dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 84
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1677
  1. #1141
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak ma to mieć kontakt z wodą pitną to nie stosuj miedzi - niezależnie od tego czy woda będzie zmiękczona zupełnie czy tylko częściowo to miedź i tak przechodzi do wody i po nocy (woda stoi) pierwsze litry wody z kranu (której dużo wypijasz) będą zawierały bardzo duże ilości miedzi.
    Ten mineralizator ma być sam czy jako część większego zestawu (UF, RO, itp)? Takie mineralizatory dodają niewiele minerałów (byle tylko woda miała nadal miano "pitnej") i nie osiągniesz w ten sposób wody wysoko zmineralizowanej.
    Chyba się muszę zdoktoryzować i z instalacji wodociągowej, bo mnie zaskoczyłeś dwa razy

    Co mam stosować, jeśli nie miedź? Mosiądz?

    Mineralizator: myślałem, że sprawę załatwi, a tu zonk. Jak osiągnąć wodę wysokozmineralizowaną i o wysokim ph? Proszę tylko o wskazówkę czego szukać, bo nie chcę zaśmiecać wątku.

    Co do zmiękczacza: mozesz wskazać dwa, trzy modele, które są i wysokiej jakości i nie wymagają zbytniego chodzenia przy nich? Kost powiedzmy do 3000 zł. Wielkość nie ma znaczenia (mam miejsce w piwnicy).
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #1142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Co mam stosować, jeśli nie miedź? Mosiądz?
    Mosiądz to stop miedzi
    Ale na poważnie to nie chodzi o to aby zupełnie unikać miedzi, tylko żeby nie dawać jej wszędzie (czyli rury, kształtki, złączki, itd). Jak dasz rury z PEXa czy PP, a złączki czy gwinty mosiężne to się nic nie stanie.

    Mineralizator: myślałem, że sprawę załatwi, a tu zonk. Jak osiągnąć wodę wysokozmineralizowaną i o wysokim ph? Proszę tylko o wskazówkę czego szukać, bo nie chcę zaśmiecać wątku.
    Szczerze to nie wiem co Ci odpowiedzieć. Wodę wysokozmineralizowaną ciężko Ci będzie "wytworzyć"..., a co do pH to zwykle woda w kranie ma już odczyn lekko zasadowy i raczej nie ma sensu go dalej podnosić.

  3. #1143

    Domyślnie

    czesc,

    szukam zmiękczacza ale mam znaczne ograniczenie przestrzenne. musi sie zmieścić w obudowę w ktorej ma około 105 cm wysokosci i najlepiej do 40 cm szerokość/glębokość. zużycie ca. 10m3 na miesiac, woda twardość ca 350 mg/l ale chcę zmiękczać do tych ca 5 stopni niemieckich żeby się to nie gryzło z ogrzewaniem podłogowym (miedziane rurki).

    z tego co znalazłem to chya najmniejsze w okolicy 20-25l złoża są takie z firmy global water, ale nie bardzo wiadomo co tam za złoże ani co za głowica (szczególnie ten Smart water jest rozmiarowo ok, ale tam własciwe żadnych info nie ma a i sam wyświetlacz (głowica?) wygląda na starszą niż w pure soft
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...20-p-1957.html
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...ft-p-2237.html


    czy te zmiękczacze są w ogole sensowne czy lepiej sobie darować?
    alternatywą (rozmiarowo) jest jeszcz eirie iq18 ale to koszt robi się razy 2 (a z przeglądami razy 3) wiec wolę ewentualnie za 5 lat wymienić całe urządzenie...
    pozdrawiam

  4. #1144
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał dasauto Zobacz post
    czesc,

    szukam zmiękczacza ale mam znaczne ograniczenie przestrzenne. musi sie zmieścić w obudowę w ktorej ma około 105 cm wysokosci i najlepiej do 40 cm szerokość/glębokość. zużycie ca. 10m3 na miesiac, woda twardość ca 350 mg/l ale chcę zmiękczać do tych ca 5 stopni niemieckich żeby się to nie gryzło z ogrzewaniem podłogowym (miedziane rurki).

    z tego co znalazłem to chya najmniejsze w okolicy 20-25l złoża są takie z firmy global water, ale nie bardzo wiadomo co tam za złoże ani co za głowica (szczególnie ten Smart water jest rozmiarowo ok, ale tam własciwe żadnych info nie ma a i sam wyświetlacz (głowica?) wygląda na starszą niż w pure soft
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...20-p-1957.html
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...ft-p-2237.html


    czy te zmiękczacze są w ogole sensowne czy lepiej sobie darować?
    alternatywą (rozmiarowo) jest jeszcz eirie iq18 ale to koszt robi się razy 2 (a z przeglądami razy 3) wiec wolę ewentualnie za 5 lat wymienić całe urządzenie...
    pozdrawiam
    Dzień dobry.

    Rzeczywiście seria Erie IqSoft jest bardzo kompaktowa i pod kątem jakości to wysoka półka. Zmiękczacze z tej serii są bezawaryjne, a gwarancja jest atrakcyjna i nie wymaga przeglądów serwisowych. Warto się zastanowić Zapraszamy do kontaktu w razie decyzji.

    My ze swojej strony możemy jeszcze zaproponować serię Ecoperla Slimline CS. Zachęcamy do zapoznania się z wymiarami urządzeń:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/slimline-cs/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #1145

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Stoję przed wyborem zmiękczacza wody dla rodziny czteroosobowej, przy normalnym zużyciu, woda twarda ponad 20dh.
    Potrzebuje coś budżetowego, najlepiej ok.2500zł, znajomy ma Viessmann AQUAHOME 20 smart i sobie chwali. Czy to będzie dobry wybór , czy tej cenie będzie ciężko coś lepszego znaleźć ? Miejsca sporo, chodzi w głównej mierze o niezawodność i prostą , tanią eksplantacje.

  6. #1146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    Dzień dobry
    Stoję przed wyborem zmiękczacza wody dla rodziny czteroosobowej, przy normalnym zużyciu, woda twarda ponad 20dh.
    Potrzebuje coś budżetowego, najlepiej ok.2500zł, znajomy ma Viessmann AQUAHOME 20 smart i sobie chwali. Czy to będzie dobry wybór , czy tej cenie będzie ciężko coś lepszego znaleźć ? Miejsca sporo, chodzi w głównej mierze o niezawodność i prostą , tanią eksplantacje.
    Jeśli chcesz zmiękczyć do zera to raczej będzie zbyt mały model.
    Viessmann jest dobry, ale sporo się płaci za logo...

  7. #1147

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli chcesz zmiękczyć do zera to raczej będzie zbyt mały model.
    Viessmann jest dobry, ale sporo się płaci za logo...
    Cenowo podobnie ok 2500 coś znajdę sensownego? Tutaj w temacie jest sporo modeli tylko 3000zł i więcej z zbiornikiem powyżej 20l..

  8. #1148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał esp Zobacz post
    Cenowo podobnie ok 2500 coś znajdę sensownego? Tutaj w temacie jest sporo modeli tylko 3000zł i więcej z zbiornikiem powyżej 20l..
    Znajdziesz... ale zwróć uwagę na głowicę i złoże bo to najważniejsze elementy urządzenia. Im lepszą dasz głowicę tym droższe całe urządzenie bo jej koszt to ok 40% ceny. Wielkość złoża ma drugorzędne znaczenie w kosztach.
    Sprawdź też co zawiera zestaw bo często podawana jest cena samego urządzenia, a sporo trzeba dopłacić za opcje i akcesoria wymagane do działania.

  9. #1149

    Domyślnie

    Witam, jestem tutaj nowy troszkę temat prześledziłem, i poszukuje zmiękczacza do nowego domku, jest to szeregówka 67 metrów dwie małe łazienki oraz 2 osoby.

    Potrzebuje czegoś małego ponieważ ogranicza mnie miejsce bo wyjście główne wody jest we wnęce o wymiarach
    75 cm szerokości i głębokości 45 oraz wysokość Max 75cm

    Jeśli chodzi o zużycie wody to ma 8-9 m3
    A twardość jeszcze nie wiem.

    Myślałem o modelach
    Ecowater evolution 200 lub 300
    Suprime soft 20
    Lub viessman aquastilla

  10. #1150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczolinka Zobacz post
    Witam, jestem tutaj nowy troszkę temat prześledziłem, i poszukuje zmiękczacza do nowego domku, jest to szeregówka 67 metrów dwie małe łazienki oraz 2 osoby.

    Potrzebuje czegoś małego ponieważ ogranicza mnie miejsce bo wyjście główne wody jest we wnęce o wymiarach
    75 cm szerokości i głębokości 45 oraz wysokość Max 75cm

    Jeśli chodzi o zużycie wody to ma 8-9 m3
    A twardość jeszcze nie wiem.

    Myślałem o modelach
    Ecowater evolution 200 lub 300
    Suprime soft 20
    Lub viessman aquastilla
    Dopóki nie znasz twardości to ciężko powiedzieć jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni, ale skoro głównym kryterium są gabaryty to raczej wybór będzie ograniczony. Brałbym taki który się zmieści i ma najwięcej złoża. Z tych propozycji wszystkie są raczej markowe więc powinny działać prawidłowo.

  11. #1151

    Domyślnie

    Ale z tych 3 który byłby najlepszy ? Bo wiem że te z ecowater są dość drogie względem tych dwóch, i myślę czy wart jest tej ceny a jeśli chodzi o twardość to z tego co się dowiedziałem od sąsiada to u niego jest 220-240 mgCaCO3/dm3

  12. #1152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczolinka Zobacz post
    Ale z tych 3 który byłby najlepszy ? Bo wiem że te z ecowater są dość drogie względem tych dwóch, i myślę czy wart jest tej ceny a jeśli chodzi o twardość to z tego co się dowiedziałem od sąsiada to u niego jest 220-240 mgCaCO3/dm3
    Zakładając taką twardość to spokojnie wystarczy Ci zmiękczacz z 20 litrami złoża, ale nawet mniejszy (16-18 litrów) też da radę.
    Jeśli wszystkie z tych podanych Ci się mieszczą to tylko kwestia ceny... myślę, że wszystkie będą podobnie skuteczne (chyba, że lubisz bajery i chcesz za nie dopłacić).

  13. #1153
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczolinka Zobacz post
    Witam, jestem tutaj nowy troszkę temat prześledziłem, i poszukuje zmiękczacza do nowego domku, jest to szeregówka 67 metrów dwie małe łazienki oraz 2 osoby.

    Potrzebuje czegoś małego ponieważ ogranicza mnie miejsce bo wyjście główne wody jest we wnęce o wymiarach
    75 cm szerokości i głębokości 45 oraz wysokość Max 75cm

    Jeśli chodzi o zużycie wody to ma 8-9 m3
    A twardość jeszcze nie wiem.

    Myślałem o modelach
    Ecowater evolution 200 lub 300
    Suprime soft 20
    Lub viessman aquastilla
    Dzień dobry,

    my ze swojej strony możemy jeszcze zaproponować 17-litrowy model Ecoperla Slimline CS 17 (wymiary 68 x 35,2 x 44,2 cm )

    Więcej informacji na naszej stronie oraz kanale Youtube:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/slimline-cs/

    https://youtu.be/K-xyJAlWTu8
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #1154

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Chciałbym Podpytać czy jest sens myśleć o zmiękczaczu wody majac do dyspozycji tylko przestrzeń szafki kuchennej narożnej o wymiarach około: szerokość 110, głębokość 55 i wysokość 70cm? Woda twardości 18⁰dh zamieszkałe 2 osoby, docelowo 4. Ogólnie najbardziej zależy mi aby armatura łazienkowa, zlew i kran nie zachodziły kamieniem na taka skale jak teraz.
    Szukałem, ale jedyne co sie mieści ma złoże okolo 11 litrów, moze jest jakiś mały zestaw dwuczęściowy?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  15. #1155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stoofka Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Chciałbym Podpytać czy jest sens myśleć o zmiękczaczu wody majac do dyspozycji tylko przestrzeń szafki kuchennej narożnej o wymiarach około: szerokość 110, głębokość 55 i wysokość 70cm? Woda twardości 18⁰dh zamieszkałe 2 osoby, docelowo 4. Ogólnie najbardziej zależy mi aby armatura łazienkowa, zlew i kran nie zachodziły kamieniem na taka skale jak teraz.
    Szukałem, ale jedyne co sie mieści ma złoże okolo 11 litrów, moze jest jakiś mały zestaw dwuczęściowy?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Można złożyć zestaw dwuczęściowy ale nie uzyskasz dużo większej pojemności... możesz postawić dwa zbiorniki ze złożem równolegle ale to praktycznie 2 razy podnosi cenę... Ja bym postawił taki jaki się zmieści i korzystał. Przy większym przepływie po prostu nie uda się zmiękczyć wody całkowicie, ale zawsze jakaś część twardości będzie usunięta.

  16. #1156
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stoofka Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Chciałbym Podpytać czy jest sens myśleć o zmiękczaczu wody majac do dyspozycji tylko przestrzeń szafki kuchennej narożnej o wymiarach około: szerokość 110, głębokość 55 i wysokość 70cm? Woda twardości 18⁰dh zamieszkałe 2 osoby, docelowo 4. Ogólnie najbardziej zależy mi aby armatura łazienkowa, zlew i kran nie zachodziły kamieniem na taka skale jak teraz.
    Szukałem, ale jedyne co sie mieści ma złoże okolo 11 litrów, moze jest jakiś mały zestaw dwuczęściowy?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Dzień dobry.

    Do podanych wymiarów możemy zaproponować nawet dwa modele z serii Ecoperla Slimline CS (14-litrowy bądź 17-litrowy), z tym że wysokość większego modelu będzie prawie na styk z wysokością szafki. Jednak klapa od zbiornika solanki łatwo się otwiera, a z przodu zmiękczacza jest spadek do 6 cm, zatem przód zmiękczacza jest dużo niżej. Nie powinno być problemu z późniejszą eksploatacją.

    Wymiary wyglądają następująco:

    CS 14: 54,6 x 35,2 x 44,2 cm
    CS 17: 68,0 x 35,2 x 44,2 cm
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #1157
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pacman71

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-054
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Chciałbym się poradzić co do wyboru zmiękczacza. Dom bliźniak, jeszcze nie zamieszkany. Instalacja do zmiękczacza już poprowadzona, zamontowany filtr wstępny. 2 dorosłych i jedno dziecko z możliwością powiększenia rodziny o 1 dziecko. Zużycie jeszcze nie znane. Będa 2 łazienki w tym jeden prysznic i wszystkie potrzebne sprzęty ( pralka, zmywarka) Twardość wody 318mg mgCaCO3/dm3 wg ostatniego badania w gminie.
    Rozważam aqua-soft basic 20 lub 25, oraz water technik 26 lub 32.
    Chciałbym wydać około 2,5k.
    Z góry dzięki za pomoc w doborze urządzenia.

  18. #1158
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pacman71

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-054
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pacman71 Zobacz post
    Witam serdecznie. Chciałbym się poradzić co do wyboru zmiękczacza. Dom bliźniak, jeszcze nie zamieszkany. Instalacja do zmiękczacza już poprowadzona, zamontowany filtr wstępny. 2 dorosłych i jedno dziecko z możliwością powiększenia rodziny o 1 dziecko. Zużycie jeszcze nie znane. Będa 2 łazienki w tym jeden prysznic i wszystkie potrzebne sprzęty ( pralka, zmywarka) Twardość wody 318mg mgCaCO3/dm3 wg ostatniego badania w gminie.
    Rozważam aqua-soft basic 20 lub 25, oraz water technik 26 lub 32.
    Chciałbym wydać około 2,5k.
    Z góry dzięki za pomoc w doborze urządzenia.
    Dodam jeszcze, że hydraulik proponuje Klarwod 25, ale zastanawiam się czy nie lepiej zainwestować w coś lepszego.

  19. #1159
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pacman71 Zobacz post
    Witam serdecznie. Chciałbym się poradzić co do wyboru zmiękczacza. Dom bliźniak, jeszcze nie zamieszkany. Instalacja do zmiękczacza już poprowadzona, zamontowany filtr wstępny. 2 dorosłych i jedno dziecko z możliwością powiększenia rodziny o 1 dziecko. Zużycie jeszcze nie znane. Będa 2 łazienki w tym jeden prysznic i wszystkie potrzebne sprzęty ( pralka, zmywarka) Twardość wody 318mg mgCaCO3/dm3 wg ostatniego badania w gminie.
    Rozważam aqua-soft basic 20 lub 25, oraz water technik 26 lub 32.
    Chciałbym wydać około 2,5k.
    Z góry dzięki za pomoc w doborze urządzenia.
    Sugerowałbym wybrać model z 25 lub 30 litrami złoża.
    Z tych wybranych chyba tylko Basic ma głowicę Clacka więc ja bym wybrał ten.

  20. #1160
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pacman71

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-054
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sugerowałbym wybrać model z 25 lub 30 litrami złoża.
    Z tych wybranych chyba tylko Basic ma głowicę Clacka więc ja bym wybrał ten.
    Dzięki, a co myślisz o Klarwod 25 który zaproponował mi hydraulik? Warto jednak dopłacić do Basica?

Strona 58 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony