dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 84
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1680
  1. #1201

    Domyślnie

    Witam. Proszę o poradę potrzebuję zmiękczyć wodę ze studni. Twardość 28. Hydraulik zaproponował mi coś takiego :USTM Primo, BNT 1650F. 25 litrów złoża. Ja za bardzo na tym się nie znam. Zaproponowano mi cenę 2500 zł z montażem. Najbardziej mnie jednak interesuje, czy zmiękczacz ten jest dobry? Czy lepiej kupić sobie coś samemu? A jeśli tak, to co? Mieszkamy w 3 osoby, zużycie na poziomie 7-8 m3 ....

  2. #1202

    Domyślnie

    jeżeli ze studni to przydało by się wodę przebadać. Ja mam oprócz podobnej twardości mangan, żelazo i nawet 6 jednostek colie. Takze samo zmiękczanie niewiele może dać. Jak jest studnia to filtracja wstępna jest potrzebna. Pompa lubi zaciągać piaseczek i inne drobiazgi.

  3. #1203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daro75 Zobacz post
    Witam. Proszę o poradę potrzebuję zmiękczyć wodę ze studni. Twardość 28. Hydraulik zaproponował mi coś takiego :USTM Primo, BNT 1650F. 25 litrów złoża. Ja za bardzo na tym się nie znam. Zaproponowano mi cenę 2500 zł z montażem. Najbardziej mnie jednak interesuje, czy zmiękczacz ten jest dobry? Czy lepiej kupić sobie coś samemu? A jeśli tak, to co? Mieszkamy w 3 osoby, zużycie na poziomie 7-8 m3 ....
    Po pierwsze przy wodzie studziennej, jak już wspomniał kowalio, trzeba zrobić badania i sprawdzić pozostałe parametry oraz bakterie.
    Po drugie do takiej twardości ten zmiękczacz będzie trochę mały... (o ile jednostka to stopnie niemieckie czyli dH).
    Po trzecie to tani zmiękczacz z chińską głowicą... a za tym idzie jego jakość, czyli nie jest to szczyt możliwości. Przy wydatku rzędu kilku tysięcy PLN uważam, że można je wydać lepiej.

  4. #1204

    Domyślnie

    Dzięki za poradę. Zatem zbadam wodę i pozwolę sobie ponownie poprosić Was o pomoc.

  5. #1205
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamillo177

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-408
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Co sadzą panowie o tej stacji ? Cena kusząca, lecz czy warto ? Pochodzi to trochę ?
    https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...%2C-UPFLOW/909

  6. #1206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Nie ma podanej marki żywicy. Głowica jest nietypowa (tzn że w przypadku awarii/problemu/przeglądu jesteś skazany na serwis tej jednej firmy).
    Cena sugeruje baaardzo oszczędny zestaw, i nie mam tu na myśli oszczędności wody...

  7. #1207
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamillo177

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-408
    Posty
    2

    Domyślnie

    No racja, maja to samo w ofercie lecz z firmowym złożem https://hydrolife.pl/pl/p/ZMIEKCZACZ...OR-MIXING./886

  8. #1208

    Domyślnie

    Mam do was jedno pytanie, przejrzałem prawie cały temat, wiem mniej więcej na jakie parametry mam zwracać uwagę przy doborze zmiękczacza (jaka głowica, które złoże jest najlepsze). Dalej natomiast dalej nie potrafię się zdecydować, jaką pojemność złoża wybrać. Aktualnie jest nas dwójka, w przyszłości na pewno rodzina się powiększy, zużycie wody w tej chwil to około 7,5 m3 miesięcznie, twardość wody 14-16 stopni niemieckich. Wacham się pomiędzy zmiękczaczem ze złożem 15l, a 20l, który według was będzie lepszym wyborem?

  9. #1209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał riczi0 Zobacz post
    Mam do was jedno pytanie, przejrzałem prawie cały temat, wiem mniej więcej na jakie parametry mam zwracać uwagę przy doborze zmiękczacza (jaka głowica, które złoże jest najlepsze). Dalej natomiast dalej nie potrafię się zdecydować, jaką pojemność złoża wybrać. Aktualnie jest nas dwójka, w przyszłości na pewno rodzina się powiększy, zużycie wody w tej chwil to około 7,5 m3 miesięcznie, twardość wody 14-16 stopni niemieckich. Wacham się pomiędzy zmiękczaczem ze złożem 15l, a 20l, który według was będzie lepszym wyborem?
    20 litrów powinno być OK. Teraz będzie na styk (tzn. że to największy model jaki będzie pasował), a w przyszłości będzie idealny.

  10. #1210

    Domyślnie

    Witam. Przymierzam się do zakupu zmiękczacza. Twardość 33st niemieckich, zużycie ok 15m3/mc. Da się coś kupić sensownego do 3 tys? Proszę o doradzenie. Dzięki

  11. #1211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Przy założeniu zmiękczenia do zera z tak wysokiej twardości i dość dużym zużyciu, możesz już patrzeć na zmiękczacze przemysłowe... np. 75 litrów złoża powinno być w sam raz. Takiego nie kupisz raczej w tym budżecie...

    Do tego zwróć uwagę, że przy zmiękczeniu o tak dużo, wprowadzisz do wody sporo sodu, co może już przekraczać normę wody pitnej i wpływać na smak wody. Dlatego sugerowałbym rozważenie dodatkowo filtra RO (odwróconej osmozy) do wody pitnej w kuchni.

  12. #1212
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajtaler428 Zobacz post
    Witam. Przymierzam się do zakupu zmiękczacza. Twardość 33st niemieckich, zużycie ok 15m3/mc. Da się coś kupić sensownego do 3 tys? Proszę o doradzenie. Dzięki
    Dzień dobry,

    czy to jest woda z wodociągu?

    Niestety w tym budżecie będzie ciężko znaleźć odpowiednio wydajny zmiękczacz wody. Możemy zaproponować dwuczęściowy zmiękczacz wody Ecoperla Softower L - z 60 litrami złoża, jednak model z 70 litrami złoża byłby jeszcze bardziej wydajny dla takich potrzeb.

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #1213

    Domyślnie

    Woda jest z wodociągu. Twardość mierzyłem testem kropelkowym - nie wiem jaka jest jego dokładność ale chyba ok bo wiem że woda bardzo twarda - na kabinie i baterii osad z kamienia pojawia się szybko.
    Czyli co - po zmiękczeniu z tak wysokiej twardości woda może być niezdatna do picia?

  14. #1214
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajtaler428 Zobacz post
    Woda jest z wodociągu. Twardość mierzyłem testem kropelkowym - nie wiem jaka jest jego dokładność ale chyba ok bo wiem że woda bardzo twarda - na kabinie i baterii osad z kamienia pojawia się szybko.
    Czyli co - po zmiękczeniu z tak wysokiej twardości woda może być niezdatna do picia?
    Testery kropelkowe mają wysoką dokładność, zatem wierzymy, że wynik jest miarodajny.

    Woda po zmiękczeniu tak twardej wody może zawierać wysokie stężenie sodu, ze względu na konieczność wymiany dużej ilości jonów wapnia i magnezu na jony sodu.

    Czy możesz sprawdzić wartość chlorków, jaką podają wodociągi w sprawozdaniu z badań?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #1215

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post

    Czy możesz sprawdzić wartość chlorków, jaką podają wodociągi w sprawozdaniu z badań?
    Nie ma tego parametru w sprawozdaniu. Jest
    pH - 7,7
    przewodność - 589
    Mangan - 132
    Żelazo - 276

  16. #1216

    Domyślnie

    Podbijam- doradzicie optymalne rozwiązanie w tej sytuacji?

  17. #1217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajtaler428 Zobacz post
    Podbijam- doradzicie optymalne rozwiązanie w tej sytuacji?
    Ale przecież dostałeś już odpowiedź na swoje pytanie i dwie alternatywne propozycje... może sprecyzuj czego jeszcze oczekujesz?

  18. #1218

    Domyślnie

    No niby dostałem odpowiedź ale nic jednoznacznie.
    Pytania:
    - czy aby uniknąć wysokiej zawartości sodu po zmiękczeniu jest sens zmiękczać do wyższej wartości(nie do zera)?
    - w tej chwili filtruję wodę na głównym ujęciu filtrami z zanieczyszczeń mechanicznych(2 filtry sznurkowe i jeden kokosowy) a wodę pitną filtrem Brita w dzbanku. Czy po zmiękczeniu do zera przepuszczenie wody dodatkowo przez filtr w dzbanku uczyni ją zdatną do picia? No bo jeśli do opcji zmiękczacza za 4-5 tys dojdzie RO x 2(są dwie kuchnie, dom zamieszkują dwie rodziny dlatego tak duży pobór wody) to dochodzi 1000zł to już się robi spory wydatek. Dlatego chciałbym poznać wszystkie możliwe alternatywy.

  19. #1219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajtaler428 Zobacz post
    No niby dostałem odpowiedź ale nic jednoznacznie.
    Skoro zadałeś pytanie otwarte to nie ma jednoznacznej odpowiedzi...

    Pytania:
    - czy aby uniknąć wysokiej zawartości sodu po zmiękczeniu jest sens zmiękczać do wyższej wartości(nie do zera)?
    I znów pytasz o sens takiego działania, a odpowiedź będzie inna zależnie od Twoich oczekiwań.
    Moim zdaniem sens zmiękczania (nawet częściowego) przy tak wysokiej twardości jest oczywisty. Ale czy robić to do zera czy zostawić kilka stopni aby zaoszczędzić na montażu RO - to już zależy od Ciebie. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Np. aby nie dodawać więcej niż 200 mg sodu musiałbyś zmiękczać o maksymalnie 20 dH. W tym przypadku pozostanie Ci w wodzie ok 13 dH - a to już wartość przy której często ludzie piszą o ogromnych osadach kamienia. W takim przypadku unikniesz potrzeby instalowania RO, ale nadal będziesz miał osady.

    - w tej chwili filtruję wodę na głównym ujęciu filtrami z zanieczyszczeń mechanicznych(2 filtry sznurkowe i jeden kokosowy) a wodę pitną filtrem Brita w dzbanku. Czy po zmiękczeniu do zera przepuszczenie wody dodatkowo przez filtr w dzbanku uczyni ją zdatną do picia?
    Filtr dzbankowy nie usuwa sodu - robi to tylko RO. Gdzieś po necie krążyły wyniki "eksperymentu" gdzie porównano jakość wody po butelce filtracyjnej, dzbanku, zmiękczaczu, itp. Wnioski były takie, że dzbanek najbardziej wpływa na ilość mikroorganizmów (było ich znacznie więcej niż w wodzie surowej).

    No bo jeśli do opcji zmiękczacza za 4-5 tys dojdzie RO x 2(są dwie kuchnie, dom zamieszkują dwie rodziny dlatego tak duży pobór wody) to dochodzi 1000zł to już się robi spory wydatek. Dlatego chciałbym poznać wszystkie możliwe alternatywy.
    Niestety przy zmiękczaniu z tak wysokiej twardości zawsze wprowadzisz do wody dużo sodu, a do jego skutecznego usunięcie potrzebujesz RO. Alternatywnie możesz nie używać tej wody jako pitnej, lub pić ją z tym sodem... o ile smak będzie Ci odpowiadał.

  20. #1220

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    I znów pytasz o sens takiego działania, a odpowiedź będzie inna zależnie od Twoich oczekiwań.
    .
    Brak konkretnych pytań wynika z nieznajomości tematu ale już trochę jasności jest
    Chciałbym żeby było dobrze Tzn żeby była miękka woda(żeby nie było kamienia na kabinie i armaturze) i żeby była ona zdatna do picia. Jak rozumiem jest to możliwe tylko przy montażu zmiękczacza ze złożem min 60l i RO na ujęcia wody pitnej
    Jeżeli chodzi o RO to w jaki zestaw celować? Bo widzę jest wiele możliwości(etapów i ilości elementów w zależności jaki ma być efekt końcowy) ale wszystkie zestawy mają trzy korpusy z filtrami mechanicznymi, które będą już zabudowane na głównym ujęciu przed zmiękczaczem

Strona 61 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony