zbryliła i w razie potrzeby dosypujesz.
    Też tak myślę... dopłacanie 20-30% wartości zmiękczacza za funkcję WiFi, dzięki której możesz podejrzeć to co na ekranie... dla mnie to tylko bajer.

  12. #1132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie wiem skąd to "parcie". Kolega podaje zużycie na poziomie 8 m3 miesięcznie i twardość prawie 20 dH. Zmiękczacz 25 litrowy będzie w sam raz (nawet nie przewymiarowany).
    Czyli ma mniej, niż ja - u mnie ustawione jest 37dF.
    Gdybym miał zużycie 8m3/mies to regenerację miałbym średnio co 10 dni - czyli jak dla mnie w sam raz, bo rzadko by się odpalała z kalendarza.

    Ale trzeba też pamiętać, że mało kto zmiękcza do zera (ja zmiękczam do zera, bo przy okazji mineralizatora i tak nic z twardości nie zostaje po membranie - ale dokładam mineralizatorem) - więc przy 8m3/h i 20dH jak zostawimy 0,3 wody nie zmiękczonej to przez złoże przelatuje 5,6m3/mies i jednak regularnie odpala się z kalendarza nie osiągając limitu przepływu.

    A co do WiFi - to wygodne jest dla serwisanta. Zwłaszcza, jak do klienta ma daleko. Ale dla klienta to IMO bezużyteczny bajer.

  13. #1133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale trzeba też pamiętać, że mało kto zmiękcza do zera
    Ale od samego początku zastrzegam, że podana wartość jest dla zmiękczenia do zera. I jednak zużycie 8 m3 miesięcznie przy twardości 20 dH... Daje to do usunięcia 160 dH miesięcznie - u Ciebie jest to mniej niż 110 dH (czyli ok 30% mniej - a to już spora różnica).

  14. #1134
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarrL Zobacz post
    cześć,

    zastanawiam sie nad zmiękczaczem wody. przeczytałem całe forum i wyliczyłem że powiniennem mieć złoże około 20l. woda twarda wg. badań 350mg/l (+/-42). zużycie około 8dm/m-c, 3 osoby, pewnie trochę wzrośnie za kilka lat.

    spodobała mi się idea monitorowania urządzenia przez telefon plus opcja proporcjonalnej regeneracji stąd też zastanawiam sie nad Erie IQsoft 18l (złoże lewatit) tylko nie wiem czy 18l to troche nie za mało/ za często będzie sie robić regeneracja). Przy czym cena takiego urządzenia (gołe bez montażu itp) to około 4k (vat 8%) wiec nie wiem czy nie iść w jakieś tańsze typu ecoperla slimline ktora wydaje sie być tym samym tyle że bez funkcji wifi (no i złoża o 1-2l mniejsze niż w odpowiedniku erie).

    pozdrawiam
    Dzień dobry

    Jeśli nie zdecyduje się Pan na zmiękczacz z serii IqSoft, to zachęcamy do wyboru 24-litrowego Ecoperla Slimline CS. Taka pojemność złoża będzie idealnym rozwiązaniem dla Pana potrzeb.

    Pozdrawiamy.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #1135
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cześć!

    Wg mojego dostawcy wody twardość wynosi 171 mgCaCO3/dm3 i ma 9 stopni niemieckich. Jest to podobno woda średnio twarda:
    https://www.pewik.gdynia.pl/twardosc-wody

    Czy warto instalować zmiękczacz ?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #1136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Cześć!

    Wg mojego dostawcy wody twardość wynosi 171 mgCaCO3/dm3 i ma 9 stopni niemieckich. Jest to podobno woda średnio twarda:
    https://www.pewik.gdynia.pl/twardosc-wody

    Czy warto instalować zmiękczacz ?
    9 stopni to niby niewiele... ale z tych 9 stopni też będzie się osadzał kamień. jak masz nowe sprzęty i armaturę to będzie to się rzucało w oczy i wtedy powiedziałbym, że warto zainwestować w zmiękczacz. Ale jak masz starą instalację (już z osadami) to pewnie wielkiej różnicy nie zauważysz...
    Jeszcze kwestia ile tej wody zużywasz?

  17. #1137
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ile będę zużywał, bo póki co nie mieszkam. Szacuję, że jakieś 10 m3 (2 osoby), ale to tylko gdybanie.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #1138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ile będę zużywał, bo póki co nie mieszkam. Szacuję, że jakieś 10 m3 (2 osoby), ale to tylko gdybanie.
    To myślę, że do nowego domu jak najbardziej warto mały zmiękczacz postawić.

  19. #1139
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Mam w planach zasilanie małej nagrzewnicy wodnej bezpośrednio ze zbiornika CWU. Będzie nagrzewała powietrze wentylacyjne.

    Tak, wiem, tak się nie powinno robić, ale to bardzo mały obwód: pompka, zaworki, krótkie rurki i nagrzewnica stojąca 1 metr od zbiornika CWU. Wszystko w miedzi albo innym kolorowym metalu, bo będzie miało kontakt z wodą pitną. Do tego okresowe przepłukiwanie nagrzewnicy gorącą wodą (funkcja antylegionella).

    Pytanie: doczytałem, że w przypadku instalacji miedzianej wody nie można zmiękczać poniżej 60 mg/l. Prawda?

    Planuję mineralizator w kuchni (piję bardzo dużo wody z uwagi na uprawiany sport, wszystkie posiłki sam przygotowuję) - można to jakoś pogodzić?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  20. #1140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Wszystko w miedzi albo innym kolorowym metalu, bo będzie miało kontakt z wodą pitną....

    Pytanie: doczytałem, że w przypadku instalacji miedzianej wody nie można zmiękczać poniżej 60 mg/l. Prawda?

    Planuję mineralizator w kuchni (piję bardzo dużo wody z uwagi na uprawiany sport, wszystkie posiłki sam przygotowuję) - można to jakoś pogodzić?
    Jak ma to mieć kontakt z wodą pitną to nie stosuj miedzi - niezależnie od tego czy woda będzie zmiękczona zupełnie czy tylko częściowo to miedź i tak przechodzi do wody i po nocy (woda stoi) pierwsze litry wody z kranu (której dużo wypijasz) będą zawierały bardzo duże ilości miedzi.
    Ten mineralizator ma być sam czy jako część większego zestawu (UF, RO, itp)? Takie mineralizatory dodają niewiele minerałów (byle tylko woda miała nadal miano "pitnej") i nie osiągniesz w ten sposób wody wysoko zmineralizowanej.

Strona 57 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony