dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 83
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.642 z 1642
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81

Domyślnie

Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Cześć

Jak najbardziej tester kropelkowy będzie miarodajny, wykonaj badanie na zimnej wodzie wg instrukcji (najpierw możesz odkręcić kran na kilka minut).

Jeśli chodzi o wodę pitną, to jeżeli planujesz montaż zmiękczacza wody, masz dwie możliwości - ultrafiltrację lub odwróconą osmozę.

Odwrócona osmoza usunie z wody sód, który jest podwyższony po zmiękczeniu (ilość sodu po zmiękczeniu zależy od twardości wody surowej). Osmoza zajmie nieco więcej miejsca, ponieważ zazwyczaj wymaga zewnętrznego zbiornika na magazynowanie wody. Generuje także odrzut to kanalizacji i bardzo dokładnie oczyszcza wodę, zatem warto wyposażyć się także w mineralizator lub osmozę już z mineralizatorem.

Ultrafiltracja natomiast zajmie mniej miejsca, ponieważ działa przepływowo. Przepuszcza minerały z wody, zatem mineralizator nie jest już konieczny. Generalnie poprawia smak, zapach i barwę wody, zatrzymując przy okazji drobne zanieczyszczenia.

Tutaj możesz zobaczyć filmy o tym, jak działają poszczególne typy urządzeń: https://www.youtube.com/Ecoperla
    Zmierzyłam twardość wody - 28 stopni w skali niemieckiej. Co teraz? Zmiękczacz wody bez zbędnych bajerów w postaci wifi
    Filtr pod szafką jestem jak najbardziej ZA, ja i syn pijemy dużo filtrowanej wody (cały czas) ;P
    Jak wtedy wygląda sprawa wylewki? Trzeba zakupić nową? trójdrożną?
    Część instalacji w kotłowni mamy z miedzi.
    Ostatnio edytowane przez kurczak81 ; 31-01-2023 o 14:20
    Dziennik Budowy S&B

Galeria -->Same zdjęcia z realizacji + opisy

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

Domyślnie

Cytat Napisał kurczak81 Zobacz post
    Zmierzyłam twardość wody - 28 stopni w skali niemieckiej. Co teraz? Zmiękczacz wody bez zbędnych bajerów w postaci wifi
    Filtr pod szafką jestem jak najbardziej ZA, ja i syn pijemy dużo filtrowanej wody (cały czas) ;P
    Jak wtedy wygląda sprawa wylewki? Trzeba zakupić nową? trójdrożną?
    Część instalacji w kotłowni mamy z miedzi.
    Twardość wody jest potężna, więc sugeruję od razu odwróconą osmozę pod zlewem. Zerknij na model np. Ecoperla Rosa. Wylewka jest zazwyczaj w zestawie.

Natomiast jeśli chodzi o zmiękczacz wody, to odpowiedni będzie nawet 35-40 litrowy zmiękczacz wody przy takim zużyciu i twardości wody. Nasza propozycja to Ecoperla Toro 35. Tutaj linki do strony www i recenzji wideo:

https://youtu.be/qTo239BmY8U

https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/

Jeśli chodzi o miedziane instalacje, to wystarczy podmieszać wodę na 6 stopni francuskich za zmiękczaczem (3-4 stopnie niemieckie).
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 31-01-2023 o 15:48
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 83 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia