dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 84
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1677
  1. #641

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Tak orientacyjnie zużycie będzie to około 8 m3. Czyli do 3000 tys. jaki zmiekczacz byłby godny uwagi z 30 litrowym złożem?

  2. #642
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał nlio Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Tak orientacyjnie zużycie będzie to około 8 m3. Czyli do 3000 tys. jaki zmiekczacz byłby godny uwagi z 30 litrowym złożem?
    Jeśli 8 m3 na miesiąc to może być też 25 lub 30 litrów złoża. Najlepiej żeby złoże było monosferyczne (np. Lewatit S1567).
    Do tego solidna głowica (np. Clack lub Fleck lub Autotrol lub Erie) ze sterownikiem objętościowym. Do tego dodatki: bypass, wąż popłuczyn, filtr wstępny, itd.
    Reszta to już głównie plastiki ...

  3. #643
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dave02

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Swarzewo
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jest to wielkość orientacyjna, są miesiące kiedy zużycie jest mniejsze. Ogródek podlewam z studni.

  4. #644
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dave02

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Swarzewo
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy takim zużyciu i twardości możesz szukać modelu o pojemności nawet 45 litrów złoża. Ten Ecowater to maluszek - ma 17 litrów. Do tego cena...
    Jakie inne urządzenie możesz zaproponować? Jakiś konkretny model?

  5. #645

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ale kręcisz... ustaw po prostu te 3 kg i będzie dobrze W tej chwili nie mam weny i czasu żeby to szczegółowo opisywać - takie sprawy omawia się na szkoleniu przez kilka godzin.
    Witam ponownie po kilku miesiącach. Okazuje się, że "coś" nie gra w ustawieniach o które pytałam, gdyż obecnie woda wyszła wysoko nad sól. Jaki parametr odpowiada za uzupełnianie (dolewanie tej) wody? Bo musimy go wyzerować na kilka cykli. Jest to Aqua-Soft 25.Pozdrawiam

  6. #646
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Witam ponownie po kilku miesiącach. Okazuje się, że "coś" nie gra w ustawieniach o które pytałam, gdyż obecnie woda wyszła wysoko nad sól. Jaki parametr odpowiada za uzupełnianie (dolewanie tej) wody? Bo musimy go wyzerować na kilka cykli. Jest to Aqua-Soft 25.Pozdrawiam
    Co to znaczy wysoko? Ile jest tej wody w cm od dna? Zanim zaczniesz grzebać w ustawieniach sprawdź czy na pewno jest to problem i czy nie ma jakiejś usterki mechanicznej. Zerowanie dolewania wody na kilka cykli nie rozwiąże problemu.

  7. #647
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    immer17

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Wyszków
    Kod pocztowy
    07-201
    Posty
    3

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.Planuje kupic aqua soft basic albo viessmanna aquahome.Tylko nie wiem czy 20 czy 30.Twardosc wody w granicach 311-338 CaCo3,rodzina 5osobowa,miesieczne uzycie wody ok 7m3.

  8. #648
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał immer17 Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza.Planuje kupic aqua soft basic albo viessmanna aquahome.Tylko nie wiem czy 20 czy 30.Twardosc wody w granicach 311-338 CaCo3,rodzina 5osobowa,miesieczne uzycie wody ok 7m3.
    Przy takim zużyciu to max 20 litrów

  9. #649
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    immer17

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Wyszków
    Kod pocztowy
    07-201
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki

  10. #650
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar grzegomonia
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Dzielnica
    ul. Błotna 23h
    Posty
    47

    Domyślnie

    Ma ktoś zmiękczacz wody HYDRO PLUS 32? Jak sprawuję się to urządzenie i jakie są koszty jego użytkowania?

  11. #651
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Witam witam i od razu pytam. Jestem na etapie budowy domu i wlasnie zorientowalem sie, ze istnieje takie urzadzenie jak zmiekczacz wody.

    Zgodnie z informacjami z MPWIK, moja poda pochodzi z Warszawskiego Zakładu Centralnego SUW FILTRY a wiec ma nastepujace parametry:

    średnia max
    mg CaCO3/l 238 271
    mval/l 4,8 5,4
    mg Ca*+2/l 95,2 108,4
    milimole Ca 2,4 2,7
    st. niem. (dH) 13,3 15,2
    st. franc. 23,8 27,1
    st. ang. 16,7 19
    skala twardości woda średniej twardości


    Srednie zuzycie powinno oscylowac w granicach 10-12m3 miesiecznie, rodzina 2+2.

    Poprosze o propozycje modeli (PW) wartych uwagi, wiem o polecanych markach glowic jak i zlozach ale szukanie wg. czesci skladowych to juz nie lada wyzwanie. Nie interesuja mnie bajery w postaci kolorowych wyswietlaczy, wystarczy prosta ale skuteczna i trwala konstrukcja ktora uruchomie i oprocz uzupelniania soli i czyszczeniu filtra - zapomne na dlugi czas.

    Pomozecie?

    EDIT:
    dodam ze mam kanalizacje i tutaj pojawiaja sie 2 pytania:
    1. woda sluzaca do plukania/regeneracji nadaj sie do podlewania ogrodka?
    2. czy istnieje mozliwosc zasilania zmiekczacza z innego zrodla wody na same potrzeby regeneracji? Dla przykladu, cala woda wchodzaca do domu jest zmiekczana ALE do regeneracji pobierana bedzie wodaz licznika ogrodowego bo nie trafi do kanalizacji (wywale ja do zbornika na deszczowke?
    Ostatnio edytowane przez wally666 ; 10-11-2019 o 17:10
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  12. #652
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Witam witam i od razu pytam. Jestem na etapie budowy domu i wlasnie zorientowalem sie, ze istnieje takie urzadzenie jak zmiekczacz wody.

    Zgodnie z informacjami z MPWIK, moja poda pochodzi z Warszawskiego Zakładu Centralnego SUW FILTRY a wiec ma nastepujace parametry:

    średnia max
    mg CaCO3/l 238 271
    mval/l 4,8 5,4
    mg Ca*+2/l 95,2 108,4
    milimole Ca 2,4 2,7
    st. niem. (dH) 13,3 15,2
    st. franc. 23,8 27,1
    st. ang. 16,7 19
    skala twardości woda średniej twardości


    Srednie zuzycie powinno oscylowac w granicach 10-12m3 miesiecznie, rodzina 2+2.

    Poprosze o propozycje modeli (PW) wartych uwagi, wiem o polecanych markach glowic jak i zlozach ale szukanie wg. czesci skladowych to juz nie lada wyzwanie. Nie interesuja mnie bajery w postaci kolorowych wyswietlaczy, wystarczy prosta ale skuteczna i trwala konstrukcja ktora uruchomie i oprocz uzupelniania soli i czyszczeniu filtra - zapomne na dlugi czas.

    Pomozecie?

    EDIT:
    dodam ze mam kanalizacje i tutaj pojawiaja sie 2 pytania:
    1. woda sluzaca do plukania/regeneracji nadaj sie do podlewania ogrodka?
    2. czy istnieje mozliwosc zasilania zmiekczacza z innego zrodla wody na same potrzeby regeneracji? Dla przykladu, cala woda wchodzaca do domu jest zmiekczana ALE do regeneracji pobierana bedzie wodaz licznika ogrodowego bo nie trafi do kanalizacji (wywale ja do zbornika na deszczowke?
    Jeśli chodzi o rozmiar to w zasadzie standard na 25 lub max 30 litrów będzie OK.
    Co do pomysłów z wodą do regeneracji... woda z regeneracji mogłaby się nadawać częściowo (tzn woda z płukania - tak, ale woda z solankowania - nie) ale musiałbyś zainwestować w układ pomiarowy i do tego jakieś zawory do rozdzielenia strumieni. W praktyce jest to zupełnie niepraktyczne i nieekonomiczne. Przy dwóch regeneracjach miesięcznie mówimy o ok 300 litrach wody (z czego wykorzystać mógłbyś pewnie ok połowy).
    Na drugie pytanie - tak, jest możliwość zasilania zmiękczacza na czas regeneracji wodą z oddzielnego źródła. Potrzebujesz do tego zaworu trójdrożnego (w przypadku głowicy Clack jest to zawór MAV podłączany bezpośrednio do sterownika zmiękczacza). Tylko ten przykład zastosowania nie ma większego sensu... po pierwsze - opłacalność, a po drugie nie wiem czy ktoś formalnie odbierze Ci instalację gdzie łączysz te dwie linie (ogrodową i domową) już za licznikami.

  13. #653

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o odpowiedź na następujące pytania:
    Chcę kupić zmiękczacz. Zużycie wody do 5 m3, twardość 242 mg CaCO3/l czyli około 14,5 stopni niemieckich. Po przeczytaniu wszystkich wątków, wybór padł na Aqua Soft Basic 12 (złoże 12 litrów Lewatit S1567, głowica CLACK WS1 CK z mixingiem, w zestawie bypass i wąż płukania)
    Niepokoi mnie jednak mały przepływ wynoszący 0,6m3/h. Nie bardzo się na tym znam, ale czy to znaczy, że np. przy kilku kranach odkręconych jednocześnie woda będzie "kapała"? Czy może będzie leciała zwykłym strumieniem, a jedynie nie będzie zmiękczona do 0?
    Druga sprawa, to czy warto dopłacić 123 zł za regenerację up-flow, bo standardowo jest down-flow?

  14. #654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodezz Zobacz post
    Witam
    Proszę o odpowiedź na następujące pytania:
    Chcę kupić zmiękczacz. Zużycie wody do 5 m3, twardość 242 mg CaCO3/l czyli około 14,5 stopni niemieckich. Po przeczytaniu wszystkich wątków, wybór padł na Aqua Soft Basic 12 (złoże 12 litrów Lewatit S1567, głowica CLACK WS1 CK z mixingiem, w zestawie bypass i wąż płukania)
    Niepokoi mnie jednak mały przepływ wynoszący 0,6m3/h. Nie bardzo się na tym znam, ale czy to znaczy, że np. przy kilku kranach odkręconych jednocześnie woda będzie "kapała"? Czy może będzie leciała zwykłym strumieniem, a jedynie nie będzie zmiękczona do 0?
    Druga sprawa, to czy warto dopłacić 123 zł za regenerację up-flow, bo standardowo jest down-flow?
    Przy tak małym zmiękczaczu regeneracja upflow nie ma w ogóle uzasadnienia... byłby to w takiej sytuacji zwykły bajer.
    Przepływ wynika z ilości złoża i jego możliwości zmiękczania. Przy większym przepływie nie będzie ograniczenia ciśnienia tylko niepełne zmiękczenie. Ale 0,6 m3/h to praktycznie 2 mocno otwarte krany jednocześnie... zazwyczaj taka ilość wystarcza w domowych warunkach.

  15. #655
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    erloy

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. A może lepiej kupić większy model, ze złożem 20l? Różnica w cenie to 250 zł, plus ewentualnie 123 zł za up-flow.
    Co prawda ze zużycia i twardości wynika, że lepiej dopasowana będzie 12-tka, ale w obu regeneracja i tak robiła by się co 2 tygodnie. Tyle że w 12-tce ze względu na zużycie wody, a w 20-tce wymuszona, bo z tego co tu wyczytałem co tyle powinna się robić bez względu na zużycie.
    Większy zużywa 1kg soli więcej, ale ma przepływ 1m3/h.

  16. #656
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał erloy Zobacz post
    A może lepiej kupić większy model, ze złożem 20l?
    Jesli masz takie zuzycie ze wystarczy 12 litrow zloza to raczej nie potrzebujesz tez wiekszego przeplywu chwilowego...
    Moim zdaniem nie ma sensu z tego powodu kupowac wiekszego modelu.

  17. #657
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomek_L-wo

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Pytanie do qbek17
    Chcę kupić zmiękczacz. Twardość wody to 380ppm, rodzina 2+2 zużycie około 13-15 m. Przejrzałem większość postów i czy taki wybór jest dobry?
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...25-p-1241.html
    Jeżeli możesz polecić coś innego tańszego i bardziej ekonomicznego poza forum będę wdzięczny
    Własne ujęcie wody + OŚ
    Jestem z Legionowa czy w razie "W" jest gdzieś w pobliżu jakiś serwis
    Prosił bym o w miarę szybką odpowiedź bo muszę kupić coś do końca miesiąca.
    Ostatnio edytowane przez Tomek_L-wo ; 21-11-2019 o 05:14

  18. #658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_L-wo Zobacz post
    Witam
    Pytanie do qbek17
    Chcę kupić zmiękczacz. Twardość wody to 380ppm, rodzina 2+2 zużycie około 13-15 m. Przejrzałem większość postów i czy taki wybór jest dobry?
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy-zmiekczacz-wody-clack-ck-pallas-lewatit-25-p-1241.html
    Jeżeli możesz polecić coś innego tańszego i bardziej ekonomicznego poza forum będę wdzięczny
    Własne ujęcie wody + OŚ
    Jestem z Legionowa czy w razie "W" jest gdzieś w pobliżu jakiś serwis
    Prosił bym o w miarę szybką odpowiedź bo muszę kupić coś do końca miesiąca.
    Zużycie jest spore, więc i zmiękczacz powinien być nieco większy. Do tego przy OŚ przydałaby się regeneracja przeciwprądowa (o ile jakość wody zasilającej jest dobra - bez żelaza i zanieczyszczeń mechanicznych).

  19. #659
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tomek_L-wo

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję odczytałem PW
    Ostatnio edytowane przez Tomek_L-wo ; 21-11-2019 o 06:54

  20. #660

    Domyślnie

    Witam,
    Ja rowniez mam pytanie do qbek17. Przesledzilam posty I chcialabym sie upewnic, czy moj wybor jest dobry. Potrzebuje zmiekczacz do domu, gdzie wode mam z wodociagu, ale scieki odprowadzam do przydomowego szamba. Potrzebuje tez wode do ogrodu. Co prawda mam studnie na deszczowke, ale to czasem nie wystarcza. Dlatego jak wywnioskowalam z forum najlepiej bedzie zrobic przylacze na waz ogrodowy przed zmiekczaczem?
    Wodociagi podaja, ze woda ma twardosc 14-16,8 stopni niemieckich (250-300 mg CaCO3/dm3). Obecnie w mieszkanie zuzywamy max 8m3 miesiecznie. Jest nas 2 czasem 3 osoby. Podejrzewam, ze w domu moze byc nieco wieksze zuzycie. Zastanawiam sie ktory z tych zmiekczaczy bedzie dla nas najlepszy? Podobno ten z pierwszego linka ma glowice I zloze takie jak Pan poleca. Nie wiem jak ten drugi. Czy ma wszystko co powinien miec? I jak duzy: 20, 25, a moze 12 z aqua soft??? Bardzo prosze o konkretna podpowiedz bo sama chyba nie podolam

Strona 33 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony