dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 84
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 1677
  1. #741

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    1. Przy takiej twardości możesz wybrać większy model (chyba, że chcesz zmiękczyć tylko częściowo?)
    2. To kwestia indywidualna
    3. Musisz dzwonić i pytać - kiedyś mieli dystrybutorów (hurtownie)
    4. Może być elastycznie, byle nie na zbyt cienkich wężykach.
    5. Możesz z niej wyciągnąć 2 sygnały (np. błąd, regeneracja, impulsy, itp), a co z nimi zrobisz w tym systemie to już inna kwestia.
    Dzięki za pomoc.
    Ad.1. Będę zmiękczał do 4dH. Tyle mam teraz i bardzo mi to odpowiada.
    Ad.2. OK. A Twoje zdanie? Może być na priva
    Ad.3. Pisałem - odpisali, żeby kupować u nich... Na Śląsku maja tylko serwisanta.
    Ad.4. OK - przypilnuję tego.
    Ad.5. Dzięki - tyle mi wystarczy. Można gdzieś znaleźć dokumentację (chociaż schemat elektryczny) tej głowicy?
    Pozdrawiam.

  2. #742
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał zwolek Zobacz post
    Dzięki za pomoc.
    Ad.1. Będę zmiękczał do 4dH. Tyle mam teraz i bardzo mi to odpowiada.
    Ad.2. OK. A Twoje zdanie? Może być na priva
    Ad.3. Pisałem - odpisali, żeby kupować u nich... Na Śląsku maja tylko serwisanta.
    Ad.4. OK - przypilnuję tego.
    Ad.5. Dzięki - tyle mi wystarczy. Można gdzieś znaleźć dokumentację (chociaż schemat elektryczny) tej głowicy?
    Pozdrawiam.
    Czyli wystarczy faktycznie te 25 litrów. Dokumentacja jest dostępna w necie (np. tutaj: https://www.alamowaterpoland.com/instrukcje.html) ale nie będzie to tradycyjny schemat elektryczny. Na płytce jest jeden terminal 12V (o ile dasz zasilacz 15V), programowanie jest w sterowniku.

  3. #743

    Domyślnie

    Cześć,

    Prosiłbym o poradę. Kierując się sugestiami z forum zakupiłem zmiękczacz 2 częściowy z głowicą Clack WS1Cl, Złoże to Lewatit S. Twardość wody z wodociągu to 17 stopni, po zmiękczeniu i podregulowaniu na mieszaczu mam 3 stopnie na kranach. Całość instalacji na rurkach PP. Po montażu wszystko szło ok, uruchomiłem regenerację w celu przepłukania złoża. Po dniu użytkowania, woda ze zmiękczacza zaczęła smakować i pachnieć "plastikiem" - taki specyficzny syntetyczny zapach. Po ponownej regeneracji było lepiej, ale dzisiaj po powrocie z pracy woda cały czas ma ten nieprzyjemny zapach/smak. Próbowałem spuścić wodę z układu przez włączenie kranu z zimną wodą na kilkanaście minut - nie zmienia to wiele.

    Czy spotkaliście się z taką sytuacją? niestety nie mogę znaleźć informacji w internecie na ten temat.Czy złoże wymaga dłuższego "przepłukania" czy może jest to jakiś bubel?

  4. #744
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubamilion Zobacz post
    Prosiłbym o poradę. Kierując się sugestiami z forum zakupiłem zmiękczacz 2 częściowy z głowicą Clack WS1Cl, Złoże to Lewatit S. Twardość wody z wodociągu to 17 stopni, po zmiękczeniu i podregulowaniu na mieszaczu mam 3 stopnie na kranach. Całość instalacji na rurkach PP. Po montażu wszystko szło ok, uruchomiłem regenerację w celu przepłukania złoża. Po dniu użytkowania, woda ze zmiękczacza zaczęła smakować i pachnieć "plastikiem" - taki specyficzny syntetyczny zapach. Po ponownej regeneracji było lepiej, ale dzisiaj po powrocie z pracy woda cały czas ma ten nieprzyjemny zapach/smak. Próbowałem spuścić wodę z układu przez włączenie kranu z zimną wodą na kilkanaście minut - nie zmienia to wiele.

    Czy spotkaliście się z taką sytuacją? niestety nie mogę znaleźć informacji w internecie na ten temat.Czy złoże wymaga dłuższego "przepłukania" czy może jest to jakiś bubel?
    Każde złoże wymaga płukania przy uruchomieniu. Zazwyczaj wystarczają 1-2 cykle regeneracji. Lewatit S1567 jest produkowany bez rozpuszczalników i specjalnie do spożywki więc raczej jego płukanie jest bardzo krótkie.
    To co opisujesz zdarza się przy bardzo tanich, chińskich złożach... odpłukują się długo. I nie radzę pić takiej wody z płukania tych złóż. Czy masz pewność jakie złoże jest w Twoim zestawie?

  5. #745

    Domyślnie

    Hej, dzięki za odpowiedź. Kupiłem dokładnie taki zestaw: https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...em-p-1369.html .

    Co do pewności , to takiej nie mam, nie wiem w sumie czy jestem w stanie to sam zweryfikować. Na butli zmiękczacza znajduje się poniższa naklejka , ale nie wiem czy odnosi się ona do całości urządzenia czy tylko do butli. Wody rzecz jasna nie pije, mam całkowicie ominięty zmiękczacz na tą chwile.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-03-12_09h57_45.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	441726Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-03-12_09h57_45.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	441726

  6. #746
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubamilion Zobacz post
    Hej, dzięki za odpowiedź. Kupiłem dokładnie taki zestaw: https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...em-p-1369.html .

    Co do pewności , to takiej nie mam, nie wiem w sumie czy jestem w stanie to sam zweryfikować. Na butli zmiękczacza znajduje się poniższa naklejka , ale nie wiem czy odnosi się ona do całości urządzenia czy tylko do butli. Wody rzecz jasna nie pije, mam całkowicie ominięty zmiękczacz na tą chwile.
    No cóż... nie pierwszy raz ta firma pojawia się w takim kontekście... oczywiście pewności nie ma (bo przecież jak odkręcisz głowicę i zajrzysz do zbiornika to mogą powiedzieć, że tracisz gwarancję). Proponowałbym spróbować reklamować produkt. Jakby się migali od reklamacji to weź próbkę złoża i zrób zdjęcia (najlepiej makro) żeby było widać rozmiar poszczególnych ziaren. Jeśli będą różnej wielkości to masz jasną sprawę, że złoże jest nie to co miało być. Druga sprawa to kolor złoża - powinno być brązowe (jak będzie złote czy żółte) to też sugeruje inny typ.

  7. #747

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Porozmawiam z nimi, i sprawdzę jak wygląda złoże.

  8. #748

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Poszukaj pod hasłem "armatura mieszająca" albo "zawór mieszający"... powinno być coś gotowego.


    Niestety sama głowica ma Clack ma ok 24 cm szerokości. Tzn to głównie szerokość obudowy sterownika i można wziąć węższą wersję (np. CI). Można też dać wąski zbiornik ze złożem... ale zbiorniki na sól nie jest już tak elastyczny... a te kompaktowe kabinety często przychodzą w konkretnych zestawach już gotowe.


    Większość składanych zestawów korzysta z tego samego wzoru obudowy kompaktowej, a więc będzie miała takie same wymiary. Alternatywą jest zestaw dwuelementowy...


    Sprawdzam jeszcze opcję, żeby zamontować zmiękczacz na klatce.

    Jest tam przestrzeń o głębokości 27cm i szerokości 60cm – przy lekkiej gimnastyce udałoby mi się tam upchnąć IQSOFT-ECO-18. Głowica Erie, złoże Lewatit, dość drogi.
    Niestety, nic podobnie wąskiego na Clacku nie znalazłem – jeśli istnieje, to bardzo proszę o namiar, może być pv (iqsoft ma 28cm szerokości).
    Problemem jest tylko spust wody – w ciągu tygodnia ma się pojawić hydraulik i popatrzeć, czy da się jakoś wyciągnąć tam jakąś końcówkę z któregoś z pionów.

    Niezależnie od tego, czy się uda, czy nie, na rury nakręciłbym jeszcze:
    1. Do wody gorącej – obudowę 10” ze spustem (F10NN2PC-V), a do niej filtr 20um (FCPHH20M). Spłukiwanie będzie albo do pionu kanalizacyjnego (jeśli hydraulikowi uda się coś z tym wymyślić), albo do wiaderka. To coś tego typu:
    https://www.sklep-aquafilter.pl/p161...spustowym.html
    2. Do wody zimnej, dwa analogiczne korpusy:
    https://www.filtrywodysklep.pl/fhpr1...bar-p-169.html
    W pierwszym sitko 20um, w drugim „jakiś filtr”, żeby woda mi nie śmierdziała (nie wiem, chlor to jest, czy co)
    Ewentualnie mógłbym tez dać zamiast pierwszego korpusu filtr FF06-1A honeywella w wersji z siatką 50um, o ile da mi to jakieś korzyści (bo cena sporo wyższa). Ale wtedy filtry będą różne, nie wiem, czy nie[pojawi się problem z mocowaniem.
    3. Już pod kranem dałbym jeszcze jedną obudowę – na jakiś filtr, który wyciągnie mi sód z wody, albo w jakiś inny sposób sprawi, że będzie „lepsza” do picia. Ewentualnie zostanie na razie pusta, „na wszelki wypadek” . Odwróconą osmozę chyba odpuszczę, przerost formy nad treścią przy tej ilości filtrów i zmiękczaczu (a może nie?)

    Jeżeli akcja ze zmiękczaczem na klatce się nie uda, to układ filtrów dałbym taki sam, a zamiast zmiękczacza na klatce, pod szafkę zlewozmywakową poszedłby albo IQSOFT-ECO-9, albo Aqua-Soft Basic 8 (albo 10) – przy czym ten drugi jest zauważalnie większy, więc raczej iqsoft.
    Generalnie, wygląda na to, że małe zmiękczacze na markowej głowicy to tylko Erie, nie Clack…

    Miesięczne zużycie wody to ok. 7m3 wody zimnej i 4,5m3 wody gorącej. Twardość prawdopodobnie między 12 a 15,4 dh (przynajmniej na wyjściu z wodociągu, ale to się chyba w rurach nie zmienia). Tendencja zużycia wody może być lekko wzrostowa, ale raczej niewiele, może do 8-9m3 zimnej na miesiąc.
    Nie jestem jeszcze pewien jak ze średnicą połączeń (nie wiem, jakie są w bloku), ale zakładam póki co, że wszystkie filtry sa dostępne w opcjach z różnymi średnicami (Honeywell na pewno). Najpopularniejsze jest chyba 3/4", jeśli mam tyle, to problemu nie ma, jeśli mam mniej, to da się przejściówkę, jesli mam 1", to będę myślał

    Jeśli coś jest jeszcze do skorygowania w tej koncepcji, to proszę o podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Stevan ; 12-03-2020 o 18:44

  9. #749

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    No cóż... nie pierwszy raz ta firma pojawia się w takim kontekście... oczywiście pewności nie ma (bo przecież jak odkręcisz głowicę i zajrzysz do zbiornika to mogą powiedzieć, że tracisz gwarancję). Proponowałbym spróbować reklamować produkt. Jakby się migali od reklamacji to weź próbkę złoża i zrób zdjęcia (najlepiej makro) żeby było widać rozmiar poszczególnych ziaren. Jeśli będą różnej wielkości to masz jasną sprawę, że złoże jest nie to co miało być. Druga sprawa to kolor złoża - powinno być brązowe (jak będzie złote czy żółte) to też sugeruje inny typ.
    Dostałem info żeby przepłukać złoże kilkukrotnie co też zrobiłem ale nie przyniosło to rezultatu, ale dostałem też info że nie ma problemu z rozkręcaniem butli co też zrobiłem. Złoże wygląda ok, tak jak opisałeś- ponizej zdjęcie :
    https://ibb.co/5vNQ15f

    Zastanawiam się, co w takim razie może powodować ten dziwny smak. Hydraulika przed zmiękczaczem jest połączona na pakuły i pastę hydrauliczną , może to być powodem? Bypass był montowany w taki sam sposób, i puszczając wodę tą drogą nie ma żadnego problemu.

  10. #750

    Domyślnie

    qbek17 przestał odpisywać. Oby to nie wirus..

  11. #751
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stevan Zobacz post
    qbek17 przestał odpisywać. Oby to nie wirus..
    Wybacz - po prostu jestem na dużym montażu i nie mam czasu posiedzieć na forum... ale obiecuję, że nadrobię
    PS. To nie wirus

  12. #752
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubamilion Zobacz post
    Dostałem info żeby przepłukać złoże kilkukrotnie co też zrobiłem ale nie przyniosło to rezultatu, ale dostałem też info że nie ma problemu z rozkręcaniem butli co też zrobiłem. Złoże wygląda ok, tak jak opisałeś- ponizej zdjęcie :
    https://ibb.co/5vNQ15f
    Faktycznie wygląda na monosferyczne.

    Zastanawiam się, co w takim razie może powodować ten dziwny smak. Hydraulika przed zmiękczaczem jest połączona na pakuły i pastę hydrauliczną , może to być powodem? Bypass był montowany w taki sam sposób, i puszczając wodę tą drogą nie ma żadnego problemu.
    Pasta i pakuły raczej nie powodują takich efektów. Zmiękczacze też nie... Może użyli jakiegoś smaru czy silikonu... albo to zbiornik daje taki zapach (co też byłoby dziwne)... tak czy siak - chyba pozostaje Ci reklamacja.

  13. #753
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stevan Zobacz post
    Sprawdzam jeszcze opcję, żeby zamontować zmiękczacz na klatce.

    Jest tam przestrzeń o głębokości 27cm i szerokości 60cm – przy lekkiej gimnastyce udałoby mi się tam upchnąć IQSOFT-ECO-18. Głowica Erie, złoże Lewatit, dość drogi.
    Niestety, nic podobnie wąskiego na Clacku nie znalazłem – jeśli istnieje, to bardzo proszę o namiar, może być pv (iqsoft ma 28cm szerokości).
    Problemem jest tylko spust wody – w ciągu tygodnia ma się pojawić hydraulik i popatrzeć, czy da się jakoś wyciągnąć tam jakąś końcówkę z któregoś z pionów.
    Może łatwiej byłoby przeciągnąć wąż z popłuczynami od zmiękczacza do jakiegoś dostępnego odpływu...?

    Ewentualnie mógłbym tez dać zamiast pierwszego korpusu filtr FF06-1A honeywella w wersji z siatką 50um, o ile da mi to jakieś korzyści (bo cena sporo wyższa). Ale wtedy filtry będą różne, nie wiem, czy nie pojawi się problem z mocowaniem.
    Ja bym dał wszystkie te korpusy i wkłady z jednej firmy - będzie łatwiej z montażem i wymianą wkładów.

    Już pod kranem dałbym jeszcze jedną obudowę – na jakiś filtr, który wyciągnie mi sód z wody, albo w jakiś inny sposób sprawi, że będzie „lepsza” do picia. Ewentualnie zostanie na razie pusta, „na wszelki wypadek” . Odwróconą osmozę chyba odpuszczę, przerost formy nad treścią przy tej ilości filtrów i zmiękczaczu (a może nie?)
    Chyba nie ma wkładu usuwającego sód. Takie rzeczy robi się właśnie na membranie.

    Jeżeli akcja ze zmiękczaczem na klatce się nie uda, to układ filtrów dałbym taki sam, a zamiast zmiękczacza na klatce, pod szafkę zlewozmywakową poszedłby albo IQSOFT-ECO-9, albo Aqua-Soft Basic 8 (albo 10) – przy czym ten drugi jest zauważalnie większy, więc raczej iqsoft.
    Czy w takim układzie zmiękczona byłaby tylko woda do jednego miejsca (kuchnia)? Jeśli tak to możesz dać sporo mniejszy model (mniej złoża) niż na całe mieszkanie.

  14. #754

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czy w takim układzie zmiękczona byłaby tylko woda do jednego miejsca (kuchnia)? Jeśli tak to możesz dać sporo mniejszy model (mniej złoża) niż na całe mieszkanie.
    No tak - w tej opcji woda zmiękczona idzie tylko na kuchnię (w tym pralka). Miejsca w tym wariancie będzie też masakrycznie mało, więc znowu byłbym zmuszony do wyboru bardzo drogiej opcji IQSOFT-ECO-9 (w wersji z montażem na klatce byłby ten samo model, ale w rozmiarze "18").

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Może łatwiej byłoby przeciągnąć wąż z popłuczynami od zmiękczacza do jakiegoś dostępnego odpływu...?
    Bardzo chętnie, ale nie wiem, gdzie takowy jest.
    Dodatkowo, jedyna firma która jak dotychczas wyraziła choćby wstępną chęć w zabawę z montażem zmiękczacza na klatce, jest ofiarą pandemii (połowa pracowników się zwolniła albo poszła na L4, stracili obsługę księgową z dnia na dzień a szef opędza prawie sam wszystkie roboty, jest w grupie ryzyka i twierdzi, że za chwilę kopnie w kalendarz ze stresu i obaw o przyszłość). W praktyce, nie mam na razie kim ogarnąć tematu i nie bardzo wiadomo, czy i kiedy w ogóle będzie opcja, żeby się tym zająć... Wszyscy hydraulicy kręcą nosem na drobne roboty, i uciekają jak słyszą o zmiękczaczu na klatce i zabawie w szykanie jakiegoś odpływu i ciągnięcie go tam
    Ostatnio edytowane przez Stevan ; 22-03-2020 o 12:35

  15. #755

    Domyślnie

    Witam,

    poszukuje zmiekczacza wody, ale wyglada na to, ze sprzedawcy rzadko podaja jaka glowica czy zloze znajduje sie w srodku. Mozecie polecic cos sensownego (jesli to mozliwe do konkretny model lub nawet zrodlo bylo by bardzo pomocne, lub kontakt do kogos kto zmiekczacze sklada).

    Z informacji, ktore wiem, ze sa potrzebne:
    twardosc 23.88 °dH
    zapotrzebowanie: brak informacji, 2 doroslych, 2 malych dzieci (wanna wody codziennie - standardowa)
    Na te chwile zmiekczanie calej wody (cel: ochrona agd i duzo mniej kamienia na armaturze), za ok 2 miesiecy powinien wydarzyc sie ogrod z nawodnieniem (jesli przetrwamy pandemie) i osobny zawor do wody ogrodowej (wode z plukanki najprawdopodobniej zleje do jakiegos zbiornika 1m3 i z hydrofora zasile nawodnienie)
    cos jeszcze z istotnych informacji?

    Patrzylem na Aqua soft basic 25/30, aczkolwiek po kontakcie z hurtownia dostalem informacje, o glowicy RX63 w srodku, czy jest sensowna czy szukac dalej Clack'a/Erie? Jesli chodzi o budzet, to oczywiscie mniej -> lepiej, ale nie chce oszczedzic 300zl, zeby pozniej miec problemu. Szacowalem 2.5-3k i po przejrzeniu tematu sensowne elementy to glowica Clack i zloze monosferyczne Lewatit, choc po ostatnich postach naszly mnie watpliwosci, czy kupujac z innego zrodla niz dystrybutor mozna byc pewnym co do tego co jest w srodku

    Z gory dzieki za wszelka pomoc!
    Pozdrawiam
    svr

  16. #756
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał svr Zobacz post
    Z informacji, ktore wiem, ze sa potrzebne:
    twardosc 23.88 °dH
    zapotrzebowanie: brak informacji, 2 doroslych, 2 malych dzieci (wanna wody codziennie - standardowa)
    Na te chwile zmiekczanie calej wody (cel: ochrona agd i duzo mniej kamienia na armaturze), za ok 2 miesiecy powinien wydarzyc sie ogrod z nawodnieniem (jesli przetrwamy pandemie) i osobny zawor do wody ogrodowej (wode z plukanki najprawdopodobniej zleje do jakiegos zbiornika 1m3 i z hydrofora zasile nawodnienie)
    cos jeszcze z istotnych informacji?
    Przyjmując zużycie na poziomie 10 m3 na miesiąc to możesz szukać modelu z 30-40 litrami złoża. Przy 30 litrach to jeszcze w miarę standardowy rozmiar, ale powyżej to już tylko dwuelementowe zestawy.
    Czy masz jakieś ograniczone miejsce czy może być dowolna wielkość?
    "Woda z płukania" zmiękczacza zawiera duże ilości chlorków - to się raczej nie nadaje do podlewania roślin. Masz jakieś inne możliwości poprowadzenia ścieków (kanalizacja/szambo)?

    Patrzylem na Aqua soft basic 25/30, aczkolwiek po kontakcie z hurtownia dostalem informacje, o glowicy RX63 w srodku,
    Basic raczej miał zawsze głowicę Clacka... chyba że coś się zmieniło?

    czy jest sensowna czy szukac dalej Clack'a/Erie?
    Szukać dalej.

    Jesli chodzi o budzet, to oczywiscie mniej -> lepiej, ale nie chce oszczedzic 300zl, zeby pozniej miec problemu. Szacowalem 2.5-3k i po przejrzeniu tematu sensowne elementy to glowica Clack i zloze monosferyczne Lewatit, choc po ostatnich postach naszly mnie watpliwosci, czy kupujac z innego zrodla niz dystrybutor mozna byc pewnym co do tego co jest w srodku
    W tym budżecie powinieneś już znaleźć coś solidnego.

  17. #757

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przyjmując zużycie na poziomie 10 m3 na miesiąc to możesz szukać modelu z 30-40 litrami złoża. Przy 30 litrach to jeszcze w miarę standardowy rozmiar, ale powyżej to już tylko dwuelementowe zestawy.
    Czy masz jakieś ograniczone miejsce czy może być dowolna wielkość?
    "Woda z płukania" zmiękczacza zawiera duże ilości chlorków - to się raczej nie nadaje do podlewania roślin. Masz jakieś inne możliwości poprowadzenia ścieków (kanalizacja/szambo)?


    Basic raczej miał zawsze głowicę Clacka... chyba że coś się zmieniło?


    Szukać dalej.


    W tym budżecie powinieneś już znaleźć coś solidnego.
    Jesli chodzi o miejsce, ciezko powiedziec jaka powierzchnia to "dowolna wielkosc" , bezpiecznie 1x1.5m, ale 2x1.5m tez sie upchnie kolanem. Jutro sprawdze ile poszlo wody przez 2tyg, bede mogl cokolwiek szacowac. Moge podpiac pod szambo, mialem nadzieje, ze ta wode moze da sie wykorzystac powtornie

    Jutro zadzwonie jeszcze raz do hurtowni, zeby to potwierdzic. ta glowice.

    Sa jakies zalety dwuelementowych zestawow poza iloscia zloza? Przy tej twardosci, jak czesto powinienem spodziewac sie plukania przy zlozu 30-40?

    Dzieki za wszystkie wskazowki

    svr

  18. #758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał svr Zobacz post
    Jesli chodzi o miejsce, ciezko powiedziec jaka powierzchnia to "dowolna wielkosc" , bezpiecznie 1x1.5m, ale 2x1.5m tez sie upchnie kolanem.
    Kompakt to powierzchnia ok 0,55 x 0,35 m. Dwuelementowy to dwa elementy, które możesz rozstawić, ale ogólnie mogą potrzebować ok 0,8 x 0,35 m. Oczywiście to orientacyjne wielkości i mogą się różnić w zależności od modelu.

    Jutro sprawdze ile poszlo wody przez 2tyg, bede mogl cokolwiek szacowac. Moge podpiac pod szambo, mialem nadzieje, ze ta wode moze da sie wykorzystac powtornie
    Teoretycznie można rozdzielić wodę od solanki, ale to dodatkowy koszt i automatyka do pomiarów i instalacja - nie warto.

    Sa jakies zalety dwuelementowych zestawow poza iloscia zloza? Przy tej twardosci, jak czesto powinienem spodziewac sie plukania przy zlozu 30-40?
    Są jeszcze inne zalety - np. ruszt w zbiorniku soli. I jeszcze kwestia wyposażenia w zawór solankowy, bypass itd - to nie jest zależne od wyboru kompakt czy dwuelementowy.
    Przy zmiękczeniu do zera i 30 litrach regeneracja wypadałaby co 3,7 m3, a przy 40 litrach złoża - co 5 m3.

  19. #759

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kompakt to powierzchnia ok 0,55 x 0,35 m. Dwuelementowy to dwa elementy, które możesz rozstawić, ale ogólnie mogą potrzebować ok 0,8 x 0,35 m. Oczywiście to orientacyjne wielkości i mogą się różnić w zależności od modelu.


    Teoretycznie można rozdzielić wodę od solanki, ale to dodatkowy koszt i automatyka do pomiarów i instalacja - nie warto.


    Są jeszcze inne zalety - np. ruszt w zbiorniku soli. I jeszcze kwestia wyposażenia w zawór solankowy, bypass itd - to nie jest zależne od wyboru kompakt czy dwuelementowy.
    Przy zmiękczeniu do zera i 30 litrach regeneracja wypadałaby co 3,7 m3, a przy 40 litrach złoża - co 5 m3.
    Urwanie glowy przez weekend nie za bardzo pozwolil poszalec w kwestii chocby ogladania monitora z odleglosci...

    Wyglada na to, ze w 2tyg poszlo 5.5m3 wody.
    Ok, w takim razie woda pojdzie w szambo, dzieki
    Dzwonilem do hurtowni, byl jakis blad, basic ma Clack Pallack CK (mozliwa literowka), Aqua-soft basic 30 bedzie rozsadny czy jednak zuzycie sugeruje pojscie w cos wiekszego?
    Ostatnio edytowane przez svr ; 30-03-2020 o 10:47

  20. #760

    Domyślnie

    Witam;
    Nowo wybudowany dom 200m2. 4 osobowa rodzina. Dwie lazienki (duza 360l wanna w ktorej mlody uwielbia sie chlapac i napelnia ja co kilka dni do pelna), pralnia, kuchnia (zmywarka, pralka itp), wszedzie podlogowka.
    Miejsca na zmeikczacz nie brakuje.
    Instalacja hydrauliczna na zasadzie gwiazdy z ringami CW (praktycznie do wszystkich ujec oddzielne rurki wiec moge mieszac (twarda/miekka) wode dowoli;
    Twardosc wody wg wodociagow - 17DH (test kropelkowy dla weryfikacji w drodze);
    Zuzycie ok 10m3 na miesiac dla samego domu (szacuja max 15m3 w przyszlosci);
    Ujecie wody i kanalizacja miejska;
    Chce zmiekczac praktycznie do zera, gdyz po kilku miesiacach uzytkowania zaczynaja sie zapychac sitka w kranach, juz nie wspominajac o nalocie w kabinie.

    Jaki zmiekczacz polecicie? Przeczytalem kupe for i marketindowego belkotu. Ten watek tez praktycznie od deski do deski.
    Wiem ze glowica clack, zloze monosferyczne, pewnie ok 30l itd. Ale moze jakis konkretny model/firme?
    Mam tez grentona w domu (inteligentny dom) i milo by bylo gdyby wyciagac lub zapodawac jakies parametry z urzadzenia (czlowiek leniwy sie robi i zamiast zejsc do kotlowni wolalbym wymusic np jakas regeneracje recznie). Z kabelkologia sobie poradze (informatyk), ale urzadzenie musi miec cos wystawione na swiat - jakies zlacze, modbus etc.

    Z gory dzieki za porade.
    Ostatnio edytowane przez andzioxl ; 01-04-2020 o 10:35

Strona 38 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony