dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1680

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Cześć

    Jak najbardziej tester kropelkowy będzie miarodajny, wykonaj badanie na zimnej wodzie wg instrukcji (najpierw możesz odkręcić kran na kilka minut).

    Jeśli chodzi o wodę pitną, to jeżeli planujesz montaż zmiękczacza wody, masz dwie możliwości - ultrafiltrację lub odwróconą osmozę.

    Odwrócona osmoza usunie z wody sód, który jest podwyższony po zmiękczeniu (ilość sodu po zmiękczeniu zależy od twardości wody surowej). Osmoza zajmie nieco więcej miejsca, ponieważ zazwyczaj wymaga zewnętrznego zbiornika na magazynowanie wody. Generuje także odrzut to kanalizacji i bardzo dokładnie oczyszcza wodę, zatem warto wyposażyć się także w mineralizator lub osmozę już z mineralizatorem.

    Ultrafiltracja natomiast zajmie mniej miejsca, ponieważ działa przepływowo. Przepuszcza minerały z wody, zatem mineralizator nie jest już konieczny. Generalnie poprawia smak, zapach i barwę wody, zatrzymując przy okazji drobne zanieczyszczenia.

    Tutaj możesz zobaczyć filmy o tym, jak działają poszczególne typy urządzeń: https://www.youtube.com/Ecoperla
    Zmierzyłam twardość wody - 28 stopni w skali niemieckiej. Co teraz? Zmiękczacz wody bez zbędnych bajerów w postaci wifi
    Filtr pod szafką jestem jak najbardziej ZA, ja i syn pijemy dużo filtrowanej wody (cały czas) ;P
    Jak wtedy wygląda sprawa wylewki? Trzeba zakupić nową? trójdrożną?
    Część instalacji w kotłowni mamy z miedzi.
    Ostatnio edytowane przez kurczak81 ; 31-01-2023 o 13:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony