dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 84
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 1680
  1. #1521

    Domyślnie

    Po przedyskutowaniu tematu ze swoją połówką doszliśmy do wniosku że będzie trzeba jednak troszkę podnieśc budżet :/
    Ekoprela Vita 25,slimline cs 30.......czy może toro 20 czy nawet aquaphor a800 na co lepiej sie zdecywać?

    PS. muszę zrobić tak,żeby do wtoru mieć urządzenie u siebie,mam ekipę do jego montażu przy okazji...

  2. #1522

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Zobacz w takim wypadku model Ecoperla Toro 20 Jeśli czytałeś ten wątek, to z pewnością widziałeś także opinie o tym urządzeniu

    W razie pytań służymy pomocą.

    Czy Ecoperla Toro posiada śrubę do regulacji twardości wody ? Nie mogę nigdzie takiej informacji znależć.....Ustawianie twardości za pomocą śruby,jak rozumiem odbywa się w mieszaczu,tak ?

  3. #1523
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszku Zobacz post
    Ekoprela Vita 25,slimline cs 30.......czy może toro 20 czy nawet aquaphor a800 na co lepiej sie zdecywać?
    Z tego co mówią internety to A800 jest filtrem wielofunkcyjnym - a ty szukasz zmiękczacza... Toro to chińska głowica, więc pozostałyby Vita i Slimline. Oba modele mają dobre głowice, ale osobiście sugerowałbym jednak Vitę bo ma głowicę Clack.

  4. #1524
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszku Zobacz post
    Czy Ecoperla Toro posiada śrubę do regulacji twardości wody ? Nie mogę nigdzie takiej informacji znależć.....Ustawianie twardości za pomocą śruby,jak rozumiem odbywa się w mieszaczu,tak ?
    Tak, Toro także posiada w głowicy mieszacz twardości wody. Jeśli chodzi o głowicę w modelu Toro, to temat był wielokrotnie poruszany na tym forum.

    Czy zdecydowałeś się na któryś z wymienionych modeli?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #1525

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmar19 Zobacz post
    W domu, gdzie będę się wprowadzać, wyniki wody są następujące (wybrane):
    Mętność: 0,39 NTU
    Barwa: 5 mgPt /l
    Zapach: z 0 akceptowalny
    Odczyn pH: 6,9
    Twardość ogólna: 427 mg/l
    Azotany: 186 mg/l
    Chlorki: 46 m/l
    Żelazo: <15 ug/l
    Mangan: <24 ug/l
    Brak bakterii.

    Woda ma być używana na razie przez dwie dorosłe osoby, później może więcej. "Typowe" użycie: kąpiel, gotowanie, picie, AGD.
    Czy wystarczający byłby następujący zestaw: na wejściu zmiękczacz wody, a w kuchni dodatkowo do gotowania i picia filtr odwróconej osmozy

    Pojawiły się inne sprawy i temat się trochę przeciągnął... Zużycie szacuję na jakieś 12m3/miesiąc (dwie osoby dorosłe, w przyszłości pewnie kolejne. Ale to już może się też zdążyć przeprowadzka).

    Mam trzy opcje na zmiękczenie tej wody, wszystkie głowica logix
    1. Złoże 20 litrów purolite c100e z by-passem i mixingiem
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-do-wody-cristal-20-760-logix-pakiet-dodatkow-p-213.html
    2. Złoże 30 litrów purolite c100e bez bypassu (ta sama cena)
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-do...ix-p-1060.html
    3. Złoże 30 litrów musiałbym dopytać jakie, od lokalnej firmy, o bypass muszę dopytac również, cena 3000 zł

    Główne pytanie to czy wybór 30 litrowego złoże nie będzie przepłatą? I czy bypass jest użyteczny?

  6. #1526
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmar19 Zobacz post
    Pojawiły się inne sprawy i temat się trochę przeciągnął... Zużycie szacuję na jakieś 12m3/miesiąc (dwie osoby dorosłe, w przyszłości pewnie kolejne. Ale to już może się też zdążyć przeprowadzka).

    Mam trzy opcje na zmiękczenie tej wody, wszystkie głowica logix
    1. Złoże 20 litrów purolite c100e z by-passem i mixingiem
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-do-wody-cristal-20-760-logix-pakiet-dodatkow-p-213.html
    2. Złoże 30 litrów purolite c100e bez bypassu (ta sama cena)
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-do...ix-p-1060.html
    3. Złoże 30 litrów musiałbym dopytać jakie, od lokalnej firmy, o bypass muszę dopytac również, cena 3000 zł

    Główne pytanie to czy wybór 30 litrowego złoże nie będzie przepłatą? I czy bypass jest użyteczny?
    Cześć,

    tak naprawdę każdy zmiękczacz wody będzie dawał radę przy tej twardości, ale przy mniejszej pojemności złoża urządzenie będzie dużo częściej się płukać.
    Zwróć uwagę także na wysoki poziom azotanów, do których konieczna jest oddzielna stacja (jeśli chcesz mieć wodę zdatną do picia w całym domu). Dodatkowo zmiękczanie tak wysokiej twardości wody może powodować podwyższenie sodu i słony posmak wody.

    My zaproponowalibyśmy dwie możliwości:

    - Zmiękczacz wody Ecoperla Toro 20 (tańszy wariant, ale częstsze płukanie) /
    lub alternatywnie: Ecoperla Toro 35 (odpowiednio wydajny do podanych potrzeb)

    + Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower

    + dodatkowo odwrócona osmoza pod zlew do usunięcia sodu z wody i poprawy smaku - np. Ecoperla Rosa

    Recenzje urządzeń znajdziesz tutaj: www.youtube.com/ecoperla/
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 04-07-2022 o 15:32
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #1527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmar19 Zobacz post
    Główne pytanie to czy wybór 30 litrowego złoże nie będzie przepłatą? I czy bypass jest użyteczny?
    W Twoim przypadku im większy zmiękczacz (więcej złoża) tym lepiej... i tak - bypass jest użyteczny.

  8. #1528

    Domyślnie

    Cześć,

    korzystajac z tego wątku zdecydowałem się na zakup zmiękczacza Supreme Logiq 35K. W instalacji domowej mam cisnienie w rurach z wodą niecałe 4 bary(precyzyjniej około 3,7-3,8 ). Czy ktoś z Was miał może problem z przelewającym się odpływem?

    Syfon oczywiście kupiony specjalny do zmiękczacza z przerwa powietrzną (z tego co kojarzę firmy MCalpine) podłączony do odpływu w ścianie rurami 4cm.Syfon z tradycyjną "puszką" (ten od bwt) nie wyrabiał. Jak przerobiłem na kolankowy również miał problem. Najmniej wody przelewa się przy bezpośrednim podłączeniu syfonu do rury kanalizacyjnej. Dzieję się to podczas cyklu backwash kiedy przez zmiękczacz idzie woda z cisnieniem jakie jest w rurach. Jak macie podłaczone zmiękczacze u siebie? coś pominąłem?
    Ostatnio edytowane przez kafalar ; 07-07-2022 o 10:52

  9. #1529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kafalar Zobacz post
    Cześć,

    korzystajac z tego wątku zdecydowałem się na zakup zmiękczacza Supreme Logiq 35K. W instalacji domowej mam cisnienie w rurach z wodą niecałe 4 bary(precyzyjniej około 3,7-3,8 ). Czy ktoś z Was miał może problem z przelewającym się odpływem?

    Syfon oczywiście kupiony specjalny do zmiękczacza z przerwa powietrzną (z tego co kojarzę firmy MCalpine) podłączony do odpływu w ścianie rurami 4cm.Syfon z tradycyjną "puszką" (ten od bwt) nie wyrabiał. Jak przerobiłem na kolankowy również miał problem. Najmniej wody przelewa się przy bezpośrednim podłączeniu syfonu do rury kanalizacyjnej. Dzieję się to podczas cyklu backwash kiedy przez zmiękczacz idzie woda z cisnieniem jakie jest w rurach. Jak macie podłaczone zmiękczacze u siebie? coś pominąłem?
    W głowicy zmiękczacza powinna być kryza ograniczająca wypływ wody w czasie płukania. Zazwyczaj jest ona na tyle "ciasna", że ilość odprowadzanej wody jest spokojnie odbierana przez syfony... sprawdziłbym czy masz tą kryzę i czy jest w prawidłowym rozmiarze...

  10. #1530

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W głowicy zmiękczacza powinna być kryza ograniczająca wypływ wody w czasie płukania. Zazwyczaj jest ona na tyle "ciasna", że ilość odprowadzanej wody jest spokojnie odbierana przez syfony... sprawdziłbym czy masz tą kryzę i czy jest w prawidłowym rozmiarze...
    Dzięki za odpowiedź!


    Chodzi o to miejsce gdzie jest podłączony wąż odpływowy?

    i czy takie ograniczenie nie włypwa negatywnie na pracę zmiękczacza?

  11. #1531
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kafalar Zobacz post
    Chodzi o to miejsce gdzie jest podłączony wąż odpływowy?
    generalnie tam, ale to może być bardziej "w głowicy" niż przy wężu.

    i czy takie ograniczenie nie włypwa negatywnie na pracę zmiękczacza?
    Nie. To ograniczenie musi być dobrane do wielkości zbiornika i typu złoża, jest potrzebne żeby przypływ nie był za duży.

  12. #1532

    Domyślnie

    Cześć,
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza do domu jednorodzinnego.
    Rodzina 2+1,
    Średnie zużycie wody około 9 m3 miesięcznie
    Twardość wody mierzona przeze mnie 25 stopni niemieckich (według dostawcy wody 230 mgCaCO3/l)
    Kolega poleca to czego używa - Viessmann Aquahome Smart 20 "bo zmiękcza i steruje smartfonem"
    Czytając wątek kilka godzin wiem, że sam nie potrafię wybrać nawet 3 propozycji :/ Chciałbym urządzenie dobre, ale nie najdroższe. Bajery typu sterowanie telefonem są zbędne.
    Będę wdzięczny za sugestie bardziej doświadczonych użytkowników forum.

  13. #1533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    Kolega poleca to czego używa - Viessmann Aquahome Smart 20 "bo zmiękcza i steruje smartfonem"
    To mnie zaciekawiło. A co dokładnie zmienia tym smartfonem? Jedyne, co mi przychodzi do głowy to alert, że za mało soli... Ale przecież przez telefon jej nie nasypiesz, więc trudno to nazwać sterowaniem. No i wystarczy raz na kwartał zajrzeć do zmiękczacza żeby wiedzieć czy/kiedy trzeba dosypać.

  14. #1534
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    Cześć,
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza do domu jednorodzinnego.
    Rodzina 2+1,
    Średnie zużycie wody około 9 m3 miesięcznie
    Twardość wody mierzona przeze mnie 25 stopni niemieckich (według dostawcy wody 230 mgCaCO3/l)
    Kolega poleca to czego używa - Viessmann Aquahome Smart 20 "bo zmiękcza i steruje smartfonem"
    Czytając wątek kilka godzin wiem, że sam nie potrafię wybrać nawet 3 propozycji :/ Chciałbym urządzenie dobre, ale nie najdroższe. Bajery typu sterowanie telefonem są zbędne.
    Będę wdzięczny za sugestie bardziej doświadczonych użytkowników forum.
    Cześć

    Twardość zmierzona przez Ciebie zdecydowanie różni się od tej podawanej przez dostawcę, jest 2x wyższa. Jesteś pewien, że podana twardość mierzona była w stopniach niemieckich, a nie francuskich?

    Do tak wysokiej twardości należałoby wybrać dość duży model, nawet z 35-40 l złoża.

    Natomiast w przypadku twardości wg dostawcy, wystarczy model z 20-25 l złoża
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #1535

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To mnie zaciekawiło. A co dokładnie zmienia tym smartfonem? Jedyne, co mi przychodzi do głowy to alert, że za mało soli... Ale przecież przez telefon jej nie nasypiesz, więc trudno to nazwać sterowaniem. No i wystarczy raz na kwartał zajrzeć do zmiękczacza żeby wiedzieć czy/kiedy trzeba dosypać.
    Dopytałem kolegi co miał na myśli z tym sterowaniem. Chodzi o podgląd parametrów typu, zużycie wody, soli, jakieś alerty o ewentualnej nieprawidłowej pracy. Gadżet.

  16. #1536

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Cześć

    Twardość zmierzona przez Ciebie zdecydowanie różni się od tej podawanej przez dostawcę, jest 2x wyższa. Jesteś pewien, że podana twardość mierzona była w stopniach niemieckich, a nie francuskich?

    Do tak wysokiej twardości należałoby wybrać dość duży model, nawet z 35-40 l złoża.

    Natomiast w przypadku twardości wg dostawcy, wystarczy model z 20-25 l złoża
    Test robiłem testem kropelkowym od USTM. Tam jest napisane, że wynik w stopniach niemieckich. Dziś zrobię jeszcze raz dla pewności. Może nawet zaniosę próbkę do labolatorium - tak z ciekawości, bo rozbieżność jest duża.

  17. #1537
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    Test robiłem testem kropelkowym od USTM. Tam jest napisane, że wynik w stopniach niemieckich. Dziś zrobię jeszcze raz dla pewności. Może nawet zaniosę próbkę do labolatorium - tak z ciekawości, bo rozbieżność jest duża.
    Jeśli woda jest z wodociągu, to zwykły kropelkowy tester powinien wystarczyć. One są miarodajne.

    Spróbuj zbadać wodę jeszcze raz. Spuść kilkanaście litrów wody z kranu zanim nalejesz próbkę do probówki (15-20 sekund).
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #1538

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Jeśli woda jest z wodociągu, to zwykły kropelkowy tester powinien wystarczyć. One są miarodajne.

    Spróbuj zbadać wodę jeszcze raz. Spuść kilkanaście litrów wody z kranu zanim nalejesz próbkę do probówki (15-20 sekund).
    Zrobiłem pomiar jeszcze raz. Otrzymałem wynik 19 stopni niemieckich. Poprzednim razem nie spuszczałem wcześniej wody i test robiłem z córką, co zapewne mogło mieć wpływ na większy błąd pomiarowy Dodatkowo w poniedziałek zaniosę wodę do laboratorium. Różnica 6 stopni między moim kranem, a "źródłem" mocno mnie intryguje.
    W przypadku twardości 19 stopni za jakiej wielkości urządzeniem powinienem się rozglądać?

  19. #1539
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    Zrobiłem pomiar jeszcze raz. Otrzymałem wynik 19 stopni niemieckich. Poprzednim razem nie spuszczałem wcześniej wody i test robiłem z córką, co zapewne mogło mieć wpływ na większy błąd pomiarowy Dodatkowo w poniedziałek zaniosę wodę do laboratorium. Różnica 6 stopni między moim kranem, a "źródłem" mocno mnie intryguje.
    Zrób badanie kilka razy i wyciągnij jakąś średnią z wyników testery mają swoją dokładność, do tego dochodzi błąd samego wykonania pomiaru, ale też wyniki podawane przez wodociągi nie zawsze są aktualne w danej chwili (badania na pewno mają już jakiś staż) a sama woda może się delikatnie zmieniać. To wszystko w efekcie może dawać rozbieżność między tym co mierzysz w kranie i tym co "oficjalne".

    W przypadku twardości 19 stopni za jakiej wielkości urządzeniem powinienem się rozglądać?
    25 litrów powinno być w sam raz.

  20. #1540
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    Zrobiłem pomiar jeszcze raz. Otrzymałem wynik 19 stopni niemieckich. Poprzednim razem nie spuszczałem wcześniej wody i test robiłem z córką, co zapewne mogło mieć wpływ na większy błąd pomiarowy Dodatkowo w poniedziałek zaniosę wodę do laboratorium. Różnica 6 stopni między moim kranem, a "źródłem" mocno mnie intryguje.
    W przypadku twardości 19 stopni za jakiej wielkości urządzeniem powinienem się rozglądać?
    Zobacz zatem na zmiękczacz wody Ecoperla Vita 25 - głowica Clack, złoże Lewatit.

    Recenzję urządzenia znajdziesz tutaj: https://youtu.be/nird8hfnfKs
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 77 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony