Cytat Napisał Tilter Zobacz post
Czy głowica sterująca Clack WS1 CL, która występuje w tym urządzeniu wymaga okresowego serwisowania?
Rozmawiając z jednym z dystrybutorów zmiękczaczy do wody z głowicami BNT, usłyszałem, że głowice te nie muszą mieć okresowych przeglądów.
Jak to jest z głowicami CLACK'a? Stracę gwarancję?
Każda głowica wymaga okresowego przeglądu. Możesz go zrobić po roku, a możesz po 10 latach... czy przez ten czas będzie pracować prawidłowo to już zależy od wielu czynników (w tym od jakości wody i twojego losowego szczęścia).
Kwestia gwarancji to już osobna sprawa i decyzja leży po stronie sprzedawcy (gwaranta). Niektórzy widzą w tym zarobek i wymagają płatnych przeglądów aby zachować gwarancję, a inni to odpuszczają. Producent głowicy (Clack) nie wymaga przeglądów aby mieć gwarancję... tylko ona dotyczy wady produktu (głowicy), a nie tego, że cały zmiękczacz będzie działał niezależnie czy puścisz w niego ściek czy czystą wodę...

P.S. Chyba zdecyduję się na ten model z 25 litrami, ponieważ sprawdziłem, że większe zużycie wody miałem w okresie wakacyjnym i część wody szła obejście na ogród.
To będzie odpowiedni rozmiar.