dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 84
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 1680
  1. #1241
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czyli rozumiem, że chciałbyś mieć wodę zmiękczoną (do użytkowania w domu) oraz wodę twardą (do picia). Niestety to dwie wykluczające się sprawy - chyba, że puścisz osobną rurę z przed zmiękczacza do kranu w kuchni.
    Jeśli chcesz mieć coś pomiędzy to nie będzie to woda całkowicie zmiękczona (a więc będą się pojawiać osady) ani nie będzie to woda super zmineralizowana do picia... ale zakładając ten scenariusz (czyli zmiękczenie z 16 dH do powiedzmy 4 dH) to zmiękczacz z 20 litrami złoża będzie aż za duży. Optymalnie byłoby mieć ok 18 litrów złoża, ale pewnie ograniczy to znacznie wybór więc celowałbym w modele z 18-20 litrami.
    Do kuchni prawdopodobnie założę dodatkowe podszafkowe urządzenie poprawiające jakość wody pitnej. Nie mam pojęcia Jaka powinna być twardość wody aby nie zostawiała kamienia na urządzeniach oraz arnatuże i szkle. Czy te 4 już wystarczy? Jakie polecacie urządzenia oprócz ecoperla vita 25? Model jest dosyć drogi.

  2. #1242
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Witajcie. Pytalen wczoraj o tester kropelkowy i zamierzam go w tygodniu kupić i wykonać test ale przy okazji przeanalizowałem wyniki podawane przez mpwik i na potrzeby wstępnej oferty kształtuje się to następująco:
    1. Twardość wody 190 mgCaCO3/l
    2. Rodzina 2+2
    3. Planowane zużycie ok 8m3/mc

    Nie mam oddzielnego obwodu tylko do kuchni więc zależy mi na zmiękczaniu do takiego poziomu, gdzie osad będzie minimalny ale woda będzie zdatna do picia. Miejsca mam sporo więc celuje w urządzenie 2 elementowe.

    Jak tylko wykonam test kropelkowy dam znac czywynik będzie podobny.

    Co byście zaproponowali w takiej sytuacji?

  3. #1243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    Do kuchni prawdopodobnie założę dodatkowe podszafkowe urządzenie poprawiające jakość wody pitnej. Nie mam pojęcia Jaka powinna być twardość wody aby nie zostawiała kamienia na urządzeniach oraz arnatuże i szkle. Czy te 4 już wystarczy?
    Jeśli chcesz założyć sobie np. osmozę podzlewową to możesz zmiękczać wodę wchodzącą do domu, praktycznie do zera (dopiero wtedy nie będziesz miał osadów). Przy pozostawieniu 4 dH (czyli ok 25% twardości wejściowej), wszędzie tam gdzie woda odparowuje całkowicie (armatura, szkło, kabina prysznicowa) będziesz miał nadal ok 25% osadu.

    W takim przypadku myślę, że odpowiedni będzie model z 20 litrami złoża.

  4. #1244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Witajcie. Pytalen wczoraj o tester kropelkowy i zamierzam go w tygodniu kupić i wykonać test ale przy okazji przeanalizowałem wyniki podawane przez mpwik i na potrzeby wstępnej oferty kształtuje się to następująco:
    1. Twardość wody 190 mgCaCO3/l
    2. Rodzina 2+2
    3. Planowane zużycie ok 8m3/mc

    Nie mam oddzielnego obwodu tylko do kuchni więc zależy mi na zmiękczaniu do takiego poziomu, gdzie osad będzie minimalny ale woda będzie zdatna do picia. Miejsca mam sporo więc celuje w urządzenie 2 elementowe.

    Jak tylko wykonam test kropelkowy dam znac czywynik będzie podobny.

    Co byście zaproponowali w takiej sytuacji?
    Ja bym Ci proponował model na max 15 litrów złoża

  5. #1245

    Domyślnie

    Hej witajcie, podepne sie o poradę:
    Dom 104 metry kw, 2+1 osoby, 2 prysznice i 1 wanna, 120l zboirnik c.w.u.( nie wiem co z tego wazne). Zuzycia nie znam jako ze nowo budowany dom. Z opin w internecie wybralem:
    - Supreme SOFT 32
    - Viessmann aquastilla 25
    - LOGIX 30L

    Ktores z tego polecacie? Czy moze cos innego?

  6. #1246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Zużycie można założyć - np. 3m3 na osobę więc razem 8-9 m3 miesięcznie.
    Ale do doboru zmiękczacza potrzebna jest jeszcze informacja o twardości wody. Jeśli to woda miejska to pewnie da się to sprawdzić na stronie wodociągów (lub dzwoniąc).

  7. #1247

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zużycie można założyć - np. 3m3 na osobę więc razem 8-9 m3 miesięcznie.
    Ale do doboru zmiękczacza potrzebna jest jeszcze informacja o twardości wody. Jeśli to woda miejska to pewnie da się to sprawdzić na stronie wodociągów (lub dzwoniąc).
    A tak rzepraszam mam to a calkowicie zapomnialem:

    317mg CaCO3/l
    17.8 stopni dh niemieckie

  8. #1248
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wprost1986 Zobacz post
    A tak rzepraszam mam to a calkowicie zapomnialem:

    317mg CaCO3/l
    17.8 stopni dh niemieckie
    Dla takiej twardości wody oraz zapotrzebowania w granicach 8-9 m3 polecamy zmiękczacz wody z 30 litrami złoża jonowyminnego Lewatit, np. Ecoperla Slimline CS 30 bądź Ecoperla Softower S

    https://youtu.be/K-xyJAlWTu8
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #1249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wprost1986 Zobacz post
    A tak rzepraszam mam to a calkowicie zapomnialem:

    317mg CaCO3/l
    17.8 stopni dh niemieckie
    Moim zdaniem 25 litrów wystarczy.

  10. #1250
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli chcesz założyć sobie np. osmozę podzlewową to możesz zmiękczać wodę wchodzącą do domu, praktycznie do zera (dopiero wtedy nie będziesz miał osadów). Przy pozostawieniu 4 dH (czyli ok 25% twardości wejściowej), wszędzie tam gdzie woda odparowuje całkowicie (armatura, szkło, kabina prysznicowa) będziesz miał nadal ok 25% osadu.

    W takim przypadku myślę, że odpowiedni będzie model z 20 litrami złoża.
    Tak właśnie osmozę podzlewową chciałbym w kuchni wykorzystać a twardość zminimalizować zatem do zera.
    Jaka kompaktowa osmoza jest godna polecenia?
    który ze zmiękczaczy użyć?
    aqua -soft basic 20 czy ecoperla wita25 a może jest jeszcze coś sensownego o niedużych gabarytach?

  11. #1251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wprost1986 Zobacz post
    A tak rzepraszam mam to a calkowicie zapomnialem:

    317mg CaCO3/l
    17.8 stopni dh niemieckie

    A ktoras z tych co wypisalem jest warta uwagi?
    - Supreme SOFT 32
    - Viessmann aquastilla 25
    - LOGIX 30L

  12. #1252
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    Tak właśnie osmozę podzlewową chciałbym w kuchni wykorzystać a twardość zminimalizować zatem do zera.
    Jaka kompaktowa osmoza jest godna polecenia?
    który ze zmiękczaczy użyć?
    aqua -soft basic 20 czy ecoperla wita25 a może jest jeszcze coś sensownego o niedużych gabarytach?
    Jeśli chodzi o modele 20-litrowe, to zwróć uwagę na Ecoperla Toro 20. To bardziej budżetowy zmiękczacz wody o niedużych wymiarach.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #1253
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Jeśli chodzi o modele 20-litrowe, to zwróć uwagę na Ecoperla Toro 20. To bardziej budżetowy zmiękczacz wody o niedużych wymiarach.
    Co znaczy bardziej budżetowy? Czym sie różni? Czy jest rowniż godny polecenia?

  14. #1254
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Seria Ecoperla Toro to urządzenia w najbardziej atrakcyjnych cenach od marki Ecoperla.

    Zachęcamy do sprawdzenia opinii na Googlu:

    https://g.page/klarsan

    .. a także w wątku o uzdatnianiu wody tutaj na Muratorze - https://forum.muratordom.pl/showthre...57#post7995857

    My serdecznie zachęcamy. Dodatkowo tutaj link do recenzji na kanale Youtube: https://youtu.be/qTo239BmY8U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #1255

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Zastanawiam się nad zakupem zmiękczacza do domu.
    Zużycie wody ok 9m3 na miesiąc
    4 osobowa rodzina
    Twardość wody na poziomie 20÷25 dH stopni niemieckich wg testu paskowego
    2 łazienki, pralnia, kuchnia

    Po przeczytaniu większości postów tego tematu z forum wstępnie mam jakąś wiedzę co kupić ale przeglądając ofertę dystrybutorów zawsze czegoś brakuje a to brak opisu złoża a to głowica nie ta.

    Moje wymagania to:
    Dobra głowica - Clack'a
    Złoże - Lewatit
    Ilość złoża - regeneracja ok raz na dwa tygodnie
    Typ regeneracji - przeciwpradowa
    Możliwość zmian twardości wody bez przyjazdu serwisu
    Cena bez szaleństw - nie muszę mieć markowego produktu

    Proszę o propozycję/ poradę/ dobór.

    Z góry dziekuje za rzeczową odpowiedź

  16. #1256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek Kris Zobacz post
    Witam Wszystkich
    Zastanawiam się nad zakupem zmiękczacza do domu.
    Zużycie wody ok 9m3 na miesiąc
    4 osobowa rodzina
    Twardość wody na poziomie 20÷25 dH stopni niemieckich wg testu paskowego
    2 łazienki, pralnia, kuchnia

    Po przeczytaniu większości postów tego tematu z forum wstępnie mam jakąś wiedzę co kupić ale przeglądając ofertę dystrybutorów zawsze czegoś brakuje a to brak opisu złoża a to głowica nie ta.

    Moje wymagania to:
    Dobra głowica - Clack'a
    Złoże - Lewatit
    Ilość złoża - regeneracja ok raz na dwa tygodnie
    Typ regeneracji - przeciwpradowa
    Możliwość zmian twardości wody bez przyjazdu serwisu
    Cena bez szaleństw - nie muszę mieć markowego produktu

    Proszę o propozycję/ poradę/ dobór.

    Z góry dziekuje za rzeczową odpowiedź
    Czyli potrzebujesz zestawu na 30 lub 35 litrów złoża... ale pewnie dużo prościej będzie znaleźć wersję 30 litrową

  17. #1257

    Domyślnie

    Dziękuję za przeliczenie ilosci złoża.
    Mogę liczyć na przedstawienie propozycji gotowych zestawów godnych uwagi?

  18. #1258
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek Kris Zobacz post
    Dziękuję za przeliczenie ilosci złoża.
    Mogę liczyć na przedstawienie propozycji gotowych zestawów godnych uwagi?
    Dzień dobry

    Polecamy model Ecoperla Softower S Dwuczęściowy zmiękczacz wody z wysokiej jakości głowicą Clacka oraz oczywiście złożem Lewatit.

    Więcej informacji na stronie oraz recenzji urządzenia:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/softower/

    https://youtu.be/XU05XNfSY_U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #1259

    Domyślnie

    Ja zastanawiam sie nad:
    1. Aqua-Soft Basic 30-wersja objętościowa, przepływ 1,5m3/h - minus brak opisu złoża
    2. Dwuelementowy zmiękczacz wody Clack CK Pallas Lewatit 30
    3. Viessman Aquahome 30 SMART - tego znajomy używa i jest zadowolony moim zdaniem jego wybór był podyktowany markową nalepka

    Proszę o opinie i propozycje innych zmiękczaczy

  20. #1260
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pablobrek@wp.pl

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,od roku użytkujemy wodę wodociągową o twardości 27dH w ilości około 4 metrów miesięcznie. Tak duża twardość doprowadza co pół roku do awarii kotła gazowego. Proszę o poradę jaki kupić zmiękczacz wody (budżetowy i wytrzymały) by zejść do 3 lub 4 stopni ?

Strona 63 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony