dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 84
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1680
  1. #761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał andzioxl Zobacz post
    Twardosc wody wg wodociagow - 17DH (test kropelkowy dla weryfikacji w drodze);
    Zuzycie ok 10m3 na miesiac dla samego domu (szacuja max 15m3 w przyszlosci);
    Jakby liczyć "na teraz" to wystarczy 25 litrów złoża. Jak przyjąć tą "przyszłość" to możesz iść nawet w 40 litrów... Myślę, że rozsądnym wyborem będzie 25-30 litrów.
    Wiem ze glowica clack, zloze monosferyczne, pewnie ok 30l itd. Ale moze jakis konkretny model/firme?
    Każdy będzie chwalił swoje produkty ale jak będziesz miał dobre złoże i głowicę to już 90% sukcesu. Reszta to ustawienia, konfiguracja, opcje...

    Mam tez grentona w domu (inteligentny dom) i milo by bylo gdyby wyciagac lub zapodawac jakies parametry z urzadzenia (czlowiek leniwy sie robi i zamiast zejsc do kotlowni wolalbym wymusic np jakas regeneracje recznie). Z kabelkologia sobie poradze (informatyk), ale urzadzenie musi miec cos wystawione na swiat - jakies zlacze, modbus etc.
    Z modbusem może być problem (jeszcze nie słyszałem o domowej głowicy z tym protokołem). Clack może mieć WiFi z aplikacją na tel i przeglądarkę, ale na razie jest to dość drogie. Poza tym zmiękczacz ma działać automatycznie i w zasadzie poza podglądem nie ma (nie powinno być) za dużo możliwości sterowania ręcznego. Dosypywanie soli nadal pozostanie "czynnością analogową" i będzie trzeba się ruszyć z kanapy

  2. #762
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bolo12063

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Glibczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    4

    Domyślnie Jaki zmiękczacz ?

    Witam, jestem tu nowy dlatego proszę o wyrozumiałość. Poszukuję zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego 4.osobowego. twardość wody to gh-21 i kh-13 (mierzone testami akwarystycznymi). Rozglądałem się wstępnie za jakimiś i w oko wpadł mi taki ale nie wiem czy będzie ok.
    HYBRYDOWY ZMIĘKCZACZ WODY EXCLUSIVE CARBON KDF SÓL na allegro.
    https://allegro.pl/oferta/hybrydowy-zmiekczacz-wody-exclusive-carbon-kdf-sol-7321468606. Proszę o radę i jakieś propozycje.

  3. #763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolo12063 Zobacz post
    Witam, jestem tu nowy dlatego proszę o wyrozumiałość. Poszukuję zmiękczacza wody do domu jednorodzinnego 4.osobowego. twardość wody to gh-21 i kh-13 (mierzone testami akwarystycznymi). Rozglądałem się wstępnie za jakimiś i w oko wpadł mi taki ale nie wiem czy będzie ok.
    HYBRYDOWY ZMIĘKCZACZ WODY EXCLUSIVE CARBON KDF SÓL na allegro.
    ... Proszę o radę i jakieś propozycje.
    Taki z niego ekskluziw że nie ma słowa o głowicy ani o złożu... ale ze zdjęć widać, że to BNT (czyli chińszczyzna), złoże pewnie takie same. Do tego za mało jak na Twoją twardość.

    Skąd masz wodę? Jeśli z wodociągu to nie potrzebujesz węgla ani KDFu...

  4. #764
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bolo12063

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Glibczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Taki z niego ekskluziw że nie ma słowa o głowicy ani o złożu... ale ze zdjęć widać, że to BNT (czyli chińszczyzna), złoże pewnie takie same. Do tego za mało jak na Twoją twardość.

    Skąd masz wodę? Jeśli z wodociągu to nie potrzebujesz węgla ani KDFu...
    Tak, wodę mam z wodociągów. A jakieś propozycje odpowiednie pod moje potrzeby. Budżet myślę tak 2000-3500 zł.

  5. #765
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolo12063 Zobacz post
    Tak, wodę mam z wodociągów. A jakieś propozycje odpowiednie pod moje potrzeby. Budżet myślę tak 2000-3500 zł.
    Zakładając zużycie na poziomie 10 m3 na miesiąc (co przy 4 osobach nie jest chyba zbyt dużą wartością) możesz szukać modelu z 30-35 litrami złoża.
    Jeśli w opisie urządzenia nie ma informacji o typie głowicy czy konkretnym modelu złoża to zazwyczaj oznacza, że nie ma się czym chwalić... w tym budżecie spokojnie znajdziesz już solidny sprzęt.

  6. #766
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bolo12063

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Glibczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zakładając zużycie na poziomie 10 m3 na miesiąc (co przy 4 osobach nie jest chyba zbyt dużą wartością) możesz szukać modelu z 30-35 litrami złoża.
    Jeśli w opisie urządzenia nie ma informacji o typie głowicy czy konkretnym modelu złoża to zazwyczaj oznacza, że nie ma się czym chwalić... w tym budżecie spokojnie znajdziesz już solidny sprzęt.
    Ok,dzięki. Ale jakbyś miał jakieś propozycje to chętnie zobaczę

  7. #767

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie. Poszukuję zmiękczacza wody. Coś sprawdzonego na rynku. Rodzina 4 osobowa, zużycie miesięczne wody na poziomie 13m3, CaCO3 wg. wodociągów 246mg/l. Nie wiem jak ma się ta wartość do rzeczywistości ale problem z kamieniem w wodzie jest spory.
    Widzę na allegro duże zainteresowanie Water Technic. Kolega znów ma VIESSMANN Aquahome 20N. Nie znam kompletnie tych urządzeń. Jakieś za i przeciw? Generalnie nie szukam bubla. Urządzenie ma być dobre. Może inne propozycje?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

  8. #768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamuus Zobacz post
    Witam,
    Mam pytanie. Poszukuję zmiękczacza wody. Coś sprawdzonego na rynku. Rodzina 4 osobowa, zużycie miesięczne wody na poziomie 13m3, CaCO3 wg. wodociągów 246mg/l. Nie wiem jak ma się ta wartość do rzeczywistości ale problem z kamieniem w wodzie jest spory.
    Widzę na allegro duże zainteresowanie Water Technic. Kolega znów ma VIESSMANN Aquahome 20N. Nie znam kompletnie tych urządzeń. Jakieś za i przeciw? Generalnie nie szukam bubla. Urządzenie ma być dobre. Może inne propozycje?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    Myślę, że model z 25 litrami złoża będzie tu odpowiedni. Zwracaj uwagę na głowicę i złoże.

  9. #769

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Myślę, że model z 25 litrami złoża będzie tu odpowiedni. Zwracaj uwagę na głowicę i złoże.
    Ok. A powiedz mi na co mam zwracać uwage w głowicy. Jeśli chodzi złoże to Water Technic chwalą się jakimś amerykańskim producentem. Wiesz, mi jako laikowi w tej dziedzinie wszystko mogą wcisnąć.
    PS. Uważasz, że ten WT jest wart zakupu?

  10. #770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Kilka razy już go wałkowaliśmy na forum... widocznie zainwestowali w marketing bo jest o nim ostatnio sporo szumu. Raczej wnioski były średnie...

  11. #771

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kilka razy już go wałkowaliśmy na forum... widocznie zainwestowali w marketing bo jest o nim ostatnio sporo szumu. Raczej wnioski były średnie...
    Rozumiem. A czy coś byś był stanie polecić? Z tego co czytałem tak powierzchownie w tym temacie, masz o tym pojęcie.

  12. #772
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzycho1022

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-994
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat zmiękczaczy wody BWT?
    Wiem, że wszyscy polecają głowice clack oraz złożę levatit, ale mogę kupić z dużą zniżka BWT, a wiem że na dużych obiektach (filtry Warszawa) są urządzenia BWT i teraz pytanie czy warto?

  13. #773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamuus Zobacz post
    Rozumiem. A czy coś byś był stanie polecić? Z tego co czytałem tak powierzchownie w tym temacie, masz o tym pojęcie.
    Nie podam Ci konkretnego modelu... to zależy każdorazowo od parametrów wody i instalacji...
    Generalnie najważniejsze w zmiękczaczu są głowica i złoże. Dobre głowice to Clack, Fleck, Erie... a złoża to Lewatit, Dowex, ewentualnie Purolite (chociaż fajnie jakby złoże było monosferyczne).

  14. #774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzycho1022 Zobacz post
    Witam serdecznie, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat zmiękczaczy wody BWT?
    Wiem, że wszyscy polecają głowice clack oraz złożę levatit, ale mogę kupić z dużą zniżka BWT, a wiem że na dużych obiektach (filtry Warszawa) są urządzenia BWT i teraz pytanie czy warto?
    Ich zmiękczacze są dobre, ale drogie. Poza tym wadą może być to że będziesz skazany na ich serwis bo nikt poza nimi nie ma chyba dostępu do części...
    To co jest na dużych obiektach to zupełnie inna historia niż domowe zmiękczacze... i raczej nie ma przełożenia z indywidualnie budowanych instalacji na seryjne produkty o zupełnie innej skali.

  15. #775

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    tak jak większość nowych użytkowników w tym wątku szukam zmiękczacza do domu jednorodzinnego.

    Parametry:
    - twardość wody wg. wodociągów to 390 mg CaCO3/litr (szczegóły TUTAJ)
    - 4 osobowa rodzina, na ogród osobny licznik
    - zużycie miesięczne na poziomie 15m3/miesiąc
    - nie wiem do jakiego poziomu chciałbym zmiękczać, na razie brak doświadczenia (problem kamienia na wszystkim jest aktualnie spory)
    - bardzo by mi zależało, aby zmiękczacz zmieścił się pod piecem gazowym (chyba, że są przed tym jakieś wyraźne przeciwwskazania), wtedy urządzenie trzeba by podłączyć oraz później użytkować (uzupełnianie soli) na wysokości do 110cm

    Zdjęcia pomieszczenia TUTAJ - proszę nie o wstrzymanie się z komentarzami dt. instalacji, niestety nie miałem możliwości ingerencji

    Czy mogę prosić o jakieś rekomendacje ? Ew. jeśli ktoś byłby zainteresowany sprzedażą & instalacją w okolicach Poznania poproszę o pw.

    Pozdrawiam!

  16. #776
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał plota Zobacz post
    Witam wszystkich,

    tak jak większość nowych użytkowników w tym wątku szukam zmiękczacza do domu jednorodzinnego.

    Parametry:
    - twardość wody wg. wodociągów to 390 mg CaCO3/litr (szczegóły TUTAJ)
    - 4 osobowa rodzina, na ogród osobny licznik
    - zużycie miesięczne na poziomie 15m3/miesiąc
    - nie wiem do jakiego poziomu chciałbym zmiękczać, na razie brak doświadczenia (problem kamienia na wszystkim jest aktualnie spory)
    - bardzo by mi zależało, aby zmiękczacz zmieścił się pod piecem gazowym (chyba, że są przed tym jakieś wyraźne przeciwwskazania), wtedy urządzenie trzeba by podłączyć oraz później użytkować (uzupełnianie soli) na wysokości do 110cm

    Zdjęcia pomieszczenia TUTAJ - proszę nie o wstrzymanie się z komentarzami dt. instalacji, niestety nie miałem możliwości ingerencji

    Czy mogę prosić o jakieś rekomendacje ? Ew. jeśli ktoś byłby zainteresowany sprzedażą & instalacją w okolicach Poznania poproszę o pw.

    Pozdrawiam!
    Ta wysokość ogranicza Ci możliwość wyboru do modeli z max 30 litrami złoża. Taka ilość to wydajność na poziomie 4 m3 między regeneracjami czyli zapas na 8-9 dni. To powinno wystarczyć. Ze względów wygody użytkowania radziłbym wersję dwuelementową.

  17. #777

    Domyślnie

    qbek17 - podpowiedz proszę jak się wyłącza w aqu-soft basic 25 komunikat o przeglądzie?

    Co do rozmiarów, to uważajcie żeby nie przedobrzyć, bo u nas dla "25" był problem z uzyskaniem twardości wody powyżej zerowej. Sprzedawcy wolą sprzedawać większe i wiadomo dlaczego, natomiast my np. często zahaczaliśmy o płukanie higieniczne po 14dniach, a nie po pełnej wydajności - Oj trzeba było się nakombinować

  18. #778

    Domyślnie

    qbek17 - dziękuję, też tak myślałem o dwuelementowym, żeby łatwiej było uzupełniać sól.
    Czy zmiękczacz tego typu byłby ok?

    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...30-p-1249.html

  19. #779
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jagodajani

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Józefosław
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć!
    Przymierzam się właśnie do zakupu zmiekczacza i chciałabym poprosic o pomoc w doborze urządzenia. Zużycie 2 osoby (z opcją rozszerzenia do 3 ) ok 6m3 miesiecznie, twardość wody ok 16-17 stopni, woda z wodociągów. Rozważałam następujące opcje:
    https://sklep.fitaqua.pl/zmiekczacze...5-l-zloza.html
    https://epompa.pl/product-pol-10553-...E-SOFT-20.html
    Póżniej znalazłam jeszcze ten:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ant=7501333766
    Ale po przejrzeniu forum biorę pod uwagę (ze względu na głowicę):
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-3m-h.html
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ant=7120285017
    Czy któryś z tych jest zdecydowanie najlepszy lub najgorszy? Z góry dziękuję za jakąkolwiek poradę i podpowiedź czy jeszcze na coś powinnam zwrócić szczególną uwagę.

  20. #780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    qbek17 - podpowiedz proszę jak się wyłącza w aqu-soft basic 25 komunikat o przeglądzie?
    Odpisałem w wiadomości.

    Co do rozmiarów, to uważajcie żeby nie przedobrzyć, bo u nas dla "25" był problem z uzyskaniem twardości wody powyżej zerowej. Sprzedawcy wolą sprzedawać większe i wiadomo dlaczego, natomiast my np. często zahaczaliśmy o płukanie higieniczne po 14dniach, a nie po pełnej wydajności - Oj trzeba było się nakombinować
    No właśnie częściej spotykam za małe zmiękczacze niż za duże, ale faktycznie nie ma co przesadzać z rozmiarem
    Myślę, że regulacja twardości nie jest tu powiązana z rozmiarem złoża, a bardziej z ciśnieniem i zapewne dość niską twardością wody surowej

Strona 39 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony