dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 84
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1680
  1. #301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichysob Zobacz post
    jeszcze jedno pytanko, bo podałem że zużycie wody u mnie będzie tak około 15m3/m, a jak będzie mniejsze nawet tak około 10m3/m to ma sie rozumieć że odstępy od regeneracji będą większe czy nie..?
    Dokładnie tak. Zmiękczacz ma swój wodomierz i sam odmierza objętość uzdatnionej wody, a z tego wynika kiedy ma się regenerować.
    Nie powinno się przekraczać 2 tygodni między regeneracjami, więc jeśli zużycie będzie mniejsze to maksymalną wielkością złoża powinno być 40 litrów.

  2. #302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał marwol11 Zobacz post
    Zużycie na poziomie 8m3. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
    Dosyć niskie zużycie. W takim przypadku wystarczy 20, a jeśli przewidujesz możliwość zwiększenia zużycia to 25 litrów złoża.

  3. #303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Witam,
    u mnie zużycie wody ok 10 m3, póki co gospodarstwo 2+1
    wg wodociągów twardość na poziomie 250 mg/l CaCO3
    W pewnym punkcie zaproponowano mi dwa modele do wyboru
    EcoWater Comfort 400 lub Ecowater Soft Aqua 22- cenowo zbliżone do siebie
    Jak jest Wasza opinia w/w sprzętu? A może nie warto w ogóle brać tych propozycji pod uwagę?
    Przy takim zużyciu i twardości powinno wystarczyć 20 litrów złoża.
    Te modele są "wyjątkowe i niepowtarzalne" (według dystrybutora)... a to oznacza, że będziesz skazany na ich przeglądy i serwisy - sprawdź te koszty.
    Opisy na stronie są niespójne... cena dosyć wysoka... ale to dobre urządzenia i na pewno będą działać.

  4. #304

    Domyślnie

    qbek 17
    cena którą widać na różnych stronach są faktycznie wysokie
    Oferte na SoftAqua mam 2 900 zł brutto
    Comfort 400 za 3 200 zł brutto

    Jeśli koszty o których piszesz będą na poziomie do zaakceptowania rozumiem, że warto zakupić czy warto też wziąć pod uwagę inne produkty? Jeśli tak to jakie?

    Edit:
    od dostawcy mam info że nie jest wymagany autoryzowany serwis aby zachować 5 letnią gwarancję.
    Ostatnio edytowane przez Qba30 ; 17-01-2018 o 11:30

  5. #305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    qbek 17
    cena którą widać na różnych stronach są faktycznie wysokie
    Oferte na SoftAqua mam 2 900 zł brutto
    Comfort 400 za 3 200 zł brutto

    Jeśli koszty o których piszesz będą na poziomie do zaakceptowania rozumiem, że warto zakupić czy warto też wziąć pod uwagę inne produkty? Jeśli tak to jakie?

    Edit:
    od dostawcy mam info że nie jest wymagany autoryzowany serwis aby zachować 5 letnią gwarancję.
    Raz piszą o gwarancji 10 lat, a raz 5 lat...
    Nie jest wymagany ich serwis... ale gdzie kupisz części do głowicy, która jest im przekazana do dystrybucji "na wyłączność"?
    W takiej cenie możesz mieć naprawdę dobrego składaka, z dodatkami (filtr wstępny, sól, itp).
    Na priv wyślę Ci jakiś przykład co jeszcze możesz rozważyć

  6. #306

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś wie jaka jest żywotność złoża w urządzeniu Tapworks NSC 25?
    Mam go 10 ty rok i coś mi sie wydaje że woda nie taka jak kiedyś.
    Fakt że ostatnio wsypałem 2 worki soli na taką trochę skorupę/złóg na dnie pojemnika i nie zrobiłem czyszczenia które czasem robie tzn czyszczę te wszystkie wnętrzności i mini elementy przez które przepływa woda.
    Czy takie złoże da się oczyścić / wymienić ?
    Pozdrawiam.

  7. #307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Witam, czy ktoś wie jaka jest żywotność złoża w urządzeniu Tapworks NSC 25?
    Mam go 10 ty rok i coś mi sie wydaje że woda nie taka jak kiedyś.
    Fakt że ostatnio wsypałem 2 worki soli na taką trochę skorupę/złóg na dnie pojemnika i nie zrobiłem czyszczenia które czasem robie tzn czyszczę te wszystkie wnętrzności i mini elementy przez które przepływa woda.
    Czy takie złoże da się oczyścić / wymienić ?
    Pozdrawiam.
    Złoże można wymienić, ale raczej nie ma takiej potrzeby. Jego żywotność powinna być jeszcze całkiem duża. Możliwe, że po tych 10 latach jego pojemność nie jest już taka sama jak nowego, więc prawdopodobnie trzeba zmienić trochę ustawienia na głowicy, a przy okazji zrobić przegląd elementów mechanicznych.

  8. #308

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Złoże można wymienić, ale raczej nie ma takiej potrzeby. Jego żywotność powinna być jeszcze całkiem duża. Możliwe, że po tych 10 latach jego pojemność nie jest już taka sama jak nowego, więc prawdopodobnie trzeba zmienić trochę ustawienia na głowicy, a przy okazji zrobić przegląd elementów mechanicznych.
    dzięki za informacje.

  9. #309
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Witam,
    czy macie jakieś doświadczenia z produktem HYDRO PLUS 32 od TechnikaWody?
    4 lata gwarancji na głowicę sterującą, 7 lat gwarancji na złoże monosferyczne Lewatit S1567 oraz 10 lat na zbiornik ciśnieniowy i obudowę.

    Planuje założyć do domu rodzina 2+2 zużycie wody około 8m3 /miesiąc twardość 28stopni (dane ze strony wodociągów)


    Czy przy takiej twardości jest opcja założenia zmiękczacza ze złożem multi odżelaziacz odmanganiacz? czy lepiej zastosować dwa różne urządzenia
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 16-02-2018 o 17:52

  10. #310

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem "szczęśliwym" posiadaczem zmiękczacza Watermark 30. Do kupna przekonały mnie oczywiście bardzo pozytywne opinie dotyczące konstrukcji które krążyły "w necie". Zmiękczacz po niecałych 2 latach użytkowania zaczął wypuszczać wodę uzdatnioną zabarwioną lekko na brązowo. Po kolejnym miesiącu woda była już mocno brązowa. Wtedy dopiero zauważyłem że coś jest nie tak. Po kontakcie z serwisem który podesłał nowe ustawienia problem ustąpił.
    Po kolejnym miesiącu (czyli dziś rano) zauważyłem że woda "uzdatniona" nie jest wcale zmiękczana. Powrót do ustawień początkowych, ani ręcznie wywoływane regeneracje nie pomagają. Miesiąc temu minęła gwarancja. Zobaczę czy po weekendzie pomoże mi sprzedawca ale pewnie wyrzucę to badziewie na śmietnik.
    Poza tym od początku woda miała słony posmak, była przez to niesmaczna. Mieszacz miał zbyt mały zakres regulacji i pozwalał zwiększyć twardość od 0 tylko do 5-6 °dH.

    Przepraszam za długi wstęp ale bardzo proszę o poradę u kogo i w jakiej konfiguracji (jeśli składak) mogę nabyć zmiękczacz tak do 4 tyś. zł.
    Woda z wodociągu o twardości 25-27 °dH. Zużycie ok 15m3 miesięcznie.

    Z góry dziękuję za pomoc.

  11. #311
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Sam dopiero rozkminiam temat zmiękczacza ale skoro masz butlę pojemnik na sól żywicę i padło ci sterownie to po co kupować cały zestaw? żywica czyli złoże jonowymienne wytrzymuje około 10l a ono stanowi lwią część zakupu całego zmiękczacza około kilkadziesiąt %.
    Kup samą głowicę może inne firmy skoro miałeś posmak słony w wodzie. Zresztą sterowniki w twoim zestawie Watermark widzę, że mają głowice BNT, które owszem mają opinię bardziej awaryjnych ale inni producenci (nie sprzęt Watermark) dają na nie 4 lata gw a nie 2. Ja sam się do sprzętu wyposażonego w BNT przymierzałem ale teraz mi mocno dałeś do myślenia.


    I tu pytanie do innych użytkowników sprzętu z BNT też macie słony posmak wody? też głowicę są awaryjne?
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 17-02-2018 o 06:42

  12. #312
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    4 lata gwarancji na głowicę sterującą, 7 lat gwarancji na złoże monosferyczne Lewatit S1567 oraz 10 lat na zbiornik ciśnieniowy i obudowę.
    Ciekaw jestem jak wygląda ta gwarancja. Np. na złoże producent nie daje żadnej gwarancji. Poza tym zawsze można się z takiej gwarancji wycofać "bo użytkownik nie dopilnował czegośtam (np. prawidłowego ciśnienia wody czy braku chloru)"

    Planuje założyć do domu rodzina 2+2 zużycie wody około 8m3 /miesiąc twardość 28stopni (dane ze strony wodociągów)
    Bardzo wysoka ta twardość. Sugerowałbym jak największy zmiękczacz - minimum to 30 litrów złoża.

    Czy przy takiej twardości jest opcja założenia zmiękczacza ze złożem multi odżelaziacz odmanganiacz? czy lepiej zastosować dwa różne urządzenia
    Po co ci odżelaziacz i odmanganiacz skoro to woda wodociągowa? Wodociągi muszą zadbać o to aby woda miała odpowiednie parametry tych pierwiastków.

  13. #313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał gutino Zobacz post
    Jestem "szczęśliwym" posiadaczem zmiękczacza Watermark 30. Do kupna przekonały mnie oczywiście bardzo pozytywne opinie dotyczące konstrukcji które krążyły "w necie".
    Szkoda, że nie zapaliła się czerwona lampka jak kolejny raz jak pojawia się na rynku "nowy świetny produkt w świetnej cenie" i od razu ma mnóstwo pozytywnych opinii od długoletnich użytkowników. A jak spojrzeć na daty tych opinii to wszystkie są z ostatnich dni/tygodni. To się nazywa "wprowadzanie produktu na rynek"... a po chwili marka czy dystrybutor znika i temat wieloletnich gwarancji się rozpływa.

    Zmiękczacz po niecałych 2 latach użytkowania zaczął wypuszczać wodę uzdatnioną zabarwioną lekko na brązowo. Po kolejnym miesiącu woda była już mocno brązowa. Wtedy dopiero zauważyłem że coś jest nie tak. Po kontakcie z serwisem który podesłał nowe ustawienia problem ustąpił.
    Po kolejnym miesiącu (czyli dziś rano) zauważyłem że woda "uzdatniona" nie jest wcale zmiękczana. Powrót do ustawień początkowych, ani ręcznie wywoływane regeneracje nie pomagają. Miesiąc temu minęła gwarancja. Zobaczę czy po weekendzie pomoże mi sprzedawca ale pewnie wyrzucę to badziewie na śmietnik.
    Poza tym od początku woda miała słony posmak, była przez to niesmaczna. Mieszacz miał zbyt mały zakres regulacji i pozwalał zwiększyć twardość od 0 tylko do 5-6 °dH.
    I to tyle w temacie świetnej jakości chińskiej głowicy. Ona jest po prostu tania i ma jakoś przetrzymać przez jakiś czas. Z tego co piszesz to od początku nie pracowała prawidłowo i wtedy trzeba było od razu ścigać dostawcę - najlepiej o zwrot pieniędzy.

    Przepraszam za długi wstęp ale bardzo proszę o poradę u kogo i w jakiej konfiguracji (jeśli składak) mogę nabyć zmiękczacz tak do 4 tyś. zł.
    Woda z wodociągu o twardości 25-27 °dH. Zużycie ok 15m3 miesięcznie.
    To duża twardość i duże zużycie. Najlepiej byłoby zainstalować zmiękczacz z np. 50 litrami złoża. Powinieneś się wyrobić w takim budżecie.

  14. #314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Sam dopiero rozkminiam temat zmiękczacza ale skoro masz butlę pojemnik na sól żywicę i padło ci sterownie to po co kupować cały zestaw? żywica czyli złoże jonowymienne wytrzymuje około 10l a ono stanowi lwią część zakupu całego zmiękczacza około kilkadziesiąt %.
    Kup samą głowicę może inne firmy skoro miałeś posmak słony w wodzie. Zresztą sterowniki w twoim zestawie Watermark widzę, że mają głowice BNT, które owszem mają opinię bardziej awaryjnych ale inni producenci (nie sprzęt Watermark) dają na nie 4 lata gw a nie 2. Ja sam się do sprzętu wyposażonego w BNT przymierzałem ale teraz mi mocno dałeś do myślenia.


    I tu pytanie do innych użytkowników sprzętu z BNT też macie słony posmak wody? też głowicę są awaryjne?
    Żaden zmiękczacz nie powinien dawać posmaku słonej wody - to oznacza jakiś problem.

    A co do wymiany samej głowicy - Watermark miał głowicę zabudowaną czyli połączoną z obudową. Wymiana na inną wymagałaby rozłożenia całego zestawu na części pierwsze i postawienia osobno zbiornika ze złożem i tego na sól. Jest to do zrobienia, ale druga sprawa to pojemność. Na takie parametry przydałoby się 2 razy więcej złoża.
    Co do żywotności złóż - to zależy jakie tam jest złoże wsypane... a nie sądzę aby było to coś solidnego.

  15. #315
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ciekaw jestem jak wygląda ta gwarancja. Np. na złoże producent nie daje żadnej gwarancji. Poza tym zawsze można się z takiej gwarancji wycofać "bo użytkownik nie dopilnował czegośtam (np. prawidłowego ciśnienia wody czy braku chloru)"

    Po co ci odżelaziacz i odmanganiacz skoro to woda wodociągowa? Wodociągi muszą zadbać o to aby woda miała odpowiednie parametry tych pierwiastków.
    Zdanie wcześniej pisałem o gwarancji głowicy i z rozpędu napisałem "Gwarancja" miało być "Żywotność". Skoro gościowi pochodziło 2 lata na złożu to ze wszystkich dostępnych opinii użytkowników i opisu sprzedawców jasno wynika że żywotność to około nawet naście lat.

    co do drugiej odpowiedzi to:
    Właśnie rozmawiałem z gościem z wodociągów i mówi że mangan mają przekroczony non stop a jak mają kontrole to wiedzą o tym wcześniej i mieszają z innych Źródeł/ tzn dużego miasta z którym są połączeni rurą. Można? można ... A o żelazie na swoje oczy się przekonałem w basenie w lecie może znajdę zdjęcia to wkleje.

    Zresztą w Pn wodę odwiozę do badania i ogarnę wszystko.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2018-02-17-17-36-35-996_com.miui.gallery.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	6,0 KB
ID:	407547

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2018-02-17-17-36-40-181_com.miui.gallery.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	407548

    Znalazłem jeszcze na stronie wodociągów że w 2015 mieli kontrolę i chyba niezapowiedzianą bo wykryli im mangan

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180217_175614.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	407554
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 17-02-2018 o 17:10

  16. #316
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Żaden zmiękczacz nie powinien dawać posmaku słonej wody - to oznacza jakiś problem.

    A co do wymiany samej głowicy - Watermark miał głowicę zabudowaną czyli połączoną z obudową. Wymiana na inną wymagałaby rozłożenia całego zestawu na części pierwsze i postawienia osobno zbiornika ze złożem i tego na sól. Jest to do zrobienia, ale druga sprawa to pojemność. Na takie parametry przydałoby się 2 razy więcej złoża.
    Co do żywotności złóż - to zależy jakie tam jest złoże wsypane... a nie sądzę aby było to coś solidnego.
    No właśnie a co to za problem postawić osobno pojemnik ze solą i ze złożem przecież cześć firm sprzedaje je osobno zwłaszcza te o dużej pojemności pozostaje kwestia jakości złoża ale skoro dawało rady przez 2 lata to pewnie jeszcze kilka powinno pociągnąć. A głowice można zawsze bardziej markowa założyć.

  17. #317
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Skoro gościowi pochodziło 2 lata na złożu to ze wszystkich dostępnych opinii użytkowników i opisu sprzedawców jasno wynika że żywotność to około nawet naście lat.
    OK. Rozumiem tok myślenia i w zasadzie jest on poprawny - jest tylko jedno "ale". Chodzi o jakość tego złoża. Jeśli jest porównywalna z głowicą (a raczej tak jest) to deklarowana żywotność złoża może być mocno zawyżona. Po drugie słabe złoża potrafią oddawać do wody mnóstwo substancji (np. metali ciężkich). Po trzecie - ilość złoża (dałbym jednak trochę więcej, a mieszanie starego z nowym nie ma sensu). Po czwarte - koszt (nie jest to aż taka wielka kwota).


    co do drugiej odpowiedzi to:
    Właśnie rozmawiałem z gościem z wodociągów i mówi że mangan mają przekroczony non stop a jak mają kontrole to wiedzą o tym wcześniej i mieszają z innych Źródeł/ tzn dużego miasta z którym są połączeni rurą. Można? można ... A o żelazie na swoje oczy się przekonałem w basenie w lecie może znajdę zdjęcia to wkleje.
    To zależy jak do tego podejść... jeśli wiesz, że woda nie trzyma parametrów to możesz oczywiście zainwestować w filtr na mangan/żelazo, albo możesz próbować wyegzekwować poprawę jakości w wodociągach - w końcu oni dostarczają Ci produkt o jakości gorszej niż deklarowana. Jesteś tu klientem i masz swoje prawa. Możesz np. żądać obniżenia ceny za wodę lub zgłaszać do sanepidu, że masz w kranie przekroczenia... po kilku skutecznych kontrolach będą musieli podjąć jakieś kroki.
    A co do filtrowania żelaza/manganu - zakładam, że są to niewielkie ilości i wtedy wystarczy sam zmiękczacz. Na nim też się zatrzyma trochę tych pierwiastków. Jeśli jednak miałoby być tego sporo to radziłbym osobną kolumnę. Filtry wielofunkcyjne mają znacznie krótszą żywotność i pojemność, więc finalnie koszt będzie dużo wyższy.

  18. #318
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    OK. Rozumiem tok myślenia i w zasadzie jest on poprawny - jest tylko jedno "ale". Chodzi o jakość tego złoża. Jeśli jest porównywalna z głowicą (a raczej tak jest) to deklarowana żywotność złoża może być mocno zawyżona. Po drugie słabe złoża potrafią oddawać do wody mnóstwo substancji (np. metali ciężkich). Po trzecie - ilość złoża (dałbym jednak trochę więcej, a mieszanie starego z nowym nie ma sensu). Po czwarte - koszt (nie jest to aż taka wielka kwota).



    To zależy jak do tego podejść... jeśli wiesz, że woda nie trzyma parametrów to możesz oczywiście zainwestować w filtr na mangan/żelazo, albo możesz próbować wyegzekwować poprawę jakości w wodociągach - w końcu oni dostarczają Ci produkt o jakości gorszej niż deklarowana. Jesteś tu klientem i masz swoje prawa. Możesz np. żądać obniżenia ceny za wodę lub zgłaszać do sanepidu, że masz w kranie przekroczenia... po kilku skutecznych kontrolach będą musieli podjąć jakieś kroki.
    A co do filtrowania żelaza/manganu - zakładam, że są to niewielkie ilości i wtedy wystarczy sam zmiękczacz. Na nim też się zatrzyma trochę tych pierwiastków. Jeśli jednak miałoby być tego sporo to radziłbym osobną kolumnę. Filtry wielofunkcyjne mają znacznie krótszą żywotność i pojemność, więc finalnie koszt będzie dużo wyższy.
    No właśnie,
    dobra rada z egzekwowaniem od Wodociągów parametrów wody jednak nie wiem co to zmieni w sumie wodę ciągną ze studni głębinowych ze złóż mioceńskich jak wyczytałem 15-20m w głąb musieli by ją filtrować a w to wątpię że w to zainwestują. Jutro podjadę do Senepidu i zawiozę wodę ile mniej więcej takie badanie potrwa?

  19. #319
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    robiłem badania wody w połowie zeszłego roku ale nie w sanepidzie , na żelazo , twardość oraz mętność ponieważ filtr wstępny mam do wymiany w zasadzie co tydzień (jest brązowy ) , kamień w czajniku i na kranach masakryczny - wymieniam co dwa tygodnie , woda w gminie jest z innego ujęcia niż ma Poznań . badanie zrobiono w jeden dzień , próbki oddane w naczyniu od aquanet'u . wszystko wyszło w normach - w połowie dopuszczalnych wartości . koszt niski . zrobiłem sobie też z ciekawości badanie na legionellę to trwało 10 dni i tu już koszt spory , ale córka miała kłopoty zdrowotne i szukaliśmy różnych przyczyn i opcji...

    sąsiad wzywał naszą gminna firmę do płukania rur/instalacji ze wzgledu na syf i kamień , jednak wielkiego efektu to nie dało. podobno wodociąg w ulicy jest przewymiarowany , a odnogi do domów są mieszane z plastiku i stali - z tego co akurat mieli pod ręką .

    od ponad roku noszę się z zamiarem montażu stacji uzdatniania , jednak ciągle coś ważniejszego ...mam nadzieję ,że w tym da radę
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 18-02-2018 o 16:04

  20. #320
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    No właśnie,
    dobra rada z egzekwowaniem od Wodociągów parametrów wody jednak nie wiem co to zmieni w sumie
    Dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz Czasami upierdliwy klient potrafi czynić wielki zmiany w firmach...

    wodę ciągną ze studni głębinowych ze złóż mioceńskich jak wyczytałem 15-20m w głąb musieli by ją filtrować a w to wątpię że w to zainwestują.
    Albo brakuje tu przecinków albo nie rozumiem za bardzo sensu zdania...
    Akurat filtry odżelaziające w wodociągach to nic nadzwyczajnego więc nie wiem czemu mieliby mieć z tym problem.

    Jutro podjadę do Senepidu i zawiozę wodę ile mniej więcej takie badanie potrwa?
    Sanepid to chyba jedno z droższych laboratoriów, może masz w okolicy prywatne? Badania fizykochemiczne to kwestia dnia, może dwóch jeśli mają dużo zleceń. Jeśli byś chciał badać bakterie to już dłuższa sprawa bo trzeba je wyhodować...

Strona 16 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony