dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 84
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1680
  1. #1161
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pacman71

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-054
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pacman71 Zobacz post
    Dzięki, a co myślisz o Klarwod 25 który zaproponował mi hydraulik? Warto jednak dopłacić do Basica?
    Ewentualnie co Ty byś polecił w kwocie około 2,5k?

  2. #1162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pacman71 Zobacz post
    Dzięki, a co myślisz o Klarwod 25 który zaproponował mi hydraulik? Warto jednak dopłacić do Basica?
    Jeśli to ten z Castoramy to nic o nim nie wiadomo... ani jaka głowica, ani jakie złoże, ani jakie ma części... ale skoro to model do marketu to nie może tam być nic solidnego - ma być tanie.

  3. #1163

    Domyślnie

    Witam,
    W najbliższym czasie będę instalował zmiękczacz w domu jednorodzinnym. W związku z tym prosił bym o pomoc w doborze urządzenia.
    Prześledziłem wątek prawie od początku i na podstawie tego osobiście skłaniał bym się do urządzenia SUPREME SOFT 20, natomiast hydraulik polecał BWT AQUADIAL Softlife 20 - co do tego urządzenia nie wiele informacji znalazłem w internecie jak i na stronie producenta, chyba nie udostępnia on informacji jaka jest głowica i złoże? Jedyne info jakie zapamiętałem to że drogi - obligatoryjny - serwis.. Będzie się ktoś w stanie wypowiedzieć czy to dobre urządzenie?

    Zużycie wody waha się w granicach 10 do 15 m3/h (w zależności ilu w danym momencie przebywa domowników).
    Twardość mierzyłem testerem kropelkowym supreme wyszło 17 stopni w skali niemieckiej.

    Oczywiście powyżej wymienione urządzenia to tylko wstępny wybór i jeśli macie inne propozycje chętnie je rozważę. Dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

  4. #1164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skyfly85 Zobacz post
    Witam,
    W najbliższym czasie będę instalował zmiękczacz w domu jednorodzinnym. W związku z tym prosił bym o pomoc w doborze urządzenia.
    Prześledziłem wątek prawie od początku i na podstawie tego osobiście skłaniał bym się do urządzenia SUPREME SOFT 20, natomiast hydraulik polecał BWT AQUADIAL Softlife 20 - co do tego urządzenia nie wiele informacji znalazłem w internecie jak i na stronie producenta, chyba nie udostępnia on informacji jaka jest głowica i złoże? Jedyne info jakie zapamiętałem to że drogi - obligatoryjny - serwis.. Będzie się ktoś w stanie wypowiedzieć czy to dobre urządzenie?

    Zużycie wody waha się w granicach 10 do 15 m3/h (w zależności ilu w danym momencie przebywa domowników).
    Twardość mierzyłem testerem kropelkowym supreme wyszło 17 stopni w skali niemieckiej.

    Oczywiście powyżej wymienione urządzenia to tylko wstępny wybór i jeśli macie inne propozycje chętnie je rozważę. Dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.
    BWT ma zazwyczaj swoje głowice - stąd cena serwisu i brak możliwości zmiany serwisanta.
    Na moje oko ten wybrany model jest za mały. Przy 10 m3 miesięcznie to przynajmniej 25 litrów złoża. Oczywiście przy założeniu zmiękczania do zera...

  5. #1165

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    BWT ma zazwyczaj swoje głowice - stąd cena serwisu i brak możliwości zmiany serwisanta.
    Na moje oko ten wybrany model jest za mały. Przy 10 m3 miesięcznie to przynajmniej 25 litrów złoża. Oczywiście przy założeniu zmiękczania do zera...
    Dziękuję za odp. W takim razie na ten moment skłaniał bym się do modelu SUPREME SOFT 26. Natomiast w poprzednich postach czytałem, że polecane są urządzenia z głowicami CLACK, jednak czy są gotowe modele z takimi głowicami oraz złożami lewatit, czy należy samemu składać takie urządzenie? Czy jesteś w stanie polecić model składający się z ww części lub naprowadzić gdzie i jak tego szukać?

  6. #1166
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skyfly85 Zobacz post
    Dziękuję za odp. W takim razie na ten moment skłaniał bym się do modelu SUPREME SOFT 26. Natomiast w poprzednich postach czytałem, że polecane są urządzenia z głowicami CLACK, jednak czy są gotowe modele z takimi głowicami oraz złożami lewatit, czy należy samemu składać takie urządzenie? Czy jesteś w stanie polecić model składający się z ww części lub naprowadzić gdzie i jak tego szukać?
    Dzień dobry

    Jeśli chodzi o wysokiej jakości dwuczęściowy zmiękczacz wody z głowicą Clacka oraz złożem Lewatit, to polecamy serię Ecoperla Softower. Wersja z 30 litrami złoża będzie jak najbardziej dla Pana odpowiednia.

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #1167

    Domyślnie Zmiękczacz

    Witam, jestem na etapie montażu zmiękczacza i interesuje mnie ze względu na brak możliwości wydalania popłuczyn do kanalizacji informacja jaki jest praktyczny czas przepłukiwania. Muszę zbudować studnię chłonną i chciałbym wiedzieć jaki czas trwa przepłukiwania i czy jest wykonywane przy maksymalnym przepływie wody przez instalację. Orientacyjne ilości znam ale czy ta ilość wody jest wydalana w określonym czasie?

  8. #1168
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał rachb Zobacz post
    Witam, jestem na etapie montażu zmiękczacza i interesuje mnie ze względu na brak możliwości wydalania popłuczyn do kanalizacji informacja jaki jest praktyczny czas przepłukiwania. Muszę zbudować studnię chłonną i chciałbym wiedzieć jaki czas trwa przepłukiwania i czy jest wykonywane przy maksymalnym przepływie wody przez instalację. Orientacyjne ilości znam ale czy ta ilość wody jest wydalana w określonym czasie?
    Dzień dobry.

    W przypadku serii zmiękczaczy wody Ecoperla Slimline CS czas regeneracji to około 1,5 godziny. Ilość wody potrzebnej do regeneracji zależy od pojemności zmiękczacza wody, natomiast dobrze dobrany zmiękczacz powinien regenerować się co około 10-14 dni.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #1169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Dzień Dobry zmiękczacz UST Primono założony 30l (twardość wody ok 23 niemieckie)
    Moja Rodzina na miesiąc zużywa ok 7-8 m3
    Będe chciał ustawić twardość wody na ok 6/7 czy bedzie ok ?
    Jak ustawić regenerację obiętościowa czy czasowa i jaką wartość wybrać ile dni jaka objętość ?
    Ustawiłem Objętościowo/Czasową 4,5m3 lub 20 dni czy jest ok?

  10. #1170

    Domyślnie

    Cześć,
    mam możliwość założenia Viessmann AquaStilla DUO za ok. 3500 zł z montażem do wody z wodociągów. Zastanawiam się, czy to najlepszy wybór.
    Z tego co mi powiedzieli w Viessmannie to:
    producent głowicy RUNXIN
    złoże polisferyczne
    regeneracja upflow

    Można w tej kasie coś lepszego?

  11. #1171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzczwanyLis Zobacz post
    Cześć,
    mam możliwość założenia Viessmann AquaStilla DUO za ok. 3500 zł z montażem do wody z wodociągów. Zastanawiam się, czy to najlepszy wybór.
    Z tego co mi powiedzieli w Viessmannie to:
    producent głowicy RUNXIN
    złoże polisferyczne
    regeneracja upflow

    Można w tej kasie coś lepszego?
    Przede wszystkim dobór zmiękczacza zależy od jakości wody - masz jej twardość? Ile jej zużywasz?

    Po drugie wersja DUO to mieszanka złoża zmiękczającego i węgla aktywnego. Jak to połączysz z regeneracją upflow to praktycznie nie ma szans na porządne wypłukanie tego węgla... a jego trwałość skończy się dużo szybciej niż żywicy zmiękczającej.

    Po trzecie - głowica Runxin to chińska, tania i niezbyt solidna konstrukcja. A złoże polisferyczne (czyli inaczej o standardowym uziarnieniu) też sugeruje raczej tanie materiały...

    Cena nie jest jakaś bardzo niska więc raczej zastanowiłbym się dwa razy nad tym modelem.

  12. #1172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzczwanyLis Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź qbek!
    Twardość w pomiędzy 16, a 18 stopni niemieckich. Zużycie poniżej 8 m3 miesięcznie na 2 osoby, ale w niedługiej przyszłości mam nadzieję na więcej
    Na allegro widzę ciekawe stacje ERIE MAXIMA 20 https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...dy-10821717714
    Jednak nie musi być taki kompakt. Mam miejsce w kotłowni.
    Na takie zużycie sugerowałbym faktycznie 20 litrów złoża. Jeśli masz miejsce i nie musi to być "kompakt" to moim zdaniem osobny zbiornik soli jest wygodniejszy w użytkowaniu.

  13. #1173
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bergs

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Rozważam zakup zmiękczacza wody do nowego domu. Woda z wodociągu o twarości 19 stopni niemieckich. Zakładam zejścje do 5-6 stopni. 4 osoby, szambo, zużycie wody na poziomie 10m3/miesiąc.
    Jaki wzór stosujecie do określenia wielkości złoża?
    Widziałem że są polecane dobre urządzenia takie jak Superme Soft, Aqua-soft basic, Ecoperla Softower, Ecoperla Slimline CS. Różnice w cenie są znaczne. Z czego one wynikają?

    Złoże ma określoną trwałość - klikanaście lat? Co potem ? czy jest ono wymienialne czy urządzenie w całości razem z głowicą jest do śmieci?

  14. #1174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał bergs Zobacz post
    Witam,
    Rozważam zakup zmiękczacza wody do nowego domu. Woda z wodociągu o twarości 19 stopni niemieckich. Zakładam zejścje do 5-6 stopni. 4 osoby, szambo, zużycie wody na poziomie 10m3/miesiąc.
    Przy tych założeniach wystarczy Ci 20 litrów złoża.

    Widziałem że są polecane dobre urządzenia takie jak Superme Soft, Aqua-soft basic, Ecoperla Softower, Ecoperla Slimline CS. Różnice w cenie są znaczne. Z czego one wynikają?
    Z zastosowanych komponentów, zawartości całego systemu (w tym dodatków), marketingu, kosztów gwarancji, itd...

    Złoże ma określoną trwałość - klikanaście lat? Co potem ? czy jest ono wymienialne czy urządzenie w całości razem z głowicą jest do śmieci?
    Złoże można wymienić, a całą resztę zostawić.

  15. #1175
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bergs

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czym się różni polecane na tym forum urządzenie Ecoperla Softower S od ?
    Interesują mnie tylko aspekty techniczne.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 29-07-2021 o 09:24

  16. #1176
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bergs

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bergs Zobacz post
    Czym się różni polecane na tym forum urządzenie Ecoperla Softower S od https://bluewater24.pl/dwuelementowy...30-p-1249.html ?
    Interesują mnie tylko aspekty techniczne.
    Poczytałem opinie o bluewater24 i całkowicie odrzucam możliwość zakupu w tej firmie.
    W związku z tym proszę o informacje jaki produkt polecacie. Wymagania:
    - zestaw dwuczęściowy
    - złoże Lewatit S1567 - wielkość w okolicach 20 l
    - głowica Clack ewentualnie Erie
    - budżet - w okolicach 3k

  17. #1177
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał bergs Zobacz post
    Poczytałem opinie o bluewater24 i całkowicie odrzucam możliwość zakupu w tej firmie.
    W związku z tym proszę o informacje jaki produkt polecacie. Wymagania:
    - zestaw dwuczęściowy
    - złoże Lewatit S1567 - wielkość w okolicach 20 l
    - głowica Clack ewentualnie Erie
    - budżet - w okolicach 3k
    Dzień dobry,

    przy niewiele większym budżecie możemy zaproponować Panu 17-litrowy zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS 17 ze złożem Lewatit i głowicą Erie.

    https://youtu.be/K-xyJAlWTu8
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #1178
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bergs

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Dzień dobry,

    przy niewiele większym budżecie możemy zaproponować Panu 17-litrowy zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS 17 ze złożem Lewatit i głowicą Erie.

    https://youtu.be/K-xyJAlWTu8
    Zmiękczacz nie spełnia warunków - za małe złoże i jest kompaktowy ale rozważę.

    Czy ktoś miał doczynienia z firmą AKWA z Radomia? Jakieś opinie?
    Mają taki zestaw, który spełnia wszystkie moje wymagania ( to co nie jest napisane na stronie, potwierdziłem telefonicznie).
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 29-07-2021 o 09:24

  19. #1179

    Domyślnie

    Witam.

    Rozglądam się za zmiękczaczem wody dla 2-4 osób.
    Aktualne zużycie wody to niecałe 7m3/mies, zakładam wzrost do 8m3/mies.
    Twardość wody to około 18 stopni niemieckich.

    Czy zmiękczacz o złożu pojemności 20l będzie wystarczający?

    Hydraulik proponuje mi 2 urządzenia firmy PolAqua:
    - Hydro Crystal/Ocean
    - Supreme Soft jako opcję droższą, tu dodatkowo płatny by-pass.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia z powyższymi, ew. coś innego wartego uwagi?

  20. #1180
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał balcer90 Zobacz post
    Witam.

    Rozglądam się za zmiękczaczem wody dla 2-4 osób.
    Aktualne zużycie wody to niecałe 7m3/mies, zakładam wzrost do 8m3/mies.
    Twardość wody to około 18 stopni niemieckich.

    Czy zmiękczacz o złożu pojemności 20l będzie wystarczający?

    Hydraulik proponuje mi 2 urządzenia firmy PolAqua:
    - Hydro Crystal/Ocean
    - Supreme Soft jako opcję droższą, tu dodatkowo płatny by-pass.

    Ktoś ma jakieś doświadczenia z powyższymi, ew. coś innego wartego uwagi?
    Dzień dobry

    Do podanego zużycia wody oraz stopnia twardości jak najbardziej zmiękczacz z 20 lub nawet 25 litrami złoża będzie odpowiedni.

    Biorąc pod uwagę wzrost planowanego zużycia wody, my polecamy model z 25 litrami złoża - Ecoperla Vita 25.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/vita/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 59 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony