dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 84
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1680
  1. #941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Zachęcam do zapoznania stacjami uzdatniania wody Aquastilla
    A możesz trochę więcej opowiedzieć o tym urządzeniu? Różni się czymś od pozostałych (bo tak na szybko nie znalazłem nic ciekawego... ot zwykły zmiękczacz)?

  2. #942
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cześć

    Garść danych:
    Dom jednorodzinny, obecnie 2 osoby w przyszłości +1/2 tak więc złoże 20l.
    Punkty poboru to łazienka, toaleta oraz kuchnia, zakładam zużycie totalnie max 8m3 obecnie.
    Twardość wody w/g operatora wodociągu 304 mg/l CaCO3 °dH 17.05.

    Rozważam:
    - Viessmann Aquahome Compact
    - WATER TECHNIC 20
    - ERIE MAXIMA ECO 20

    Co powiecie na temat tej trójki? Może polecicie lepszą alternatywę?

  3. #943
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A możesz trochę więcej opowiedzieć o tym urządzeniu? Różni się czymś od pozostałych (bo tak na szybko nie znalazłem nic ciekawego... ot zwykły zmiękczacz)?
    Może masz jakieś konkretne pytania? Tak byłoby łatwiej odpowiedzieć.

    Wśród podstawowych zalet można wymienić:

    - Wyeliminowanie uporczywego kamienia z armatury w łazience oraz kuchni.
    - Zabezpieczenie rur i elementów instalacji przed osadami z kamienia.
    - Wydłużenie żywotności urządzeń AGD oraz instalacji wodnej.
    - Mniejsze zużycie środków piorących oraz pielęgnacyjnych.
    - Ochrona skóry i włosów przed wysuszającym działaniem soli wapnia i magnezu.
    - Efektywniejsze działanie kosmetyków.
    - Elektronicznie sterowana głowica umożliwiająca optymalną kontrolę bieżącej pracy zmiękczacza.

    Zachęcam do zapoznania się z krótkim filmem na temat urządzenia: https://www.youtube.com/watch?v=Vshv...ature=emb_logo

    Mogę nadmienić, że kupując w naszym nowo otwartym sklepie internetowym, tylko do końca 2020 roku dostawa wszystkich urządzeń jest gratis.

    Cytat Napisał Uparty Zobacz post
    Cześć

    Garść danych:
    Dom jednorodzinny, obecnie 2 osoby w przyszłości +1/2 tak więc złoże 20l.
    Punkty poboru to łazienka, toaleta oraz kuchnia, zakładam zużycie totalnie max 8m3 obecnie.
    Twardość wody w/g operatora wodociągu 304 mg/l CaCO3 °dH 17.05.

    Rozważam:
    - Viessmann Aquahome Compact
    - WATER TECHNIC 20
    - ERIE MAXIMA ECO 20

    Co powiecie na temat tej trójki? Może polecicie lepszą alternatywę?
    Uparty, masz może jakeś konkretne pytania na temat urządzenia? Chętnie odpowiem
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #944
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Jaka jest zastosowana głowica oraz złoże?
    Regeneracja jest przeciwprądowa (upflow)?
    Czy montażu, uruchomienia i serwisowania musi dokonać autoryzowany wykonawca?

  5. #945
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Może masz jakieś konkretne pytania? Tak byłoby łatwiej odpowiedzieć.
    Zadałem konkretne pytanie w pierwszym poście - czym to urządzenie różni się od innych zmiękczaczy?

    Wśród podstawowych zalet można wymienić:
    Nie potrzebuję przeklejanych frazesów z ulotki reklamowej tylko konkretów.

  6. #946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Forumowicze, prośba o poradę. Z wyliczeń wyszło mi, że potrzebuję zmiękczacza o złożu około 25. Proszę Was o propozycję konkretnych produktów na głowicy CLACK i złożu Lewatit lub jakościowo podobnych. Wolałbym raczej jednostkę kompaktową, ale dwuelementowa też może być. Budżet do 3500zł.
    Znalazłem aqua soft basic 25, ale nie widzę w dokumentacji, że ma złoże Lewatit. Ktoś na forum wspominał, że ma...
    I jeszcze taki: https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...act-p-890.html
    Innych konkretnych produktów nie znalazłem - w większości marketingowy bełkot bez konkretów...
    Nie znalazłem innych produktów spełniających moje wymagania, bo w oficjalnych dokumentach producenci rzadko wspominają o komponentach składowych
    Z góry dzięki!!!
    aqua soft basic ma złoże lewatit - dzwoniłem do firmy
    Ostatnio edytowane przez pstawik ; 03-12-2020 o 10:36 Powód: dodatkowe info

  7. #947
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Forumowicze, prośba o poradę. Z wyliczeń wyszło mi, że potrzebuję zmiękczacza o złożu około 25. Proszę Was o propozycję konkretnych produktów na głowicy CLACK i złożu Lewatit lub jakościowo podobnych. Wolałbym raczej jednostkę kompaktową, ale dwuelementowa też może być. Budżet do 3500zł.
    Znalazłem aqua soft basic 25, ale nie widzę w dokumentacji, że ma złoże Lewatit. Ktoś na forum wspominał, że ma...
    I jeszcze taki: https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...act-p-890.html
    Innych konkretnych produktów nie znalazłem - w większości marketingowy bełkot bez konkretów...
    Nie znalazłem innych produktów spełniających moje wymagania, bo w oficjalnych dokumentach producenci rzadko wspominają o komponentach składowych
    Z góry dzięki!!!
    aqua soft basic ma złoże lewatit - dzwoniłem do firmy
    Jeśli zależy Panu na kompakcie, to możemy polecić zmiękczacz Ecoperla Slimline CS 24.
    Zachęcamy do obejrzenia recenzji - https://www.youtube.com/watch?v=K-xyJAlWTu8
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #948
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ecoperla nie ma tej głowicy, która mnie interesuje... Poza tym jej cena jest wyższa od zmiękczaczy o równie dobrych parametrach.

  9. #949

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Miałbym najpierw pytanie do Pana z Klarsana.
    Podobno nie dajecie żadnej gwarancji na złoże żywiczne przyjemniej jak chodzi o modele Ecoperla slimline cs.
    Czy jest to prawda?

  10. #950

    Domyślnie

    Teraz pytanie do forumowiczów.
    Zużycie wody 10-11m3 / mac
    2 dorośli + 2 dzieci
    17-18 dH
    Z uwagi na fakt że mam mało miejsca w szafce a wysokość jest tu najważniejsza mogę wybrać spośród produktów dość niskich i co za tym o nie za dużym złożu:
    ECOPERLA SLIMLINE SC 17
    ECOWATER EVOLUTION COMPACT 200
    ERIE IQ SOFT 12 ECO
    ERIE MAXIMA ECO11
    WATER TECHNIC 11.
    Ecoperla podoba nie daje gwarancji na złoże.
    Ecowater a właściwie ich dystrybutorzy dają 10 lat ale chyba trzeba robic przeglad co 2 lata ale nigdzie nie widzialem co to za złoże.
    Produkty Erie nie znalazłem jakie mają złoża i czy jest na nie gwarancja.
    Ten ostatni takze nie mam informacji.
    Możecie podzielić się informacjami na tema żłóż w tych modelach.
    Jeszcze jedną kwestią małego złoża i niewielkiego przepływu na godzinę.
    Czy nie będzie tak że złoże będzie się zregenerować do 4-5 dni czyli często i czym to może skutkować dla samego złoża i urządzenia.
    Przepływ na godz. także nie jest wielki w tych modelach i zastanawiam się jak go przekrocze czasami to chyba nie będzie problemu jak trochę wody pójdzie nie zmiękczonej.
    Dodam że na te chwilę chciałbym zmiękczać wodę do 2-3 dH.

  11. #951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek1978 Zobacz post
    Ecoperla podoba nie daje gwarancji na złoże.
    Wydaje mi się, że nikt nie daje gwarancji na samo złoże... producenci złóż dają ją tylko na parametry w momencie dostawy, a po otwarciu opakowania już nie ma żadnej gwarancji.
    Producenci zmiękczaczy raczej dają gwarancję na całe urządzenie.

    Jeszcze jedną kwestią małego złoża i niewielkiego przepływu na godzinę.
    ...
    Przepływ na godz. także nie jest wielki w tych modelach i zastanawiam się jak go przekrocze czasami to chyba nie będzie problemu jak trochę wody pójdzie nie zmiękczonej.
    Na domowe warunki powinno wystarczyć... tym bardziej jak chcesz zmiękczać do 2-3 dH to chwilowe podwyższenie twardości (przy dużym przepływie) nie będzie raczej odczuwalne.

    Czy nie będzie tak że złoże będzie się zregenerować do 4-5 dni czyli często i czym to może skutkować dla samego złoża i urządzenia.
    Dla złoża i urządzenia nie będzie to miało żadnego negatywnego efektu. Jedynie ilość ścieków w dłuższej perspektywie będzie wyższa niż byłaby przy większym urządzeniu.

  12. #952
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Tak jak pisze kolega Qbek – dajemy gwarancję na całe urządzenie. Przy każdym serwisie przedłużającym gwarancję, sprawdzamy działanie złoża. Stosujemy też specjalne preparaty czyszczące złoże i wydłużające jego żywotność. Złoże jest elementem eksploatacyjnym i jego żywotność (przy prawidłowej eksploatacji i serwisowaniu) szacowana jest na 7-10 lat.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Złoże jest elementem eksploatacyjnym i jego żywotność (przy prawidłowej eksploatacji i serwisowaniu) szacowana jest na 7-10 lat.
    Trochę niskie te Wasze szacunki
    Ja bym się spodziewał raczej 15-20 lat...
    kiedyś widziałem złoże po 30 latach pracy i nadal działało bez zarzutu mimo fatalnych warunków, ale kiedyś się produkowało złoża nieco inaczej...

  14. #954

    Domyślnie

    Sprawdziłem trochę dokładniej i niektórzy producencie rozdzielają poszczególne elementy całego urządzenia na różne lata gwarancji ale często o gwarancji na złoże nic nie piszą.
    Na jedne z aukcji allegro Water Technic piszą że:
    Posiadają najdłuższą w Polsce 10-letnią gwarancją, która obejmuje całe urządzenie łącznie z głowicą sterującą i złożem żywicznym.
    Także piszą ale jak to w praktyce wygląda w razie reklamacji to już inna pewnie bajka.
    Mam pytanie do qbek.
    Pomijając już sam temat gwarancji na złoże które urządzenie wg Ciebie warte by było zakupu?
    Cena ma oczywiście znaczenie bo za cenę pierwszego kupię dwa te ostatnie urządzenia.

  15. #955

    Domyślnie

    Pytanie do Klarsan.
    Proszę o informację ile lat gwarancji dajecie na urządzenie i poszczególne jego elementy oraz czy warunkiem gwarancji jest dokonywanie przeglądów i jak często?
    Kto je dokonuje i ile kosztują?

  16. #956
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek1978 Zobacz post
    "Posiadają najdłuższą w Polsce 10-letnią gwarancją, która obejmuje całe urządzenie łącznie z głowicą sterującą i złożem żywicznym."
    Nie oni jedni
    Ważne jakie są warunki dotrzymania tej gwarancji oraz co dokładnie jest z niej wyłączone (np. lista części zużywających się)...

    Także piszą ale jak to w praktyce wygląda w razie reklamacji to już inna pewnie bajka.
    Zupełnie inna... bo np. jak udowodnisz, że przez te kilka lat woda zasilająca nie zmieniała parametrów? (a zapewne gwarancja ma zapis, że obowiązuje dla jakości wody zgodnej z pierwotną analizą lub przykładowo - bez chloru).

    Pomijając już sam temat gwarancji na złoże które urządzenie wg Ciebie warte by było zakupu?
    Cena ma oczywiście znaczenie bo za cenę pierwszego kupię dwa te ostatnie urządzenia.
    W zasadzie pierwsze 4 mają podobną głowicę więc którykolwiek z nich wybierzesz będzie podobnie... tego ostatniego bym nie wybrał.

  17. #957
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek1978 Zobacz post
    Pytanie do Klarsan.
    Proszę o informację ile lat gwarancji dajecie na urządzenie i poszczególne jego elementy oraz czy warunkiem gwarancji jest dokonywanie przeglądów i jak często?
    Kto je dokonuje i ile kosztują?
    Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, gdzie uzyska Pan informacje na wszelkie nurtujące pytania ws. gwarancji.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #958
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Proszę o pomoc lokali instalatorzy proponują mi takie cuda:

    Blue Water zmiękczacz wody ECO DW25 BNT LINE

    USTM PRIMO

    co o tym myslicie

  19. #959
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati8201 Zobacz post
    Proszę o pomoc lokali instalatorzy proponują mi takie cuda:

    Blue Water zmiękczacz wody ECO DW25 BNT LINE

    USTM PRIMO

    co o tym myslicie
    Przy wyborze zmiękczacza wody proponujemy zwrócić uwagę na jakość komponentów, tj. złoża i głowicy Jeżeli producent nie podaje informacji o komponentach, nie zalecamy takiego wyboru.

    Jeśli potrzebuje Pan doboru dobrej jakości zmiękczacza wody, proszę napisać średnie zużycie wody oraz twardość
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #960
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati8201 Zobacz post
    Proszę o pomoc lokali instalatorzy proponują mi takie cuda:

    Blue Water zmiękczacz wody ECO DW25 BNT LINE

    USTM PRIMO

    co o tym myslicie
    Oba to tanie modele z chińskimi głowicami i bez informacji o złożu (więc można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że też jest najtańsze, chińskie).
    Żeby się wypowiedzieć w kwestii rozmiaru potrzebne są informacje o twardości i zużyciu...

Strona 48 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony