dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 84
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 1679
  1. #461
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TECHNICZNY_ECOWATER

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-013
    Posty
    4

    Domyślnie alarm niskiego poziomu soli i WiFi

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zacznij od tego czy to odpowiedni rozmiar dla twojej twardości i zużycia.
    Alarm niskiego poziomu soli jest w praktycznie każdej lepszej głowicy - ale żebyś się nie zdziwił jak to działa (musisz ręcznie wpisywać ile soli masz w zbiorniku po każdym uzupełnieniu...). Wifi to czysty bajer - jak chcesz to płacisz i masz. Chlor do żywicy to jej zabicie w kilka lat.
    Myślę, że jak jesteś laikiem i nie chcesz robić z tego doktoratu to nie musisz iść w takie drogie sprzęty...
    Panie qbek17 proszę nie podawać błędnych informacji. W urządzeniach Evolution marki EcoWater alarm niskiego poziomu soli działa w oparciu o czujnik na podczerwień, który na bieżąco monitoruje rzeczywisty poziom soli w zbiorniku solankowym. Ponadto, urządzenie rejestruje zużycia wody (rozróżniając dni tygodnia), częstotliwość regeneracji a także zużycie soli i na podstawie posiadanych danych prognozuje liczbę dni pozostałych do wyczerpania zapasu soli. Liczba dni jest na bieżąco aktualizowana w zależności od tego czy zużycie wody użytkownika się zwiększa lub zmniejsza (co pociąga za sobą zmiany częstotliwości regeneracji). Jeżeli dodamy to tego system WiFi, mamy możliwość ustawienia ile dni przed wyczerpaniem zapasu soli chcemy być o tym poinformowani (do wyboru sms lub email).
    "Wifi to czysty bajer" ...ciekawe określenie systemu który w zależności od ustawień może informować użytkownika lub serwisanta o występujących błędach urządzenia, nadmiernym zużyciu wody (wynikającym np. z przecieku), podawać wszelkie informacje o ilościach zużywanej wody, informować o braku soli, pozwalać diagnozować urządzenie na odległość itp.

  2. #462
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał TECHNICZNY_ECOWATER Zobacz post
    W urządzeniach Evolution marki EcoWater alarm niskiego poziomu soli działa w oparciu o czujnik na podczerwień, który na bieżąco monitoruje rzeczywisty poziom soli w zbiorniku solankowym.
    OK. Zwracam honor - pisałem o tym jak to działa w większości głowic, a nie akurat w tym modelu.
    Niestety taki system nie jest niezawodny i też ma swoje mankamenty (żeby nie było że tylko ten - jak każdy inny system). Taki system to nadal tylko dodatek do głównej funkcji tego urządzenia.

    Ponadto, urządzenie rejestruje zużycia wody (rozróżniając dni tygodnia), częstotliwość regeneracji a także zużycie soli i na podstawie posiadanych danych prognozuje liczbę dni pozostałych do wyczerpania zapasu soli. Liczba dni jest na bieżąco aktualizowana w zależności od tego czy zużycie wody użytkownika się zwiększa lub zmniejsza (co pociąga za sobą zmiany częstotliwości regeneracji). Jeżeli dodamy to tego system WiFi, mamy możliwość ustawienia ile dni przed wyczerpaniem zapasu soli chcemy być o tym poinformowani (do wyboru sms lub email).
    "Wifi to czysty bajer" ...ciekawe określenie systemu który w zależności od ustawień może informować użytkownika lub serwisanta o występujących błędach urządzenia, nadmiernym zużyciu wody (wynikającym np. z przecieku), podawać wszelkie informacje o ilościach zużywanej wody, informować o braku soli, pozwalać diagnozować urządzenie na odległość itp.
    Moim zdaniem jest to bajer do urządzenia, które ma zmiękczać wodę. Dla fanatyków, którzy lubią sobie zerkać na telefonie ile wody zużyli w tym roku - na pewno fajny ale nadal bajer. W sytuacji awaryjnej (jak np. przeciek za zmiękczaczem) użytkownik zazwyczaj zauważy problem w inny sposób niż przez SMSa. Sól trzeba nadal uzupełnić ręcznie mimo otrzymania maila z przypomnieniem...

  3. #463
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafał S.

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam piotrulex. Możesz mi powiedzieć gdzie pod Toruniem mieszkasz i ewentualnie podać namiary na Twojego hydraulika. Również planuje montaż zmiękczacza i Twoja oferta bardzo mi się podoba.
    Dziękuję i pozdrawiam.

  4. #464
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ukasek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Koledzy, zwracam się z prośbą o pomoc. Zamówiłem ostatnio tester kropelkowy i wyszło mi, że woda jest miękka - 10 °fH. Teoretycznie powinno być ok ale osad na prysznicu, armaturze jest obecny. Na czajniku również gromadzi się kamień i problem rozwiązuje zastosowanie dzbanka filtrującego Brita. Czy według Was zalecane byłoby zamontowanie stacji?

    Miesięczne zużycie wynosi ok 14 - 16 m3
    4 osoby w domu.
    3 łazienki, wanny, prysznice

    Czy potrzebujecie jeszcze jakichś danych?
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Taka ciekawostka.
    5 km dalej od mojego miejsca zamieszkania badałem wodę i po wciśnięciu 34 kropel dalej woda nie zmieniła koloru na niebiski (od 32 woda klasyfikowana jest jako bardzo twarda)
    Pozdrawiam
    Łukasz

  5. #465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał ukasek Zobacz post
    Witam,
    Koledzy, zwracam się z prośbą o pomoc. Zamówiłem ostatnio tester kropelkowy i wyszło mi, że woda jest miękka - 10 °fH. Teoretycznie powinno być ok ale osad na prysznicu, armaturze jest obecny. Na czajniku również gromadzi się kamień i problem rozwiązuje zastosowanie dzbanka filtrującego Brita. Czy według Was zalecane byłoby zamontowanie stacji?

    Miesięczne zużycie wynosi ok 14 - 16 m3
    4 osoby w domu.
    3 łazienki, wanny, prysznice

    Czy potrzebujecie jeszcze jakichś danych?
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Taka ciekawostka.
    5 km dalej od mojego miejsca zamieszkania badałem wodę i po wciśnięciu 34 kropel dalej woda nie zmieniła koloru na niebiski (od 32 woda klasyfikowana jest jako bardzo twarda)
    Pozdrawiam
    Łukasz
    Z opisu wynika, że woda jest twarda, a z testu, że miękka. Może powtórz badania kilka razy (o różnych porach dnia) i wtedy będziesz wiedział coś więcej...

  6. #466

    Domyślnie

    Witam, proszę o pomoc w doborze sprzętu. Twardość to 20 stopni niemieckich, zużycie ok 15 m3, prysznic i wanna (mogą być używane jednocześnie). Posiadam też szambo dlatego ilość wody do regeneracji ma znaczenie. Fajnie by było zejść z twardością do 0.
    Pozdrawiam, Artur

  7. #467
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał serartur Zobacz post
    Witam, proszę o pomoc w doborze sprzętu. Twardość to 20 stopni niemieckich, zużycie ok 15 m3, prysznic i wanna (mogą być używane jednocześnie). Posiadam też szambo dlatego ilość wody do regeneracji ma znaczenie. Fajnie by było zejść z twardością do 0.
    Pozdrawiam, Artur
    Przy takich założeniach to zmiękczacz mógłby mieć od 30 do nawet 50 litrów złoża.

  8. #468

    Domyślnie

    Witam, dziękuje za odpowiedź. A co może zawęzić wielkość złoża ( z instalacji będą korzystały 2 osoby). Pozdrawiam,Artur

  9. #469
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał serartur Zobacz post
    Witam, dziękuje za odpowiedź. A co może zawęzić wielkość złoża ( z instalacji będą korzystały 2 osoby). Pozdrawiam,Artur
    Dla 2 osób, w kwestii wydajności (przepływu) wystarczy raczej mniejszy model.
    Wielkość złoża to kombinacja twardości wody i jej zużycia. Jeśli nie chcesz zmiękczać do zera to możesz wybrać mniejszy model.
    Większy model rzadziej się regeneruje więc sumarycznie zużywa mniej wody. W większym modelu ma też sens zastosowanie regeneracji przeciwprądowej, która także zmniejsza zużycie wody i soli.

  10. #470
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ukasek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Z opisu wynika, że woda jest twarda, a z testu, że miękka. Może powtórz badania kilka razy (o różnych porach dnia) i wtedy będziesz wiedział coś więcej...

    Witaj,
    Zrobiłem tak jak sugerowałeś i wyniki wychodzą takie same. Badania wskazują na miękką wodę - 10 °fH. Czy w takim razie jest sens zastosowania stacji uzdatniania? Mimo takiego wyniku osady są widoczne a na szybach od pryszniców widać plamy, które ciężko się usuwają. Czy zmiękczenie wody do np. 1-3 stopni coś zmieni?

    Zakup takiej stacji rozważam również z innego względu. Mam do uruchomienia instalację CO o mocy 100 kW, gdzie pojemność wodna całej instalacji wyniesie około 1500 litrów. Hydraulik zasugerował mi napełnienie instalacji wodą po uzdatnieniu. Jakie są Wasze opinie?

    Pozdrawiam
    Łukasz

  11. #471
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał ukasek Zobacz post
    Witaj,
    Zrobiłem tak jak sugerowałeś i wyniki wychodzą takie same. Badania wskazują na miękką wodę - 10 °fH. Czy w takim razie jest sens zastosowania stacji uzdatniania? Mimo takiego wyniku osady są widoczne a na szybach od pryszniców widać plamy, które ciężko się usuwają. Czy zmiękczenie wody do np. 1-3 stopni coś zmieni?
    Zmieni o jakieś 70%, ale czy to dużo to już musisz sam ocenić
    Do takiego zmiękczenia wystarczy Ci maleńki zmiękczacz z 10-12 litrami złoża.


    Zakup takiej stacji rozważam również z innego względu. Mam do uruchomienia instalację CO o mocy 100 kW, gdzie pojemność wodna całej instalacji wyniesie około 1500 litrów. Hydraulik zasugerował mi napełnienie instalacji wodą po uzdatnieniu. Jakie są Wasze opinie?
    W takiej objętości będziesz miał 150 g "kamienia" w wodzie surowej. Rozumiem, że to instalacja zamknięta, a więc jak raz ją uzupełnisz to nie będziesz dolewał nowej wody (z nowym "kamieniem")? Nie wszystko z tych 150 g się wytrąci bo jakaś równowaga w wodzie na pewno będzie... moim zdaniem nie warto stawiać zmiękczacza tylko w tym celu.

  12. #472

    Domyślnie

    Witam, dziękuje qbek17 za odpowiedź. Sugerując się wiadomościami z forum zacząłem poszukiwania, a okazuje się że nie jest takie proste, bo głowica Clack i złoże lewatit jakoś nie idą w parze . Żeby było łatwiej głowica Clack nie jest jedna, a wersji jest sporo, wybierając z pięcioma przyciskami zostały mi dwie : "WS 1 CI" i "WS 1 CK", obie mają regeneracyję objętościowa (up flow) z mixingiem. Tutaj pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy tymi głowicami (poza wyglądem) ? I czy warto wybrać akurat te ? Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące żywicy, czy jest jakiś sposób aby sprawdzić co tak naprawdę kupujemy (oczywiście mówię tutaj o zestawie złożonym). Pozdrawiam, Artur

  13. #473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał serartur Zobacz post
    Żeby było łatwiej głowica Clack nie jest jedna, a wersji jest sporo,
    Sporo wersji dotyczy sterowników. Głowica (hardware) jest jedna (w danym rozmiarze, ale rozmawiamy tylko o głowicy 1").

    wybierając z pięcioma przyciskami zostały mi dwie : "WS 1 CI" i "WS 1 CK",
    CI to sterownik "oryginalny", "fabryczny". CK to sterownik robiony (też przez Clacka) ale dla konkretnego dużego dystrybutora.

    obie mają regeneracyję objętościowa (up flow) z mixingiem.
    Regeneracja Upflow to regeneracja przeciwprądowa. Regeneracja objętościowa oznaczy tylko obecność wodomierza.
    Przy domowych zmiękczaczach na pewno warto mieć wodomierz (czyli regenerację objętościową), ale już nie koniecznie przeciwprądową (czyli upflow).

    Tutaj pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy tymi głowicami (poza wyglądem) ? I czy warto wybrać akurat te ?
    Główna różnica jaką zauważysz to kolorowy ekran i polskie menu w wersji CK.

    Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące żywicy, czy jest jakiś sposób aby sprawdzić co tak naprawdę kupujemy (oczywiście mówię tutaj o zestawie złożonym).
    W zasadzie nie ma takiej możliwości. Na oko możesz jedynie stwierdzić czy złoże jest monosferyczne (wszystkie ziarna w tym samym rozmiarze). Ale ponieważ aktualnie na rynku w szerszej dystrybucji jest chyba tylko jeden jonit monosferyczny (właśnie Lewatit) to pośrednio można to zweryfikować. Niestety jak się okaże, że masz ziarna o standardowym uziarnieniu (0.3-2.4 mm) to już nie stwierdzisz jakiej marki to jonit. Ewentualną wskazówką może być jego kolor - tanie jonity są zazwyczaj bardzo jasne (ale nie jest to cecha przesądzająca).

  14. #474

    Domyślnie Głowice RX

    Witam
    Przeczytałem wszystko i mam pytanie odnośnie zmiękczaczy aquasoft.
    Seria Eko posiada głowicę RX a Basic Clarka. Złoża te same - różnica w cenie kolosalna.
    Wiem że tańszy to chińczyk ale powiedzcie mi proszę czemu warto dopłacać prawie 2 x tyle tylko za tą głowicę.

    Dodatkowo dodam że patrzę po necie i nie ma wiele narzekań na te RX-y a sprzedają się świetnie ze względu na cenę.
    Mam dylemat bo nie chcę wtopić kasy w gówno ani też wydawać 1000 zł więcej za menu w języku polskim ....

    Interesuje mnie model 30 przepływowy - mam 15m3 miesięcznie zużycia wody przy twardości 20 niemieckich.

  15. #475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał łos Zobacz post
    Witam
    Przeczytałem wszystko i mam pytanie odnośnie zmiękczaczy aquasoft.
    Seria Eko posiada głowicę RX a Basic Clarka. Złoża te same - różnica w cenie kolosalna.
    Wiem że tańszy to chińczyk ale powiedzcie mi proszę czemu warto dopłacać prawie 2 x tyle tylko za tą głowicę.

    Dodatkowo dodam że patrzę po necie i nie ma wiele narzekań na te RX-y a sprzedają się świetnie ze względu na cenę.
    Mam dylemat bo nie chcę wtopić kasy w gówno ani też wydawać 1000 zł więcej za menu w języku polskim ....

    Interesuje mnie model 30 przepływowy - mam 15m3 miesięcznie zużycia wody przy twardości 20 niemieckich.
    Wydaje mi się, że te Eko miały też inne złoże... ale może to się zmieniło.
    Sama głowica to faktycznie istotna różnica w cenie. Modele RX to najtańsza wersja, a Clack najdroższa. Co do jakości RXów to loteria - jedna partia będzie w porządku, a inna będzie przeciekać, albo zaleje Ci podłogę... w przypadku awarii, często kończy się wymianą całej głowicy (zamiast pojedynczej części)... kwestia trwałości to też loteria - nie masz pewności. W Clacku masz tą pewność i za to się płaci.

  16. #476
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    robiłem badania wody w połowie zeszłego roku ale nie w sanepidzie , na żelazo , twardość oraz mętność ponieważ filtr wstępny mam do wymiany w zasadzie co tydzień (jest brązowy ) , kamień w czajniku i na kranach masakryczny - wymieniam co dwa tygodnie , woda w gminie jest z innego ujęcia niż ma Poznań . badanie zrobiono w jeden dzień , próbki oddane w naczyniu od aquanet'u . wszystko wyszło w normach - w połowie dopuszczalnych wartości . koszt niski . zrobiłem sobie też z ciekawości badanie na legionellę to trwało 10 dni i tu już koszt spory , ale córka miała kłopoty zdrowotne i szukaliśmy różnych przyczyn i opcji...

    sąsiad wzywał naszą gminna firmę do płukania rur/instalacji ze wzgledu na syf i kamień , jednak wielkiego efektu to nie dało. podobno wodociąg w ulicy jest przewymiarowany , a odnogi do domów są mieszane z plastiku i stali - z tego co akurat mieli pod ręką .

    od ponad roku noszę się z zamiarem montażu stacji uzdatniania , jednak ciągle coś ważniejszego ...mam nadzieję ,że w tym da radę


    może trochę off topic, ale jednak w temacie.....

    mam duże wątpliwości co do badań jakie moje gmina publikuje w kwestii jakości wody, wszystko w normie.
    Twardosć wody około 18 w skali niemieckiej, tymczasem mi jako akwaryście na testach dla ryb wychodzi 30-35 tej samej skali

    Gdy umyję auto i nie wytrę do sucha to zostają na ciemnym lakierze białe plamy po kroplach wody.
    Ciekawe jest to, że mieszkam w tym nowym domu już od 15 lat, i wszystkie baterie żyją, pralka wytrzymała 15 lat, instalację grzewczą i wodną mam w plastiku i chyba OK, nie zauważam złych sygnałów.....

    I teraz kilka pytań:
    Gdzie pójśc zrobić badanie wody? Sanepid czy jakieś prywatne laboratorium? Jaki powinien być normalny koszt badania jakosci wody? Czy Sanepid moze zrobić mi to za darmo jeżeli dotyczy to miejscowej wody?

    Druga sprawa, jeżeli wyniki wyjdą ujowe, jakie mam szanse coś z nimi zawalczyć z dostawcą wody? Kopanie się z koniem?

  17. #477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    mam duże wątpliwości co do badań jakie moje gmina publikuje w kwestii jakości wody, wszystko w normie.
    Oni publikują wyniki badań wody na wyjściu ze stacji uzdatniania. Zawsze pozostaje fragment pomiędzy SUW a twoim kranem, którego nie gwarantują.

    Twardosć wody około 18 w skali niemieckiej, tymczasem mi jako akwaryście na testach dla ryb wychodzi 30-35 tej samej skali
    To dość znaczna różnica w pomiarach. masz pewność co do dokładności pomiaru, całej procedury?

    I teraz kilka pytań:
    Gdzie pójśc zrobić badanie wody? Sanepid czy jakieś prywatne laboratorium? Jaki powinien być normalny koszt badania jakosci wody? Czy Sanepid moze zrobić mi to za darmo jeżeli dotyczy to miejscowej wody?
    Za darmo nikt tego nie zrobi. A sanepid to będzie chyba najdroższa opcja. Normalnie koszt badań fizykochemicznych to od kilkunastu do stu kilkudziesięciu PLN (w zależności od ilości parametrów). Zazwyczaj pakiet zawiera ok 10-12 parametrów i daje całkiem dobry obraz jakości wody. Osobne badania robi się na bakteriologię - ale te są droższe i nie każde laboratorium je robi.

    Druga sprawa, jeżeli wyniki wyjdą ujowe, jakie mam szanse coś z nimi zawalczyć z dostawcą wody? Kopanie się z koniem?
    Można składać reklamację jeśli wyniki wyjdą poza wartościami dla wody pitnej. Pierwsza rzecz jaką można zakwestionować to metoda pomiarowa lub akredytacja laboratorium. Poza tym jest sporo wymówek więc nie liczyłbym na jakieś wielkie odszkodowanie czy coś w tym stylu.

  18. #478
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Oni publikują wyniki badań wody na wyjściu ze stacji uzdatniania. Zawsze pozostaje fragment pomiędzy SUW a twoim kranem, którego nie gwarantują.


    To dość znaczna różnica w pomiarach. masz pewność co do dokładności pomiaru, całej procedury?


    Za darmo nikt tego nie zrobi. A sanepid to będzie chyba najdroższa opcja. Normalnie koszt badań fizykochemicznych to od kilkunastu do stu kilkudziesięciu PLN (w zależności od ilości parametrów). Zazwyczaj pakiet zawiera ok 10-12 parametrów i daje całkiem dobry obraz jakości wody. Osobne badania robi się na bakteriologię - ale te są droższe i nie każde laboratorium je robi.


    Można składać reklamację jeśli wyniki wyjdą poza wartościami dla wody pitnej. Pierwsza rzecz jaką można zakwestionować to metoda pomiarowa lub akredytacja laboratorium. Poza tym jest sporo wymówek więc nie liczyłbym na jakieś wielkie odszkodowanie czy coś w tym stylu.

    pomiary robiłem testami dwóch różnych firm akwarystycznych, myślę, że nie są super dokładne, ale niemożliwe, że mają tak duzy rozrzut od wyniku jaki podaje dostawca wody

    nie chodzi mi odszkodowanie, bardziej chodzi mi o to czy można zmusić dostawcę do lepszego uzdatniania wody. Załóżmy, że wyniki wyjdą złe, nie mieszczące się w normach wody pitnej, i co dalej?

    odnośnie zmiękczania wody, czy pijecie taką wodę prosto z kranu?
    Chciałbym odejść od kupowania wody mineralnej, z powodu plastikowych opakowań. Nie wierzę w brak wpływu plastiku na wodę.
    Ostatnio spotykam się z kampaniami, akcjami typu: pij kranówkę !!! Wrocław ma też niby wodę zdatną do picia prosto z kranu. Ja mam ujęcie z Miękini ale mieszkam we Wrocławiu.
    Zmierzam do tego, czy pijecie wodę prosto z kranu po przejsciu jej przez zmiękczacze?
    Nie interesuje mnie jej dodatkowe mineralizowanie.

  19. #479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    Nie wierzę w brak wpływu plastiku na wodę.
    To masz problem, bo rurociągi i instalacje hydrauliczne już są głównie plastikowe. Chyba tylko studnia kopana i wiaderko pozostaje.

    Ja piję wodę z RO - mineralizowaną.

  20. #480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    pomiary robiłem testami dwóch różnych firm akwarystycznych, myślę, że nie są super dokładne, ale niemożliwe, że mają tak duzy rozrzut od wyniku jaki podaje dostawca wody
    Rozumiem. Dobrze byłoby potwierdzić tą różnicę wynikiem z akredytowanego laboratorium...

    nie chodzi mi odszkodowanie, bardziej chodzi mi o to czy można zmusić dostawcę do lepszego uzdatniania wody. Załóżmy, że wyniki wyjdą złe, nie mieszczące się w normach wody pitnej, i co dalej?
    W sumie to nie wiem czy można ich "zmusić". Sama twardość nie jest niebezpieczna dla zdrowia więc raczej ten aspekt odpada. A walory użytkowe...? Słyszałem już o "specjalnych pozwoleniach na odstępstwo od normy" z ministerstwa dla wodociągów...

    odnośnie zmiękczania wody, czy pijecie taką wodę prosto z kranu?
    Ja piję po RO i mineralizatorze. Ale po samym zmiękczaczu też nie miałbym problemu. Tylko ja mam zmiękczacz z solidną żywicą, a nie chińskim "no name'm".

Strona 24 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony