dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 84
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1680
  1. #1261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Witam,od roku użytkujemy wodę wodociągową o twardości 27dH w ilości około 4 metrów miesięcznie. Tak duża twardość doprowadza co pół roku do awarii kotła gazowego. Proszę o poradę jaki kupić zmiękczacz wody (budżetowy i wytrzymały) by zejść do 3 lub 4 stopni ?
    Na tak niskie zużycie powinien spokojnie wystarczyć model z 12-15 litrami złoża.

  2. #1262
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Witam,od roku użytkujemy wodę wodociągową o twardości 27dH w ilości około 4 metrów miesięcznie. Tak duża twardość doprowadza co pół roku do awarii kotła gazowego. Proszę o poradę jaki kupić zmiękczacz wody (budżetowy i wytrzymały) by zejść do 3 lub 4 stopni ?
    Dzień dobry,

    do podanego zużycia wody oraz twardości możemy zaproponować 20-litrowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 20. Warto jednak mieć na uwadze, że przy zmiękczaniu wody przy danej twardości 27 dH, poziom sodu w wodzie znacznie wzrośnie. Można w tym wypadku rozważyć montaż odwróconej osmozy w kuchni.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/

    https://youtu.be/qTo239BmY8U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #1263
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JerzyzKaszub

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam serdecznie.Przepraszam z góry za moje ewentualne potknięcia, gdyż jestem laikiem w temacie parametrów wody użytkowej i urządzeń uzdatniania oraz jej zmiękczania. Posiadam domek (ok. 130 m2) zasilany z sieci wodociągowej. Zużycie wody w granicach 5-6 m2/m-c. Wczoraj wykonałem test wody i okazało się, że twardość wynosi ok. 17 dH, natomiast MPWiK podaje w testach z 2019 roku- pH7; "twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) 183mg/l CaCO3. Noszę się z zamiarem zainstalowania zmiękczacza wody Suprema Soft 20 z filtrem wstępnym przed urządzeniem. Czy również będzie potrzebny filtr węglowy za zmiękczaczem? Czy wybór zmiękczacza nie będzie przesadzony, jeśli chodzi o jego parametry oraz co sądzicie Państwo o moich przemyśleniach? Z wdzięcznością oczekuję Państwa porad i sugestii. Z góry dziękuję.

  4. #1264
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyzKaszub Zobacz post
    Witam serdecznie.Przepraszam z góry za moje ewentualne potknięcia, gdyż jestem laikiem w temacie parametrów wody użytkowej i urządzeń uzdatniania oraz jej zmiękczania. Posiadam domek (ok. 130 m2) zasilany z sieci wodociągowej. Zużycie wody w granicach 5-6 m2/m-c. Wczoraj wykonałem test wody i okazało się, że twardość wynosi ok. 17 dH, natomiast MPWiK podaje w testach z 2019 roku- pH7; "twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) 183mg/l CaCO3. Noszę się z zamiarem zainstalowania zmiękczacza wody Suprema Soft 20 z filtrem wstępnym przed urządzeniem. Czy również będzie potrzebny filtr węglowy za zmiękczaczem? Czy wybór zmiękczacza nie będzie przesadzony, jeśli chodzi o jego parametry oraz co sądzicie Państwo o moich przemyśleniach? Z wdzięcznością oczekuję Państwa porad i sugestii. Z góry dziękuję.
    Dzień dobry

    Jeśli wykonywałeś samodzielnie test twardości wody za pomocą kropelkowego odczynnika, to będzie to najbardziej miarodajny wynik, zatem sugerujemy kierować się właśnie nim. Do takiej twardości i zużycia wody jak najbardziej będzie odpowiedni zmiękczacz z 17-20 l złoża. Przed każdym zmiękczaczem wymagany jest montaż filtra mechanicznego, ze względu na konieczność ochrony głowicy i złoża. Zazwyczaj również wymaga tego gwarancja.

    Natomiast jeśli chodzi o filtr węglowy, to nie jest to konieczność. Filtracja węglowa służy poprawie smaku i zapachu wody, więc jeśli chciałbyś poprawić jakość wody pitnej, to można taki filtr zamontować pod zlewem, alternatywnie inny filtr kuchenny np. z ultrafiltracją.

    Jeśli natomiast chodzi o model zmiękczacza, to my możemy polecić Ecoperla Slimline CS 17.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  5. #1265
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JerzyzKaszub

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam po chwilowej nieobecności na forum i dziękuję za radę. Zapoznałem się w/w zmiękczaczem lecz przyznam, iż trochę zaskoczyła mnie cena. Kwota, jaką chciałbym przeznaczyć na zakup ,to ok.3 tys. zł. Wczoraj otrzymałem ofertę od hydraulików na zmiękczacze: 1) Ecowater Comfort 300 z filtrem mechanicznym w cenie 2900 zł z montażem własnym. Gość twierdzi, że " to nie jest żaden składak z części od różnych producentów, niekiedy nieznanych lecz w całości produkowany w USA" . Podłączenie do instalacji wodnej zaproponował za pomocą PEX 20 lub 25mm. 2) Supreme Soft 20 Up-Flow z kpl. akcesoriami do montażu ( filtry2 szt +wkłady piankowe i węglowe, By-Pass wyposażony w zawór Mixing itd, składak - choć na dobrych podzespołach. Poinformował mnie, bywa że elektrozawory się zawieszają. Co sądzicie Państwo na temat tych ofert, czy opinie wyrażone przez hydraulika są słuszne? Czy urządzenia te mogę być zastosowane w moim przypadku?Jakie jest Wasze zdanie? Pozdrawiam.

  6. #1266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyzKaszub Zobacz post
    Witam po chwilowej nieobecności na forum i dziękuję za radę. Zapoznałem się w/w zmiękczaczem lecz przyznam, iż trochę zaskoczyła mnie cena. Kwota, jaką chciałbym przeznaczyć na zakup ,to ok.3 tys. zł. Wczoraj otrzymałem ofertę od hydraulików na zmiękczacze: 1) Ecowater Comfort 300 z filtrem mechanicznym w cenie 2900 zł z montażem własnym. Gość twierdzi, że " to nie jest żaden składak z części od różnych producentów, niekiedy nieznanych lecz w całości produkowany w USA" . Podłączenie do instalacji wodnej zaproponował za pomocą PEX 20 lub 25mm. 2) Supreme Soft 20 Up-Flow z kpl. akcesoriami do montażu ( filtry2 szt +wkłady piankowe i węglowe, By-Pass wyposażony w zawór Mixing itd, składak - choć na dobrych podzespołach. Poinformował mnie, bywa że elektrozawory się zawieszają. Co sądzicie Państwo na temat tych ofert, czy opinie wyrażone przez hydraulika są słuszne? Czy urządzenia te mogę być zastosowane w moim przypadku?Jakie jest Wasze zdanie? Pozdrawiam.
    Moim zdaniem zmiękczacz nie powinien być większy niż 15-17 litrowy. Filtr węglowy raczej nie powinien być potrzebny, chyba że masz jakieś uwagi do smaku/zapachu wody.
    Podłączenie wody na PEXach jest OK. Średnica nie ma większego znaczenia - obie dadzą radę przy takim zapotrzebowaniu.
    Co do zestawów to są to kompakty na tej samej głowicy, oba mają złoże monosferyczne ale bez wskazania konkretnej marki (przynajmniej taki znalazłem opis). Jeden ma 14 litrów, a drugi 20 litrów złoża - poza tym wyglądają podobnie.
    A co do opinii - to są opinie każdy ma swoje

  7. #1267
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JerzyzKaszub

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Moim zdaniem zmiękczacz nie powinien być większy niż 15-17 litrowy. Filtr węglowy raczej nie powinien być potrzebny, chyba że masz jakieś uwagi do smaku/zapachu wody.
    Podłączenie wody na PEXach jest OK. Średnica nie ma większego znaczenia - obie dadzą radę przy takim zapotrzebowaniu.
    Co do zestawów to są to kompakty na tej samej głowicy, oba mają złoże monosferyczne ale bez wskazania konkretnej marki (przynajmniej taki znalazłem opis). Jeden ma 14 litrów, a drugi 20 litrów złoża - poza tym wyglądają podobnie.
    A co do opinii - to są opinie każdy ma swoje
    Witam i dziękuję za odpowiedź. Czy zmiękczacz z 20 litrowym złożem przy 2-ch osobach i zużyciu wody 5-6 m3/m-c o twardości dH 17 na chwilę obecną będzie miał jakiś negatywny wpływ na zmiękczacz i instalację lub coś innego? Myślę o tego typu urządzeniu, bo w przeciągu 2-3 lat stan osobowy może się zwiększyć o kolejne 1-2 osoby, a wtedy zużycie wody wzrośnie. Jeszcze pytanie odnośnie konserwacji zmiękczacza: czy środki typu "antibacter" oraz " antidotum na żelazo i mangan są wymagane w eksploatacji? Dziękuję za cierpliwość i pozdrawiam.

  8. #1268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jeśli planujesz zwiększenie zużycia wody to możesz wybrać zmiękczacz "z zapasem" ale powinien się on regenerować nie rzadziej niż co dwa tygodnie (według zaleceń higienicznych) więc przy aktualnym zużyciu nie wykorzystasz jego pojemności i będzie to mniej ekonomiczne. Ale technicznie w niczym to nie przeszkadza.
    Środki antybakteryjne czy czyszczące nie są konieczne przy "normalnej" wodzie. Ewentualnie raz na kilka lat możesz je zastosować profilaktycznie. Ale nie częściej bo puszczenie chloru na żywicę ją niszczy.

  9. #1269
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JerzyzKaszub

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli planujesz zwiększenie zużycia wody to możesz wybrać zmiękczacz "z zapasem" ale powinien się on regenerować nie rzadziej niż co dwa tygodnie (według zaleceń higienicznych) więc przy aktualnym zużyciu nie wykorzystasz jego pojemności i będzie to mniej ekonomiczne. Ale technicznie w niczym to nie przeszkadza.
    Środki antybakteryjne czy czyszczące nie są konieczne przy "normalnej" wodzie. Ewentualnie raz na kilka lat możesz je zastosować profilaktycznie. Ale nie częściej bo puszczenie chloru na żywicę ją niszczy.
    Witam i dziękuję za szybką oraz rzeczową odpowiedź. Zapomniałem zapytać jeszcze o to, jak należy postąpić z chwilą wyjazdu w okresie letnim na okres ok 2-ch miesięcy. Czy na ten czas mogę wyłączyć urządzenie bez wpływu na jego dalsze działanie, czy też należy pozostawić włączone, aby proces regeneracji złoża co około 2 tygodnie przebiegał normalnie.? Przyznam , że gdzieś w internecie czytałem, aby zmiękczacz działał bez przerwy i co jakiś czas, żeby ktoś ( sąsiad, znajomy) zajrzał do niego w razie nieprzewidzianej awarii instalacji lub jego samego. Na ile należy wierzyć takim sugestiom? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

  10. #1270
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyzKaszub Zobacz post
    Witam i dziękuję za szybką oraz rzeczową odpowiedź. Zapomniałem zapytać jeszcze o to, jak należy postąpić z chwilą wyjazdu w okresie letnim na okres ok 2-ch miesięcy. Czy na ten czas mogę wyłączyć urządzenie bez wpływu na jego dalsze działanie, czy też należy pozostawić włączone, aby proces regeneracji złoża co około 2 tygodnie przebiegał normalnie.? Przyznam , że gdzieś w internecie czytałem, aby zmiękczacz działał bez przerwy i co jakiś czas, żeby ktoś ( sąsiad, znajomy) zajrzał do niego w razie nieprzewidzianej awarii instalacji lub jego samego. Na ile należy wierzyć takim sugestiom? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
    Jeśli wyjeżdżasz na 2 miesiące i woda nie będzie używana to możesz "zakonserwować" zmiękczacz (zatrzymać go w momencie kiedy solanka jest w środku) i po powrocie dokończyć płukanie.

  11. #1271
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    JerzyzKaszub

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli wyjeżdżasz na 2 miesiące i woda nie będzie używana to możesz "zakonserwować" zmiękczacz (zatrzymać go w momencie kiedy solanka jest w środku) i po powrocie dokończyć płukanie.
    Witam ponownie. Dziękuję Kolego za cierpliwość, fachowe rady i wyjaśnienia w istotnej dla mnie kwestii. Przyczyniły się one do łatwiejszego podjęcia decyzji odnośnie dalszych działań w dziedzinie polepszenia jakości wody w moim domu. Jeszcze raz dziękuję i gorąco pozdrawiam.

  12. #1272
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam. Zdecydowałem się na filtr wstępny oraz zmiękczacz Ecoperla Vita25 - zmiękczyłem wodę do 0 z 25 stopni które pokazał mi test kropelkowy. Po regeneracji licznik na głowicy pokazuje mi 3,6m3 do kolejnego zmiękczenia. Czy to dobry wynik? Kolejnym pytanie jakie mnie nurtuje jest to jaki filtr podzlewowy zastosować w moim przypadku aby poprawić jakość wody do picia? Proszę o podpowiedzi i wskazanie kilku urządzeń zajmujących mało miejsca.
    Zainteresował mnie filtr KOEL 4F - jest małych gabarytów i ma niski współczynnik straty wody 1:1. Czy ktoś może się wypowiedzieć o tym urządzeniu? I oczywiście doradzić coś sprawdzonego... pozdrawiam.

  13. #1273
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    Witam. Zdecydowałem się na filtr wstępny oraz zmiękczacz Ecoperla Vita25 - zmiękczyłem wodę do 0 z 25 stopni które pokazał mi test kropelkowy. Po regeneracji licznik na głowicy pokazuje mi 3,6m3 do kolejnego zmiękczenia. Czy to dobry wynik? Kolejnym pytanie jakie mnie nurtuje jest to jaki filtr podzlewowy zastosować w moim przypadku aby poprawić jakość wody do picia? Proszę o podpowiedzi i wskazanie kilku urządzeń zajmujących mało miejsca.
    Zainteresował mnie filtr KOEL 4F - jest małych gabarytów i ma niski współczynnik straty wody 1:1. Czy ktoś może się wypowiedzieć o tym urządzeniu? I oczywiście doradzić coś sprawdzonego... pozdrawiam.
    Dzień dobry,

    oczywiście przy założeniu, że zużywasz 6-7 m3 wody miesięcznie, to jest to bardzo dobry wynik - regeneracja zmiękczacza co około 2 tygodnie.

    Jeśli natomiast chodzi o model odwróconej osmozy, to cena jest dość niska, biorąc pod uwagę mnogość funkcji i oszczędność filtra.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #1274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Co do zmiękczacza to moim zdaniem trochę dużo (te 3,6 m3) ale ten wynik zależy też od dawki soli...

    A w kwestii osmozy i jej odzysku 1:1 - proponuję doczytać wszelkie dopiski "drobnym drukiem" bo nie widzę w tym zestawie pompy, a przy normalnym domowym ciśnieniu wody taki wynik jest raczej nie do uzyskania.

  15. #1275

    Domyślnie

    Witam.
    poszukuje zmiękczacz wody dla twardości (wg informacji wodociągów) 22 dH i średniego zużycia na 1miesiac 9m3. Chciałbym uzyskać na cele bytowe te 5dH. Posiadam również myjke ciepłowodną która ma pobór 15l/min czyli 900l/h. Chciałbym przepuścić przez nią zmiękczoną wodę 1 lub 5dH. Pracować te 3godziny bez przerwy. Co polecacie?

    Myślałem o watertechnic (chińska głowica, aż taka zła?)
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ow-10414945199
    następnie o hydrolife (gwarancja na podstawie rachunku, czyli wcale)
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ny-10716894843
    EKO-OPTIMA 25/O 760 LOGIX od bluewater z głowicą Autotrol LOGIX 255/760 z nieznanym złożem
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-wo...ob-p-1165.html
    mają w ofercie również głowice Clack 25 Cl (żywica Purolite C100E) lub
    AUTOTROL 25/O 760 LOGIX z złożem Lewatit
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...ob-p-1430.html

    Opinie bluewater nie zachęcają do współpracy. Nie mam do nich daleko wiec mogę podjechać o ile jeszcze istnieją.

    Natomiast cena Ecoperla Vita z 25 litrami złoża w detalu nie zachęca. Wiadomo że złoże ma swoją wytrzymałość jak i głowica. Szukam czegoś trwałego w dobrym stosunku jakośc/cena.

  16. #1276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniuk Zobacz post
    Witam.
    poszukuje zmiękczacz wody dla twardości (wg informacji wodociągów) 22 dH i średniego zużycia na 1miesiac 9m3. Chciałbym uzyskać na cele bytowe te 5dH. Posiadam również myjke ciepłowodną która ma pobór 15l/min czyli 900l/h. Chciałbym przepuścić przez nią zmiękczoną wodę 1 lub 5dH. Pracować te 3godziny bez przerwy. Co polecacie?

    Opinie bluewater nie zachęcają do współpracy. Nie mam do nich daleko wiec mogę podjechać o ile jeszcze istnieją.

    Natomiast cena Ecoperla Vita z 25 litrami złoża w detalu nie zachęca. Wiadomo że złoże ma swoją wytrzymałość jak i głowica. Szukam czegoś trwałego w dobrym stosunku jakośc/cena.
    Sprawdź czy w każdym zestawie masz to samo, czyli przynajmniej zawór mieszający (skoro nie chcesz zmiękczać do zera), zawór bypass, a w zbiorniku soli powinien być przynajmniej zawór pływakowy. Co do złoża to jeśli planujesz pracę ciągłą (przez kilka godzin) z wydajnością ok 1 m3/h to potrzebujesz przynajmniej 25 litrów złoża (ze względu na przepływ). Praktycznie po każdej takiej sytuacji z myjką (praca przez kilka godzin) będziesz musiał w nocy zrobić regenerację złoża. Pytanie więc jak często planujesz takie akcje? Jeśli często to warto zainwestować w lepsze (monosferyczne) i większe złoże.
    Co do głowic to już Twój wybór. Ja bym polecał Clacka ale to nie w tej cenie... raczej bliżej 3000 PLN.

  17. #1277

    Domyślnie

    Takich dłuższych akcji mam 3x w roku oraz ~20 użyć krótszych 1-2h z wodą grzaną kotłem spalinowym 66kW do temp 95C (sporadycznie 140C). Wszystkie karchery serii K5/K7 wymiękały w moich rękach.
    Czy myciu ciśnieniowym gorącą wodą bede musiał zwrócić uwagę na stan złoża. Żyje z twardą wodą to i z nagłą regeneracją też przeżyje. Chciałbym zmieścić sie w granicach 2500PLN.
    I dalej w las tym ciekawiej. Tak wiec teraz zwróciłem uwagę na Supreme Soft 20 i 26? Jakieś opinie?

  18. #1278

    Domyślnie

    A czy ktoś zna ten zmiękczacz?
    Stacja uzdatniania wody AQUASTILLA DUO
    https://sklep-viessmann.pl/aquastilla-duo.html

    W opisie podano:

    "Urządzenie jednocześnie zmiękcza i filtruje wodę w całym domu dzięki czemu możemy bezpiecznie i ze smakiem pić ją prosto z kranu. Stacja uzdatniania wody AquaStilla DUO oprócz złoża jonowymiennego dodatkowo zawiera jeszcze dwa inne złoża – węgiel aktywny i KDF55®, które redukują lub usuwają szkodliwy chlor, żelazo, siarkowodór, ołów, rtęć, magnez, chrom, bakterie, algi i grzyby. Usuwają także z wody nieprzyjemny zapach, pozwalając cieszyć się wodą o pożądanych przez użytkowników właściwościach."

    Jakim cudem zalecają tę wodę pić, jeśli wszędzie piszą, że woda zmiękczona nie nadaje się do picia?

  19. #1279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jakim cudem zalecają tę wodę pić, jeśli wszędzie piszą, że woda zmiękczona nie nadaje się do picia?
    Bo zalecać to każdy może sobie co chce Np. WHO zaleca co innego, a "wszędzie piszą" jeszcze coś innego.

  20. #1280

    Domyślnie

    Tak się składa, że mam możliwość łatwego podpięcia zmiękczacza, który ominie zimną wodę w zlewie w kuchni i (niestety) zmywarkę. Czy to będzie OK?
    Reszta wody byłaby po zmiękczeniu.
    Jaki polecalibyście dobry zmiękczacz w rozsądnej cenie?

Strona 64 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony