dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 84
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1680
  1. #881

    Domyślnie

    Witam. Czy możecie pomóc

    Poszukuję zmiękczacza wody do domu ( segment 100m2 ) dla 2/3 osób
    Zużycia póki co nie znam bo dopiero się "wykańczamy". Ale armatura czarna więc od razu na start chcemy założyć.

    Znajomy ma Ecowater 300 i poleca. cenowo koło 3100 z tego co widziałem

    test wody poniżej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ecowater.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	448705

  2. #882
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Przy założeniu zużycia na poziomie 10 m3 miesięcznie to rozmiar tego Ecowatera byłby w sam raz... (czyli 15 litrów złoża). Ale jego cena jest dość wysoka... Myślę, że "mniej markowy" a co najmniej tak samo dobry model można znaleźć taniej.

  3. #883

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez SeekerKuba ; 03-10-2020 o 08:30

  4. #884

    Domyślnie

    Witam,
    Przeczytalam co nieco o zmiekczaczu i juz prawie wiem, czego szukam
    Prosze o rade, czy w dobra strone ide.
    oto parametry:
    - twardosc wg wodociagow prawie 20°dH (352 mg/l CaCO3)
    - zuzycie: 12m3/1miesiac
    - punkty poboru: 9x (2x wc, 2x umywalka, 1x wanna, 2x deszczownica - rzadko uzywane rownoczesnie, 1x zlew, 1x zmywara)
    - kanalizacja miejska
    - kran ogrodowy podlaczony na osobnym liczniku miedzy zaworem glownym a docelowym zmiekczaczem
    - instalacja na pex'ach
    Wymagania:
    - clack i lewatit
    - bypass
    - złoże regenerowane objętościowo
    - mieszanie - nie wiem, do jakiego poziomu powinnam zmiekczac (pewnie wyjdzie to przy uzytkowaniu)
    - regeneracja przeciwpradowa
    - chcialabym miec mozliwosc rowniez niejednakowego poboru wody w skali miesiaca gdyz jeszcze malo tam mieszkam, ale juz chce zmiekczac zeby baterii szlag nie trafil

    Wydaje mi sie, ze zloze 25l wystarczy, ale moze lepiej 30l?
    Oto co znalazlam i co by chyba bylo calkiem ok:
    zloze 30l
    https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726
    aquasoft 25 wersja objetosciowa, przeplyw 1,3m3/h
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-3m-h.html
    aqua-soft 30 wersja objetosciowa, przeplyw 1,5m3/h
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-5m-h.html
    a moze 2-elementowy ale na zlozu Dowex:
    https://akwa-filtry.pl/sklep-filtry/...-clack-pl-duo/

    @ Qbek17 - Ty sie super znasz - prosze o pomoc w doborze
    W przyszlosci mysle tez o RO6, ale to mozna zamontowac w kazdej chwili.

    Jezeli mozesz polecic cos innego, to jak najbardziej jestem na tak i moze byc tez poza forum - bede bardzo wdzieczna za pomoc. Dziekuje

  5. #885
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał raschi Zobacz post
    oto parametry:
    - twardosc wg wodociagow prawie 20°dH (352 mg/l CaCO3)
    - zuzycie: 12m3/1miesiac
    Przy takim zestawie to i 40 litrów byłoby OK. Ale jak chcesz częściowo mieszać to pewnie 30 litrów wystarczy.

  6. #886

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy takim zestawie to i 40 litrów byłoby OK. Ale jak chcesz częściowo mieszać to pewnie 30 litrów wystarczy.
    Dziekuje, Qbek17
    Mialam nadzieje, ze stanie na 30l, bo widzi mi sie ten aqua-soft basic 30:
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-5m-h.html
    Czyli dobrze rozumiem, ze przy takim zuzyciu i twardosci, do 0 raczej nie zejde przy basicu 30? Niestety nie mam pojecia, czy potrzebuje zmiekczyc do 0
    A co sadzisz w takim razie o aqua tech 40 - jest dwuelementowy i oprocz tego, ze mniej ladny niz aqua-soft, to mu tez nic nie brakuje
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...plyw-2m-h.html

  7. #887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał raschi Zobacz post
    Czyli dobrze rozumiem, ze przy takim zuzyciu i twardosci, do 0 raczej nie zejde przy basicu 30? Niestety nie mam pojecia, czy potrzebuje zmiekczyc do 0
    To nie tak działa... zejdziesz do zera, ale regeneracje będą częściej.
    Przykładowo:
    30 litrów złoża: regeneracja co 4,5 m3 (czyli co ok 11 dni)
    40 litrów złoża: regeneracja co 6 m3 (czyli co ok 14 dni)

    To nie jest jakaś wielka różnica i oba modele są jak najbardziej dopuszczalne. Jeśli "podoba Ci się" wersja Basic (czyli kompakt) to nie ma problemu.

  8. #888

    Domyślnie

    Witam,
    to i ja zapytam o dopasowanie zmiękczacza.
    Moje zużycie wody to ~18m3 miesięcznie. Wg wodociągów twardość wody to 13 stopni, wg mojego pomiaru kropelkowego to 15 stopni.
    Mam przestrzeń 1m szerokości i 1m wysokości na urządzenie, mogę ewentualnie podnieść półkę nad żeby weszło wyższe urządzenie, w szerz nic się nie da zrobić. Piszę to ponieważ wiem, że są urządzenia 2 częściowe, ale nie wiem czy powinienem je rozważać.
    Proszę o poradę i jeśli ktoś chce o ewentualna ofertę.

  9. #889
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stravi Zobacz post
    Witam,
    to i ja zapytam o dopasowanie zmiękczacza.
    Moje zużycie wody to ~18m3 miesięcznie. Wg wodociągów twardość wody to 13 stopni, wg mojego pomiaru kropelkowego to 15 stopni.
    Mam przestrzeń 1m szerokości i 1m wysokości na urządzenie, mogę ewentualnie podnieść półkę nad żeby weszło wyższe urządzenie, w szerz nic się nie da zrobić. Piszę to ponieważ wiem, że są urządzenia 2 częściowe, ale nie wiem czy powinienem je rozważać.
    Proszę o poradę i jeśli ktoś chce o ewentualna ofertę.
    Do takiej wysokości najlepiej sprawdzi się kompaktowy, 30-litrowy zmiękczacz wody, np. Ecoperla Slimline CS 30. Będzie odpowiedni do Twoich potrzeb W razie pytań, zapraszamy do kontaktu. A recenzję urządzenia możesz obejrzeć tutaj: https://youtu.be/K-xyJAlWTu8
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #890

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To nie tak działa... zejdziesz do zera, ale regeneracje będą częściej.
    Przykładowo:
    30 litrów złoża: regeneracja co 4,5 m3 (czyli co ok 11 dni)
    40 litrów złoża: regeneracja co 6 m3 (czyli co ok 14 dni)

    To nie jest jakaś wielka różnica i oba modele są jak najbardziej dopuszczalne. Jeśli "podoba Ci się" wersja Basic (czyli kompakt) to nie ma problemu.
    Dziekuje Qbek 17!
    jeszcze jedno pytanko, bo waham sie juz tylko miedzy aqua-soft basic 30 a wodaro clack pallas 30:

    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-5m-h.html
    https://filtry.co/pl/p/wodaRO-CLACK-...osferyczna/726

    Dla mnie roznia sie tylko cena i kolorystyka. Czy widzisz cos, to bardziej technicznie przemawia za basic'iem? A moze jednak oba sa ok?
    Prosze Cie jeszcze tu o pomoc.

    Dziekuje bardzo!

  11. #891

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Mam prośbę o pomoc w doborze zmiękczacza
    - zużycie na poziomie 11 - 12 m3 na miesiąc;-
    - dwoje dorosłych i troje dzieci;
    - trzy łazienki - jedna wanna, dwa prysznice, trzy ubikacje
    - twardość wody wg. wodociągów to od 141 do 164 mgCaCo3/l (sprawdziłem raporty od stycznia do września);
    - instalacja plastikowa;
    - jeden członków rodziny - zalecenia dieta niskosolna (nie wiem, czy to ma znaczenie):

    Znalazłem takie coś : https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...-pl-8435706063
    lub jeszcze takie : https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...oze-7441677263

    Prosiłbym w szczególności Ciebie qbek17 o pomoc, bo czytając Twoje posty widać, że wiesz o czym piszesz...

    Które lepsze? Czy wystarczy?
    Zaznaczam, że nigdy nie miałem zmiękczacza a po roku mieszkania muszę stwierdzić, że pojawia się osad na bateriach, w czajniku itp
    tzn. nie pojawił się po roku, tylko pojawia się cały czas...

  12. #892
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał raschi Zobacz post
    jeszcze jedno pytanko, bo waham sie juz tylko miedzy aqua-soft basic 30 a wodaro clack pallas 30:
    Dla mnie roznia sie tylko cena i kolorystyka. Czy widzisz cos, to bardziej technicznie przemawia za basic'iem? A moze jednak oba sa ok?
    Z tego co widzę w opisach to różnią się typem regeneracji (uplfow/downflow) i mieszaczem (mixingiem).
    Osobiście radziłbym wybrać wersję z regeneracją standardową (downflow) i z mieszaczem, czyli wersję Basic.

  13. #893
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stravi Zobacz post
    Witam,
    to i ja zapytam o dopasowanie zmiękczacza.
    Moje zużycie wody to ~18m3 miesięcznie. Wg wodociągów twardość wody to 13 stopni, wg mojego pomiaru kropelkowego to 15 stopni.
    Mam przestrzeń 1m szerokości i 1m wysokości na urządzenie, mogę ewentualnie podnieść półkę nad żeby weszło wyższe urządzenie, w szerz nic się nie da zrobić. Piszę to ponieważ wiem, że są urządzenia 2 częściowe, ale nie wiem czy powinienem je rozważać.
    Proszę o poradę i jeśli ktoś chce o ewentualna ofertę.
    Z twardości i zużycia wychodzi, że możesz szukać modelu z 40-45 litrami złoża... to sporo i na pewno nie zmieści się w takiej wysokości. Na szerokość spokojnie się zmieści i jeszcze zostanie miejsce Oczywiście mowa o dwuelementowym modelu.
    Jeśli jednak nie chcesz przerabiać półki i zostać przy wysokości max 1 m to dość mocno ograniczasz sobie wybór - większość standardowych modeli ma wysokość ok 110 cm, ale tak jak pisał Ci Klarsan - są też kompakty o te kilka cm niższe.

  14. #894
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daro75 Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Mam prośbę o pomoc w doborze zmiękczacza
    - zużycie na poziomie 11 - 12 m3 na miesiąc;-
    - dwoje dorosłych i troje dzieci;
    - trzy łazienki - jedna wanna, dwa prysznice, trzy ubikacje
    - twardość wody wg. wodociągów to od 141 do 164 mgCaCo3/l (sprawdziłem raporty od stycznia do września);
    - instalacja plastikowa;
    Twardość jest niewielka (teoretycznie wystarczyłoby 15 litrów złoża), ale przy 3 łazienkach i tylu osobach wziąłbym coś nieco większego (np. 20 litrów).

    - jeden członków rodziny - zalecenia dieta niskosolna (nie wiem, czy to ma znaczenie):
    Zmiękczacz wymienia wapń i magnez na sód. Trzeba by to sprawdzić z dietetykiem/lekarzem czy dodatkowe 80 mg sodu na litr wody zrobi różnicę czy nie... oraz ile tego sodu jest już w wodzie surowej. Jeśli to problem to można zainstalować odwróconą osmozę, która usunie sód (razem z innymi pierwiastkami) i mineralizatorem (aby dodać odrobinę tego co potrzebne),

    Znalazłem takie coś...
    lub jeszcze takie...
    Oba modele są dość tanie... na taniej, chińskiej głowicy... oraz za duże na Twoje parametry wody Jeśli budżet jest tu limitujący to OK - można szukać nawet mniejszych modeli, ale miej świadomość co kupujesz. Nie wiem na czym jeszcze (poza głowicą) oszczędzają przy tych konkretnych modelach, ale jeśli mają dobre (drogie) złoże to na czymś innym muszą ciąć koszty.

  15. #895

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Z twardości i zużycia wychodzi, że możesz szukać modelu z 40-45 litrami złoża....
    To faktycznie sporo, miałem już ofertę hydraulika na 20l i niby miało być ok.
    Jeśli dwuelementowy wyjdzie taniej lub po prostu lepiej to ok, ale mogę też zdemontować półkę powyżej, czyli uzyskać jakieś 40-50cm.
    Możesz polecić jakieś konkretne modele? Da radę zmieścić się w budżecie 3000zł? - taki zakładaliśmy z małżonka patrząc na to, że jest całkiem sporo urządzeń, które potrafią kosztować niewiele ponad 1000zł, ale staramy się brać coś co będzie działać długo i wymagać niewiele uwagi.

    @Klarsan dziękuję za wskazówkę. Z tego co widzę, ten model przekracza nasz aktualnie założony budżet, ale oczywiście będziemy go mieli na uwadze.
    Ostatnio edytowane przez Stravi ; 13-10-2020 o 08:22

  16. #896
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stravi Zobacz post
    @Klarsan dziękuję za wskazówkę. Z tego co widzę, ten model przekracza nasz aktualnie założony budżet, ale oczywiście będziemy go mieli na uwadze.
    Jeśli zdecydujecie się na usunięcie półki, możemy zaproponować również bardziej budżetowe rozwiązanie z 35 litrami złoża - Ecoperla Toro 35 (118 cm). Rzeczywiście ten 1m wysokości bardzo ogranicza wybór urządzenia.

    W razie pytań, jesteśmy do dyspozycji.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #897
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stravi Zobacz post
    Jeśli dwuelementowy wyjdzie taniej lub po prostu lepiej to ok, ale mogę też zdemontować półkę powyżej, czyli uzyskać jakieś 40-50cm.
    Możesz polecić jakieś konkretne modele? Da radę zmieścić się w budżecie 3000zł? - taki zakładaliśmy z małżonka patrząc na to, że jest całkiem sporo urządzeń, które potrafią kosztować niewiele ponad 1000zł, ale staramy się brać coś co będzie działać długo i wymagać niewiele uwagi.
    Myślę, że jeśli chcesz celować w 40-45 litrów to raczej nie zmieścisz się w tym budżecie... Myślę, że będzie to koszt bliżej 3500-3700. Możesz zredukować ilość złoża, co zmniejszy nieco cenę, ale 3000 to raczej cena za solidny 30 litrowy model...

  18. #898

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Z tego co widzę w opisach to różnią się typem regeneracji (uplfow/downflow) i mieszaczem (mixingiem).
    Osobiście radziłbym wybrać wersję z regeneracją standardową (downflow) i z mieszaczem, czyli wersję Basic.
    Dziekuje bardzo, Qbek17! Zmiekczacz przyjechal i juz oko cieszy... Niebawem w planach uruchomienie
    Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc!

  19. #899
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Witam

    Nie mam doświadczenia ze zmiękczaczem wody natomiast planuje zakup
    Dom jednorodzinny, obecnie 2 osoby w przyszłości +1/2.
    Punkty poboru to łazienka, toaleta oraz kuchnia, zakładam zużycie max 8m3 obecnie.
    Twardość wody w/g operatora wodociągu 304 mg/l CaCO3 °dH 17.05.

    Co polecacie?

  20. #900
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Witam

    Nie mam doświadczenia ze zmiękczaczem wody natomiast planuje zakup
    Dom jednorodzinny, obecnie 2 osoby w przyszłości +1/2.
    Punkty poboru to łazienka, toaleta oraz kuchnia, zakładam zużycie max 8m3 obecnie.
    Twardość wody w/g operatora wodociągu 304 mg/l CaCO3 °dH 17.05.

    Co polecacie?
    Jeśli zużycie nie wzrośnie znacząco to powinien wystarczyć model z 20 litrami złoża.
    Zwróć uwagę na głowicę i złoże.

Strona 45 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony