dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 84
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1677
  1. #861

    Domyślnie

    Qbek17 napisałem wiadomość na priv.

  2. #862

    Domyślnie

    Cytat Napisał skywolker Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź! Faktycznie teraz tak myślę że przesadziłem z tą objętością, myślałem że to jak z telewizorem że lepiej większy.

    Clack i Lewatit to koszt 2800 znacznie ponad budżet niestety dodatkoo okazało się że ogranicza mnie przestrzeń maks 35x57 cm
    https://bluewater24.pl/kompaktowy-zm...-s-p-1407.html

    Chyba zdecyduję się na coś takiego:
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-do...20-p-1371.html

    Czy będę potem żałował że nie dołożyłem 700zł i nie zrobiłem więcej miejsca?
    @qbek17 Dzięki za info o sprzedawcy. Pomogło to uniknąć wtopy.

    Przeanalizowałem sytuację i wybór padł na:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...-pl-8435601736

    Sprzedawca ma w ofercie 3 identyczne zmiękczacze:
    22L - 1498 zł
    28L - 1565 zł
    32L - 1578 zł

    Czy przy tak małej różnicy cenowej jest sens brać 22L/28L czy lepiej brać 32L i mieć do dyspozycji więcej wody pomiędzy regeneracjami? Czy są jeszcze jakieś inne zalety mniejszych pojemności?

    Wiem że głowica BNT ale ma być proste w użyciu i w języku polskim.
    Kolega ma https://viteco.pl/viteco-kzw-25-l/ od dwóch śmiga bez problemu, a konfiguracja podoba tylko złoże Purolite C150

  3. #863

    Domyślnie

    Witam.
    Tez chciałbym zamontować zmiękczacz wody w swoim domu.
    Znalazłem w okolicy jednego Pana, który zajmuje się sprzedażą i montażem zmiękczaczy. Jednak jest on trochę tajemniczy i trzeba się mocno gimnastykować, żeby wyciągnąć od niego jakieś dane.

    W domu mieszka 6 osób, są jakby dwa mieszkania, wszystko podwójnie. W łazienkach tylko prysznice.
    Zużycie wody na poziomie ok 20m3
    Wg wodociągów woda ma twardość 235 mg/l - 13,2 dH

    Dostałem ofertę od tego pana na zestaw:
    - głowica clack 4 przyciski, ponoć najlepsza, bo można ją fajnie skonfigurować
    - złoże 40L (ew. 35L różnica 200zł), stosuje takie: Ecomix Purolitr Indion
    - zbiornik na sół
    - podłączenie do instalacji wodnej i kanalizacji
    Całość 3700 netto.

    Chciałem prosić o ocenę, czy dobrany zestaw jest wystarczający dla moich potrzeb.
    Czy rzeczywiście, ta głowica jest tak dobra?
    Czy zestaw jest wart tych pieniędzy??
    Czy jednak taki sam efekt, można osiągnąć niższym nakładem finansowym.

  4. #864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał skywolker Zobacz post
    Czy przy tak małej różnicy cenowej jest sens brać 22L/28L czy lepiej brać 32L i mieć do dyspozycji więcej wody pomiędzy regeneracjami? Czy są jeszcze jakieś inne zalety mniejszych pojemności?
    To nie jest jakiś formalny wymóg, tylko zalecenie ze względów higienicznych aby regenerować zmiękczacz co maksymalnie 14 dni. Jak dasz więcej złoża to regeneracja albo zrobi się zanim wykorzystasz w pełni jego pojemność, albo będzie się wykonywać sporo rzadziej. Technicznie nie ma przeciwwskazań do przewymiarowania.

  5. #865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miro.T Zobacz post
    Chciałem prosić o ocenę, czy dobrany zestaw jest wystarczający dla moich potrzeb.
    Rozmiar jest OK - raczej brałbym 40 litrów.

    Czy rzeczywiście, ta głowica jest tak dobra?
    Głowica Clack jest dobra, ale sterownik z 4 przyciskami to dość okrojona wersja (takie minimum do zmiękczacza). Nie ma za dużej możliwości konfiguracji, ale wystarczy.

    Czy zestaw jest wart tych pieniędzy??
    To zależy... jak da złoże indion, mały zbiornik na sól, głowicę z tańszym sterownikiem to ja bym tyle nie zapłacił.
    W tej cenie (tylko bez montażu, a jego koszt może być bardzo różny zależnie od warunków) możesz już mieć bardzo dobry sprzęt.

    Czy jednak taki sam efekt, można osiągnąć niższym nakładem finansowym.
    Ja bym raczej nie szukał "taniej" tylko "lepiej w tej samej cenie"

  6. #866

    Domyślnie

    qbek17 dziękuję za odpowiedź.

    To jeszcze proszę o podpowiedź odnoście tych elementów, które wg Twojej opinii są słabsze:
    - jaki programator byś polecał do głowice Clacka
    - jaka byłaby odpowiednia wielkość zbiornika na sól?
    - podał złoża, które stosuje, czy te pozostałe też są słabszego sortu?

    Dziękuje i pozdrawiam.

  7. #867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miro.T Zobacz post
    To jeszcze proszę o podpowiedź odnoście tych elementów, które wg Twojej opinii są słabsze:
    - jaki programator byś polecał do głowice Clacka
    - jaka byłaby odpowiednia wielkość zbiornika na sól?
    - podał złoża, które stosuje, czy te pozostałe też są słabszego sortu?
    Sterownik przynajmniej CI (5 przycisków), a jak chcesz kolorowo i z polskim menu to CK.
    Zbiornik na sól przynajmniej 100 L, z zaworem solankowym.
    Te co podał to marki, a nie konkretne złoża... Ecomix to złoże wielofunkcyjne więc w tym przypadku nie ma zastosowania, Indion jest słaby i odradzam, Purolite z tych podanych jest chyba najlepszym rozwiązaniem, ale to nadal taka średnia półka (bo nie sądzę żeby stosowali jakieś najlepsze modele). Z dobrych złóż jest Lewatit, niektóre Dowex'y...

  8. #868

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Miro.T ; 04-08-2020 o 18:38

  9. #869

    Domyślnie

    Niestety chyba będę musiał samodzielnie zakupić zestaw do zmiękczania i później poszukać fachowca do instalacji.
    Czy ten zestaw wart jest zainteresowania?
    https://www.filtry-wody.pl/sklep/zmi...ck-lewatit-45/

    Co dziwne tytuł wskazuje jakby miało być 45L złoża, natomiast w opisie jest napisane 40L.

    Czy do takiego zestawu warto jeszcze dokupić jakieś elementy instalacji?

  10. #870
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wieprzyslaw

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy takiej twardości wystarczy Ci standardowy model na 25 litrów złoża.
    To zależy co chcesz osiągnąć. Obie technologie są zupełnie inne i raczej się uzupełniają niż dublują.
    Ok, 25l złoża Lewatit, głowica Clack. Czy zwrócić uwagę na rodzaj głowic - CK, CL?
    Czy mają wyprowadzenie sygnałów na zewnątrz, np. styk o alarmie lub pomiary analogowe?
    Planowałem zrobić zmiękczacz na mieszkanie, natomiast w kuchni, pod zlewem, zamontować RO lub system filtrów i mineralizator (woda zimna bezpośrednio do picia - bez potrzeby gotowania, kupowania źródlanej, itp.).

  11. #871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieprzyslaw Zobacz post
    Czy zwrócić uwagę na rodzaj głowic - CK, CL?
    Czy mają wyprowadzenie sygnałów na zewnątrz, np. styk o alarmie lub pomiary analogowe?
    Wyprowadzenie sygnałów jest w obu sterownikach. Są to programowalne styki, możesz wybrać np. alarm lub czas/objętość po jakim ma się aktywować.
    Funkcjonalności obu sterowników są podobne. CK ma trochę większe możliwości ale raczej z nich nie skorzystasz w domu. Poza tym ma kolorowy ekran i polskie menu.

  12. #872
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wieprzyslaw

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzięki.
    Myślałem o Ecoperla z głowicą CLACK. Z kolei w moim mieście jest PROWATER, oni mają np. PWS 25 Magic–Box.
    Czy mógłbyś mi jeszcze doradzić w kwestii filtrowania wody i mineralizatora, czy dobrze myślę?
    Może są inne/ lepsze sposoby?

    Odnośnie zmiękczania... chcę zmiękczać do zera, głównie z uwagi na sprzęty.
    Czy RO lepiej zamontować na wodzie z przed zmiękczacza czy po zmiękcaczu?

    Czy zamiast złoża 25l można pójść w stronę 20l lub 30l?

    A jak ma się woda zmiękczona do materiałów, z których wykonane są rury i złączki? Przykładowo stal nierdzewna, PEXc, PP, mosiądz (bądź mosiądz niklowany) w tych złączkach?
    Lepiej do wody zmiękczonej używać PP czy PEXc?
    Ostatnio edytowane przez wieprzyslaw ; 07-08-2020 o 11:14 Powód: Dopisano

  13. #873

    Domyślnie

    Sprawa ze zmiękczaczem Ecowater ciągnie się bardzo długo od prawie roku. Niby pobierali nawet wodę przed zmiękczaczem i po ale chyba jej nie badali, bo zwalają problem na producenta Grohe.. Czy jest to możliwe, że producent Grohe wypuszcza armaturę tak zbierającą osady sodu ? Błagam, pomóżcie w wyjaśnieniu co to za dramat się u mnie dzieje.. Montujący Pan przez przypadek wygadał, że mają jeszcze innego klienta który ma to samo i nie wiedzą co zrobić. Wrzucam fotę z dziś. Po jednym dniu od dokładnego przetarcia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ecowater Zmiękczacz Syf.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	447799  

  14. #874
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    erloy

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja mam armaturę Grohe i zmiękczacz Aquasoft. Co prawda mieszkam i używam dopiero od 3 dni, ale jak na razie takiego czegoś nie zauważyłem.

  15. #875
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wieprzyslaw Zobacz post
    PWS 25 Magic–Box.
    Dość drogi jak na taki zestaw... nie widzę też informacji czy zawiera bypass, jaki jest konkretnie model sterownika (na zdjęciu jest CI)...

    Czy mógłbyś mi jeszcze doradzić w kwestii filtrowania wody i mineralizatora, czy dobrze myślę?
    Może są inne/ lepsze sposoby?
    Mógłbyś rozwinąć pytanie?

    Odnośnie zmiękczania... chcę zmiękczać do zera, głównie z uwagi na sprzęty.
    Czy RO lepiej zamontować na wodzie z przed zmiękczacza czy po zmiękcaczu?
    RO montujesz po zmiękczaczu - wtedy membrana będzie miała zdecydowanie lepsze warunki do pracy bo większość minerałów usunie już zmiękczacz.

    Czy zamiast złoża 25l można pójść w stronę 20l lub 30l?
    Przy podanych założeniach 25 litrów jest optymalne.

    A jak ma się woda zmiękczona do materiałów, z których wykonane są rury i złączki? Przykładowo stal nierdzewna, PEXc, PP, mosiądz (bądź mosiądz niklowany) w tych złączkach?
    Lepiej do wody zmiękczonej używać PP czy PEXc?
    Każda woda będzie powoli rozpuszczała metale (czy to w rurach czy w kształtkach) - jedne szybciej (np. miedź), a inne wolniej (np. stal nierdzewna). Woda zmiękczona zrobi to nieco szybciej. Plastik z natury nie rozpuszcza się w wodzie więc jest lepszy do tego zastosowania.

  16. #876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał beniaxvii Zobacz post
    Sprawa ze zmiękczaczem Ecowater ciągnie się bardzo długo od prawie roku. Niby pobierali nawet wodę przed zmiękczaczem i po ale chyba jej nie badali, bo zwalają problem na producenta Grohe.. Czy jest to możliwe, że producent Grohe wypuszcza armaturę tak zbierającą osady sodu ? Błagam, pomóżcie w wyjaśnieniu co to za dramat się u mnie dzieje.. Montujący Pan przez przypadek wygadał, że mają jeszcze innego klienta który ma to samo i nie wiedzą co zrobić. Wrzucam fotę z dziś. Po jednym dniu od dokładnego przetarcia.
    Cytat Napisał erloy Zobacz post
    Ja mam armaturę Grohe i zmiękczacz Aquasoft. Co prawda mieszkam i używam dopiero od 3 dni, ale jak na razie takiego czegoś nie zauważyłem.
    Myślę, że to bardziej kwestia konkretnej wody niż konkretnego zmiękczacza...

  17. #877
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Myślę, że to bardziej kwestia konkretnej wody niż konkretnego zmiękczacza...
    Nie rozumiem, kazdy z nas chce pozbyc sie tego nalotu dlatego montujemy zmiekczacze - co w takim razie moze byc problemem? Bo zaraz sie okaze, ze zmiekczacz zalatwia problem tylko w 60% przypadkow. Jestes ekspertem, poradz co to moze byc, moze jakies dodatkowe testy warto zrobic (a jak tak to pod jakim katem) zeby sie nie okazalo, ze te kilka kPLN wydane na zmiekczacz bedzie niepotrzebnym wydatkiem?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  18. #878

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Nie rozumiem, kazdy z nas chce pozbyc sie tego nalotu dlatego montujemy zmiekczacze - co w takim razie moze byc problemem? Bo zaraz sie okaze, ze zmiekczacz zalatwia problem tylko w 60% przypadkow. Jestes ekspertem, poradz co to moze byc, moze jakies dodatkowe testy warto zrobic (a jak tak to pod jakim katem) zeby sie nie okazalo, ze te kilka kPLN wydane na zmiekczacz bedzie niepotrzebnym wydatkiem?
    No właśnie... Znajomi też namawiali, że nie ma lepszego urządzenia i w ogóle. Niestety w moim przypadku zmiękczacz się nie sprawdził. Woda jest zmiękczona (bo jest, co pokazuje tester) i może kamienia nie będzie, ale jeśli bateria ma tak wyglądać w zamian za 3tys zł wydane na zmiękczacz, to jest to słabe.

  19. #879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Nie rozumiem, kazdy z nas chce pozbyc sie tego nalotu dlatego montujemy zmiekczacze - co w takim razie moze byc problemem? Bo zaraz sie okaze, ze zmiekczacz zalatwia problem tylko w 60% przypadkow. Jestes ekspertem, poradz co to moze byc, moze jakies dodatkowe testy warto zrobic (a jak tak to pod jakim katem) zeby sie nie okazalo, ze te kilka kPLN wydane na zmiekczacz bedzie niepotrzebnym wydatkiem?
    Może nie w 60% przypadków, ale w jakimś niewielkim procencie się nie sprawdzi. Tzn będzie zmiękczał czyli zrobi swoje, ale może nie wystarczyć do uzyskania efektu jakiego oczekujesz (czyli braku osadów). To wynika z tego, że woda jest mieszaniną wieloskładnikową i usunięcie z niej jednego-dwóch związków czasami nie wystarczy bo mogą tam być jeszcze inne związki powodujące osady.
    Można robić testy i badania ale to kolejne setki PLNów prowadzące zazwyczaj do wniosku, że nie opłaca się usuwać tego co się znajdzie.

  20. #880

    Domyślnie

    Cytat Napisał erloy Zobacz post
    Ja mam armaturę Grohe i zmiękczacz Aquasoft. Co prawda mieszkam i używam dopiero od 3 dni, ale jak na razie takiego czegoś nie zauważyłem.
    Mam od 10 miesięcy i nic złego nie widzę, czysto bez kamienia.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

Strona 44 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony