dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 84
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 1679
  1. #1501
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemxx

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-173
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam.
    Woda z wodociągu,zużycie miesięczne 15-20m3, CaCo3 240,stopni niemieckich 13.
    Mam dwie oferty na zakup zmiekczacza
    Proszę kolegów ekspertów o podpowiedź ,który będzie lepszy?
    -Zmiękczacz wody Clack Pallas WS1CK - 30L Lewatit S-cena 3600zł
    -Ecowater Comfort 400 cena 3800zł.
    Czy może inny zestaw w podobnej cenie?
    Jakie zmiekczacze w praktyce lepiej sie sprawdzaja ,kompakty czy dwuelementowe?
    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #1502
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał netkaa006 Zobacz post
    Dziękuję, tego jeszcze nie widziałam, nie będzie za mały? Naczytałam się tyle, że powinna być głowica Clark a tutaj widzę jakąś inną
    Ja bym sugerował 25 litrów złoża - przy założeniu zmiękczania do zera i zużycia na poziomie 12 m3 miesięcznie.
    Co do głowicy to Clack byłby lepszy niż to co jest w Toro... ale też droższy.

  3. #1503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemxx Zobacz post
    Woda z wodociągu,zużycie miesięczne 15-20m3, CaCo3 240,stopni niemieckich 13.
    Mam dwie oferty na zakup zmiekczacza
    Proszę kolegów ekspertów o podpowiedź ,który będzie lepszy?
    -Zmiękczacz wody Clack Pallas WS1CK - 30L Lewatit S-cena 3600zł
    -Ecowater Comfort 400 cena 3800zł.
    Do tak wysokiego zużycia wody (przy zmiękczaniu do zera) możesz już patrzeć na modele z 40 litrami złoża... Przy mniejszym zużyciu model 30 litrowy będzie w sam raz. I teraz w takim towarzystwie pojawia się propozycja zmiękczacza z 17 litrami złoża - sam sobie możesz dopowiedzieć wnioski

    Jakie zmiekczacze w praktyce lepiej sie sprawdzaja ,kompakty czy dwuelementowe?
    Dwuelementowy będzie wygodniejszy - łatwiejszy dostęp do poszczególnych elementów. Ale to tylko moja opinia

  4. #1504
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał netkaa006 Zobacz post
    Dziękuję, tego jeszcze nie widziałam, nie będzie za mały? Naczytałam się tyle, że powinna być głowica Clark a tutaj widzę jakąś inną
    Tak jak napisał kolega, zmiękczacz wody z głowicą Clacka wiąże się także z wyższym kosztem urządzenia.

    Proszę zatem zapoznać się z Ecoperla Vita 25 - posiada głowicę Clacka i 5 litrów złoża więcej. Mimo wszystko przy podanych potrzebach 20 litrów w Toro także byłoby w porządku dla takiej twardości.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/vita/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #1505
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemxx

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-173
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki qbek za odpowiedź.Zmiekczacz z 17 litrami miał być lepszą opcją w porównaniu do 30l clacka

  6. #1506
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemxx

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-173
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki qbek za odpowiedź.Zmiekczacz z 17 litrami miał być lepszą opcją w porównaniu do 30l clacka

  7. #1507

    Domyślnie

    Co by Pan mi zaproponował? Nie jestem przekonana do Firmy Ekoperla

  8. #1508
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał netkaa006 Zobacz post
    Co by Pan mi zaproponował? Nie jestem przekonana do Firmy Ekoperla
    To co pisałem - 25 litrów złoża (najlepiej marki Lewatit), głowicę Clack (objętościową, z mixingiem i bypassem). Jeśli nie musi być to urządzenie kompaktowe to radziłbym wersję dwuelementową - z osobnym zbiornikiem na sól.

  9. #1509

    Domyślnie

    Tak jak qbek17 pisze, kontaktowałem się z Panem Jakubem i sprawdzona firma, zmiękczacz chodzi już rok czasu wszystko gra. Clack + Lewatit, Pm do qbek17 najlepiej to powie więcej o urządzeniu. Pozdrawiam

  10. #1510

    Domyślnie

    Witajcie ! Czytam,czytam i mam już bałagan w głowie.... Szukam zmiękczacza. Mamy dwie łazienki i dwie kuchnie( ale nie wiem czy ma to znaczenie) Miesięczne zużycie wody to średnio 8m3. Czasami jest 9 ale jak skończę remont powinno być do 8m3. Twardośc wody w stopniach niemieckich to 18.5 (327 mg/l ). Szukam Zmiękczacza firmowego do 3 tyś max. Na nic więcej mnie obecnie nie stać :/ a żal mi nowej kuchni i łazienki która mozna powiedzieć niszczeje od kamienia
    Chciałbym żeby głowica była programowalna,tzn żebym mógł ustawić sobię twardość wejsciową i wyjściową(docelowo 4-8 dh-podobno tak jest najlepiej ).Zeby pokazywał czas do płukania,ile soli pozostało litry itd.... rozmiar zmiękczacza raczej nie jest problemem,miejsca jest dość w kotłowni.Nie wiem co mógłbym jeszcze chcieć od zmiękczacza....Mam szambo ,więc byłoby miło gdyby mało wody na płukanie zużywał.. Dziękuję z góry za sugestię. ps. Jestem z okolic Oświęcimia,gdyby ktoś miał namiary na jakiś sklep w okolicy,lub pewny internetowy. pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tomaszku ; 22-06-2022 o 07:57

  11. #1511
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszku Zobacz post
    Witajcie ! Czytam,czytam i mam już bałagan w głowie.... Szukam zmiękczacza. Mamy dwie łazienki i dwie kuchnie( ale nie wiem czy ma to znaczenie) Miesięczne zużycie wody to średnio 8m3. Czasami jest 9 ale jak skończę remont powinno być do 8m3. Twardośc wody w stopniach niemieckich to 18.5 (327 mg/l ). Szukam Zmiękczacza firmowego do 3 tyś max. Na nic więcej mnie obecnie nie stać :/ a żal mi nowej kuchni i łazienki która mozna powiedzieć niszczeje od kamienia
    Chciałbym żeby głowica była programowalna,tzn żebym mógł ustawić sobię twardość wejsciową i wyjściową(docelowo 4-8 dh-podobno tak jest najlepiej ).Zeby pokazywał czas do płukania,ile soli pozostało litry itd.... rozmiar zmiękczacza raczej nie jest problemem,miejsca jest dość w kotłowni.Nie wiem co mógłbym jeszcze chcieć od zmiękczacza....Mam szambo ,więc byłoby miło gdyby mało wody na płukanie zużywał.. Dziękuję z góry za sugestię. ps. Jestem z okolic Oświęcimia,gdyby ktoś miał namiary na jakiś sklep w okolicy,lub pewny internetowy. pozdrawiam
    Cześć,

    Do podanych potrzeb możemy zaproponować model Ecoperla Vita 25. Jest on wyposażony w złoże Lewatit i głowicę Clacka, jednak niestety nie mieści się w podanym budżecie.

    Tutaj recenzja wideo: https://youtu.be/nird8hfnfKs

    Tak czy inaczej 25-litrowy zmiękczacz wody będzie dla Ciebie odpowiedni. Przy podanym zużyciu i twardości powinien się regenerować co około 2 tygodnie, więc nie będzie zużywał dużo wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #1512
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszku Zobacz post
    Witajcie ! Czytam,czytam i mam już bałagan w głowie.... Szukam zmiękczacza. Mamy dwie łazienki i dwie kuchnie( ale nie wiem czy ma to znaczenie) Miesięczne zużycie wody to średnio 8m3. Czasami jest 9 ale jak skończę remont powinno być do 8m3. Twardośc wody w stopniach niemieckich to 18.5 (327 mg/l ). Szukam Zmiękczacza firmowego do 3 tyś max. Na nic więcej mnie obecnie nie stać :/ a żal mi nowej kuchni i łazienki która mozna powiedzieć niszczeje od kamienia
    Chciałbym żeby głowica była programowalna,tzn żebym mógł ustawić sobię twardość wejsciową i wyjściową(docelowo 4-8 dh-podobno tak jest najlepiej ).Zeby pokazywał czas do płukania,ile soli pozostało litry itd.... rozmiar zmiękczacza raczej nie jest problemem,miejsca jest dość w kotłowni.Nie wiem co mógłbym jeszcze chcieć od zmiękczacza....Mam szambo ,więc byłoby miło gdyby mało wody na płukanie zużywał.. Dziękuję z góry za sugestię. ps. Jestem z okolic Oświęcimia,gdyby ktoś miał namiary na jakiś sklep w okolicy,lub pewny internetowy. pozdrawiam
    Sporą różnicę zrobi to czy będziesz zmiękczał do zera czy do 4 dH czy może do 8 dH... w pierwszej opcji odpowiedni będzie model z 20-25 litrami złoża, ale w ostatniej wystarczy Ci już tylko 12 litrów.
    Pozostałe wymagane przez Ciebie funkcje są w większości solidnych sterowników - niestety solidny sterownik kosztuje dużą część Twojego budżetu i cały zmiękczacz może już go przekroczyć. Myślę, że jeśli dołożysz 300-500 PLN to będziesz już w stanie znaleźć dobry sprzęt, który spełni większość wymogów.

  13. #1513

    Domyślnie

    Jakiś tysiąc więcej niż mój zakładany budżet Niestety nie mogę sobię pozwolić na ten model :/( mowa o ecoperli )
    ale jakieś 500 myślę że wyskrobię . Docelowo myśle nad twardością 4-8 dh ,jak napisałem w poscie. Ale czas zweryfikuję czy nie będzie trzeba zejść bliżej zera. choć z tego co już wyczytałem, wtedy mogą inne składniki wody sie wytrącać i efekt będzie podobny...
    Ostatnio edytowane przez Tomaszku ; 22-06-2022 o 08:49

  14. #1514
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszku Zobacz post
    Docelowo myśle nad twardością 4-8 dh ,jak napisałem w poscie. Ale czas zweryfikuję czy nie będzie trzeba zejść bliżej zera. choć z tego co już wyczytałem, wtedy mogą inne składniki wody sie wytrącać i efekt będzie podobny...
    Nie będzie to podobny efekt. Twardość (czyli wapń i magnez) tworzy osady trudne do usunięcia, twarde... jak ją usuniesz to w jej miejsce wprowadzasz sód, który nawet jeśli da jakiś osad, to będzie łatwy do usunięcia. Poza tym ilościowo jest go mniej. Pozostałe parametry wody się nie zmieniają po zmiękczeniu więc raczej nic innego nie zacznie się wytrącać.

  15. #1515

    Domyślnie

    Qbek17,dziękuję za info. Czytałem ten wątek od samego początku,ale przy roku 2019 wymiękłem i przeszedłem na sam koniec
    Ale wracajać do tematu,gdzieś wcześniej własnie ktoś wspominał że pomimo wody zmiękczonej do blisko zera,coś się z niej trudnego do usunięcia wytrącało. I tym się zasugerowałem. A jeśli chodzi o sam zmiękczacz chciałbym mieć delikatny zapas,nie wiem jak długo będziemy w trójkę...

  16. #1516
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszku Zobacz post
    A jeśli chodzi o sam zmiękczacz chciałbym mieć delikatny zapas,nie wiem jak długo będziemy w trójkę...
    Spoko - sugerowałbym w takim razie model z 20 litrami złoża...

  17. #1517

    Domyślnie

    Możesz jakiś konkretny model podać ,i skąd mogę go wziąć ? Jeżeli w 3 tyś się nie zmieszczę,do 3500 max,ale już nic wyżej nie będe miał
    Głowicą bnt nie ma co sobię głowy zaprzątać,tak ?

  18. #1518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszku Zobacz post
    Głowicą bnt nie ma co sobię głowy zaprzątać,tak ?
    Pisałeś, że interesuje Cię sprzęt firmowy i solidny... a BNT jest raczej budżetową marką, chociaż za chwilę ktoś pewnie napisze, że ma z nią dobre doświadczenia.

  19. #1519

    Domyślnie

    Napisałem ze interesuje mnie racEj coś markowego,a o bnt było pytanie retoryczne

    Podpytywalem o bnt,bo do 3 tysi cos juz bym miał...

  20. #1520
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszku Zobacz post
    Napisałem ze interesuje mnie racEj coś markowego,a o bnt było pytanie retoryczne

    Podpytywalem o bnt,bo do 3 tysi cos juz bym miał...
    Zobacz w takim wypadku model Ecoperla Toro 20 Jeśli czytałeś ten wątek, to z pewnością widziałeś także opinie o tym urządzeniu

    W razie pytań służymy pomocą.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 76 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony