dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 84
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 1680
  1. #441
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    erloy

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o pomoc w wyborze: dwie osoby, zużycie wody w mieszkaniu 5 m3, zakładam, że w domu minimalnie się zwiększy, twardość 242 mg CaCO3/l czyli około 14,5 stopni niemieckich. Z tego co przeczytałem wątek wystarczy złoże 12-15 litrów. Na chwilę obecną biorę pod uwagę urządzenia:
    - Ecoperla Slimline CS 14 (złoże 14 litrów Lewatit S1567, głowica Erie, zużycie na regenerację soli: 1,8 kg, wody 64 litrów, max. przepływ 1,4 m3/h), cena z bypassem 2690 zł, ale bypass jest darmowy "do wyczerpania zapasów". Gwarancja 5 lat na głowicę, 3 lata na elektronikę
    - Aqua Soft Basic 12 (złoże 12 litrów Lewatit S1567, głowica Clack, zużycie soli 1,5 kg, wody 120-140 litrów, max. przepływ 0,6 m3/h), cena z bypassem 2153 zł. Gwarancja 4 lata, ale nie wiem czy na całość, czy poszczególne elementy
    Zaletą drugiego jest niższa o 500 zł cena, ale wadą dwukrotnie większe zużycie wody. No i nie wiem czy przepływ 06 m3/h nie jest trochę mały
    Brałbym też pod uwagę Viessmann Aquahome Fit, ale jedyne informacje jakie udało mi się zdobyć, oprócz podanych na stronie (objętość złoża 11 litrów, przepływ max. 1,1 m3/h, zużycie soli 1 kg, wody 57 litrów) to, że głowica jest Ecowater, a złoże "Sferyczny kationit silniekwaśny", co niewiele mi mówi. Ceny za ten zmiękczacz na ceneo to około 2100 zł.
    Które z tych urządzeń byście wybrali? A może jeszcze jakieś inne?

  2. #442
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał erloy Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc w wyborze: dwie osoby, zużycie wody w mieszkaniu 5 m3, zakładam, że w domu minimalnie się zwiększy, twardość 242 mg CaCO3/l czyli około 14,5 stopni niemieckich. Z tego co przeczytałem wątek wystarczy złoże 12-15 litrów. Na chwilę obecną biorę pod uwagę urządzenia:
    - Ecoperla Slimline CS 14 (złoże 14 litrów Lewatit S1567, głowica Erie, zużycie na regenerację soli: 1,8 kg, wody 64 litrów, max. przepływ 1,4 m3/h), cena z bypassem 2690 zł, ale bypass jest darmowy "do wyczerpania zapasów". Gwarancja 5 lat na głowicę, 3 lata na elektronikę
    - Aqua Soft Basic 12 (złoże 12 litrów Lewatit S1567, głowica Clack, zużycie soli 1,5 kg, wody 120-140 litrów, max. przepływ 0,6 m3/h), cena z bypassem 2153 zł. Gwarancja 4 lata, ale nie wiem czy na całość, czy poszczególne elementy
    Zaletą drugiego jest niższa o 500 zł cena, ale wadą dwukrotnie większe zużycie wody. No i nie wiem czy przepływ 06 m3/h nie jest trochę mały
    Brałbym też pod uwagę Viessmann Aquahome Fit, ale jedyne informacje jakie udało mi się zdobyć, oprócz podanych na stronie (objętość złoża 11 litrów, przepływ max. 1,1 m3/h, zużycie soli 1 kg, wody 57 litrów) to, że głowica jest Ecowater, a złoże "Sferyczny kationit silniekwaśny", co niewiele mi mówi. Ceny za ten zmiękczacz na ceneo to około 2100 zł.
    Które z tych urządzeń byście wybrali? A może jeszcze jakieś inne?
    Różnica nie polega na "innym urządzeniu" a innym podejściu do klienta... czyli ile można obiecać dopóki się klient nie zdenerwuje...
    Pisanie o wydajności maksymalnej na poziomie 1,1 m3/h (czyli 1100 litrów/h) przy 11 litrach złoża oznacza, że każdy litr złoża w ciągu godziny będzie musiał zmiękczyć 100 litrów wody. Ten współczynnik jest podawany w kartach katalogowych złóż i dla tych żywic wynosi 40-60 (czyli średnio 50 litrów wody zmiękczone przez 1 litr złoża w czasie jednej godziny).
    Jeśli ktoś podaje wartość 2 razy większą niż producent to gada bzdury.
    Zużycie wody na płukanie też jest łatwo zmanipulować. Wystarczy z cyklu regeneracji wyrzucić płukanie wsteczne (które wykonuje się największym strumieniem wody) i nagle "cudownie odzyskuje się" 60-70 litrów ze zużycia. Tylko w efekcie złoże nadal ma w sobie osady i zanieczyszczenia, które blokują dostęp soli więc regeneracja jest coraz słabsza.
    Co gorsze niektóre modele głowic (na pewno były takie modele Erie) nie mają w ogóle możliwości wykonania płukania wstecznego! więc nawet awaryjnie nie będziesz w stanie tego płukania wykonać.
    Podsumowując - nie patrz na parametry, które są naciągane jak guma w majtach

  3. #443
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Podsumowując - nie patrz na parametry, które są naciągane jak guma w majtach
    Niektórzy producenci (np. DOW) rzeczywiście podają maksymalne zalecane przepływy w stosunku do objętości złoża (np. 50 BV/h, BV to bed volume, czyli objętość złoża). Jest to istotne w przemyśle, gdzie twardość szczątkowa musi być często jak najmniejsza. W zastosowaniach domowych 100% zmiękczenie nie jest konieczne. Ważne dla klienta jest to, aby woda była na tyle skutecznie zmiękczona (np. 95-98%), aby ani w instalacji, ani na żadnych innych powierzchniach mających kontakt z wodą nie pojawiał się kamień.

    Jeśli jednak pracowałby Pan/Pani na tych złożach, to polecałbym trzymanie się zaleconych przez producenta wartości.

    Większość producentów złóż (np. Lanxess, Purolite) podaje maksymalną zalecaną liniową prędkość przepływu na poziomie 50-60 m/h (np. S1567 - 60m/h, C100E - 50m/h), czyli de facto obciążenie hydrauliczne 50-60 m3/m2h?

    Jeśli tą wartość przemnożymy przez powierzchnię filtracji otrzymamy wydajność.

    Dla tego zmiękczacz powierzchnia filtracji wynosi 0,05 m2 czyli mnożąc te wartości przez 60m/h moglibyśmy puścić nawet 3m3/h. Podawana przez ERIE wartość wydajności 1,1m3/h jest dlatego znacząco niższa od teoretycznie możliwej, ponieważ uwzględnia również wysokość złoża i odpowiedni czas kontaktu, tak aby nawet przy przepływie maksymalnym woda nadal była skutecznie zmiękczona.

    Przypominam, że te zmiękczacze pracują na monosferycznym złożu Lanxess Lewatit S1567.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  4. #444
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    W zastosowaniach domowych 100% zmiękczenie nie jest konieczne. Ważne dla klienta jest to, aby woda była na tyle skutecznie zmiękczona (np. 95-98%), aby ani w instalacji, ani na żadnych innych powierzchniach mających kontakt z wodą nie pojawiał się kamień.
    Jak przyjmiemy sobie takie założenie to owszem... ale czy ktoś gdzieś napisał takie zastrzeżenie w karcie danego modelu? Bo to jednak nadal założenie, że "klient nie potrzebuje"...

    Dla tego zmiękczacz powierzchnia filtracji wynosi 0,05 m2 czyli mnożąc te wartości przez 60m/h moglibyśmy puścić nawet 3m3/h. Podawana przez ERIE wartość wydajności 1,1m3/h jest dlatego znacząco niższa od teoretycznie możliwej, ponieważ uwzględnia również wysokość złoża i odpowiedni czas kontaktu, tak aby nawet przy przepływie maksymalnym woda nadal była skutecznie zmiękczona.
    Wybiórcze stosowanie parametrów jest właśnie naciąganiem o którym pisałem. Bo przecież można podać wydajność maksymalną (skoro jest wysoka), ale jednocześnie nie wspominać o tym, że nie spełnia się pozostałych wymogów które są niezbędne żeby taką wydajność osiągnąć (np. wymagania co do płukania czy ilości soli czy wysokości złoża...).

  5. #445
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak przyjmiemy sobie takie założenie to owszem... ale czy ktoś gdzieś napisał takie zastrzeżenie w karcie danego modelu? Bo to jednak nadal założenie, że "klient nie potrzebuje"...
    Model CS 11 jest umieszczony w kategorii zmiękczacze domowe, dla 1-2 osób. Jest to jasno i wyraźnie napisane, że model ten jest dedykowany to takich potrzeb. Jeśli chciałby Pan zastosować ten model do uzupełniania instalacji grzewczej, w branży gastronomicznej lub innych nie domowych zastosowań, w których ten model również jest niekiedy wykorzystywany, to oczywiście należałoby skonsultować takie zastosowanie z dostawcą.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wybiórcze stosowanie parametrów jest właśnie naciąganiem o którym pisałem. Bo przecież można podać wydajność maksymalną (skoro jest wysoka), ale jednocześnie nie wspominać o tym, że nie spełnia się pozostałych wymogów które są niezbędne żeby taką wydajność osiągnąć (np. wymagania co do płukania czy ilości soli czy wysokości złoża...).
    Nie traktujemy parametrów wybiórczo i nie podajemy wydajności modelu CS 11 jako 3,0 m3/h. Uwzględniamy różne aspekty pracy urządzenia, dlatego podawana przez nasz wydajność wynosi 1,1m3/h. Parametry regeneracji dobierane są tak, aby uzyskać jak najmniejsze zużycie soli i wody na regenerację przy zachowaniu wysokiej skuteczności działania.

    Parametr który oczywiście chcielibyśmy spełnić, ale nie ma takiej fizycznej możliwości, to zalecana przez producenta żywicy wysokość złoża na poziomie 80cm. Z tego głównie względu podawana przez nas wydajność maksymalna zredukowana jest blisko trzykrotnie w stosunku do teoretycznej. Jeśli byśmy chcieli zachować tą wysokość, to cały zmiękczacz musiałby być znacznie wyższy. Klienci decydujący się na model CS 11 to przeważnie osoby, które nie dysponują miejscem na większe modele. Mimo tak małych rozmiarów, model ten nadal jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w zastosowaniach domowych dla 1-2 osób. Jeśli nie powstałby ten model, wiele osób nie miałoby możliwości korzystać z zalet wody miękkiej.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #446
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Model CS 11 jest umieszczony w kategorii zmiękczacze domowe, dla 1-2 osób. Jest to jasno i wyraźnie napisane, że model ten jest dedykowany to takich potrzeb
    ...
    Mimo tak małych rozmiarów, model ten nadal jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w zastosowaniach domowych dla 1-2 osób.
    Ja nie kwestionuję tego czy to dobry czy zły model - kwestionuję jego wydajność na poziomie 1,1 m3/h przy zmiękczeniu do zera (co sami potwierdziliście we wcześniejszych postach).
    To co robicie to "wasza interpretacja" domowego zastosowania. Ciekaw jestem ile osób zapytanych o "zmiękczacz domowy" będzie zdawało sobie sprawę, że dla was to oznacza zmiękczenie do iluśtam stopni?

  7. #447

    Domyślnie

    Mam pytanie. Ile wody na płukanie zużywa takie urządzenie dziennie. Przy 4 osobowej rodzinie???

  8. #448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rysiek83 Zobacz post
    Mam pytanie. Ile wody na płukanie zużywa takie urządzenie dziennie. Przy 4 osobowej rodzinie???
    Takie urządzenie zużywa ok 120-150 litrów wody na każde płukanie (zależnie od wersji, wielkości i ustawień), ale nie dziennie tylko co 10-14 dni. Przynajmniej tak powinno być dobrane aby nie płukał się za często lub za rzadko.

  9. #449

    Domyślnie

    Ok. Dzięki.

  10. #450
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dirk01

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-101
    Posty
    35

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w wyborze zmiękczacza wody. Wstępnie mam do wyboru któryś z modeli BWT Aquadial softlife (polecany i montowany najczęściej przez mojego hydraulika) oraz firmy Water Technic (polecany przez znajomego). Trudno doszukać sie informacji np. o rodzaju głowicy w tych zmiękczaczach czy złoża. Może ktoś pomóc je ocenić? Twardość mojej wody wodociągowej wg. MPWIK to 13,5 stopnia niem. Zużycie ok 9-10 m.sześć na miesiąc. Z góry dziękuje za pomoc.

  11. #451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał dirk01 Zobacz post
    Proszę o pomoc w wyborze zmiękczacza wody. Wstępnie mam do wyboru któryś z modeli BWT Aquadial softlife (polecany i montowany najczęściej przez mojego hydraulika) oraz firmy Water Technic (polecany przez znajomego). Trudno doszukać sie informacji np. o rodzaju głowicy w tych zmiękczaczach czy złoża. Może ktoś pomóc je ocenić? Twardość mojej wody wodociągowej wg. MPWIK to 13,5 stopnia niem. Zużycie ok 9-10 m.sześć na miesiąc. Z góry dziękuje za pomoc.
    W BWT jest ich specjalna głowica dostępna tylko u nich (co skutecznie przywiązuje Cię do ich serwisu).
    WaterTechnic to marka firmy Technika Wody - mają różne linie - jedne na głowicach Erie inne na chińśkich BNT...
    Co do złóż to już kwestia deklaracji... bo i tak nie masz jak tego sprawdzić.

    Na Twoje warunki potrzebujesz zmiękczacza na 20-22 litry złoża.
    Osobiście polecałbym Ci coś na głowicy Clack i złożu Lewatit.

  12. #452
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dirk01

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-101
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dziękuję. Tylko co tu wybrać. .Nie wszyscy producenci podają typ głowicy czy złoża..

  13. #453
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał dirk01 Zobacz post
    Dziękuję. Tylko co tu wybrać. .Nie wszyscy producenci podają typ głowicy czy złoża..
    Jak nie podają takich informacji to zazwyczaj oznacza najtańsze chińskie produkty... a takich radzę unikać.

  14. #454

    Domyślnie

    Hej,

    Proszę o pomoc w wyborze zmiękczacza.
    Rodzina 2+1, niestety podlewanie ogródka (150m2) wodą po zmiękczeniu (lub deszczówką jak będzie).
    Parametry wody jakie podaje mpwik są opisane jako „Twardość Ogólna” w jednostce mg/l i wachają się w zależności od pomiaru między 405 – 440
    Linki do badań:
    http://www.mpwik.bedzin.pl//upload/e...wod_112018.pdf

    Zastanawiałem się między:
    CosmoWATER HOME 22 (ale tutaj mnie trochę denerwuje opis gwarancji, konieczność zakupu soli od producenta itp.)
    Albo
    Ecowater Comfort 400 (tutaj trochę cena wydaje się być duża…, chyba że się mylę ������ )

    Pozdr!

  15. #455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek_blah Zobacz post
    Proszę o pomoc w wyborze zmiękczacza.
    Rodzina 2+1, niestety podlewanie ogródka (150m2) wodą po zmiękczeniu (lub deszczówką jak będzie).
    Parametry wody jakie podaje mpwik są opisane jako „Twardość Ogólna” w jednostce mg/l i wachają się w zależności od pomiaru między 405 – 440
    Linki do badań:
    Możesz jakoś określić wielkość zużycia wody (miesięcznie)? Czy nie da się uniknąć podlewania wodą miękką? Czy to podlewanie automatyczne czy ręczne?
    Twardość jest dosyć wysoka więc raczej te konkretne modele będą za małe...

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Możesz jakoś określić wielkość zużycia wody (miesięcznie)? Czy nie da się uniknąć podlewania wodą miękką? Czy to podlewanie automatyczne czy ręczne?
    Twardość jest dosyć wysoka więc raczej te konkretne modele będą za małe...
    Wiem, żę jakieś dane co do zużycia by się przydały, ale...
    Zawsze mieszkałem w bloku z ryczałtem i nigdy nie miałem ogródka Podlewanie ręczne, nie wstawiałe automatu do takiego małego ogródka. Nie da się zrobić obejścia, bo zawór główny jest po dokładnie drugiej stronie domku niż ogródek.

  17. #457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek_blah Zobacz post
    Wiem, żę jakieś dane co do zużycia by się przydały, ale...
    Zawsze mieszkałem w bloku z ryczałtem i nigdy nie miałem ogródka Podlewanie ręczne, nie wstawiałe automatu do takiego małego ogródka. Nie da się zrobić obejścia, bo zawór główny jest po dokładnie drugiej stronie domku niż ogródek.
    Powiem tak... trochę szkoda, ale jak się nie da to nie ma wyjścia. Możesz zawsze przy większym podlewaniu zamykać bypass...
    Myślę, że jako minimum powinieneś szukać modelu z 30 litrami złoża, a jeśli chcesz mieć zmiękczanie do zera to nawet i 40 litrów będzie odpowiednie.

  18. #458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek_blah Zobacz post
    Wiem, żę jakieś dane co do zużycia by się przydały, ale...
    Zawsze mieszkałem w bloku z ryczałtem i nigdy nie miałem ogródka Podlewanie ręczne, nie wstawiałe automatu do takiego małego ogródka. Nie da się zrobić obejścia, bo zawór główny jest po dokładnie drugiej stronie domku niż ogródek.
    Masz szambo? Czy płacisz za wodę razem ze ściekami?
    Jak płacisz za ścieki, to zrób podlicznik przed zaworem czerpalnym na zewnątrz budynku (nie ważne, gdzie jest główny) - szybko Ci się zwróci, jak go zgłosisz do wodociągów i od tej części nie będą Ci liczyli ścieków.

    Podlewanie ogródka zmiękczoną wodą to czysta rozrzutność.

  19. #459
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dirk01

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-101
    Posty
    35

    Domyślnie

    Mam do wyboru dwa zmiękczacze i nie wiem który wybrać. Proszę o jakieś podpowiedzi. Jeden typ to Ecowater Evolution 300 Boost a drugi BWT Aquadial Softlife lub wersja Bio. W domu mieszkają 4 osoby.Srednio zuzycie ok 10 m3 na miesiąc.Ten pierwszy ma sporo bajerów typu łączenie wi-fi nie wiem czy potrzebnych ale niektóre moze tak jak alarm niskiego poziomu soli. BWT wydaje sie uboższy w takie udogodnienia. Jestem laikiem nie wiem czym tak naprawde różnią sie te zmiękczacze. Wersja BWT bio ma wytwarzanie chloru, który dezynfekuje żywicę..Czy to jest konieczne? W obu brak informacji o typie żywicy i głowicy, ale firmy są chyba markowe więc moze chłamu by nie wypuszczały? Pomóżcie w wyborze.

  20. #460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał dirk01 Zobacz post
    Mam do wyboru dwa zmiękczacze i nie wiem który wybrać. Proszę o jakieś podpowiedzi. Jeden typ to Ecowater Evolution 300 Boost a drugi BWT Aquadial Softlife lub wersja Bio. W domu mieszkają 4 osoby.Srednio zuzycie ok 10 m3 na miesiąc.Ten pierwszy ma sporo bajerów typu łączenie wi-fi nie wiem czy potrzebnych ale niektóre moze tak jak alarm niskiego poziomu soli. BWT wydaje sie uboższy w takie udogodnienia. Jestem laikiem nie wiem czym tak naprawde różnią sie te zmiękczacze. Wersja BWT bio ma wytwarzanie chloru, który dezynfekuje żywicę..Czy to jest konieczne? W obu brak informacji o typie żywicy i głowicy, ale firmy są chyba markowe więc moze chłamu by nie wypuszczały? Pomóżcie w wyborze.
    Zacznij od tego czy to odpowiedni rozmiar dla twojej twardości i zużycia.
    Alarm niskiego poziomu soli jest w praktycznie każdej lepszej głowicy - ale żebyś się nie zdziwił jak to działa (musisz ręcznie wpisywać ile soli masz w zbiorniku po każdym uzupełnieniu...). Wifi to czysty bajer - jak chcesz to płacisz i masz. Chlor do żywicy to jej zabicie w kilka lat.
    Myślę, że jak jesteś laikiem i nie chcesz robić z tego doktoratu to nie musisz iść w takie drogie sprzęty...

Strona 23 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony