dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 81 z 84
Pokaż wyniki od 1.601 do 1.620 z 1677
  1. #1601

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Cześć, zerknij na model Ecoperla Vita 25 - to urządzenie z głowicą Clack i złożem Lewatit.

    Link do recenzji: https://youtu.be/nird8hfnfKs
    @klarsan Na samym końcu mojego budżetu jest ten model. Coś innego jesteś też w stanie zaoferować ?

  2. #1602
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablo_nord Zobacz post
    @klarsan Na samym końcu mojego budżetu jest ten model. Coś innego jesteś też w stanie zaoferować ?
    Z bardziej budżetowych rozwiązań np. Ecoperla Toro 20

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #1603
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Mam gorąca prośbę.
    Na głowicy CLACK zaprogramowane jest solenie (BRINE) 60 minut czy to nie jest zbyt długi czas ?
    Tak obserwowałem regenerację, to po jakichś 15 minutach już cała solanka jest wypompowana?

    Żywicy C100E jest 30L , ilość soli do regeneracji 5 kg.

  4. #1604
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Mam gorąca prośbę.
    Na głowicy CLACK zaprogramowane jest solenie (BRINE) 60 minut czy to nie jest zbyt długi czas ?
    Tak obserwowałem regenerację, to po jakichś 15 minutach już cała solanka jest wypompowana?

    Żywicy C100E jest 30L , ilość soli do regeneracji 5 kg.
    Ten czas jest potrzebny nie tylko na zassanie tej solanki, ale też na jej przepchnięcie przez złoże. Potrzebny jest też czas kontaktu solanki ze złożem.

  5. #1605
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ten czas jest potrzebny nie tylko na zassanie tej solanki, ale też na jej przepchnięcie przez złoże. Potrzebny jest też czas kontaktu solanki ze złożem.
    Dzięki wielkie.
    Jeszcze mam jedną wątpliwość, Wydaje mi się że głowica napełnia zbyt dużą ilością wody zbiornik solanki.

    Po wykonaniu cyklu regeneracji poziom solanki jest gdzieś 20-21cm cm od góry - od pokrywy zbiornika. Zbiornik jest wypełniony teraz tabletkami w ok. 50% . 47cm od góry, wysokość zbiornika ok 90 cm. szerokość ok 30cm. Wygląda tak na "oko" że jest w nim teraz gdzieś ze 35-40 L solanki.
    Jak regeneruje to wysysa do dna całą solankę. Na głowicy jest ustawione do regeneracji 5kg
    Czyli na jeden cykl zużywa 35-40L solanki czy to nie jest zbyt dużo ? Żywicy jest 30L C100E
    Czy ma coś popsute albo źle ustawione ?
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 26-09-2022 o 15:28

  6. #1606
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Dzięki wielkie.
    Jeszcze mam jedną wątpliwość, Wydaje mi się że głowica napełnia zbyt dużą ilością wody zbiornik solanki.

    Po wykonaniu cyklu regeneracji poziom solanki jest gdzieś 20-21cm cm od góry - od pokrywy zbiornika. Zbiornik jest wypełniony teraz tabletkami w ok. 50% . 47cm od góry, wysokość zbiornika ok 90 cm. szerokość ok 30cm. Wygląda tak na "oko" że jest w nim teraz gdzieś ze 35-40 L solanki.
    Jak regeneruje to wysysa do dna całą solankę. Na głowicy jest ustawione do regeneracji 5kg
    Czyli na jeden cykl zużywa 35-40L solanki czy to nie jest zbyt dużo ? Żywicy jest 30L C100E
    Czy ma coś popsute albo źle ustawione ?
    Do rozpuszczenia takiej ilości soli potrzebujesz ok 14 litrów wody. I tyle powinna nalać głowica. W zbiorniku wypełnionym tabletkami soli taka ilość wody może oznaczać różny poziom wody (zależnie od stopnia rozpuszczenia tabletek ich porowatość się zmienia).
    Możesz odpiąć wężyk i sprawdzić ile wody dolewa głowica żeby się upewnić czy ilość jest prawidłowa (np. nalewając wodę do wiadra czy dużej butelki).

  7. #1607
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Do rozpuszczenia takiej ilości soli potrzebujesz ok 14 litrów wody. I tyle powinna nalać głowica. W zbiorniku wypełnionym tabletkami soli taka ilość wody może oznaczać różny poziom wody (zależnie od stopnia rozpuszczenia tabletek ich porowatość się zmienia).
    Możesz odpiąć wężyk i sprawdzić ile wody dolewa głowica żeby się upewnić czy ilość jest prawidłowa (np. nalewając wodę do wiadra czy dużej butelki).
    Wiesz już tylko nad samą powierzchnia tabletek soli, w zbiorniku jest czystej solanki ok 27L więc tak szacuje że nie wiele mogłem się mylić .
    Na 100% bez spuszczania wody w wiaderka , jest te 35-40L solanki na jeden cykl regeneracji
    Stąd moje pytanie co może być nie tak i co sprawdzić ?

  8. #1608
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Na 100% bez spuszczania wody w wiaderka , jest te 35-40L solanki na jeden cykl regeneracji
    Stąd moje pytanie co może być nie tak i co sprawdzić ?
    Sprawdziłbym czy na pewno głowica nalewa w cyklu tyle litrów i wysysa je do końca. Najczęściej taka sytuacja występuje w przypadku gdy solanka nie jest całkowicie wysysana (wtedy należy sprawdzić inżektor).

  9. #1609
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sprawdziłbym czy na pewno głowica nalewa w cyklu tyle litrów i wysysa je do końca. Najczęściej taka sytuacja występuje w przypadku gdy solanka nie jest całkowicie wysysana (wtedy należy sprawdzić inżektor).
    Wysysa solankę do samego dna już po ok. 15minutach już dwa cykle regeneracji obseserwowałem jak to się odbywa.
    I w tym jest cały problem co kurcze jest nie tak ?
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 29-09-2022 o 20:33

  10. #1610
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Wysysa solankę do samego dna już po ok. 15minutach już dwa cykle regeneracji obseserwowałem jak to się odbywa.
    I w tym jest cały problem co kurcze jest nie tak ?
    Sprawdz jeszcze raz caly program.
    Sprawdz ile czasu trwa cykl nalewania.

  11. #1611
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sprawdz jeszcze raz caly program.
    Sprawdz ile czasu trwa cykl nalewania.
    Dzięki za odpowiedź
    Z tego co pamiętam to nalewanie trwa chyba z 6 minut. Przy następnej regeneracji sprawdzę dokładnie. Nie chcę znowu wymuszać regeneracji i spuszczać kilogramów soli w kanalizację. Te 6 min jest chyba mocno za długo.
    Nie wiem jak sobie ta głowica CLACK wylicza te 5kg soli do regeneracji które ma ustawione.

  12. #1612
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamiro

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    40

    Domyślnie

    Przymierzam się do kupna i montażu zmiękczacza wody.
    Co powiecie na temat Water Technic 32 ?

  13. #1613

    Domyślnie

    Witam,
    Planuje zakup zmiękczacza do mieszkania. Rodzina 2+1, zużycie około 11m. Twardość ponad 20 w skali niemieckiej.
    Mogę prosić o jakieś polecane modele i parametry na które zwrócić uwagę?
    Pozdrawiam

  14. #1614
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    https://niezawodni.net.pl/pl/product...tisow-186.html

    Czy ten zmiękczacz nie będzie za duży dla 4 osób? Na razie są dwie ale docelowo będzie 4. Nie wiem ile wody zużywamy bo to nowy dom, twardość według skali niemieckiej 14-15 stopni.

  15. #1615
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    https://niezawodni.net.pl/pl/product...tisow-186.html

    Czy ten zmiękczacz nie będzie za duży dla 4 osób? Na razie są dwie ale docelowo będzie 4. Nie wiem ile wody zużywamy bo to nowy dom, twardość według skali niemieckiej 14-15 stopni.
    Cześć,

    to zależy jakie zużycie wody będzie w domu. Jeśli w granicach 8-10 m3 miesięcznie, to 25l złoża będzie odpowiednie. Jeśli mniej, to 20-litrowy będzie lepszym, nie przewymiarowanym rozwiązaniem.

    Zobacz także na modele Ecoperla Vita 25 i Ecoperla Toro 20.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #1616
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej-1994 Zobacz post
    Witam,
    Planuje zakup zmiękczacza do mieszkania. Rodzina 2+1, zużycie około 11m. Twardość ponad 20 w skali niemieckiej.
    Mogę prosić o jakieś polecane modele i parametry na które zwrócić uwagę?
    Pozdrawiam
    Cześć

    Do takiej twardości wody i zużycia, odpowiedni będzie nawet 35-litrowy zmiękczacz wody.

    Zobacz na modele Ecoperla Softcab 35 i Ecoperla Toro 35.

    https://youtu.be/vuVYmYdI45k
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #1617

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o poradę jakie wkłady do 3 filtrów narurowych 10" wybrać.

    Będą to filtry dedykowane do wody pitnej w kuchni.

    Woda do domu z własnego ujęcia i za zmiękczaczem o parametrach:
    Twardość: 54 mg/l
    Żelazo: 0.04 mg/l
    Mangan: 0.034 mg/l
    Azotany: 16 mg/l
    Azotyny: 0.077 mg/l
    Amoniak: 0,113 mg/l

    Pozdrawiam

  18. #1618

    Domyślnie

    Cytat Napisał zarzar Zobacz post
    Cześć,
    Czy mógłbym poznać powód wyboru akurat tego urządzenia/producenta (poza złożem i głowicą)? Również szukam czegoś w rozmiarze 25 litrów i przyznam, że to urządzenie przeoczyłem.
    Dzień dobry, sorry za brak odzewu ale na dwa msc mnie wyrwało z tematu. Podejrzewam że mało to już ważne, ale mój wybór był podyktowany opiniami użytkowników z tego forum. Zmiękczaczy jest tak wiele, że ogrom wyboru mnie przytłoczył, dlatego kupiłam jeden z pierwszych polecanych.

  19. #1619

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zgadza się. Upflow jest bardziej czuła na jakość wody i w razie jej pogorszenia może być potrzebna dodatkowa regeneracja. A zyski z tego typu regeneracji są tym większe im większy zmiękczacz. Dlatego przy domowych modelach raczej polecałbym standardową regenerację (downflow).


    Jak zostawisz kilka stopni to nadal będą osady, ale będzie ich mniej...
    Weź w takim razie model z 25 litrami złoża i będzie dobrze.

    Hej, wczoraj podłączono mi aqausoft basic 30. Niestety lokalny hydraulik jedynie podłączył i nie potrafił ustawić zmiękczacza więc metodą prób i błędów pobawiłam się sama. Przy ustawieniu na głowicy wejścia 19 dH i wyjścia na 5dH nie uzyskałam takiego zmiękczenia. Cały czas woda była zmiękczona do zera. Dopiero po regulacji śrubą udało mi się uzyskać 5/6 dH. Niestety zauważyłam że z pod tej śruby sączy się powolutku woda. Czy powinnam wezwać serwis czy tylko hydraulika który to montował. I jeszcze jedno pytanie, regeneracja ustawiła mi się co 6,40 m3 czy to Ok? Podczas zakupu Pani twierdziła ze regeneracja przy moich ustawieniach będzie się wykonywała co 4,7 m3, co nie pokrywa się z aktualnymi danymi. Co powinnam zmienić żeby zmiekczacz pracował poprawnie?

  20. #1620

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Taki wkład jak jest czysty i nowy to nominalna wydajność wynosi ok 20 litrów na minutę (czyli 0,3 litra na sekundę). W domowych warunkach to w zupełności wystarcza. Jak chcesz większą wydajność to musisz mieć większy korpus (lub kilka korpusów zainstalowanych równolegle). Ewentualnie możesz też użyć innego wkładu - np. z siatki ale tam już masz dokładność filtracji na poziomie 100 um.
    A jakiej wielkości musiałby być filtr/wkład, żeby zapewnić mi przepływ przynajmniej 40 l na minutę lub więcej.
    Jeśli znajdę taki, to jestem skłonny wymienić założony korpus Atlas Filtri PR34.

    PS. Coś takiego?
    https://pl.rs-online.com/web/p/obudo...w-wody/7382700
    https://prostozkranu.pl/product-pol-...F06-3-4AA.html
    https://prostozkranu.pl/product-pol-...-NW18-3-4.html

    Od sprzedawcy ze strony Ultrafiltracja uzyskałem informację, że Cintropur NW25 z przyłączem 3/4 cala i z wkładem 25 mikronów spełni moje oczekiwania w nadmiarze, bo zapewnia 5500 litrów/h, czyli ponad 90 litrów na minutę. Wydaje mi się to bardzo dużo jak na wielkość urządzenia i na rozmiar wkładu, ale mam nadzieję, że tak jest.
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 24-10-2022 o 13:45

Strona 81 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony