dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 84
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1680
  1. #781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał plota Zobacz post
    qbek17 - dziękuję, też tak myślałem o dwuelementowym, żeby łatwiej było uzupełniać sól.
    Czy zmiękczacz tego typu byłby ok?
    Generalnie tak, ale zwróć uwagę na opinię o tym konkretnym sklepie - bywało różnie. Dodatkowo upewnij się czy w zestawie masz wszystko co potrzebne (bypass, wąż popłuczyn, zawór solankowy, itp) bo czasami jednak najtaniej nie oznacza najlepiej

  2. #782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jagodajani Zobacz post
    Cześć!
    Przymierzam się właśnie do zakupu zmiekczacza i chciałabym poprosic o pomoc w doborze urządzenia. Zużycie 2 osoby (z opcją rozszerzenia do 3 ) ok 6m3 miesiecznie, twardość wody ok 16-17 stopni, woda z wodociągów. Rozważałam następujące opcje:
    https://sklep.fitaqua.pl/zmiekczacze...5-l-zloza.html
    https://epompa.pl/product-pol-10553-...E-SOFT-20.html
    Póżniej znalazłam jeszcze ten:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ant=7501333766
    Ale po przejrzeniu forum biorę pod uwagę (ze względu na głowicę):
    https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-1-3m-h.html
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ant=7120285017
    Czy któryś z tych jest zdecydowanie najlepszy lub najgorszy? Z góry dziękuję za jakąkolwiek poradę i podpowiedź czy jeszcze na coś powinnam zwrócić szczególną uwagę.
    Wybacz ale nie mam siły/czasu/ochoty studiować wszystkich szczegółów urządzeń z tych linków... po tytułach sądząc masz tam dość tanie głowice (np. RX) i za dużo złoża - Tobie wystarczy 15 litrów, a te modele mają 20-26 litrów (czyli prawie 2x za dużo). Na szybko patrząc to najlepiej z tego wygląda chyba Basic (ma dobrą głowicę).

  3. #783
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jagodajani

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Józefosław
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Czy przy wzroście zużycia do 10-12m3 wystarczy 20m3 złoża?

  4. #784
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vinylowy

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    dolny śląsk
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich po raz pierwszy,
    stoję przed dylematem związanym ze zmiękczaczem. Problem nie polega na tym jaki kupić ale czy kupić? Wyniki badań:
    https://1drv.ms/b/s!Ao17WEb21Qq-gjdE...O_dd0?e=oNpifE
    Załączona tabelka kompletnie nic mi nie mówi, a idąc do sklepu- wiadomo, zawsze coś wcisną. Dlatego bardzo proszę o pomoc.

  5. #785

    Domyślnie

    Witam. Z pomiarów (test kropelkowy) twardości wody wychodzi że mamy 16 stopni niemieckich. Zużycie około 12m3 na miesiąc. Kanalizacja w posesji.
    Viessmann Aquahome 20N będzie najrozsądniejszym (cena/jakość) do takiej instalacji czy może jest coś bardziej konkurencyjnego?

  6. #786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jagodajani Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Czy przy wzroście zużycia do 10-12m3 wystarczy 20m3 złoża?
    Przy wzroście do 10 m3 max to nawet 25 litrów (20 też będzie dobre), a przy zużyciu 12 m3 nawet 30 litrów będzie OK.

  7. #787

    Domyślnie

    Witam,
    Przeglądając niemal wszystkie strony tematu wychodzi mi że potrzebuję zestawu z 30-35l złożem (8-10m3/mc 20-21dH testem kropelkowym docelowo - > 0-3dH).
    Nie wiem czy dobrze celuję. Prosiłbym o potwierdzenie czy nie przewymiarowałem.

    Jeśli chodzi o sam sprzęt to widzę że dwuelementowe są tańsze. Nie zależy mi na wyglądzie i miejsca również nie brakuje przy instalacji.
    Wybór:
    35l Głowica Clack WS1 CI, złoże Lewatit S 1567 - https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ack-9225847134 - Wygląda na dobrą cenę
    to samo tu https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-1-p-1112.html
    lub
    30l Głowica Clack WS1 EI, złoże LEWATIT S 1567 - https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...ng-p-1114.html


    Jakieś uwagi co do powyższych? Wiem że w obu przypadkach jest brak bypassu i węża co podnosi cene o ok 200zł.

    Pozdrawiam

  8. #788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek DIY Zobacz post
    Witam,
    Przeglądając niemal wszystkie strony tematu wychodzi mi że potrzebuję zestawu z 30-35l złożem (8-10m3/mc 20-21dH testem kropelkowym docelowo - > 0-3dH).
    Nie wiem czy dobrze celuję. Prosiłbym o potwierdzenie czy nie przewymiarowałem.
    Masz tak rozstrzelone wartości, że możesz celować w zmiękczacz od 20 do 35 litrów...

    Jakieś uwagi co do powyższych? Wiem że w obu przypadkach jest brak bypassu i węża co podnosi cene o ok 200zł.
    Głowica EI jest nieco "okrojona" względem CI, ale do domu w zupełności wystarczy.
    Sprawdź też opinie na temat sklepu przed zakupem

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Masz tak rozstrzelone wartości, że możesz celować w zmiękczacz od 20 do 35 litrów...
    A ja myślałem ze podaje dość precyzyjne dane Tak czy inaczej dziękuję za sprawną odpowiedź.
    Przy kropelkowym teście na 20 kropli kolor zmienia się już w zielony ale to taka brudna zieleń zalatująca brązem. 21 to już czysty zielony stąd też twardość 20-21dH.
    Jeśli chodzi o zmiękczanie to chciałbym do 0, chociaż nie wiem czy jest aż taka potrzeba. Do pitnej w kuchni będę mieszał o ile da się to sensownie zrobić.
    Co do zużycia to 4 miesiące kiedy cała rodzina była w kupie pokazuje mi z rachunków po 9m3 na miesiąc. Przy czym właśnie skończyliśmy remont jednej z łazienek z wymianą wanny na kabinę prysznicową z deszczownicą. Nie wiem zatem jak będzie wyglądać zużycie w tej chwili.

    Nie mniej obstawiałbym parametry 20dH -> 0dH przy 9m3/mc.

    Pozdrawiam.

  10. #790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek DIY Zobacz post
    Nie mniej obstawiałbym parametry 20dH -> 0dH przy 9m3/mc.
    Tu celowałbym w 30 litrów złoża.

    To są zalecane wartości maksymalne - możesz pójść w mniejsze, po prostu będą się częściej regenerować

  11. #791
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BartekGrz

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Ożarów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-850
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie,

    Szukam zmiękczacza wody do nowego domu dla rodziny 2+1
    Obecne zużycie wody przy dwóch osobach wynosi około 9 m3 miesięcznie, jak dojdzie dziecko to na pewno będzie większe.
    Twardość wody to 11,6 dH (4,14 mval) docelowo chciałbym aby oscylowało w granicach 5-6 dH - kocioł z aluminiowym wymiennikiem może źle znosić bardziej miękką wodę - tak usłyszałem.
    Woda wodociągowa, z opinii ludzi wynika iż jest trochę zażelaziona (zapewne w granicach norm)

    Sprzedawca z moich okolic zaproponował mi dwa urządzenia:
    1. Erie IQsoft Eco 18
    2. EcoWater Comfort 400

    Proszę Was o pomoc, które z urządzeń będzie lepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę parametry wody.
    Macie jakieś doświadczenie co do awaryjności obu urządzeń?
    Nie ukrywam, iż wielkość urządzenia ma dla mnie znaczenie - odpadają urządzenie dwu częściowe.

    Pozdrawiam
    Bartek

  12. #792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekGrz Zobacz post
    Witajcie,

    Szukam zmiękczacza wody do nowego domu dla rodziny 2+1
    Obecne zużycie wody przy dwóch osobach wynosi około 9 m3 miesięcznie, jak dojdzie dziecko to na pewno będzie większe.
    Twardość wody to 11,6 dH (4,14 mval) docelowo chciałbym aby oscylowało w granicach 5-6 dH - kocioł z aluminiowym wymiennikiem może źle znosić bardziej miękką wodę - tak usłyszałem.
    Woda wodociągowa, z opinii ludzi wynika iż jest trochę zażelaziona (zapewne w granicach norm)

    Sprzedawca z moich okolic zaproponował mi dwa urządzenia:
    1. Erie IQsoft Eco 18
    2. EcoWater Comfort 400

    Proszę Was o pomoc, które z urządzeń będzie lepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę parametry wody.
    Macie jakieś doświadczenie co do awaryjności obu urządzeń?
    Nie ukrywam, iż wielkość urządzenia ma dla mnie znaczenie - odpadają urządzenie dwu częściowe.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Jak chcesz usunąć tylko 6 dH to wystarczy Ci malutki zmiękczacz - 10-12 litrów złoża będzie wystarczające...

  13. #793
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BartekGrz

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Ożarów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-850
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak chcesz usunąć tylko 6 dH to wystarczy Ci malutki zmiękczacz - 10-12 litrów złoża będzie wystarczające...
    OK, to mogę wziąć mniejsze wersje obu urządzeń.
    Tylko pytanie, które z nich będzie lepszym rozwiązaniem, Erie IQsoft Eco czy EcoWater Comfort ?

  14. #794

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Taki z niego ekskluziw że nie ma słowa o głowicy ani o złożu... ale ze zdjęć widać, że to BNT (czyli chińszczyzna), złoże pewnie takie same. Do tego za mało jak na Twoją twardość.

    Skąd masz wodę? Jeśli z wodociągu to nie potrzebujesz węgla ani KDFu...
    Cześć,
    qbek17 też jestem zainteresowany tym Exclusive line carbon 30 (od Viteco). Złoże 20l, głowica BNT (jakaś z nowszych z up-flow), Złoże Purolite c100e. Mam do Ciebie pytanie - tez będę miał wodę z wodociągu (jeszcze tam nie mieszkam), obecnie stosuję w domu dzbanki brita i woda jest o niebo lepsza po takiej filtracji. Ten carbon 30 prócz żywicy ma węgiel i KDF. Czy możesz wyjaśnić dlaczego węgiel i KDF są zbędne przy wodzie z wodociągu? Może to zaważy na wyborze zmiękczacza. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  15. #795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał majorrush Zobacz post
    Złoże 20l, głowica BNT (jakaś z nowszych z up-flow), Złoże Purolite c100e.
    "Super" zestaw... Kiepska głowica, do tego upflow i złoże o standardowym uziarnieniu...

    Mam do Ciebie pytanie - tez będę miał wodę z wodociągu (jeszcze tam nie mieszkam), obecnie stosuję w domu dzbanki brita i woda jest o niebo lepsza po takiej filtracji. Ten carbon 30 prócz żywicy ma węgiel i KDF. Czy możesz wyjaśnić dlaczego węgiel i KDF są zbędne przy wodzie z wodociągu? Może to zaważy na wyborze zmiękczacza.
    Węgiel wymaga regularnej wymiany. Żywica zmiękczająca nie.
    KDF jest ciężki i jak ma być wypłukany potrzebuje dużego przepływu, którego nie zapewnisz przy zmiękczaczu.
    To jest takie "dorzucanie" dodatkowych funkcji aby można było więcej napisać w katalogu, ale w praktyce pewnie tego KDFu jest odrobina (jeśli w ogóle coś tam dosypią)... a żeby on działał to musi go być odpowiednio dużo.
    Woda wodociągowa już w założeniu jest zdatna do picia, więc nie potrzeba do niej KDFu... myślę, że lepiej byś na tym wyszedł montując zmiękczacz do zmiękczania, a filtr węglowy (ewentualnie z KDFem) jako filtry wody pitnej do jednego kranu (np. w kuchni).

  16. #796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekGrz Zobacz post
    OK, to mogę wziąć mniejsze wersje obu urządzeń.
    Tylko pytanie, które z nich będzie lepszym rozwiązaniem, Erie IQsoft Eco czy EcoWater Comfort ?
    To chyba nie będzie robiło większej różnicy... weź ten który Ci pasuje wymiarami/wyglądem.

  17. #797

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    "Super" zestaw... Kiepska głowica, do tego upflow i złoże o standardowym uziarnieniu...


    Węgiel wymaga regularnej wymiany. Żywica zmiękczająca nie.
    KDF jest ciężki i jak ma być wypłukany potrzebuje dużego przepływu, którego nie zapewnisz przy zmiękczaczu.
    To jest takie "dorzucanie" dodatkowych funkcji aby można było więcej napisać w katalogu, ale w praktyce pewnie tego KDFu jest odrobina (jeśli w ogóle coś tam dosypią)... a żeby on działał to musi go być odpowiednio dużo.
    Woda wodociągowa już w założeniu jest zdatna do picia, więc nie potrzeba do niej KDFu... myślę, że lepiej byś na tym wyszedł montując zmiękczacz do zmiękczania, a filtr węglowy (ewentualnie z KDFem) jako filtry wody pitnej do jednego kranu (np. w kuchni).

    Qbek17 bardzo dziękuję za odpowiedź. Czytając cały ten post od początku widać, że masz ogromną wiedzę, dlatego Ci zaufam. Jak pytałem producenta to zapewniał mnie, że to złoże węgla wymienia się razem ze złożem żywicy co ok 5 lat, więc widzę, że to chyba ściema... .
    Prośba jeszcze o małą radę - co w takim razie jeżeli nie ten Carbon 30? Najlepiej konkretny producent i model (z tego co widzę polecasz głównie głowice Clack i złoże monosferyczne, jednak producenci nie piszą wprost co mają w środku). 3 osoby, miesięcznie 9-11 m^3 wody, niestety nie mieszkam jeszcze bo dom w budowie dlatego nie znam twardości wody (ale z tego co wiem nie ma tragedii - wiem to nie konkretny pomiar). Myślę teraz nad Viessmann Aquahome 20n - co o nim myślisz? Z tego co widzę też ma złoże c100e, więc nie jest monosferyczne ( https://aquahome.pl/wp-content/uploa...ahome-2018.pdf ). Są jeszcze te Ecoperle, ale nie wiem... Co do filtra z węglem montowanym osobno to wszystkie rurki z wodą mam "zatopione" w ścianach, a ze ścian wychodzą tylko króćce przyłączeniowe do zimnej/ciepłej wody. Da się w takim przypadku zamontować taki filtr węglowy? Jeżeli tak to w jaki sposób? Daj proszę znać, będę wdzięczny. Pozdrawiam!

  18. #798

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    "Super" zestaw... Kiepska głowica, do tego upflow i złoże o standardowym uziarnieniu...


    Węgiel wymaga regularnej wymiany. Żywica zmiękczająca nie.
    KDF jest ciężki i jak ma być wypłukany potrzebuje dużego przepływu, którego nie zapewnisz przy zmiękczaczu.
    To jest takie "dorzucanie" dodatkowych funkcji aby można było więcej napisać w katalogu, ale w praktyce pewnie tego KDFu jest odrobina (jeśli w ogóle coś tam dosypią)... a żeby on działał to musi go być odpowiednio dużo.
    Woda wodociągowa już w założeniu jest zdatna do picia, więc nie potrzeba do niej KDFu... myślę, że lepiej byś na tym wyszedł montując zmiękczacz do zmiękczania, a filtr węglowy (ewentualnie z KDFem) jako filtry wody pitnej do jednego kranu (np. w kuchni).
    Jeszcze takie pytanko, jaki ten filtr węglowy byś polecił? Znalazłem taki artykuł http://www.filtry-do-wody.pl/?id=woda&id2=5&id3=5_3 ale nie wiem ile w tym prawdy?

  19. #799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał majorrush Zobacz post
    Jeszcze takie pytanko, jaki ten filtr węglowy byś polecił? Znalazłem taki artykuł ... ale nie wiem ile w tym prawdy?
    Są tam półprawdy i niedopowiedzenia. Artykuł jest pisany pod konkretną tezę i nie jest zbyt obiektywny.

  20. #800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał majorrush Zobacz post
    Jak pytałem producenta to zapewniał mnie, że to złoże węgla wymienia się razem ze złożem żywicy co ok 5 lat, więc widzę, że to chyba ściema... .
    To naciąganie. 5 lat to zdecydowanie za długo na filtr węglowy, a dla żywicy zmiękczającej to nawet nie jest półmetek jej żywotności. Ciekawe jak ten konkretny producent zamierza sprzedawać "wymianę złoża"... bo tego nie zrobią chińczycy za kilka groszy... więc albo "marka" zniknie z rynku do tego czasu (więc sam sobie szukaj kogoś do wymiany złoża), albo ceny będą zaporowe i taniej będzie kupić kolejny zmiękczacz.

    Prośba jeszcze o małą radę - co w takim razie jeżeli nie ten Carbon 30? Najlepiej konkretny producent i model (z tego co widzę polecasz głównie głowice Clack i złoże monosferyczne, jednak producenci nie piszą wprost co mają w środku).
    Jeśli producent ma się czym chwalić to zazwyczaj jest to wyraźnie napisane w opisie. Jeśli temat żywicy lub głowicy jest tylko w ogólnikach (nowoczesna, wydajna, skuteczna, itp) lub całkowicie pominięty to jest to dość jednoznaczne.


    3 osoby, miesięcznie 9-11 m^3 wody, niestety nie mieszkam jeszcze bo dom w budowie dlatego nie znam twardości wody (ale z tego co wiem nie ma tragedii - wiem to nie konkretny pomiar).
    Jeśli to woda ze studni to zacznij od wykonania badań fizykochemicznych i bakteriologicznych. Jeśli to woda wodociągowa to informację o twardości możesz znaleźć na stronie wodociągów (lub udzielą Ci takiej informacji telefonicznie).


    Myślę teraz nad Viessmann Aquahome 20n - co o nim myślisz? Z tego co widzę też ma złoże c100e, więc nie jest monosferyczne.
    Na pewno będzie to lepsze niż "no name". Mimo, że to nie żywica monosferyczna to przynajmniej wiesz jaka i od jakiego producenta. Purolite to dobra firma, a akurat model C100E nie jest monosferyczny bo ma być tani. W domowych warunkach jak chcesz mieć tańszy model to to złoże jest OK.

    Co do filtra z węglem montowanym osobno to wszystkie rurki z wodą mam "zatopione" w ścianach, a ze ścian wychodzą tylko króćce przyłączeniowe do zimnej/ciepłej wody. Da się w takim przypadku zamontować taki filtr węglowy? Jeżeli tak to w jaki sposób?
    Filtr ma w komplecie płytkę montażową - wieszasz go na ścianie i doprowadzasz wodę do filtra i odprowadzasz dalej do kranu/instalacji (zależy czy chcesz go zamontować na wejściu na cały dom czy na jeden kran).

Strona 40 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony