dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 84
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 1677
  1. #1641
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Cześć

    Jak najbardziej tester kropelkowy będzie miarodajny, wykonaj badanie na zimnej wodzie wg instrukcji (najpierw możesz odkręcić kran na kilka minut).

    Jeśli chodzi o wodę pitną, to jeżeli planujesz montaż zmiękczacza wody, masz dwie możliwości - ultrafiltrację lub odwróconą osmozę.

    Odwrócona osmoza usunie z wody sód, który jest podwyższony po zmiękczeniu (ilość sodu po zmiękczeniu zależy od twardości wody surowej). Osmoza zajmie nieco więcej miejsca, ponieważ zazwyczaj wymaga zewnętrznego zbiornika na magazynowanie wody. Generuje także odrzut to kanalizacji i bardzo dokładnie oczyszcza wodę, zatem warto wyposażyć się także w mineralizator lub osmozę już z mineralizatorem.

    Ultrafiltracja natomiast zajmie mniej miejsca, ponieważ działa przepływowo. Przepuszcza minerały z wody, zatem mineralizator nie jest już konieczny. Generalnie poprawia smak, zapach i barwę wody, zatrzymując przy okazji drobne zanieczyszczenia.

    Tutaj możesz zobaczyć filmy o tym, jak działają poszczególne typy urządzeń: https://www.youtube.com/Ecoperla
    Zmierzyłam twardość wody - 28 stopni w skali niemieckiej. Co teraz? Zmiękczacz wody bez zbędnych bajerów w postaci wifi
    Filtr pod szafką jestem jak najbardziej ZA, ja i syn pijemy dużo filtrowanej wody (cały czas) ;P
    Jak wtedy wygląda sprawa wylewki? Trzeba zakupić nową? trójdrożną?
    Część instalacji w kotłowni mamy z miedzi.
    Ostatnio edytowane przez kurczak81 ; 31-01-2023 o 14:20

  2. #1642
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurczak81 Zobacz post
    Zmierzyłam twardość wody - 28 stopni w skali niemieckiej. Co teraz? Zmiękczacz wody bez zbędnych bajerów w postaci wifi
    Filtr pod szafką jestem jak najbardziej ZA, ja i syn pijemy dużo filtrowanej wody (cały czas) ;P
    Jak wtedy wygląda sprawa wylewki? Trzeba zakupić nową? trójdrożną?
    Część instalacji w kotłowni mamy z miedzi.
    Twardość wody jest potężna, więc sugeruję od razu odwróconą osmozę pod zlewem. Zerknij na model np. Ecoperla Rosa. Wylewka jest zazwyczaj w zestawie.

    Natomiast jeśli chodzi o zmiękczacz wody, to odpowiedni będzie nawet 35-40 litrowy zmiękczacz wody przy takim zużyciu i twardości wody. Nasza propozycja to Ecoperla Toro 35. Tutaj linki do strony www i recenzji wideo:

    https://youtu.be/qTo239BmY8U

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/

    Jeśli chodzi o miedziane instalacje, to wystarczy podmieszać wodę na 6 stopni francuskich za zmiękczaczem (3-4 stopnie niemieckie).
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 31-01-2023 o 15:48
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #1643

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    poszukuję zmiękczacza wody do lokalu w szeregówce. Gospodarstwo 2 os (+ew. 1, max 2 kiedyś) Zużycie statystycznie "normalne". Koszt zimnej wody obecnie to 3,37 za m3 wody zimnej i 9,81 za m3 ścieków.

    Jak to w ogóle jest z tą miedzią i zmiękczaczem. Podobno z jednej strony pomaga, ale może też szkodzić, jeśli ma się elementy miedziane w instalacjach. Mam piec gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny. Chyba wszędzie pexy, ale w samym piecyku może być coś miedzianego? Zmiękczanie może być do 0 dH? I tak piejmy duzo wody mineralnej.

    Budżet najchętniej ok 3500 PLN, ale jeśli naprawdę warto, to może to być nawet 5000 PLN. Z tym że nadpłata fajnie jakby poszła na coś więcej, niż tylko wifi. To fajny dodatek, ale chyba nie za 1500.

    Woda z kanalizacji: Ostatni dostępny pomiar twardości na stronie Zakładu to 378 CaCO3 mg/l, czyli 21,16 dH. Ostatni pomiar jakości stwierdza: Mangan: <0,50 μg/l ;
    Żelazo Ogólne: 12 μg/l ; Magnez 16 mg/l ; pH (in situ) 7,5 (+/- 0,2) ; Sód 14 mg/l ;

    Mieszkanie dopiero co wyremontowane, więc zmiana miejsca ustawienia zmiękczacza nie wchodzi w grę. A zmiękczacz będzie niestety musiał być umieszczony w szafce kuchennej. Szafka, podwójna (ok 120 cm) będzie stała w rogu kuchni. Nie będzie miała plecków, ponieważ stoi przy przyłączach wody. Głębokość to ok 70 cm. Dostep do niej będzie przez drzwiczki. Otwór dostępu będzie wynosił około 56 cm, natomiast wysokość to 68 cm. Za nim niestety bedzie zlew, co ogranicza dość mocno wybór. Blat na wysokości ok 90 cm- cokół pewnie z 10 cm - zlew 20 cm (jeszcze jakoś odpływ...)

    Szukam więc czegoś, co zmieści się pod zlewem, albo czegoś co ma odpowiednio nisko umieszczony zbiornik na sól by programator był "za" zlewem), a sam wlot na sól pod zlewem. Obok zlewu wysokość szafki to ok 80 cm, ale jak dosypywać sól? :/ Da się to urządzenie przesuwać, obracać, wyjmować, czy gra nie warta świeczki i lepiej częściej dosypywać sól niż męczyć się, nawet jeśli będzie to stosunkowo rzadko robione? Widzę np Aquaphor A800. Ale on ma 70 Cm wysokości. Co prawda ma odsuwaną klapkę, więc jeśli można go przesuwać, pochylić... Czy on ma w ogóle suchy zbiornik i da się go jakoś przesuwać? Bo programator to używa się raz i się o nim zapomina dopóki jest prąd?

    W każdym razie konieczność umieszczenia w szafce strasznie ogranicza wybór.

    Próbowałem coś znaleźć, ale czasami ciężko coś porównywać, bo używają innych jednostek, albo w ogóle nie mogę znaleźć np pojemności jonowymiennej (np. Aquaphor s550 nie ma jasnego wskazania dH*m3...) A tutaj jak czytam dochodzą jeszcze kwestie jakości głowicy, jakieś up-flow, down-flow o których nie mam bladego pojęcia...

    Wstępne typy:
    Viessmann Aquahome Fit: Wymiary: 650x300x480 - 11 dm3 żywicy, 2700PLN Dość wysoki, ale sam zbiornik jest na wysokości ok 54 cm
    Aquaphor S550: Wymiary: 554x322x432 15 dm3 żywicy, 2900 PLN
    Ecoperla Slimline 14: Wymiary: 546x352x442, 14 dm3 żywicy, koszt ok. 4790 PLN

    Czy męczyć się z dosypywaniem soli i wziąć ze względu na wielkość złoża...
    Aquaphor A800: Wymiary 706x414x485, 23 dm3 żywicy, koszt ok 3400

    Co myślicie o tych urządzeniach? Może coś innego? Ta Ecoperla odstaje cenowo bardzo. Ale może warto? Gdzieś czytałem, że jej regeneracja używa tylko tyle soli i wody, ile potrzebuje, a nie przeprowadza całkowitą regenerację. To fajny feature? Czy i tak zmiękczacz musi się regenerować całkowicie co jakiś czas? Ecoperla jest droga, ponieważ jest tańsza w cyklu życia? Ma niby wifi, ale bez przesady...

    Jeszcze jedno, pewnie absurdalne pytanie i proszę się nie śmiać... Ale te węże odpływowe i przelewowe to mogą być podłączone do jednej rury kanalizacyjnej ze zlewem i zmywarką? Jakieś syfony sa potrzebne? W niektórych instrukcjach napisane było żeby podłączać do studzienki odpływowej przy czym zachować 4 cm odległości miedzy tym a wężem)

    Prosze pomóżcie!

  4. #1644
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał hodakson Zobacz post
    Dzień dobry,

    poszukuję zmiękczacza wody do lokalu w szeregówce. Gospodarstwo 2 os (+ew. 1, max 2 kiedyś) Zużycie statystycznie "normalne". Koszt zimnej wody obecnie to 3,37 za m3 wody zimnej i 9,81 za m3 ścieków.

    Jak to w ogóle jest z tą miedzią i zmiękczaczem. Podobno z jednej strony pomaga, ale może też szkodzić, jeśli ma się elementy miedziane w instalacjach. Mam piec gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny. Chyba wszędzie pexy, ale w samym piecyku może być coś miedzianego? Zmiękczanie może być do 0 dH? I tak piejmy duzo wody mineralnej.

    Budżet najchętniej ok 3500 PLN, ale jeśli naprawdę warto, to może to być nawet 5000 PLN. Z tym że nadpłata fajnie jakby poszła na coś więcej, niż tylko wifi. To fajny dodatek, ale chyba nie za 1500.

    Woda z kanalizacji: Ostatni dostępny pomiar twardości na stronie Zakładu to 378 CaCO3 mg/l, czyli 21,16 dH. Ostatni pomiar jakości stwierdza: Mangan: <0,50 μg/l ;
    Żelazo Ogólne: 12 μg/l ; Magnez 16 mg/l ; pH (in situ) 7,5 (+/- 0,2) ; Sód 14 mg/l ;

    Mieszkanie dopiero co wyremontowane, więc zmiana miejsca ustawienia zmiękczacza nie wchodzi w grę. A zmiękczacz będzie niestety musiał być umieszczony w szafce kuchennej. Szafka, podwójna (ok 120 cm) będzie stała w rogu kuchni. Nie będzie miała plecków, ponieważ stoi przy przyłączach wody. Głębokość to ok 70 cm. Dostep do niej będzie przez drzwiczki. Otwór dostępu będzie wynosił około 56 cm, natomiast wysokość to 68 cm. Za nim niestety bedzie zlew, co ogranicza dość mocno wybór. Blat na wysokości ok 90 cm- cokół pewnie z 10 cm - zlew 20 cm (jeszcze jakoś odpływ...)

    Szukam więc czegoś, co zmieści się pod zlewem, albo czegoś co ma odpowiednio nisko umieszczony zbiornik na sól by programator był "za" zlewem), a sam wlot na sól pod zlewem. Obok zlewu wysokość szafki to ok 80 cm, ale jak dosypywać sól? :/ Da się to urządzenie przesuwać, obracać, wyjmować, czy gra nie warta świeczki i lepiej częściej dosypywać sól niż męczyć się, nawet jeśli będzie to stosunkowo rzadko robione? Widzę np Aquaphor A800. Ale on ma 70 Cm wysokości. Co prawda ma odsuwaną klapkę, więc jeśli można go przesuwać, pochylić... Czy on ma w ogóle suchy zbiornik i da się go jakoś przesuwać? Bo programator to używa się raz i się o nim zapomina dopóki jest prąd?

    W każdym razie konieczność umieszczenia w szafce strasznie ogranicza wybór.

    Próbowałem coś znaleźć, ale czasami ciężko coś porównywać, bo używają innych jednostek, albo w ogóle nie mogę znaleźć np pojemności jonowymiennej (np. Aquaphor s550 nie ma jasnego wskazania dH*m3...) A tutaj jak czytam dochodzą jeszcze kwestie jakości głowicy, jakieś up-flow, down-flow o których nie mam bladego pojęcia...

    Wstępne typy:
    Viessmann Aquahome Fit: Wymiary: 650x300x480 - 11 dm3 żywicy, 2700PLN Dość wysoki, ale sam zbiornik jest na wysokości ok 54 cm
    Aquaphor S550: Wymiary: 554x322x432 15 dm3 żywicy, 2900 PLN
    Ecoperla Slimline 14: Wymiary: 546x352x442, 14 dm3 żywicy, koszt ok. 4790 PLN

    Czy męczyć się z dosypywaniem soli i wziąć ze względu na wielkość złoża...
    Aquaphor A800: Wymiary 706x414x485, 23 dm3 żywicy, koszt ok 3400

    Co myślicie o tych urządzeniach? Może coś innego? Ta Ecoperla odstaje cenowo bardzo. Ale może warto? Gdzieś czytałem, że jej regeneracja używa tylko tyle soli i wody, ile potrzebuje, a nie przeprowadza całkowitą regenerację. To fajny feature? Czy i tak zmiękczacz musi się regenerować całkowicie co jakiś czas? Ecoperla jest droga, ponieważ jest tańsza w cyklu życia? Ma niby wifi, ale bez przesady...

    Jeszcze jedno, pewnie absurdalne pytanie i proszę się nie śmiać... Ale te węże odpływowe i przelewowe to mogą być podłączone do jednej rury kanalizacyjnej ze zlewem i zmywarką? Jakieś syfony sa potrzebne? W niektórych instrukcjach napisane było żeby podłączać do studzienki odpływowej przy czym zachować 4 cm odległości miedzy tym a wężem)

    Prosze pomóżcie!
    Cześć

    Jeśli chodzi o temat miedzianych elementów, to w takiej sytuacji można podmieszać wodę do wartości 60 CaCO3 (6 stopni francuskich), wtedy miedziana instalacja jest bezpieczna.

    Budżet masz dość duży, więc w tej sytuacji warto rozglądać się za urządzeniem z dobrymi komponentami, tj. monosferyczna żywica jonowymienna i głowica Clack. Oprócz serii Slimline, warta uwagi jest także Ecoperla Vita 12 (wymiary: 65 x 32 x 50 cm, duży otwór do dosypywania soli). Cena tego modelu jest niższa, ale zmiękczacz nie ma WiFi. Zatem pytanie do Ciebie, na ile zależy Ci na tym dodatku. W tym przypadku z przodu masz otwór na sól, z tyłu głowicę sterującą. Pokrywę także możesz zdjąć. Zmiękczacz jest oszczędny, nie zużywa dużo wody i soli na regenerację. Plus jak zamontujesz zmiękczacz na wężach elastycznych, to możesz go łatwo przesuwać.

    Jeśli chodzi o podłączenie odpływu, to można to zrobić do tego samego odpływu, co zlew i zmywarka. Syfon do zmiękczacza jest zalecany, ale nie jest konieczny.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #1645

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź

    Cena tego modelu jest niższa, ale zmiękczacz nie ma WiFi. Zatem pytanie do Ciebie, na ile zależy Ci na tym dodatku.
    Bardziej patrzyłem na objeteość zoża 12 vs.14. Przy 2-3 osobach będzie znacznie częstsza regeneracja? Widzę, że, że te dwa modele mają Inne głowice. Clack vs Pentair. Można przyjąć, że to podobny poziom? Jeśli cena Slim 14 wynika bardziej z WIFI, niż objętości złoża i częstotliwości regeneracji to może faktycznie ta Vita 12.

    Osobiście, przed napisaniem posta skłaniałem się ku temu Aquaphor s550. Jestem ciekawy co Pan o nim sadzi? Zalety dla laika: Wymiar akurat pod zlew, złoże 15 litrów, napisane jest, że złoże jest monosferyczne. Czy głowica i jakość złoża to nie ta klasa co w Ecoperlach? I ta jakość w cyklu życia da o sobie znać? Widzę promkę i można wyhaczyć zamiast 2900 to już za 2300 PLN. Czy cena mówi wszystko? Ta ilość złoża do mnie trochę przemawia, bo czytając opinie w zasadzie każdy polecał dla 3-4 osób przynajmniej 15 l.

  6. #1646
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał hodakson Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź


    Bardziej patrzyłem na objeteość zoża 12 vs.14. Przy 2-3 osobach będzie znacznie częstsza regeneracja? Widzę, że, że te dwa modele mają Inne głowice. Clack vs Pentair. Można przyjąć, że to podobny poziom? Jeśli cena Slim 14 wynika bardziej z WIFI, niż objętości złoża i częstotliwości regeneracji to może faktycznie ta Vita 12.

    Osobiście, przed napisaniem posta skłaniałem się ku temu Aquaphor s550. Jestem ciekawy co Pan o nim sadzi? Zalety dla laika: Wymiar akurat pod zlew, złoże 15 litrów, napisane jest, że złoże jest monosferyczne. Czy głowica i jakość złoża to nie ta klasa co w Ecoperlach? I ta jakość w cyklu życia da o sobie znać? Widzę promkę i można wyhaczyć zamiast 2900 to już za 2300 PLN. Czy cena mówi wszystko? Ta ilość złoża do mnie trochę przemawia, bo czytając opinie w zasadzie każdy polecał dla 3-4 osób przynajmniej 15 l.
    Różnice w granicach 3 litrów złoża są pomijalne jeżeli chodzi o żywotność złoża. Sugerujemy skupić się na jakości podzespołów, dostępowi do części zamiennych oraz możliwości serwisowania danych głowic. Głowice Clack są w pełni serwisowalne, pracujemy na nich 20 lat, dlatego też są w większości urządzeń Ecoperla.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #1647

    Domyślnie

    Spojrzałem na te Ecoperlę Vita 12. W instrukcji obsługi w specyfikacji mamy, że dla twardości wody 10dH regeneracja odbywa się co 2,4 m3, co z przekształcenia prostego wzoru daje maksymalną pojemność jonowymienną na poziomie 24. Co z kolej przy mojej twardości 21,16 daje regenerację co 1,13 m3. Ten Viessmann Aquahome Fit na przykład ma współczynnik na poziomie 34. Nawet przyjmując, że max współczynnik jest osiągalny jedynie w testach laboratoryjnych, to chyba jednak ta Vita ma 30% niższy ten współczynnik. Czy ja coś źle liczę?

    Druga kwestia to wielkość. Spojrzałem na filmik Ecoperli na youtube. W recenzji w 1'58'' pokazane jest jaki jest dostęp do zbiornika soli. Należy zdjąć naprawdę wysoką i szeroką pokrywę. Jak niby miałbym uzupełniać sól bez wyjmowania go, skoro jego wysokość to 65 cm, a do zdjęcia pokrywy potrzebne jest pewnie dodatkowe 10+? Pokrywa, która przykrywająca jednocześnie zbiornik soli i wystający panel jest nieergonomicznym rozwiązaniem dla mnie

    W związku z tym, czy pomijając Ecoperla są jeszcze jakieś propozycje do rozważenia? Wymienione przeze mnie s550 i a800 jakie mają wady? Złoże monosferyczne SuperFine to jakaś chińszczyzna a głowice są nieakceptowalne? Na stronie dla s550 znalazłem takie stwierdzenie: Ilość wody między regeneracjami w m3, przy twardości wody 17stopni niemieckich to 3,1m3" To jawne kłamstwo i realnie jest 2x mniej wydajny?

  8. #1648
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Chciałbym podziękować koledze qbek17 za pomoc ustawieniach zmiękczacza. Pełen profesjonalizm, oraz dużo bezinteresownego wsparcia i zaangażowania. Jak najwięcej takich użytkowników

    Woda zmiękczona do "0" pierwsze obserwacje to duża różnica w osadach, a raczej ich braku na szybie prysznica.

  9. #1649
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GrobeK

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Łeczyca
    Kod pocztowy
    99-150
    Posty
    2

    Domyślnie Proszę doradźcie

    Mieszkamy w Anglii. Remontujemy nasz dom i planujemy założyć uzdatniacz wody, mąż sam będzie to robił . Mamy bardzo twardą wodę wg dostawcy wody
    Węglan wapnia to 285.0000
    skala Clark 19.6536
    skala francuska 28.5000
    skala niemiecka 16.1880
    4-osobowa rodzina , wanna , prysznic, zmywarka, pralka , mycie samochodów- zużywamy około 14-15m3 miesięcznie. Twarda woda wykańcza nam sprzęty AGD . Poradźcie proszę co kupić tak żeby było proste do montażu, obsługi i oczywiście ekonomiczne ?

  10. #1650
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrobeK Zobacz post
    Mieszkamy w Anglii. Remontujemy nasz dom i planujemy założyć uzdatniacz wody, mąż sam będzie to robił . Mamy bardzo twardą wodę wg dostawcy wody
    Węglan wapnia to 285.0000
    skala Clark 19.6536
    skala francuska 28.5000
    skala niemiecka 16.1880
    4-osobowa rodzina , wanna , prysznic, zmywarka, pralka , mycie samochodów- zużywamy około 14-15m3 miesięcznie. Twarda woda wykańcza nam sprzęty AGD . Poradźcie proszę co kupić tak żeby było proste do montażu, obsługi i oczywiście ekonomiczne ?
    Cześć,

    do podanych potrzeb możemy polecić model Ecoperla Vita 25 lub Ecoperla Softower S (dwuczęściowy model). Obydwa modele będą ekonomiczne, są wyposażone w wysokiej jakości złoże monosferyczne oraz amerykańskie głowice sterujące Clack. Urządzenia można zamontować samodzielnie, w zestawie jest instrukcja montażu. Dodatkowo na naszym kanale YT wkrótce pojawi się instruktaż montażu zmiękczacza wody.

    W razie pytań zapraszamy do kontaktu na [email protected]
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #1651

    Domyślnie

    Cześć,

    Przymierzam się, żeby w tym roku założyć zmiękczacz i mam pytanie odnośnie pozbycia się wody z regeneracji.

    Niestety nie mam odpływu w pobliżu miejsca montażu i zastanawiam się, jakie ilości wody idą na regenerację i przepłukanie złoża - przy dwóch osobach?
    Czy można zamiast do odpływu zrobić studzienkę rozsączającą do ziemi, czy będzie to jakoś szkodliwe, niepoprawne na dłuższą metę?

  12. #1652
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GrobeK

    Zarejestrowany
    Mar 2023
    Skąd
    Łeczyca
    Kod pocztowy
    99-150
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za wiadomość .
    Dziękuję za poradę i przyznam że Ecoperla Vita 25 ma dobre recenzje tylko cena troszkę odstrasza, a co powiecie na Helix 25 ? Nie mogę znaleźć jakie ma to głowice , bo rozumiem ,że clack są najlepsze ?

  13. #1653

    Domyślnie

    Cześć,

    Czy mógłbym się podpytać o preparat do okresowego czyszczenia zmiękczaczy, regeneracji złoża?

    Widzę różne środki, jedne na wodorotlenku inne na kwasie fosforowym czy chlorkach.

    Co możecie polecić? Czy coś może występuje z atestem tak aby uspokoić swój niepokój .

    Dzięki

    EDIT: odpowiem sobie sam, kupiłem do złoża RESIN CLEAN - skład kwas fosforowy (m.in. używany w wielu środkach czystości), chlorek benzalkoniowy (antyseptyk). Oczywiście warto wyczyścić zbiornik solanki, obstawiam detergent w małej ilości wraz ze zmyciem na mokro.
    Ostatnio edytowane przez eskalon ; 12-04-2023 o 16:22

  14. #1654
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sivex

    Zarejestrowany
    Apr 2023
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-654
    Posty
    3

    Domyślnie Dobór

    Dzień dobry,

    proszę o poradę w sprawie doboru zmiękczacza:
    - użytkownicy: 6 - 7 osób = 4 - 5 osób dorosłych + 2 szybko rosnące brzdące
    - zużycie z rachunków 18 - 20 m3 miesięcznie
    - centralne ogrzewanie z piecem gazowym dwu funkcyjnym, zbiornik na wodę 150 l
    - 280 - 300 mg/l CaCO3 - Stopnie niemieckie 16 - 17

  15. #1655
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sivex Zobacz post
    Dzień dobry,

    proszę o poradę w sprawie doboru zmiękczacza:
    - użytkownicy: 6 - 7 osób = 4 - 5 osób dorosłych + 2 szybko rosnące brzdące
    - zużycie z rachunków 18 - 20 m3 miesięcznie
    - centralne ogrzewanie z piecem gazowym dwu funkcyjnym, zbiornik na wodę 150 l
    - 280 - 300 mg/l CaCO3 - Stopnie niemieckie 16 - 17
    Cześć

    Do takich potrzeb i dużego zużycia wody, sugerowalibyśmy większy zmiękczacz wody z 40 l złoża jonowymiennego, np. Ecoperla Softower M.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #1656
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xadasx

    Zarejestrowany
    May 2023
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-161
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej ! Witam Was, jestem nowy . Nie wiecie jak się cieszę, że znalazłem ten temat ! Idealnie wpisuje się w to czego szukałem. Mam prośbę, czy jesteście w stanie pomóc w doborze zmiękczacza wody dla domku jednorodzinnego (nowego) :
    - 5 osobowej rodziny (2 dorosłych + 3 dzieci);
    - średnie zużycie miesięczne ~ 13 m3;
    - twardość 335 mg CaCO3/l,

    Dodatkowo jeśli możecie to poproszę również o ewentualnie podanie co jeszcze warto zakupić (filtr wstępny, bypass czy coś jeszcze ? ) a może są takie gotowe zestawy już z tym wszystkim ?

    Z góry wielkie dziękuję !

  17. #1657
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał xadasx Zobacz post
    Hej ! Witam Was, jestem nowy . Nie wiecie jak się cieszę, że znalazłem ten temat ! Idealnie wpisuje się w to czego szukałem. Mam prośbę, czy jesteście w stanie pomóc w doborze zmiękczacza wody dla domku jednorodzinnego (nowego) :
    - 5 osobowej rodziny (2 dorosłych + 3 dzieci);
    - średnie zużycie miesięczne ~ 13 m3;
    - twardość 335 mg CaCO3/l,

    Dodatkowo jeśli możecie to poproszę również o ewentualnie podanie co jeszcze warto zakupić (filtr wstępny, bypass czy coś jeszcze ? ) a może są takie gotowe zestawy już z tym wszystkim ?

    Z góry wielkie dziękuję !
    Cześć,

    zerknij na model Ecoperla Softower S W zestawie jest już filtr mechaniczny, worek soli, tester twardości etc. Opcjonalnie możesz dokupić bypass.

    Link do strony: https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #1658

    Domyślnie

    Witam,
    potrzebuję pomocy przy doborze zmiękczacza do domu, który obecnie buduję.

    1) zużycie wody zakładam na poziomie okolo 8 m3/miesiąc
    2) ilość osób - 2 osoby dorosłe, 2 dzieci
    3) woda z sieci wodociągów + kanalizacja
    4) 2 łazienki, w jednej prysznic, drugiej prysznic + wanna
    5) twardość wody 9,4dH (168 CaCO3/dm3)

    Z góry bardzo dziękuję

  19. #1659
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał gdzies2 Zobacz post
    Witam,
    potrzebuję pomocy przy doborze zmiękczacza do domu, który obecnie buduję.

    1) zużycie wody zakładam na poziomie okolo 8 m3/miesiąc
    2) ilość osób - 2 osoby dorosłe, 2 dzieci
    3) woda z sieci wodociągów + kanalizacja
    4) 2 łazienki, w jednej prysznic, drugiej prysznic + wanna
    5) twardość wody 9,4dH (168 CaCO3/dm3)

    Z góry bardzo dziękuję
    Cześć,

    twardość wody nie jest wysoka, ale jeśli zależy Ci na zmiękczeniu wody w domu, to możesz spokojnie wybrać mniejszy model.

    My proponujemy np. zmiękczacz wody Ecoperla Vita 12. Głowica Clacka, monosferyczne złoże, oszczędne urządzenie. Dla Twoich potrzeb będzie wystarczający

    Tutaj znajdziesz link do strony internetowej i recenzji na YouTube:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/vita/

    https://youtu.be/nird8hfnfKs
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #1660
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Z 20 letniego doświadczenia korzystania z takiego ustroistwa oczywistym jest że woda zmiękczona żywicą jonowymienną do picia się nie nadaje !!!
    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Ale osteoporozy wszyscy domownicy się nabawili, czy na jakiej innej podstawie stwierdziłeś że się nie nadaje?
    40% społeczeństwa ma niedobory wapnia - szacunki naukowców.
    40-60% dzieci (różnie w zależności od wieku) ma niedobory wapnia - wartości z badań.

    Po co pozbywać się całkiem znaczącego (wbrew twierdzeniom niektórych) źródła wapnia.

    W przypadku nowobudowanego domu (a tu sporo takich ludzi) wystarczy pociągnąć jedną rurę do kuchni sprzed zmiękczacza.
    Zimna w kuchni - wprost z wodociągów.
    Reszta - po zmiękczeniu.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 83 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony