dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 84
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1680
  1. #1101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgielka Zobacz post
    Pytanie techniczne: jaki jest optymalny czas między regeneracjami złoża? Czy regeneracja co 2 tygodnie to jest ok. czy może być rzadziej? A może jest lepiej jak złoże regeneruje się częściej?
    Technicznie zmiękczacz może się regenerować nawet kilka razy dziennie i nie powinno to mieć wpływu na jego skuteczność czy trwałość.
    Praktycznie i ekonomicznie najlepiej jest jak regeneracja wypada jak najrzadziej.
    Zaleca się aby ze względów higienicznych regeneracja wypadała jednak nie rzadziej niż co 2 tygodnie.

  2. #1102
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LagerMan

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Silesia
    Kod pocztowy
    44-153
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Zwracam się do was z prośbą o poradę przy zakupie. Mianowicie jestem na etapie kończenia budowy domu i przymierzam się do zakupu stacji uzdatniania wody.
    Rodzina 3 osobowa, woda z wodociągu o twardości 15dH, samego zużycia nie jestem w tej chwili podać. Budżet ok. 2000 - 2400zł.
    Wodę chciałem zmiękczyć do 0dH i napełnić nią podłogówkę i pompę ciepła. Wcześniej szukałem na znanym portalu na A.. i wstępnie wybrałem 2 modele:
    Water Technic 20 Up-Flow i Hydro Technic Logix20 monosferyk. Czy może pominąłem jakieś inne modele godne zakupu Waszym zdaniem?
    Domek 102m2, płyta fundamentowa + 15cm styropianu EPS 70, ściany kermazyt 15cm + styropian 20cm (0,038 ), podłogi 10cm styropianu EPS 100 (0,035) + podłogówka + 6cm wylewka betonowa, okna Eurocolor Global 70 + żaluzje Eurocolor SuperTherm + PSK Comfort, dach Braas Tegalit + piana PCC Attic Soft 25cm, ogrzewanie PC Samsung EHS 8kw monoblock + szafa hydrauliczna Izzifast.

  3. #1103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał LagerMan Zobacz post
    Witam. Zwracam się do was z prośbą o poradę przy zakupie. Mianowicie jestem na etapie kończenia budowy domu i przymierzam się do zakupu stacji uzdatniania wody.
    Rodzina 3 osobowa, woda z wodociągu o twardości 15dH, samego zużycia nie jestem w tej chwili podać. Budżet ok. 2000 - 2400zł.
    Wodę chciałem zmiękczyć do 0dH i napełnić nią podłogówkę i pompę ciepła. Wcześniej szukałem na znanym portalu na A.. i wstępnie wybrałem 2 modele:
    Water Technic 20 Up-Flow i Hydro Technic Logix20 monosferyk. Czy może pominąłem jakieś inne modele godne zakupu Waszym zdaniem?
    Jeśli zużycie wody będzie w granicach 8-10 m3 miesięcznie to rozmiar 20 litrowy jest OK. Jeśli jednak przewidujesz wyższe zużycie to raczej szukaj większych modeli...
    Co do budżetu to zwróć uwagę co zawiera zestaw, żeby się nie okazało, że musisz dopłacić 600 PLN przy montażu na wszelkie (mniej lub bardziej potrzebne) dodatki typu bypass, węże, filtry wstępne, przyłącza, itp.
    Co do napełniania podłogówki to radzę sprawdzić czy producent tejże nie zaleca jakiejś konkretnej twardości.

  4. #1104

    Domyślnie

    Panowie czy w kosztach eksploatacji zmiękczacza wlicza się tylko dosypywaną sól czy dochodzą także jakieś filtry lub inne rzeczy?

  5. #1105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fanek Zobacz post
    Panowie czy w kosztach eksploatacji zmiękczacza wlicza się tylko dosypywaną sól czy dochodzą także jakieś filtry lub inne rzeczy?
    To zależy co masz w instalacji... mogą to być filtry wstępne, może być koszt wody/ścieków, koszty przeglądów... koszt prądu zazwyczaj możesz pominąć.

  6. #1106

    Domyślnie

    Witam
    Co mozecie polecić w rozsadnych pieniądzach dla dużej rodziny?
    Woda twardosć 24stopnie niemieckie
    Zużycie 20m3 na miesiąc.
    Znalazłem coś takiego:
    https://hydrolife.pl/pl/p/DWUELEMENT...R-MIXING.-/897

  7. #1107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek_Do Zobacz post
    Witam
    Co mozecie polecić w rozsadnych pieniądzach dla dużej rodziny?
    Woda twardosć 24stopnie niemieckie
    Zużycie 20m3 na miesiąc.
    Znalazłem coś takiego:
    Nie wiem co jest w tym "zmiękczaczu" ale w takiej cenie to nawet ciężko znaleźć 20 litrowe urządzenie...
    Co do Twoich parametrów to jeśli chcesz zmiękczać do zera to nawet 80 litrów będzie rozsądnym wyborem, więc spokojnie możesz szukać większego modelu.
    Przy założeniu zostawienia kilku stopni twardości 60 litrów powinno wystarczyć.
    Ale porządny sprzęt w takim rozmiarze to koszt bliżej 4000 PLN.

  8. #1108
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek_Do Zobacz post
    Witam
    Co mozecie polecić w rozsadnych pieniądzach dla dużej rodziny?
    Woda twardosć 24stopnie niemieckie
    Zużycie 20m3 na miesiąc.
    Znalazłem coś takiego:
    https://hydrolife.pl/pl/p/DWUELEMENT...R-MIXING.-/897
    Dzień dobry.

    Tak jak słusznie napisał kolega qbek17, dla Pana potrzeb odpowiedni będzie większy zmiękczacz wody. Możemy zaproponować 60-litrowy, dwuczęściowy zmiękczacz wody Ecoperla Softower L .

    Zachęcamy do zapoznania się z produktem:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #1109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mario633

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Sędziszów Małopolski
    Posty
    137

    Domyślnie

    Witam, poszukuję zmiękczacza wody do domku jednorodzinnego;
    Woda - 19 stopni niemieckich - (test akwarystyczny)
    Zużycie w 2020r. średnie miesięczne - 14,3l - zużycie waha się od 10 - 17 m3/mc (zużycie nie zawiera poboru wody na ogródek, mam osobny wodomierz).

    Biorę pod uwagę dwie opcje:
    1. - zmiękczenie do zera i dołożenie dodatkowego jakiegoś mineralizatora pod zlewozmywak
    2. - zmiękczenie do ok. 3-4 stopni niemieckich i cieszenie się lepszą wodą.

    Chyba coraz bliżej mi do opcji nr 2 - ze względu na koszty, miejsce w szafce pod zlewozmywakiem a poza tym woda ostatecznie w odbiorze nie jest zła tylko ta twardość wkurza.

    Zależy mi na dobrej głowicy i złożu, raczej dwuczęściowy, miejsce w pralni jest choć trzeba będzie jakoś pomęczyć się z szafką wnękową gdzie mam cały przyłącz i wodomierze. Może jakieś konkretne modele, w sklepach internetowych najczęściej nie ma kompletu informacji, a zresztą jako laik w tym temacie nie zwrócę uwagi na wszystko na co powinienem.

    EDIT:
    Zastanawiam się nad opcją 3 - za zmiękczaczem rozdzielić wyjście wody zmiękczonej do zera (tylko do pralek) będą stały obok niego i drugim odejściem na resztę domu puścić wodę o twardości 3-4 stopni niemieckich, w końcu zmywarka ma swoją sól a w kranach minerałów jednak potrzeba. Wykorzystać do tego zawór mixing lub inny zawór mieszający wodę miękką oraz surową.
    Ostatnio edytowane przez mario633 ; 07-04-2021 o 20:41
    The roots of education are bitter, but the fruit is sweet...

  10. #1110

    Domyślnie

    Mają też w ofercie 50l za niecałe 1700,00zł.
    https://hydrolife.pl/pl/p/DWUELEMENT...OR-MIXING./896
    Chyba zaryzykuję za takie pieniądze to nawet jeśli przyjdzie mi wymienić głowicę lub złoże za jakiś czas to nadal nie będzie tragedii.
    A głowica podobno jak na chińską to nie jest najgorsza.
    Widzę że sprzedają też na alledrogo i mają ponad 3500 pozytywnych komentarzy.
    Tutaj taki sam zestaw innej firmy:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ki-10515016168
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Do ; 07-04-2021 o 20:01

  11. #1111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek_Do Zobacz post
    Mają też w ofercie 50l za niecałe 1700,00zł.
    Chyba zaryzykuję za takie pieniądze to nawet jeśli przyjdzie mi wymienić głowicę lub złoże za jakiś czas to nadal nie będzie tragedii.
    A głowica podobno jak na chińską to nie jest najgorsza.
    Pytałeś co polecamy - ja bym tego nie polecił ale oczywiście to Twoje pieniądze i Twoja decyzja

  12. #1112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario633 Zobacz post
    Witam, poszukuję zmiękczacza wody do domku jednorodzinnego;
    Woda - 19 stopni niemieckich - (test akwarystyczny)
    Zużycie w 2020r. średnie miesięczne - 14,3l - zużycie waha się od 10 - 17 m3/mc (zużycie nie zawiera poboru wody na ogródek, mam osobny wodomierz).

    Biorę pod uwagę dwie opcje:
    1. - zmiękczenie do zera i dołożenie dodatkowego jakiegoś mineralizatora pod zlewozmywak
    2. - zmiękczenie do ok. 3-4 stopni niemieckich i cieszenie się lepszą wodą.

    Chyba coraz bliżej mi do opcji nr 2 - ze względu na koszty, miejsce w szafce pod zlewozmywakiem a poza tym woda ostatecznie w odbiorze nie jest zła tylko ta twardość wkurza.

    Zależy mi na dobrej głowicy i złożu, raczej dwuczęściowy, miejsce w pralni jest choć trzeba będzie jakoś pomęczyć się z szafką wnękową gdzie mam cały przyłącz i wodomierze. Może jakieś konkretne modele, w sklepach internetowych najczęściej nie ma kompletu informacji, a zresztą jako laik w tym temacie nie zwrócę uwagi na wszystko na co powinienem.

    EDIT:
    Zastanawiam się nad opcją 3 - za zmiękczaczem rozdzielić wyjście wody zmiękczonej do zera (tylko do pralek) będą stały obok niego i drugim odejściem na resztę domu puścić wodę o twardości 3-4 stopni niemieckich, w końcu zmywarka ma swoją sól a w kranach minerałów jednak potrzeba. Wykorzystać do tego zawór mixing lub inny zawór mieszający wodę miękką oraz surową.
    Przy opcji pierwszej (zmiękczenie do zera) możesz szukać modelu z 40 litrami złoża.
    Przy opcji drugiej wystarczy 30 litrów.

    Przy opcji trzeciej musisz zainwestować w zewnętrzny zawór mieszający bo te przy głowicy dadzą wodę pomieszaną już na wyjściu ze zmiękczacza.
    Jak dla mnie najlepsza byłaby opcja pierwsza - skoro przeszkadza Ci kamień to po częściowym zmiękczeniu nadal będziesz miał osady - tylko mniejsze

  13. #1113

    Domyślnie

    Witam

    Poszukuję zmiękczacza wody do mieszkania. Informacja na stronie wodociągów podaje, że mam wodę twardą SUW I 361 (mg CaCO3/l). Zużycie max. to 8 m3, zazwyczaj 5 m3.
    Skłaniam się ku Clack CK Pallas 20 Lewatit S w cenie 2690 zł. To dobry wybór czy w tej cenie znajdę coś lepszego i ekonomicznego?

    A może coś tańszego od Water Technic 20 up flow?

  14. #1114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał tetrus77 Zobacz post
    Witam

    Poszukuję zmiękczacza wody do mieszkania. Informacja na stronie wodociągów podaje, że mam wodę twardą SUW I 361 (mg CaCO3/l). Zużycie max. to 8 m3, zazwyczaj 5 m3.
    Skłaniam się ku Clack CK Pallas 20 Lewatit S w cenie 2690 zł. To dobry wybór czy w tej cenie znajdę coś lepszego i ekonomicznego?

    A może coś tańszego od Water Technic 20 up flow?
    Myślę, że 20 litrów w zupełności wystarczy i przy tak małym złożu nie ma sensu regeneracja upflow.
    Zwróć uwagę jakie złoże jest w zestawie i czy jest bypass oraz inne dodatki (żebyś nie musiał ich dokupować przy montażu).

  15. #1115

    Domyślnie

    qbek17 dziękuję za szybką odpowiedź. Z zestawu dwuelementowego mógłbyś polecić konkretny model? Bo widziałem, że polecasz takie rozwiązanie.

  16. #1116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    161

    Domyślnie

    Witam
    Coraz więcej czytam i coraz mniej wiem jaki zmiękczacz wybrać doradzcie coś. Rodzina 4 osoby, woda z gminnych wodociągów, zużycie ok 6m3 na miesiąc, i szambo. Twardość wody uzyskana od wodociągów to 220 CaCO3 (mg/l) . Budżet to 3tyś .

  17. #1117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Czyzykel

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Okolice Redy
    Kod pocztowy
    84-206
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam. Też szukam pomocy w tym temacie. Woda wodociągowa o twardości 11 dH sprawdzone testem kropelkowym i pokrywa się z badaniami uzyskanymi z wodociągów. 4 osoby , zużycie maksymalne około 10 metrów sześciennych miesięczne. Oczyszczalnia ścieków z drenażami. Woda niby nie jest najgorsza ale strasznie wysusza skórę , chyba że jest to związane z innymi pierwiastkami ( którymi?) , ale zgodnie z badaniami wszystko w normie. Czy 20 litrów będzie dobrze jeśli chce zmiekczać do 4 stopni niemieckich czy jednak 15? Głowice i złoże już poczytałem w tym temacie które warto , i zostaje najgorsze - wybrać coś rozsądnie..
    Dom 175 m² z rynku wtórnego oddany w 2008r. Okolice Redy. Kratówka plus 10cm styro. Kaloryfery, podłogówka w łazienkach(plus drabinki) oraz częściowo w korytarzu, sieni oraz kuchni - szeregowo z kaloryferami. Strop strychu 20 cm wełny. Okna dwuszybowe, wentylacja grawitacyjna. Ozc ~10kW dla 1 strefy -16°C. T-CAP 12 kW 3f, sprzęgło 100l. CWU 200l.

  18. #1118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro4 Zobacz post
    Witam
    Coraz więcej czytam i coraz mniej wiem jaki zmiękczacz wybrać doradzcie coś. Rodzina 4 osoby, woda z gminnych wodociągów, zużycie ok 6m3 na miesiąc, i szambo. Twardość wody uzyskana od wodociągów to 220 CaCO3 (mg/l) . Budżet to 3tyś .
    Do takich parametrów wystarczy mały zmiękczacz z 12 litrami złoża. Budżet powinien z zapasem wystarczyć na dobry sprzęt.

  19. #1119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czyzykel Zobacz post
    Witam. Też szukam pomocy w tym temacie. Woda wodociągowa o twardości 11 dH sprawdzone testem kropelkowym i pokrywa się z badaniami uzyskanymi z wodociągów. 4 osoby , zużycie maksymalne około 10 metrów sześciennych miesięczne. Oczyszczalnia ścieków z drenażami. Woda niby nie jest najgorsza ale strasznie wysusza skórę , chyba że jest to związane z innymi pierwiastkami ( którymi?) , ale zgodnie z badaniami wszystko w normie. Czy 20 litrów będzie dobrze jeśli chce zmiekczać do 4 stopni niemieckich czy jednak 15? Głowice i złoże już poczytałem w tym temacie które warto , i zostaje najgorsze - wybrać coś rozsądnie..
    Jeśli chcesz pozostawić te 3-4 dH to wystarczy mały model, np. 12 litrów złoża.

  20. #1120

Strona 56 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony