dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 84
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1677
  1. #841
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał erloy Zobacz post
    Czy woda zmiękczona do zera jest jedynie niesmaczna, czy z jakichś powodów zdrowotnych w ogóle nie nadaje się do picia?
    Jak rozumiem chodzi o wodę "surową", po przegotowaniu w czajniku herbatę można robić?
    Czy zamontowanie na kranie w kuchni osmozy spowoduje, że będzie można tą wodę pić? Do kranu doprowadzona jest oczywiście woda zmiękczona.
    Taka woda nie musi być "niesmaczna" - smak to kwestia wielu składników wody, a zmiękczenie usuwa tylko dwa z nich, w zamian dodając inny.
    Cała idea "nie nadawania się do picia" polega na tym, że nie ma tych dwóch minerałów (wapnia i magnezu). Ale ich brak nie powoduje, że taka woda jest jakaś trująca czy szkodliwa - po prostu ona nie dostarczy tych pierwiastków. Oczywiście trzeba do tego podejść zdroworozsądkowo - mówimy o piciu wody w niewielkich ilościach w postaci surowej. Oczywiście po zrobieniu na takiej wodzie zupy czy herbaty, te minerały się w niej pojawią z innych składników.
    Zamontowanie osmozy spowoduje, że woda będzie jeszcze bardziej pozbawiona minerałów (bo osmoza jest dużo dokładniejszym filtrem). Dopiero ostatni filtr (już po osmozie) czyli mineralizator, dodaje do wody niewielkie ilości minerałów tak, aby woda spełniała minimalne wymagania zawartości pierwiastków.

  2. #842

    Domyślnie

    Proszę o informację jaki zmiękczacz kupić jeśli zużywam ok 20-25m3 wody miesięcznie?

  3. #843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał nospam Zobacz post
    Proszę o informację jaki zmiękczacz kupić jeśli zużywam ok 20-25m3 wody miesięcznie?
    To zależy jaka jest twardość tej wody i czy ma być zmiękczona do zera.

  4. #844

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To zależy jaka jest twardość tej wody i czy ma być zmiękczona do zera.
    WG Zakładu inżynierii komunalnej wodę mamy średnią ale jest dużo kamienia który osadza się na prysznicach. Celem jest zmniejszenie ilości kamienia.
    Więc raczej nie chodzi o zmiękczenie wody do zera bo się człowiek nie spłucze z piany.

  5. #845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał nospam Zobacz post
    WG Zakładu inżynierii komunalnej wodę mamy średnią ale jest dużo kamienia który osadza się na prysznicach.
    To trzeba się dowiedzieć w tym zakładzie o inżynierską odpowiedź, a nie humanistyczną... czyli konkretnie ile jest tej twardości w dowolnych jednostkach (a nie tylko "średnio").

    Celem jest zmniejszenie ilości kamienia.
    Więc raczej nie chodzi o zmiękczenie wody do zera bo się człowiek nie spłucze z piany.
    To już wiesz, że chcesz zmiękczacz z mieszaczem (mixingiem).

    Sporo tej wody zużywasz... na ile osób to przypada? Ile punktów poboru wody?

  6. #846
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał nospam Zobacz post
    Proszę o informację jaki zmiękczacz kupić jeśli zużywam ok 20-25m3 wody miesięcznie?
    Zachęcam do zapoznania się z ofertą urządzeń marki Ecoperla. Dla takiego zapotrzebowania polecam zmiękczacz Toro 35. Jest to kompaktowe urządzenie z 35-litrami żywicy jonowymiennej Lewatit. Druga propozycja to Softower M, dwuczęściowy zmiękczacz wody wyposażony w głowicę sterującą Clack Pallas UF.

    https://www.youtube.com/watch?v=qTo239BmY8U
    https://www.youtube.com/watch?v=XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dla jasności:
    Jak podaje Polskie Towarzystwo Magnezologiczne są dowody na to, że twarda woda, zawierająca większe ilości takich biopierwiastków jak, magnez i wapń, może być zdrowsza od miękkiej, ponieważ na terenie gdzie występuje, zaobserwowano niższą zapadalność na choroby układu krążenia. Przykładem są mieszkańcy Gruzji, którzy pijąc wodę twardą, w mniejszym stopniu cierpią na choroby miażdżycowe i dożywają sędziwego wieku. Inaczej jest w Finlandii, której obywatele mający do dyspozycji wodę miękką, polodowcową, częściej zapadali na choroby serca i umierali nawet w młodym wieku.
    Zwrócił na to uwagę polski uczony, - prof. Julian Aleksandrowicz - pisząc w tej sprawie list do ówczesnego prezydenta Finlandii Urho Kekkonena. W związku z tym problemem władze fińskie zleciły opracowanie kompleksowego programu zaradczego. Tak powstał projekt profilaktyczny pod nazwą Nord Kareliia, w którym uwzględniono również m.in. suplementowanie wody składnikami mineralnym. W ciągu 25 lat trwania kampanii liczba zgonów z powodu chorób serca i naczyń krwionośnych w Północnej Karelii zmniejszyła się o 75%. /Publikacja T.Wojtaszek –„Woda-strumień życia”czerwiec 2008/.

    Woda pitna powinna zawierać przede wszystkim magnez i wapń, które stanowią o jej twardości, ale są niezwykle istotne dla ustroju człowieka. Niedobory tych pierwiastków w organizmie można uzupełniać właśnie poprzez spożycie wody bogatej w te substancje.

    Rozporządzenie dotyczące wody do spożycia określa dolny zakres twardości wody do spożycia jako 60 mgCaCO3/l, zaś magnezu na 30 mg/l. Tylko w tych dwóch przypadkach określone są minimalne stężenia parametrów dopuszczone do spożycia. Badania nad wpływem twardości wody na zdrowie człowieka prowadzone były przez wielu naukowców od szeregu lat. W latach 70-tych potwierdzono, że u osób pijących miękką wodę śmiertelność z powodu chorób serca jest o 20% wyższa, a spożywanie wody pozbawionej elektrolitów prowadzi do zmian stałości składu elektrolitowego płynu pozakomórkowego.

    Źródło

    Natomiast nie znalazłem informacji na temat grupy kontrolnej z badań badań prof. Aleksandrowicza i dowodów na bezpośredni związek pomiędzy suplementowaniem a chorobami. A przecież wpływ ma styl życia, żywienie, rozwój medycyny i inne czynniki.

  8. #848
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kazvar

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To nie kwestia "możliwości" bo możesz zmiękczyć do zera, ale przy tak miękkiej wodzie miedź z instalacji będzie się znacznie szybciej rozpuszczała (tak przy okazji - nawet w twardej wodzie miedź się rozpuszcza, więc jak rano chcesz się napić to lepiej najpierw spuść kilka litrów wody z rur bo na pewno mają od groma tej miedzi).


    Woda miękka jest bardziej korozyjna. Ciężko określić jak bardzo wpłynie to na żywotność miedzianych rur bo to kwestia wielu czynników (np. pH, zawartości innych pierwiastków w wodzie, itd).


    Są wystarczająco wiarygodne do potrzeb uzdatniania wody. Możesz przyjąć dokładność pomiaru +/- 1 dH, ale jak zrobisz kilka pomiarów i uśrednisz wynik to zazwyczaj jest on całkiem zbliżony do rzeczywistości.


    Tak.


    Poczytaj trochę opinii o tym sprzedawcy...


    Purolite C100 będzie nieco słabszy od Lewatitu S1567. Z jednej strony w domowych warunkach pewnie nie poczujesz różnicy, ale z drugiej strony - za niewielką różnicę w cenie możesz mieć lepsze złoże...
    Co do sprzedawcy chodzi o tego z allegro czy bluewater24?

  9. #849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazvar Zobacz post
    Co do sprzedawcy chodzi o tego z allegro czy bluewater24?
    Chodziło mi o bluewater... ale co do tego drugiego (allegro) to też miałem ostatnio przyjemność poprawiać po jego "instalacji".

  10. #850
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wieprzyslaw

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam.

    Ja również proszę o pomoc w doborze.
    Poniżej dane:
    - ilość punktów poboru wody zimnej: w sumie 6 (1x WC, 1x umywalka, 1x wanna z deszczownicą, 1x zlewozmywak, 1x zmywarka, 1x pralka).
    - ilość osób: 2 dorosłe, 2 dzieci (mała wanienka 35 l).
    - ilość zużywanej wody: dla ilości osób, jak wyżej, to aktualnie 6 m3/mc przy stosowaniu prysznica, spodziewany wzrost zużycia do 10 m3/mc (kąpiele dzieci w wannie).
    - uśrednione dane wody: twardość 17* dH, twardość wody waha się w przedziale 290 – 330 mgCaCO3/l.

    Aktualnie są dwa piony wody zimnej, jeden w łazience (gdzie jest wnęka o wymiarach 560 mm x 400 mm - tam mógłbym postawić stację) a drugi w aktualnym WC, który będzie zamieniony na pralnię/suszarnię (wymiary tego pomieszczenia to 1650 mm x 800 mm).

    Chciałbym pozbyć się kamienia z naszej wody.
    Tu się zastanawiam, czy zastosować dwie stacje zmiękczające, czy jednak poprowadzić zasilanie z jednego pionu do łazienki i tam połączyć oba zasilania do jednej stacji zmiękczającej.

    Zastanawiam się również, czy zamontowanie stacji RO jest zasadne ekonomicznie? Czy eksploatacja dwóch rodzajów stacji ma sens?

    Pozdrawiam

  11. #851
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieprzyslaw Zobacz post
    Tu się zastanawiam, czy zastosować dwie stacje zmiękczające, czy jednak poprowadzić zasilanie z jednego pionu do łazienki i tam połączyć oba zasilania do jednej stacji zmiękczającej.
    Na pewno taniej i wygodniej będzie mieć jedną wspólną stację na całe mieszkanie. Jeśli możesz to radziłbym połączyć oba piony. Przy takiej twardości wystarczy Ci standardowy model na 25 litrów złoża.

    Zastanawiam się również, czy zamontowanie stacji RO jest zasadne ekonomicznie? Czy eksploatacja dwóch rodzajów stacji ma sens?
    To zależy co chcesz osiągnąć. Obie technologie są zupełnie inne i raczej się uzupełniają niż dublują.

  12. #852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aldehyd Zobacz post
    Witam.
    Jak większość osób na tym forum potrzebuję pomocy w doborze zmiękczacza do wody.
    1. Twardość wody 22-24 stopni niemieckich.
    2. Ilość osób w domu aktualnie: 2 dorosłe + 2 dzieci
    3. Zużycie wody: Z uwagi na fakt, że to nowy dom przewiduję ok 10 - 12 m3 (obecnie mieszkam w bloku i srednio zużywam 9m3)
    4. Punkty czerpania wody:
    - 2x łazienka (wc, prysznic, wanna, umywalki)
    - pralnia (pralka)
    - kuchnia (zmywarka, zlew)
    - kotłownia (piec, umywalka)
    6. Budżet całkowity z instalacją: ok 3k PLN

    Przeczytałem ten wątek i widzę, że polacane są głowice Clark i złoża Lewatit.
    Znalazłem w Wielkopolsce firmę, która zajmuje sie sprzedaża zmiękczaczy.
    Będę wdzięczny za sugestie czy poniższy zmiękczacz jest godny uwagi:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...owy-7120285017
    Jego zaletą jest wspomniane złoże Lewatit oraz możliwość regulacji stopnia zmiękczenia wody ale o głowicy napisane jest tylko, że jest automatyczna (jak pewnie większość głowic) i objętościowa.
    Ewentualnie jako alternatywę znalazłem coś takiego:
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...30-p-1238.html

    Jeśli powyższe zmiękczacze okażą sie niezbyt dobre to czy mógłby mi ktoś podesłać linka do lepszego i bardziej odpowiedniego?

    Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Witam ponownie

    Na wstępnie chciałbym podziękować wszystkim za dotychczasową pomoc i rady, a szczególnie Tobie qbek17.
    Poczytałem o bluewater. Dzieki.
    Chciałbym zaktualizować jeszcze raz dane wejściowe (gdyż uległy zmianie) i prosić o ostateczną opinię w kwestii doboru zmiękczacza.
    1. Twardość wody 28 dH. Sprawdziłem testerem kropelkowym w weekend (dwa razy wskazał 28 i raz 29). Wcześniej miałem informacje, że twardość wynosi 22-24 dH.
    2. Ilość osób: 2 dorosłe + 2 dzieci
    3. Zużycie wody: ok 10 - 12 m3. Woda używana do picia i do celów gospodarczych (pralka, zmywarka, itp.)
    4. Instalacja miedziana. W związku z tym zmiękczanie wody do poziomu 4-5dH

    Zgodnie z zaleceniami szukałem zmiękczacza z głowicą Clack i złożem Lewatit (nie ma takich składaków za wiele).
    Proszę o opinię czy poniższy model będzie odpowiedni.
    O złożu nie ma mowy ale podczas rozmowy telefonicznej dowiedziałem się, że z głowicami Clack wstawiają Lewatita.
    https://akwa-filtry.pl/sklep-filtry/...-clack-pl-duo/
    lub
    https://akwa-filtry.pl/sklep-filtry/...-clack-pl-duo/ (niby 50l ale w tabeli już takiego modelu nie ma.., po 45l jest 60l )
    Niestety nie znam cen. Jutro postaram się to ustalić. Mam nadzieję, że nie będą droższe niż 3 000 PLN.

    Liczę na Ciebie qbek17

    Pozdrawiam

  13. #853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aldehyd Zobacz post
    Witam ponownie

    Na wstępnie chciałbym podziękować wszystkim za dotychczasową pomoc i rady, a szczególnie Tobie qbek17.
    Poczytałem o bluewater. Dzieki.
    Chciałbym zaktualizować jeszcze raz dane wejściowe (gdyż uległy zmianie) i prosić o ostateczną opinię w kwestii doboru zmiękczacza.
    1. Twardość wody 28 dH. Sprawdziłem testerem kropelkowym w weekend (dwa razy wskazał 28 i raz 29). Wcześniej miałem informacje, że twardość wynosi 22-24 dH.
    2. Ilość osób: 2 dorosłe + 2 dzieci
    3. Zużycie wody: ok 10 - 12 m3. Woda używana do picia i do celów gospodarczych (pralka, zmywarka, itp.)
    4. Instalacja miedziana. W związku z tym zmiękczanie wody do poziomu 4-5dH

    Zgodnie z zaleceniami szukałem zmiękczacza z głowicą Clack i złożem Lewatit (nie ma takich składaków za wiele).
    Proszę o opinię czy poniższy model będzie odpowiedni.
    O złożu nie ma mowy ale podczas rozmowy telefonicznej dowiedziałem się, że z głowicami Clack wstawiają Lewatita.
    https://akwa-filtry.pl/sklep-filtry/...-clack-pl-duo/
    lub
    https://akwa-filtry.pl/sklep-filtry/...-clack-pl-duo/ (niby 50l ale w tabeli już takiego modelu nie ma.., po 45l jest 60l )
    Niestety nie znam cen. Jutro postaram się to ustalić. Mam nadzieję, że nie będą droższe niż 3 000 PLN.

    Liczę na Ciebie qbek17

    Pozdrawiam
    Ten pierwszy zestaw wygląda nieźle. Nie brałbym więcej niż 45 litrów.

  14. #854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aldehyd Zobacz post
    3. Zużycie wody: ok 10 - 12 m3. Woda używana do picia i do celów gospodarczych (pralka, zmywarka, itp.)
    Przeanalizuj jeszcze zużycie. Nowe sprzęty zużywają zazwyczaj mniej wody. Dla przykładu moje stare zmywarki brały 12-15l na cykl, a obecna 9l a do tego stare to 45 a obecna 60cm. Do tego część zużycia przeniesie się do ogrodu, gdzie nie zmiękczasz. Mi po przeprowadzce zużycie (nie licząc ogrodu) znacznie spadło.
    Przewymiarowany zmiękczacz to marnowanie wody i soli na przedwczesną regenerację

  15. #855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przeanalizuj jeszcze zużycie. Nowe sprzęty zużywają zazwyczaj mniej wody. Dla przykładu moje stare zmywarki brały 12-15l na cykl, a obecna 9l a do tego stare to 45 a obecna 60cm. Do tego część zużycia przeniesie się do ogrodu, gdzie nie zmiękczasz. Mi po przeprowadzce zużycie (nie licząc ogrodu) znacznie spadło.
    Przewymiarowany zmiękczacz to marnowanie wody i soli na przedwczesną regenerację
    Tak, jak pisałem kilka postów wcześniej. Przeprowadzam się do nowego domu więc trudno jest mi określić dokładne zużycie. Założyłem 10m3. Z tymi 12 może trochę przesadziłem. Do tej pory mieszkając w bloku zużywałem ok 9m3 na miesiąc nie mając zmywarki.

  16. #856
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wieprzyslaw

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Na pewno taniej i wygodniej będzie mieć jedną wspólną stację na całe mieszkanie. Jeśli możesz to radziłbym połączyć oba piony. Przy takiej twardości wystarczy Ci standardowy model na 25 litrów złoża.
    Dziękuję.
    Tak planuję, poprowadzić PEXami do zmiękczacza i z zmiękczacza do kuchni.
    Tylko czy muszę patrzeć na zmiękczacze, które np. mają większą średnicę DN wlotu i wyloty, skoro "łączę" dwa zasilania? Chodzi mi o sytuacje zwiększonego poboru, gdy zajdzie sytuacja jednoczesnego uruchomienia kilku punktów poboru wody (np. prysznic, zmywarka, pralka).

  17. #857

    Domyślnie

    Mam twartosc wody 15 zuzycie 20/25m3 miesiecznie to jest maly hotel 10 lazienek wiec osob czasami moze byc 20 prosze o porade jaki zmiekczacz kupic. Jakiej wielkosci powinno byc zloze do takiego zuzycia wody.

  18. #858
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieprzyslaw Zobacz post
    Tylko czy muszę patrzeć na zmiękczacze, które np. mają większą średnicę DN wlotu i wyloty, skoro "łączę" dwa zasilania? Chodzi mi o sytuacje zwiększonego poboru, gdy zajdzie sytuacja jednoczesnego uruchomienia kilku punktów poboru wody (np. prysznic, zmywarka, pralka).
    Nie ma takiej potrzeby - standardowo zmiękczacz ma przyłącza 1" (lub niektóre 3/4"). To w zupełności wystarczy na całe mieszkanie.

  19. #859
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał nospam Zobacz post
    Mam twartosc wody 15 zuzycie 20/25m3 miesiecznie to jest maly hotel 10 lazienek wiec osob czasami moze byc 20 prosze o porade jaki zmiekczacz kupic. Jakiej wielkosci powinno byc zloze do takiego zuzycia wody.
    Wielkość złoża w takim przypadku będzie limitowana bardziej przez maksymalny przepływ niż przez wydajność... przy 10 łazienkach możesz mieć spory przepływ w godzinach porannych (jak każdy się zacznie myć).
    Możesz to zrobić zwykłym zmiękczaczem na 30 litrów, ale wtedy przy przepływie szczytowym będziesz miał wyższą twardość (co nie powinno stanowić dużego problemu bo i tak nie chcesz zmiękczać do zera...).
    Druga opcja to większy model (powiedzmy na 45 litrów złoża, ale jako maksymalny rozmiar przyjąłbym 75 litrów) lub dwa mniejsze ale pracujące równolegle - wtedy możesz zapewnić w miarę stałą twardość.
    Więc to raczej kwestia Twojej decyzji "jak dobrze" chcesz to zrobić?

  20. #860
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Różnice kosztowe w zakupie zmiękczaczy nie są bardzo duże przy wyższych wydajnościach, gdyż największy koszt to sterownik automatyczny. Proponowalibyśmy, jak napisał kolega qbek17, zmiękczacz z 75 litrami złoża. Będzie on dobrze dobrany zarówno pod kątem maksymalnego przepływu, skuteczności zmiękczania i częstotliwości pomiędzy regeneracjami.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 43 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony