dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 84
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 1677
  1. #681
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Nie wiem do ilu będzie optymalnie woda musi być smaczna i nie pozostawiać kamienia na armaturze, myślałem o 5 stopniach niemieckich..
    Jak ma nie zostawiać kamienia to musi byc zmiekczona... jesli bedzie miala 5 dh to bedzie tez kamien - tylko proporcjonalnie mniej niz przy 22 dh.
    Jak ma byc dobra do picia to najlepiej jej nie zmiekczac - w koncu twardosc to wlasnie minerały.
    Optymalna twardosc moze byc optymalna tylko dla konkretnego zastosowania.

    Czy złoże musi regenerować się co 14 dni? jeśli tak to to lepiej nie do szacować złoża.
    Nie jest to przymus ale zalecenie ze wzgledow higienicznych.

    Przy założeniu mojej twardości 22dH oraz 30 litrów złoża daje około 4 m3 wody zmiękczonej do zera
    uwzględniając twardość wody na wyjściu około 5dH powinno być optymalnie
    Do usuniecia 17 dh z 10 m3 miesięcznie wystarczy spokojnie już 25 litrow zloza.

  2. #682

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Buduję dom i wykombinowałem sobie takie rozwiązanie po przeczytaniu postów na forum. Woda twardość CaCO3 mg/dm3 – 231 ≈ 13°dH
    Żelazo ogólne <20 µg/dm3
    Mangan <20 µg/dm3
    Jon amonowy <0,06 mg/dm3
    Azotyny <0,01mg/dm3
    Barwa 5 mg Pt/ dm3
    Chlor wolny 0,03 mg/dm3
    Mętność 0,41 NTU
    Przewodność elektryczna 464 wł. µS/cm
    3 osoby – wg normy 9 m3/miesiąc
    Łazienka, WC, kanalizacja, kuchnia, ogrzewanie gazowe – podłogowe, woda ciepła ogrzewana gazowo – woda z wodociągu.
    Wybrałem zmiękczacz Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa, przepływ 1,3m3/h
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-3m-h.html
    Niestety nie mogę doczytać jakie stosowane jest złoże.
    Jednocześnie przed zmiękczaczem chcę puścić rurkę do kuchni i zamontować na niej Franke Clear Water https://www.franke.com/pl/pl/ks/prod...25_detail.html i używać tej wody do celów spożywczych.
    Czy taka koncepcja ma sens?

  3. #683

    Domyślnie

    Cześć. Jeśli mam odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie "Czy założyłbyć ponownie zmiękczacz wody ?" to odpowiedź brzmi: Absolutnie nie.

    Ale może użytkownicy forum mi pomogą, bo już ręce opadają.
    Oto moja historia:

    Zamontowany zmiękczacz wody EcoWater Komfort 300 około 2 miesiące temu.

    Woda na wejściu ma 19 stopni a na wyjściu próbowałem już wielu kombinacji - całkiem zmiękczona, 5 stopni, 6 stopni i efekt wyjściowy jest dalej dramatyczny. Na armaturze osiada mnóstwo no właśnie nie wiem czego, czy to kamień, czy to sól. Fota w załączniku.

    Firma montująca wezwana do ratowania sytuacji podejrzewała słabe ciśnienie wody jednak po zwiększeniu ciśnienia i zmianie odpływu na praktycznie pozbawionego oporów sytuacja nie zmieniła się w ogóle.

    Firma skontaktowała się z przedstawicielem EcoWater jednak do tej pory brak jest odpowiedzi.

    Moje testy pokazały, że problem ten występuje zarówno przy ciepłej wodzie jak i zimnej, zatem nie jest to kwestią ewentualnych problemów z piecem.

    Co jeszcze można sprawdzić / zrobić ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6007 (1).jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	439063  

  4. #684
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radzique

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    62-052
    Posty
    6

    Domyślnie

    czołem,

    Panowie czy ktoś ma doświadczenia ze zmiękczaczem Clack IA Compact, albo z tym sklepem:
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...act-p-890.html

    O ile głowica jest opisana to ze złożem nie wiadomo. Pasuje cena i dostawa za darmo.

    Alternatywnie polecany tutaj dość często Aqua Soft Basic 25 objętościowy
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-3m-h.html

    Twardość 15-20 DH, podana przez wodociągi
    zużycie do 8-9 m3/miesiąc

    postanowiłem NIE zakładać Aquahome Viessmanna ponieważ irytuje mnie ich polityka serwisowa (mam kocioł) i instalacyjna (wołają 1200 zł za instalacje i dopuszczają tylko instalacje przez ich autoryzowanych instalatorów).

    Aha, co daje dodatkowy filtr z węglem aktywnym ? Woda będzie zdatna do picia wtedy ?
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...ct-p-1393.html
    Ostatnio edytowane przez radzique ; 13-01-2020 o 12:45

  5. #685
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Witam!
    Mamy problem z dużym zużyciem wody. Korzystają 4 osoby dorosłe...20-22m3 to nasze miesięczne zużycie. Szukamy przyczyny i zastanawiamy się czy czasem używany zmiękczacz nie jest powodem. Mamy zainstalowany Cosmowater home22. Korzystamy z niego od 9 lat, od samego początku zamieszkania. Tak duże zużycie było zawsze. Wymieniliśmy licznik, bo przypuszczaliśmy, że może jest uszkodzony....nowy pokazał to samo.
    Próbowaliśmy dojść co ile M3 ustawiona jest regeneracja. Niestety nie udało nam się znaleźć.Doszliśmy jedynie,że nie był ustawiony czas przy braku poboru wody. Ustawiliśmy co 14 dni.
    qbek17 możesz pomóc?
    ps.siostra ma taki sam zmiękczacz, użytkuje ok 8 lat. Od 2 lat użytkują głównie z mężem i mają 10 metrów zużycia wody miesięcznie. Więc też nie mało.Dlatego podejrzenie padło na zmiękczacz������

  6. #686

    Domyślnie Wirtualne oferty?

    Od kilku tygodni szukam dobrej oferty zmiękczacza dla siebie. Przejrzałem wiele różnych wpisów i muszę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami na temat przewijających się tutaj ofert firm (dostępnych na Allegro i ich własnych sklepach internetowych), tak ku przestrodze. Na pierwszy ogień Technika Wody z Komornik. Duży wybór zmiękczaczy, najlepszy opis przedmiotów jaki widziałem (choć unikają tam wskazania producenta głowic) i super gwarancja. Ich oferta najbardziej do mnie przemawia, a w zasadzie to byłem już zdecydowany. Ale co z tego skoro nie obierają telefonów, nie oddzwaniają, nie odpisują na maile (próbowałem kilka razy). Skoro tak podchodzą, a w zasadzie nie podchodzą, do klienta jeszcze przed zakupem, to jak będzie wyglądał serwis i ewentualna realizacja gwarancji? Po porażce z nimi znalazłem następną ofertę z Wielkopolski, firma Blue Water z Ostrowa. Mają, choć może raczej piszą, że mają dokładnie to, co według najaktywniejszych w tym wątku dobry zmiękczacz mieć powinien, czyli złoże monosferyczne Lewatit, głowica Clack i do tego przyjazna cena. No to zadzwoniłem, nie odebrali, nie oddzwonili, tu mi przyszło do głowy, czy może z przysłowiowej poznańskiej oszczędności mają może telefon na kartę, a na karcie mało środków? )Postanowiłem sprawdzić opinie o samym sklepie, aż mną wstrząsnęło, zainteresowani mogą sobie poczytać. Refleksja podobna co w pierwszym przypadku, tyle że tutaj dodatkowo, o ile opinie są prawdziwe, można zapłacić i nie otrzymać towaru. Proszę wziąć pod uwagę, że są to moje osobiste spostrzeżenia, może tylko mnie przytrafił się taki pech braku kontaktu z tymi firmami, może opinie na temat Blue Water są fałszywe, może .... Reasumując, warto głębiej przyjrzeć się sprzedawcy, a w szczególności realności realizacji proponowanych gwarancji na sprzęt, bo jak zaufać komuś kto nie chce z nami rozmawiać? A ja szukam dalej.

  7. #687
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    erloy

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o bardzo dobry kontakt mailowy przed zakupem to mogę polecić Aqua-soft. Odpisywali szybko na wszystkie pytania, wysyłka zakupionego zmiękczacza tez błyskawiczna. Jak będzie później zobaczymy, bo na razie jeszcze nie jest zamontowany. Według mnie słaba instrukcja, ale się na tym nie znam, zobaczymy co powie hydraulik.

  8. #688
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał janczez Zobacz post
    Od kilku tygodni szukam dobrej oferty zmiękczacza dla siebie. Przejrzałem wiele różnych wpisów i muszę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami na temat przewijających się tutaj ofert firm (dostępnych na Allegro i ich własnych sklepach internetowych), tak ku przestrodze. Na pierwszy ogień Technika Wody z Komornik. Duży wybór zmiękczaczy, najlepszy opis przedmiotów jaki widziałem (choć unikają tam wskazania producenta głowic) i super gwarancja. Ich oferta najbardziej do mnie przemawia, a w zasadzie to byłem już zdecydowany. Ale co z tego skoro nie obierają telefonów, nie oddzwaniają, nie odpisują na maile (próbowałem kilka razy). Skoro tak podchodzą, a w zasadzie nie podchodzą, do klienta jeszcze przed zakupem, to jak będzie wyglądał serwis i ewentualna realizacja gwarancji? Po porażce z nimi znalazłem następną ofertę z Wielkopolski, firma Blue Water z Ostrowa. Mają, choć może raczej piszą, że mają dokładnie to, co według najaktywniejszych w tym wątku dobry zmiękczacz mieć powinien, czyli złoże monosferyczne Lewatit, głowica Clack i do tego przyjazna cena. No to zadzwoniłem, nie odebrali, nie oddzwonili, tu mi przyszło do głowy, czy może z przysłowiowej poznańskiej oszczędności mają może telefon na kartę, a na karcie mało środków? )Postanowiłem sprawdzić opinie o samym sklepie, aż mną wstrząsnęło, zainteresowani mogą sobie poczytać. Refleksja podobna co w pierwszym przypadku, tyle że tutaj dodatkowo, o ile opinie są prawdziwe, można zapłacić i nie otrzymać towaru. Proszę wziąć pod uwagę, że są to moje osobiste spostrzeżenia, może tylko mnie przytrafił się taki pech braku kontaktu z tymi firmami, może opinie na temat Blue Water są fałszywe, może .... Reasumując, warto głębiej przyjrzeć się sprzedawcy, a w szczególności realności realizacji proponowanych gwarancji na sprzęt, bo jak zaufać komuś kto nie chce z nami rozmawiać? A ja szukam dalej.
    Witaj, zakładając, że jesteś użytkownikiem sieci wodociągowej, wybór zmiękczacza zależy od dwóch rzeczy: twardości wody surowej w Twoim domu oraz zużycia wody w gospodarstwie domowym. Jak odpowiesz na te dwie kwestie, to będę mógł Ci pomóc w doborze odpowiedniego zmiękczacza dla Ciebie. Zapraszam również do bezpośredniego kontaktu w kwestii omówienia szczegółów.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #689

    Domyślnie

    Witam,
    Zanoszę się z zamiarem kupna zmiękczacza, już prawie zakupiłem, ale natknąłem się na ten wątek. Niestety skład budowlany w którym się zaopatruję posiada tylko jeden model, którym jest ZMIĘKCZACZ EKO-OPTIMA OCEAN 25/0 MIDI SC BTN 1650. Po przeczytaniu postów widzę, że posiada chińską głowicę. Co moglibyście doradzić dla domu w którym póki co zużycie wynosi ok 6m3 ,2 osoby w przyszłości, mam nadzieję szybkiej 3 i więcej

  10. #690

    Domyślnie

    Sorry za spam w 2 wiadomościach ale ucięło. Twardość wody troszkę powyżej 15 stopni niemieckich konkretnie 28 francuskich. Mój budżet to 2000 jeżeli warto mogę jeszcze dorzucić 500 cena odgrywa dużą rolę w moim wyborze
    Pozdrawiam

  11. #691

    Domyślnie

    To jeszcze raz ja nie wiem czemu nie mogę edytować postu na telefonie. Jeśli to ważne info, to posiadam oczyszczalnie z bakteriami

  12. #692

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że tu mi ktoś pomoże lub powie gdzie mogę uzyskać poradę. Zrobiliśmy badanie wody i okazało się iż mamy
    dużo manganu - ug/l 760=106 (najwyższa dopuszczalna zawartość 50)
    żelazo na poziomie - ug/l 32=4 (najwyższa dopuszczalna zawartość 200)
    twardość ogólna - mg/l CaCO3 259=41 (najwyższa dopuszczalna zawartość 60-500)
    Myślimy o takim rozwiązaniu:
    1.Aquamix-N stacja uzdatniana wody z indywidualnego ujęcia
    o maksymalnym natężeniu przepływu od 0,8 do 1,2 m3/h
    2. Aquacarbon stacja do poprawy smaku zapachu i wyglądu wody
    Czy to dobre rozwiązanie?

  13. #693

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się nad zakupem stacji z uwagi na kamień osiadający czy to na armaturze czy to w czajnikach i innych sprzętach. Myślałem o viessmanie 20-N ale po poczytaniu trochę tego wątku trochę mi to odeszło. Teraz myślę o tym:
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-3m-h.html
    Lub coś takiego:
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-s-p-1107.html
    Dom 2+2 (malutkie dzieci). Twardość 20-22 mierzył sąsiadowi (szwagier) zaprzyjaźniony hydraulik, więc u mnie podobnie będzie bo ten sam wodociąg. Nie wiem tylko w jakiej skali to było, wiem że mówił że woda średnio-twarda. Średnie zużycie miesięczne między 5 a 10 m^3. Mieszkamy w nowym domu od ponad miesiąca i już są widoczne ślay kamienia które ciężko już doczyścić. Boję się co będzie później bez stacji.
    Jak jest z tymi głowicami Clack i złożem Lewatit S w tym modelu? Wolałbym 2,5k nie przekraczać. Po wodomierzu założony ogranicznik przelewu i 2 filtry cząstek stałych Atlas. Ewentualnie czy jeden jest sens zamienić na węglowy (jest przed zostawionym bypasem na stację)? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez BednaR1989 ; 05-02-2020 o 09:46

  14. #694

    Domyślnie

    Witajcie,
    Też stoję przed zakupem zmiękczacza.
    Prześledziłem cały wątek i poczytałem trochę. Wiem, że trzeba celować z dobrą głowicę objętościową i dobre złoże.
    Nie wiem tylko jakiej pojemności.
    Woda twarda : 376 - 404 mg/l CaCO3, w rodzinie 3 osoby , zużycie ok 9-10 m3 na miesiąc i nie będzie wzrastać.
    Mogę wydać do ok 2500 zł za urządzenie
    W jaką pojemność celować ?
    Ewentualnie polecicie jakiś zmiękczacz ?
    Wpadł mi w oko Water Technic 26, choć nie musi to być urządzenie w kompaktowej obudowie
    Co sądzicie ?
    pozdr
    Ostatnio edytowane przez panmarceli ; 12-02-2020 o 09:11

  15. #695

    Domyślnie

    Też planuje kupic, zakładałem wydatek 3000, otworzyłem tu temat https://forum.muratordom.pl/showthre...i%C4%99kczacze

  16. #696
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Trochę późno, ale coś się stało z forum i nie dostawałem info o nowych postach...
    Cytat Napisał Mortir Zobacz post
    Dzień dobry,
    Buduję dom i wykombinowałem sobie takie rozwiązanie po przeczytaniu postów na forum. Woda twardość CaCO3 mg/dm3 – 231 ≈ 13°dH
    Żelazo ogólne <20 µg/dm3
    Mangan <20 µg/dm3
    Jon amonowy <0,06 mg/dm3
    Azotyny <0,01mg/dm3
    Barwa 5 mg Pt/ dm3
    Chlor wolny 0,03 mg/dm3
    Mętność 0,41 NTU
    Przewodność elektryczna 464 wł. µS/cm
    3 osoby – wg normy 9 m3/miesiąc
    Łazienka, WC, kanalizacja, kuchnia, ogrzewanie gazowe – podłogowe, woda ciepła ogrzewana gazowo – woda z wodociągu.
    Wybrałem zmiękczacz Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa, przepływ 1,3m3/h
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie-wody/stacje-uzdatniania-wody/zmiekczanie-wody/aqua-soft-basic/aqua-soft-basic-25-wersja-objetosciowa-przeplyw-1-3m-h.html
    Niestety nie mogę doczytać jakie stosowane jest złoże.
    Jednocześnie przed zmiękczaczem chcę puścić rurkę do kuchni i zamontować na niej Franke Clear Water https://www.franke.com/pl/pl/ks/produkty/accessories1/accessories-clear-water/133-0284-025_detail.html i używać tej wody do celów spożywczych.
    Czy taka koncepcja ma sens?
    Przy takich parametrach wody i twardości spokojnie wystarczy Ci zmiękczacz z 20 litrami złoża... i tak będzie się regenerował częściej z czasu niż ze zużycia wody...
    Pomysł z rurką do kuchni - super. Ale ten filtr Franke to jest już pomyłka... w takiej cenie to możesz kupić zestaw ultrafiltracji, z 3 wkładami. A tu masz jeden mały wkład węglowy i zegarek elektroniczny... a dużo taniej możesz po prostu dać korpus narurowy z wkładem węglowym i efekt będzie identyczny.

  17. #697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał beniaxvii Zobacz post
    Cześć. Jeśli mam odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie "Czy założyłbyć ponownie zmiękczacz wody ?" to odpowiedź brzmi: Absolutnie nie.

    Ale może użytkownicy forum mi pomogą, bo już ręce opadają.
    Oto moja historia:

    Zamontowany zmiękczacz wody EcoWater Komfort 300 około 2 miesiące temu.

    Woda na wejściu ma 19 stopni a na wyjściu próbowałem już wielu kombinacji - całkiem zmiękczona, 5 stopni, 6 stopni i efekt wyjściowy jest dalej dramatyczny. Na armaturze osiada mnóstwo no właśnie nie wiem czego, czy to kamień, czy to sól. Fota w załączniku.

    Firma montująca wezwana do ratowania sytuacji podejrzewała słabe ciśnienie wody jednak po zwiększeniu ciśnienia i zmianie odpływu na praktycznie pozbawionego oporów sytuacja nie zmieniła się w ogóle.

    Firma skontaktowała się z przedstawicielem EcoWater jednak do tej pory brak jest odpowiedzi.

    Moje testy pokazały, że problem ten występuje zarówno przy ciepłej wodzie jak i zimnej, zatem nie jest to kwestią ewentualnych problemów z piecem.

    Co jeszcze można sprawdzić / zrobić ?
    Efekt ze zdjęcia jest fatalny - albo zmiękczacz w ogóle nie działa (ale przecież można to łatwo sprawdzić testerem kropelkowym) albo problem jest zupełnie gdzie indziej (czyli to nie są osady z twardości). Trzeba by zrobić badanie wody i sprawdzić w nim co innego może dawać osady. Ewentualnie zeskrobać jak najwięcej tego osadu i dać do analizy (ale to droższa opcja).

  18. #698
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał radzique Zobacz post
    czołem,

    Panowie czy ktoś ma doświadczenia ze zmiękczaczem Clack IA Compact, albo z tym sklepem:

    O ile głowica jest opisana to ze złożem nie wiadomo. Pasuje cena i dostawa za darmo.
    Zazwyczaj skoro się nie chwalą typem złoża, to nie ma się czym chwalić... a cena sugeruje jednak tani produkt.
    Głowica jest OK - to Clack z nowym sterownikiem.

    Twardość 15-20 DH, podana przez wodociągi
    zużycie do 8-9 m3/miesiąc
    Spora rozbieżność twardości. Przy niższej wystarczy Ci 20-22 litry złoża, a przy wyższej możesz celować w model nawet z 30 litrami.

    Aha, co daje dodatkowy filtr z węglem aktywnym ? Woda będzie zdatna do picia wtedy ?
    Dodatek węgla to najnowszy sposób na podniesienie ceny zmiękczacza
    Dosypujesz kilka litrów i podnosisz cenę o kilkaset PLN... ale od strony technicznej to zmienia niewiele... poza tym musisz częściej wymieniać takie złoże, bo żywotność węgla jest dużo niższa niż żywicy zmiękczającej. Węgla nie zregenerujesz solanką...
    Woda będzie zdatna do picia i bez tego węgla, o ile zmiękczysz ją tylko częściowo i na wejściu nie ma nic innego wykluczającego jej spożycie (zmiękczacz usuwa tylko twardość).

  19. #699
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata39 Zobacz post
    Witam!
    Mamy problem z dużym zużyciem wody. Korzystają 4 osoby dorosłe...20-22m3 to nasze miesięczne zużycie. Szukamy przyczyny i zastanawiamy się czy czasem używany zmiękczacz nie jest powodem. Mamy zainstalowany Cosmowater home22. Korzystamy z niego od 9 lat, od samego początku zamieszkania. Tak duże zużycie było zawsze. Wymieniliśmy licznik, bo przypuszczaliśmy, że może jest uszkodzony....nowy pokazał to samo.
    Próbowaliśmy dojść co ile M3 ustawiona jest regeneracja. Niestety nie udało nam się znaleźć.Doszliśmy jedynie,że nie był ustawiony czas przy braku poboru wody. Ustawiliśmy co 14 dni.
    qbek17 możesz pomóc?
    ps.siostra ma taki sam zmiękczacz, użytkuje ok 8 lat. Od 2 lat użytkują głównie z mężem i mają 10 metrów zużycia wody miesięcznie. Więc też nie mało.Dlatego podejrzenie padło na zmiękczacz������
    Taki zmiękczacz powinien zużywać na regenerację w granicach 130-150 litrów wody. Jeśli robi regenerację nawet co 3 dni to daje 10 regeneracji w miesiącu, czyli maksymalnie 1,5 m3 wody na płukania. To i tak ułamek waszego zużycia. Ale to będzie słuszne przy założeniu, że jest ustawiony prawidłowo i nie jest uszkodzony. A tego nie da się stwierdzić "na odległość". Najprościej będzie go odłączyć na miesiąc na bypasie i porównać rachunki.

  20. #700
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał janczez Zobacz post
    Od kilku tygodni szukam dobrej oferty zmiękczacza dla siebie. Przejrzałem wiele różnych wpisów i muszę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami na temat przewijających się tutaj ofert firm (dostępnych na Allegro i ich własnych sklepach internetowych), tak ku przestrodze. Na pierwszy ogień Technika Wody z Komornik. Duży wybór zmiękczaczy, najlepszy opis przedmiotów jaki widziałem (choć unikają tam wskazania producenta głowic) i super gwarancja. Ich oferta najbardziej do mnie przemawia, a w zasadzie to byłem już zdecydowany. Ale co z tego skoro nie obierają telefonów, nie oddzwaniają, nie odpisują na maile (próbowałem kilka razy). Skoro tak podchodzą, a w zasadzie nie podchodzą, do klienta jeszcze przed zakupem, to jak będzie wyglądał serwis i ewentualna realizacja gwarancji? Po porażce z nimi znalazłem następną ofertę z Wielkopolski, firma Blue Water z Ostrowa. Mają, choć może raczej piszą, że mają dokładnie to, co według najaktywniejszych w tym wątku dobry zmiękczacz mieć powinien, czyli złoże monosferyczne Lewatit, głowica Clack i do tego przyjazna cena. No to zadzwoniłem, nie odebrali, nie oddzwonili, tu mi przyszło do głowy, czy może z przysłowiowej poznańskiej oszczędności mają może telefon na kartę, a na karcie mało środków? )Postanowiłem sprawdzić opinie o samym sklepie, aż mną wstrząsnęło, zainteresowani mogą sobie poczytać. Refleksja podobna co w pierwszym przypadku, tyle że tutaj dodatkowo, o ile opinie są prawdziwe, można zapłacić i nie otrzymać towaru. Proszę wziąć pod uwagę, że są to moje osobiste spostrzeżenia, może tylko mnie przytrafił się taki pech braku kontaktu z tymi firmami, może opinie na temat Blue Water są fałszywe, może .... Reasumując, warto głębiej przyjrzeć się sprzedawcy, a w szczególności realności realizacji proponowanych gwarancji na sprzęt, bo jak zaufać komuś kto nie chce z nami rozmawiać? A ja szukam dalej.
    To co opisałeś to częsta praktyka. Firmy inwestują na początku w zbudowanie sklepu internetowego lub allegro, rozbudowane opisy, ale często bazują na cudzym asortymencie. Czyli nie mają swojego magazynu czy ludzi, którzy by mieli pojęcie o technologii. Po prostu jak składasz u nich zamówienie to oni przesyłają je dalej do kolejnej firmy, która dla nich realizuje zlecenie. A gwarancja jest wirtualna...

Strona 35 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony