dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 66 z 84
Pokaż wyniki od 1.301 do 1.320 z 1680
  1. #1301

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    ok 20 litrów na minutę (czyli 0,3 litra na sekundę).
    W takim razie taki wkład w tym miejscu jest dla mnie bez sensu. Taki wkład to mógłbym dać, ale już przed konkretnym odbiornikiem wody.
    No bo nie po to stosuję przypływ ponad 1 l/s, żeby sobie go tak znacznie ograniczać.
    To jaki miałbym przepływ, gdyby cała rodzina używała w tym samym czasie wanny, prysznica, umywalki, a do tego działałaby pralka czy zmywarka.

  2. #1302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    W takim razie taki wkład w tym miejscu jest dla mnie bez sensu. Taki wkład to mógłbym dać, ale już przed konkretnym odbiornikiem wody.
    No bo nie po to stosuję przypływ ponad 1 l/s, żeby sobie go tak znacznie ograniczać.
    To jaki miałbym przepływ, gdyby cała rodzina używała w tym samym czasie wanny, prysznica, umywalki, a do tego działałaby pralka czy zmywarka.
    Nie wiem jak dużą masz rodzinę, ale 20 litrów na minutę to sporo i w "normalnych" warunkach w zupełności wystarcza. W pełni odkręcony kran to ok 8-9 litrów na minutę. Pralka czy zmywarka bierze kilkanaście litrów wody na cykl prania, który zazwyczaj trwa kilkadziesiąt minut, czyli pobory chwilowe są znikome i bardzo krótkie. Spłukanie WC to też kilkanaście sekund nalewania.

  3. #1303

    Domyślnie

    Witam,
    potrzebuje małej pomocy przy doborze zmiekczacza. Otóż kupiłem dom w którym jest zamontowany zmiekczacz - ale wygląda on na "przedwojenny" - cały brudny nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy działa prawidłowo albo nawet jakiej marki jest to urządzenie....

    Chciałem go wymienić na nowy i moje pytanie: Czy przy 4 osobach ( 2 dorosłych 2 dzieci) któres z poniższych urzadzeń będzie się nadawało? Czy są rzeczywiscie jakiekolwiek różnice między nimi? W sensie czy któryś może zmiękczacz lepiej albo gorzej itp? czy to tylko typowy marketing sprzedawcy i nie ma różnicy który wybiore a kazde urządzenie da rade? Urządzenia co poleca mi mój hydraulik to: OCEAN RX 20, RUBY LINE BNT 20, SUPREME SOFT 20 lub SUPREME LOGIQ 25.
    Dodatkowo jeszcze jeden problem woda jest brazowa - i nie wiem czy to stary zmiekczacz moze to powodować? Czy moze to żelazo? Bo Hydraulik stwierdzil tez ze moze mi zamontowac te same urządzenia tylko z zywica multifunkcyjną - w nazwie wtedy mają MULTI. Czy to rozwiąze problem?
    Przed tym starym urządzeniem jest tez taka obudowa biało niebieska na oko okolo 25 cm ale jest tak samo brudna jak urządzenie i pytanie czy ją sie odkręca wymienia wklady? Jak tak to jak często? bo to wyglada jak by z rok nie bylo odkrecane ...

    Bede wdzieczny za pomoc
    Pozdr K.W

  4. #1304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian_WAW Zobacz post
    Chciałem go wymienić na nowy i moje pytanie: Czy przy 4 osobach ( 2 dorosłych 2 dzieci) któres z poniższych urzadzeń będzie się nadawało?
    Do doboru zmiękczacza potrzebna jest wiedza o twardości wody (jeśli to wodociągi to tam możesz sprawdzić, a jeśli studnia to najlepiej zlecić badania) oraz średnim zużyciu (może być szacowane, np. dla 4 osób można przyjąć 10-12 m3 miesięcznie, ale może masz 3 łazienki i codziennie kąpiel i wtedy 20 m3 w miesiąc zużyjesz...?)

    Czy są rzeczywiscie jakiekolwiek różnice między nimi? W sensie czy któryś może zmiękczacz lepiej albo gorzej itp? czy to tylko typowy marketing sprzedawcy i nie ma różnicy który wybiore a kazde urządzenie da rade?
    Każdy zmiękczy tak samo, ale nie każdy będzie identyczny. Różnią się głównie zastosowanymi głowicami oraz złożem jonowymiennym. Te dwa elementy są najważniejsze i jeśli wybierzesz solidne to całe urządzenie będzie działało dłużej i ekonomiczniej.

    Urządzenia co poleca mi mój hydraulik to: OCEAN RX 20, RUBY LINE BNT 20, SUPREME SOFT 20 lub SUPREME LOGIQ 25.
    Po samej nazwie nie można stwierdzić wszystkiego (mogą się różnić wersjami i wyposażeniem) ale dwa pierwsze to głowice chińskie, więc raczej tańsze i niezbyt polecane urządzenia. Dwa kolejne to już nieco wyższa półka, ale oczywiście są jeszcze wyższe

    Dodatkowo jeszcze jeden problem woda jest brazowa - i nie wiem czy to stary zmiekczacz moze to powodować? Czy moze to żelazo?
    Zmiękczacz raczej nie powoduje takich objawów. Może być tak zaniedbany, że jest w nim pełno osadów i one się wymywają, ale to nie zmiękczacz jest ich źródłem. Znów pytanie - skąd ta woda? Jeśli wodociągi to nie powinno być w niej tyle żelaza. Jeśli studnia to trzeba zrobić pełne badania (także bakteriologię) i stwierdzić ile i jakich zanieczyszczeń jest w wodzie. Wtedy raczej zmiękczacz nie będzie najlepszym (albo jedynym) rozwiązaniem.

    Bo Hydraulik stwierdzil tez ze moze mi zamontowac te same urządzenia tylko z zywica multifunkcyjną - w nazwie wtedy mają MULTI. Czy to rozwiąze problem?
    To zależy od jakości wody. Taka żywica multifunkcyjna nie jest "na wszystko" ani na każdą wodę - ma swoje ograniczenia.

    Przed tym starym urządzeniem jest tez taka obudowa biało niebieska na oko okolo 25 cm ale jest tak samo brudna jak urządzenie i pytanie czy ją sie odkręca wymienia wklady? Jak tak to jak często? bo to wyglada jak by z rok nie bylo odkrecane ...
    To brzmi jak filtr wstępny. Powinno się w nim wymieniać wkład co najmniej 2 razy w roku, a jeśli jest potrzeba to częściej.
    Wkład może być najprostszy mechaniczny (piankowy, sznurkowy) np. o dokładności filtracji 20 um, ale to też zależy od tego co to za woda...

  5. #1305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian_WAW Zobacz post
    Witam,
    potrzebuje małej pomocy przy doborze zmiekczacza. Otóż kupiłem dom w którym jest zamontowany zmiekczacz - ale wygląda on na "przedwojenny" - cały brudny nawet nie jestem w stanie stwierdzić czy działa prawidłowo albo nawet jakiej marki jest to urządzenie....

    Chciałem go wymienić na nowy i moje pytanie: Czy przy 4 osobach ( 2 dorosłych 2 dzieci) któres z poniższych urzadzeń będzie się nadawało? Czy są rzeczywiscie jakiekolwiek różnice między nimi? W sensie czy któryś może zmiękczacz lepiej albo gorzej itp? czy to tylko typowy marketing sprzedawcy i nie ma różnicy który wybiore a kazde urządzenie da rade? Urządzenia co poleca mi mój hydraulik to: OCEAN RX 20, RUBY LINE BNT 20, SUPREME SOFT 20 lub SUPREME LOGIQ 25.
    Dodatkowo jeszcze jeden problem woda jest brazowa - i nie wiem czy to stary zmiekczacz moze to powodować? Czy moze to żelazo? Bo Hydraulik stwierdzil tez ze moze mi zamontowac te same urządzenia tylko z zywica multifunkcyjną - w nazwie wtedy mają MULTI. Czy to rozwiąze problem?
    Przed tym starym urządzeniem jest tez taka obudowa biało niebieska na oko okolo 25 cm ale jest tak samo brudna jak urządzenie i pytanie czy ją sie odkręca wymienia wklady? Jak tak to jak często? bo to wyglada jak by z rok nie bylo odkrecane ...

    Bede wdzieczny za pomoc
    Pozdr K.W
    Krystian_WAW
    Co do pierwszego pytania to, w sumie, każdy zmiękczacz ZMIĘKCZA WODĘ, różnica w cenie miedzy made in china a np belgią włochami, usa polega na jakości urządzenia - użytych komponentach (materiałach, z których są zrobione) , na tym jakim złożem są zasypane rodzajem sterowników itd. Ogólnie zmiękczają baardzo podobnie ( wydajnie- jeśli chodzi o sam proces zmiękczania ) wode tzn. eliminują z niej CaCO3. Wyżej wymienione LEPSZE komponenty przekładają się na to, że DROŻSZE stacje są bardziej wydajne procesowo tzn. zużywają np. mniej wody na regeneracje, mniej soli do tego procesu itd. co przekłada się na ich ekonomiczność = inwestując więcej jednorazowo, ZARABIAMY na mniejszych zużyciach wody soli no i ostatecznie też na bezawaryjności DROŻSZYCH urządzeń - no nie psują się.

    Druga sprawa- jest to woda z własnego ujęcia - studnia a na to wskazują Twoje organoleptyczne obserwacje wzrokowe - dużo żelaza - należy zgłosić się do laboratorium zrobić badania fizykochemiczne wody oraz bakteriologię i zmienić urządzenie na multi tak jak piszesz usuwające Fe, Mn, twardość, NH4+ oraz substancje organiczne. Wówczas mając wyniki badań należy udać się do firmy zajmującej się doborem stacji uzdatniania wody, a tam MIEJMY NADZIEJE JAKIŚ TECHNOLOG wykształcony w tym kierunku- sporządzi odpowiednią ofertę z dobrze dobranym urządzeniami / urządzeniem pod dane parametry wody.

    Co do filtrów narurowych nooo trzeba je wymieniać, ale jeśli woda jest mocno zanieczyszczona, będzie to dość uciazliwe , bo trzeba to bedzie robić non stop.

    Mam nadzieje, że pomogłem

  6. #1306

    Domyślnie

    Dzieki wielkie Panowie za odpowiedź.
    Czyli już rozumiem - im droższy zmiękczacz tym bardziej ekonomiczny - ale woda będzie zmiękczona tak samo.
    Co do wody - jest to woda wodociągowa - dlatego właśnie mnie to dziwi że leci taka brudna ... W takim razie rzeczywiście może to stare urządzenie jest tak zabrudzone i ono powoduje taki objaw - lub ten filtr wstepny - wymienie filtr i odłacze to stare urzadzenie i zobacze przed zakupem nowego czy problem barwy zniknie - bo szkoda mi dokładać do urządzenia multi jak się okaże że to kompletnie niepotrzebne.
    Filtr wstepny 20 mik - będzie ok przy wodzie wodociągowej? I czy kluczem łańcuchowym dam radę odkręcić te obudowę? czy może się uszkodzić?
    Ale już w takim razie wiem żeby nie brac tych tańszych bo to chińczyki - a tego nie chce - jak również nie potrzebuje nie wiadomo jakiego drogiego urządzenia - bo zalezy mi tlyko na tym by działało długo w miare bezawaryjnie i żebym jako przysłowiowy "janusz" nie musiał za dużo ustawiać na głowicy ( bo się na tym kompletnie nie znam).
    P.S jak zleje większa ilość wody barwa jakby się poprawiała i woda staje się bardziej klarowna.
    Pozdr K.W

  7. #1307
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian_WAW Zobacz post
    Dzieki wielkie Panowie za odpowiedź.
    Czyli już rozumiem - im droższy zmiękczacz tym bardziej ekonomiczny - ale woda będzie zmiękczona tak samo.
    Co do wody - jest to woda wodociągowa - dlatego właśnie mnie to dziwi że leci taka brudna ... W takim razie rzeczywiście może to stare urządzenie jest tak zabrudzone i ono powoduje taki objaw - lub ten filtr wstepny - wymienie filtr i odłacze to stare urzadzenie i zobacze przed zakupem nowego czy problem barwy zniknie - bo szkoda mi dokładać do urządzenia multi jak się okaże że to kompletnie niepotrzebne.
    Filtr wstepny 20 mik - będzie ok przy wodzie wodociągowej? I czy kluczem łańcuchowym dam radę odkręcić te obudowę? czy może się uszkodzić?
    Ale już w takim razie wiem żeby nie brac tych tańszych bo to chińczyki - a tego nie chce - jak również nie potrzebuje nie wiadomo jakiego drogiego urządzenia - bo zalezy mi tlyko na tym by działało długo w miare bezawaryjnie i żebym jako przysłowiowy "janusz" nie musiał za dużo ustawiać na głowicy ( bo się na tym kompletnie nie znam).
    P.S jak zleje większa ilość wody barwa jakby się poprawiała i woda staje się bardziej klarowna.
    Pozdr K.W
    Do odkręcenia starego filtra możesz użyć klucza łańcuchowego, ale zawsze jest ryzyko uszkodzenia. Są do tego dedykowane klucze, które pasują do kształtu danego korpusu. Może masz gdzieś taki - zazwyczaj wisi w okolicy filtra Oczywiście przed otwarciem zamknij zawory i spuść ciśnienie z instalacji (w miarę możliwości też z samego korpusu).
    Na wodę wodociągową 20 um w zupełności wystarczy.

  8. #1308
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Co do zmiękczacza to moim zdaniem trochę dużo (te 3,6 m3) ale ten wynik zależy też od dawki soli...

    A w kwestii osmozy i jej odzysku 1:1 - proponuję doczytać wszelkie dopiski "drobnym drukiem" bo nie widzę w tym zestawie pompy, a przy normalnym domowym ciśnieniu wody taki wynik jest raczej nie do uzyskania.
    Chwilę mnie nie było, ale wracam do tematu...
    Nie bardzo rozumiem. Czy wynik można jeszcze jakoś poprawić? Można rególować dawką soli aby woda była zmiękczona do zera?

    W kwesti osmozy nadal szukam urzadzenia pod zlewozmywak aby wodę zmiękczona do zera poprzez ecoperla vita zmineralizować (poprawić jej jakość do picia poprzez kran dwustrumieniowy w kuchni. Proszę o podpowiedż w doborze urządzenia - cisnienie z sieci ograniczam do 4bary zaworem bo jest akurat u mnie większe. Mało jest tez opinii o urządzeniu które wczesniej wpadło mi w oko (KOEL 4F) może ktoś cos więcej by sie wypowiedział o nim - doradził. Jakiego urządzenia tak naprawdę potrzebuję aby osiągnąć poprawę jakości wody do picia ( woda po zmiekczeniu ecoperla vita do zera)???

  9. #1309

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Do odkręcenia starego filtra możesz użyć klucza łańcuchowego, ale zawsze jest ryzyko uszkodzenia. Są do tego dedykowane klucze, które pasują do kształtu danego korpusu. Może masz gdzieś taki - zazwyczaj wisi w okolicy filtra Oczywiście przed otwarciem zamknij zawory i spuść ciśnienie z instalacji (w miarę możliwości też z samego korpusu).
    Na wodę wodociągową 20 um w zupełności wystarczy.
    Ok jeszcze raz dziękuje za pomoc. Chyba już wszystko wiem. Chyba że będę miał jeszcze jakieś pytania jak już zamontuje zmiękczacz to wtedy pozwolę sobie napisać
    Miłego dnia
    Pozdr
    K.W

  10. #1310

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Nie będę oryginalny prosząc o pomoc, generalnie przeczytałem prawie cały wątek, trochę artykułów i jakieś tam zdanie wyrobione mam oczywiście bazując na opiniach innych. Czasem człowiekowi, jeśli jest laikiem, ciężko odróżnić te komercyjne od pozostałych, ale z tego co widzę to tu na forum jest dużo fajnej, czysto ludzkiej, konkretnej pomocy. Ale do rzeczy szukam zmiękczacza dla rodziny dwuosobowej, z powiększaniem rodziny człowiek chyba za stary już jest więc już raczej nic się już nie wydarzy, no chyba że weźmiemy któregoś z rodziców do siebie. Więc powiedzmy że potencjalnie 2 osoby, max 3/4 osoby, obecne zużycie mamy na poziomie 5-6m3/mieś.
    Dane twardości wody z wodociągów z grudnia wyglądają następująco :
    - Mętność, NTU ; 0.59
    - Barwa, mg/l PT; 6
    -pH, - ; 7.6
    Azotany, mg/l NO3 ; 11.3
    Żelazo, ug/l Fe ; 78
    Mangan, ug/l Mn ; 21
    Chlorki, mg/l Cl ; 30.4
    Chlor wolny, mg/l Cl2 ; 0,02
    Twardość ogólna, mg/l CaCO3 ; 341
    Domniemam że jest to poziom pomiędzy średnio twardą a twardą wodą. doszedłem do wniosku że dla siebie potrzebujemy wielkościowo jednostki 15-20l , ale w razie gdyby co to chyba najrozsądniej będzie wziąć 20l. Oczywiście wiem na co mniej więcej zwracać uwagę czyli głowica i złoże ale
    urządzeń jest tyle na rynku że człowiek głowę traci. Wiem że najlepsze głowice to Clack, Autotrol, Fleck, Erie choć z tego co widzę są też inne które mają dobre opinie użytkowników.
    Co do złoża to Lewatit i Purolite, budżet jakim dysponujemy to maksymalnie 2.5 tyś, oczywiście wstępnie myślałem że się zamknę w 2 tyś ale z tego co widzę to i w tych 2.5 tyś będzie nie łatwo. Bazując na wszystkich powyższych wstępnie zainteresowałem się poniższymi urządzeniami:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ci-10841620357
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...100-p-877.html
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/fi...zestaw-wysylka
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-wo...usa-p-300.html
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-cl-p-365.html
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...10-p-1956.html
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9389283934
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ow-10414945199
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ny-10171194344

    Pewnie trochę tego jest ale jestem ciekaw waszych opinii który waszym zdaniem byłby najlepszy w sensie jakości, żywotności, kosztów i opłacalności. Nie ukrywam że moim cichym faworytem jest poniższy
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9389283934

    Ale może coś pominąłem, a być może ktoś miałby w tym budżecie pomysł na jeszcze coś innego, dziękuję z góry za opinie i spostrzeżenia
    Ostatnio edytowane przez slawek73 ; 25-01-2022 o 18:57

  11. #1311
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek73 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Nie będę oryginalny prosząc o pomoc, generalnie przeczytałem prawie cały wątek, trochę artykułów i jakieś tam zdanie wyrobione mam oczywiście bazując na opiniach innych. Czasem człowiekowi, jeśli jest laikiem, ciężko odróżnić te komercyjne od pozostałych, ale z tego co widzę to tu na forum jest dużo fajnej, czysto ludzkiej, konkretnej pomocy. Ale do rzeczy szukam zmiękczacza dla rodziny dwuosobowej, z powiększaniem rodziny człowiek chyba za stary już jest więc już raczej nic się już nie wydarzy, no chyba że weźmiemy któregoś z rodziców do siebie. Więc powiedzmy że potencjalnie 2 osoby, max 3/4 osoby, obecne zużycie mamy na poziomie 5-6m3/mieś.
    Dane twardości wody z wodociągów z grudnia wyglądają następująco :
    - Mętność, NTU ; 0.59
    - Barwa, mg/l PT; 6
    -pH, - ; 7.6
    Azotany, mg/l NO3 ; 11.3
    Żelazo, ug/l Fe ; 78
    Mangan, ug/l Mn ; 21
    Chlorki, mg/l Cl ; 30.4
    Chlor wolny, mg/l Cl2 ; 0,02
    Twardość ogólna, mg/l CaCO3 ; 341
    Domniemam że jest to poziom pomiędzy średnio twardą a twardą wodą. doszedłem do wniosku że dla siebie potrzebujemy wielkościowo jednostki 15-20l , ale w razie gdyby co to chyba najrozsądniej będzie wziąć 20l. Oczywiście wiem na co mniej więcej zwracać uwagę czyli głowica i złoże ale
    urządzeń jest tyle na rynku że człowiek głowę traci. Wiem że najlepsze głowice to Clack, Autotrol, Fleck, Erie choć z tego co widzę są też inne które mają dobre opinie użytkowników.
    Co do złoża to Lewatit i Purolite, budżet jakim dysponujemy to maksymalnie 2.5 tyś, oczywiście wstępnie myślałem że się zamknę w 2 tyś ale z tego co widzę to i w tych 2.5 tyś będzie nie łatwo. Bazując na wszystkich powyższych wstępnie zainteresowałem się poniższymi urządzeniami:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ci-10841620357
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...100-p-877.html
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/fi...zestaw-wysylka
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-wo...usa-p-300.html
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-cl-p-365.html
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...10-p-1956.html
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9389283934
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ow-10414945199
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ny-10171194344

    Pewnie trochę tego jest ale jestem ciekaw waszych opinii który waszym zdaniem byłby najlepszy w sensie jakości, żywotności, kosztów i opłacalności. Nie ukrywam że moim cichym faworytem jest poniższy
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9389283934

    Ale może coś pominąłem, a być może ktoś miałby w tym budżecie pomysł na jeszcze coś innego, dziękuję z góry za opinie i spostrzeżenia
    Cześć,

    do podanych potrzeb jak najbardziej zmiękczacz z 20l złoża będzie odpowiedni. Szukaj zmiękczacza wody ze złożem Lewatit i zwróć także uwagę na opinie o danym sklepie oraz warunki gwarancji.

    My ze swojej strony możemy zaproponować model Ecoperla Toro 20, choć koszt będzie trochę wyższy od planowanego budżetu. Jednak w przypadku tego urządzenia w skład zestawu wchodzi także sól tabletkowana, filtr mechaniczny włoskiego producenta, tester twardości.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #1312
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    Chwilę mnie nie było, ale wracam do tematu...
    Nie bardzo rozumiem. Czy wynik można jeszcze jakoś poprawić? Można rególować dawką soli aby woda była zmiękczona do zera?

    W kwesti osmozy nadal szukam urzadzenia pod zlewozmywak aby wodę zmiękczona do zera poprzez ecoperla vita zmineralizować (poprawić jej jakość do picia poprzez kran dwustrumieniowy w kuchni. Proszę o podpowiedż w doborze urządzenia - cisnienie z sieci ograniczam do 4bary zaworem bo jest akurat u mnie większe. Mało jest tez opinii o urządzeniu które wczesniej wpadło mi w oko (KOEL 4F) może ktoś cos więcej by sie wypowiedział o nim - doradził. Jakiego urządzenia tak naprawdę potrzebuję aby osiągnąć poprawę jakości wody do picia ( woda po zmiekczeniu ecoperla vita do zera)???
    W kwestii filtra kuchennego masz do wyboru tak naprawdę kilka rozwiązań, nie musi to być koniecznie odwrócona osmoza. Jeśli chciałbyś zaoszczędzić trochę miejsca pod zlewem, możesz zamontować filtr przepływowy z ultrafiltracją i dodatkowo mineralizator. Taki filtr zazwyczaj składa się z filtra węglowego oraz dokładnej membrany, która jednak pozostawia minerały (czyli pozostałe minerały w wodzie, których nie usuwa zmiękczacz). Taki filtr możesz spokojnie podłączyć do baterii trójdrożnej, jeśli nie chcesz wiercić dodatkowego otworu na wylewkę.
    Osmoza natomiast będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz usunąć z wody nadmiar sodu, który podwyższa się po zmiękczeniu wody.

    W kwestii filtra z ultrafiltracją możemy polecić ten model, przeznaczony do montażu przy stacji uzdatniania na cały dom (pozbawiony jest wstępnej filtracji mechanicznej): https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/F...fine-POU-2/662
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #1313

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek73 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Nie będę oryginalny prosząc o pomoc, generalnie przeczytałem prawie cały wątek, trochę artykułów i jakieś tam zdanie wyrobione mam oczywiście bazując na opiniach innych. Czasem człowiekowi, jeśli jest laikiem, ciężko odróżnić te komercyjne od pozostałych, ale z tego co widzę to tu na forum jest dużo fajnej, czysto ludzkiej, konkretnej pomocy. Ale do rzeczy szukam zmiękczacza dla rodziny dwuosobowej, z powiększaniem rodziny człowiek chyba za stary już jest więc już raczej nic się już nie wydarzy, no chyba że weźmiemy któregoś z rodziców do siebie. Więc powiedzmy że potencjalnie 2 osoby, max 3/4 osoby, obecne zużycie mamy na poziomie 5-6m3/mieś.
    Dane twardości wody z wodociągów z grudnia wyglądają następująco :
    - Mętność, NTU ; 0.59
    - Barwa, mg/l PT; 6
    -pH, - ; 7.6
    Azotany, mg/l NO3 ; 11.3
    Żelazo, ug/l Fe ; 78
    Mangan, ug/l Mn ; 21
    Chlorki, mg/l Cl ; 30.4
    Chlor wolny, mg/l Cl2 ; 0,02
    Twardość ogólna, mg/l CaCO3 ; 341
    Domniemam że jest to poziom pomiędzy średnio twardą a twardą wodą. doszedłem do wniosku że dla siebie potrzebujemy wielkościowo jednostki 15-20l , ale w razie gdyby co to chyba najrozsądniej będzie wziąć 20l. Oczywiście wiem na co mniej więcej zwracać uwagę czyli głowica i złoże ale
    urządzeń jest tyle na rynku że człowiek głowę traci. Wiem że najlepsze głowice to Clack, Autotrol, Fleck, Erie choć z tego co widzę są też inne które mają dobre opinie użytkowników.
    Co do złoża to Lewatit i Purolite, budżet jakim dysponujemy to maksymalnie 2.5 tyś, oczywiście wstępnie myślałem że się zamknę w 2 tyś ale z tego co widzę to i w tych 2.5 tyś będzie nie łatwo. Bazując na wszystkich powyższych wstępnie zainteresowałem się poniższymi urządzeniami:
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ci-10841620357
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...100-p-877.html
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/fi...zestaw-wysylka
    https://bluewater24.pl/zmiekczacz-wo...usa-p-300.html
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-cl-p-365.html
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-w...10-p-1956.html
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9389283934
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ow-10414945199
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ny-10171194344

    Pewnie trochę tego jest ale jestem ciekaw waszych opinii który waszym zdaniem byłby najlepszy w sensie jakości, żywotności, kosztów i opłacalności. Nie ukrywam że moim cichym faworytem jest poniższy
    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9389283934

    Ale może coś pominąłem, a być może ktoś miałby w tym budżecie pomysł na jeszcze coś innego, dziękuję z góry za opinie i spostrzeżenia
    Cześć w twoim przypadku jak najbardziej zmiękczacz wody z butlą 20 - 25 litrów powinien wystarczyć. Na logix pewnie zmieścisz się do 2,5 tysiąca, w przypadku Clacka możliwe że również też. Co do Erie raczej już nie. Tam cena będzie około 3000 zł.
    Pozdrawiam

  14. #1314

    Domyślnie

    Witam,

    czyta i czytam, a ja mam taki mały problem. Chciałbym coś lepszego, nie szalonego w cenie, ale żebym nie żałował.

    Moje specyficzny wymóg to jeden z wymiarów, mianowicie szukam zmiękczacza, który jeden z wymiarów nie będzie przekraczał ok 25 cm.

    To co udało mi się przejrzeć, również dzięki wielu wpisom tutaj w temacie ma najmniejszy rozmiar ok 30 - 32 cm.

    U mnie zużycie wody miesięczne to ok 13 m3, dwóch łazienek nie mam, twardość wody, mieszkam w Łomiankach k/Warszawy i nie widzę w tutejszym badaniu wody ZWIK tego parametru, ale jest twarda.

    Tak na marginesie czy nie ma obowiązku podawania tego parametru i innych składowych wody, które by mnie interesowały przez ZWIK?

    Jeśli Szanowni nie mają wiedzy w temacie wąskiego zmiękczacza, to może jakiś niski co bym go troszeczkę wyżej podwiesił.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez eskalon ; 27-01-2022 o 13:15

  15. #1315

    Domyślnie

    Cytat Napisał eskalon Zobacz post
    Witam,

    czyta i czytam, a ja mam taki mały problem. Chciałbym coś lepszego, nie szalonego w cenie, ale żebym nie żałował .

    Moje specyficzny wymóg to jeden z wymiarów, mianowicie szukam zmiękczacza, który jeden z wymiarów nie będzie przekraczał ok 25 cm.

    To co udało mi się przejrzeć, również dzięki wielu wpisom tutaj w temacie ma najmniejszy rozmiar ok 30 - 32 cm.

    U mnie zużycie wody miesięczne to ok 13 m3, dwóch łazienek nie mam, twardość wody, mieszkam w Łomiankach k/Warszawy i nie widzę w tutejszym badaniu wody ZWIK tego parametru, ale jest twarda .

    Tak na marginesie czy nie ma obowiązku podawania tego parametru i innych składowych wody, które by mnie interesowały przez ZWIK?

    Jeśli Szanowni nie mają wiedzy w temacie wąskiego zmiękczacza, to może jakiś niski co bym go troszeczkę wyżej podwiesił .

    Pozdrawiam
    Nie wszystkie wodociągi publikują taką informację. Są dwie możliwości aby to sprawdzić.
    Zadzwonić i poprosić o ten parametr lub wykonać samem badanie wody testerem kropelkowym.
    Pozdrawiam

  16. #1316

    Domyślnie

    Dziękuję, tak to takie proste, telefon.

    Twardość wody to 19 °dH (ok 330 mg CaCO3/l).

  17. #1317

    Domyślnie

    Cytat Napisał eskalon Zobacz post
    Dziękuję, tak to takie proste, telefon.

    Twardość wody to 19 °dH (ok 330 mg CaCO3/l).
    Dzień dobry
    W takim wypadku będzie to system z 25 litrami złoża. Z tego co wiem to urządzenia na obudowach elegant są dość wąskie, ale chyba nie aż tak wąskie.
    Ewentualnie poszukaj systemu dwuelementowego, z osobnym zbiornikiem na sól.
    Pozdrawiam

  18. #1318

    Domyślnie

    Cześć,
    do podanych potrzeb jak najbardziej zmiękczacz z 20l złoża będzie odpowiedni. Szukaj zmiękczacza wody ze złożem Lewatit i zwróć także uwagę na opinie o danym sklepie oraz warunki gwarancji.
    My ze swojej strony możemy zaproponować model Ecoperla Toro 20, choć koszt będzie trochę wyższy od planowanego budżetu. Jednak w przypadku tego urządzenia w skład zestawu wchodzi także sól tabletkowana, filtr mechaniczny włoskiego producenta, tester twardości
    Dzięki z góry za odpowiedź i informację zastanawiam się też nad Waszym urządzeniem bo jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji ale.... Przeprowadziłem w międzyczasie kilka ciekawych konwersacji i zastanawiam się powoli czy na nasze potrzeby nie wystarczy jednostka ok 15l .
    Bierze się to stąd że rozumiem w wypadku małego zużycia wody w większej jednostce regeneracja będzie następowała rzadziej a co za tym idzie złoże nie będzie czyszczone tak często solanką jak w wypadku mniejszego urządzenia. Tu właśnie chciałem zasięgnąć informacji i upewnienia się iż mój to rozumowania jest prawidłowy ?
    No i jeszcze na sam koniec doszło do mojej listy jeszcze jedno urządzenie, mianowicie Trinity, myślę o jednostce właśnie 15l lub ewentualnie 20l ktoś może coś o tych urządzeniach powiedzieć, czy warto się nimi zainteresować ?

  19. #1319
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał eskalon Zobacz post
    Twardość wody to 19 °dH (ok 330 mg CaCO3/l).
    Przy takiej twardości i zużyciu 13 m3 miesięcznie to radziłbym się rozglądać za czymś większym - zmiękczając do zera to nawet 40 litrów będzie odpowiednie. Jeśli chcesz zostawić trochę twardości lub to zużycie jest już z rezerwą to 30-35 litrów też powinno dać radę.
    Co do szerokości to zbiornik o średnicy 10" ma szerokość ok 26 cm. Jeśli tyle zmieścisz to musisz tylko jeszcze znaleźć miejsce na zbiornik na sól - standardowo są zbiorniki kwadratowe i okrągłe o boku/średnicy ponad 33-40 cm, ale taki zbiornik może być ustawiony w pewnej odległości od zmiękczacza i nie jest "nieruchomy" (można nim np przystawić jakieś zawory i w razie potrzeby dostępu, po prostu go odsunąć).

  20. #1320
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek73 Zobacz post
    Bierze się to stąd że rozumiem w wypadku małego zużycia wody w większej jednostce regeneracja będzie następowała rzadziej a co za tym idzie złoże nie będzie czyszczone tak często solanką jak w wypadku mniejszego urządzenia. Tu właśnie chciałem zasięgnąć informacji i upewnienia się iż mój to rozumowania jest prawidłowy ?
    Generalnie tok rozumowania jest słuszny, ale większość głowic pozwala ustawić limit czasowy po jakim regeneracja włączy się nawet jeśli nie zostanie wyczerpana pojemność złoża. Jedynym "problemem" jest tu ekonomia takiego urządzenia - nie ma sensu kupować dużo większego bo wtedy regularnie będzie się płukał z limitu czasu, a znów za mały będzie się płukał bardzo często (co nie jest problemem technicznym, ale generuje więcej ścieków więc utrzymanie takiego urządzenia jest droższe).

Strona 66 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony